10 dobrych zasobów do nauki Blockchain i uzyskania certyfikatu

Blockchain to modne hasło, które prawdopodobnie gdzieś byś słyszał.

Chociaż ta technologia jest wokół nas od dekady, stała się tematem dyskusji w ciągu ostatnich kilku lat.

Ma moc zrewolucjonizowania cyfrowego świata. Wychodząc z instytucji fintech (technologia finansowa), rozprzestrzenia się w różnych dziedzinach, takich jak reklama, usługi użyteczności publicznej, opieka zdrowotna itp., W różnych krajach na całym świecie.

Ludzie zaczęli dostrzegać potencjał Blockchain, a wielu z nich zaczęło adoptować aplikacje oparte na Blockchain do przetwarzania transakcji i akceptacji płatności w Bitcoin i innych kryptowalutach.

Badania ABI prognozuje, że przychody Blockchain wzrosną do 2023 r. i osiągną 10,6 mld USD.

Ze względu na zwiększone przyjęcie i świadomość na temat Blockchain, popyt na osoby z umiejętnościami Blockchain prawdopodobnie wzrośnie w nadchodzących latach.

Czy jesteś ciekawy Blockchaina i powiązanych technologii?

Jeśli tak, to ten artykuł jest dla Ciebie!

Tutaj znajdziesz zasoby, aby dowiedzieć się wszystkiego o Blockchain i uzyskać certyfikat.

Co to jest Blockchain?

Blockchain to cyfrowa, niezmienna i współdzielona księga, która rejestruje transakcje i śledzi aktywa w rozproszonej sieci.

Pomyśl o tych rekordach transakcyjnych jako o „bloku” i połączonej sieci baz danych jako o „łańcuchu”. Pomyśl o tym magazynie jako o „cyfrowej księdze”.

Blockchain to rodzaj technologii rozproszonej księgi (DLT). W świecie Blockchain zasób może być materialny lub niematerialny. Rzeczami materialnymi są takie rzeczy jak samochód, dom, kawałek ziemi itp., natomiast rzeczami niematerialnymi mogą być prawa autorskie, patenty, własność intelektualna itp.

Możesz handlować i śledzić wszystko, co ma wartość w sieci Blockchain, jednocześnie zmniejszając koszty i ryzyko.

Weźmy za przykład Dokumenty Google. Możesz go tworzyć i „rozpowszechniać” wśród ludzi zamiast przenosić lub kopiować. Każdy, kto ma uprawnienia, może jednocześnie uzyskać dostęp do tego dokumentu, przeglądać go i modyfikować zmiany w czasie rzeczywistym w zdecentralizowanym środowisku.

Jak to działa?

 • Każda transakcja jest rejestrowana jako blok danych: transakcje wyświetlają ruch aktywów, a blok zawiera informacje o zasobach.
 • Każdy blok łączy się z następnym w łańcuchu: bloki danych tworzą łańcuch danych w miarę przemieszczania się zasobu. Bloki również dokładnie potwierdzają sekwencję i czas transakcji, łącząc się ze sobą, aby zapobiec zmianie lub wstawieniu nowego bloku między istniejącymi blokami.
 • Transakcje blokują się, tworząc nieodwracalny łańcuch danych lub „Blockchain”. Tutaj każdy dodatkowy blok zapewnia większą siłę weryfikacji poprzedniego bloku i całego samego Blockchaina.

Sprawia, że ​​łańcuch jest niezmienny i zapobiega przedostawaniu się szkodliwych działań do księgi. W ten sposób tworzy bezpieczną sieć o większej przejrzystości, której członkowie mogą ufać.

Zalety Blockchain

Operacje biznesowe obejmują tak wiele powtarzalnych zadań, prowadzenie dokumentacji i walidacje stron trzecich. Nie wspominając o tym, że prowadzenie rejestrów jest podatne na cyberataki i oszustwa – dodatkowo wpływ na weryfikację danych wynika z ograniczonej przejrzystości.

Aby dolać oliwy do ognia, ilość danych wzrasta wraz z pojawieniem się technologii cyfrowych, takich jak IoT. Nie martw się; Blockchain jest w stanie poradzić sobie ze wszystkimi tymi problemami i zapewnić korzyści, takie jak:

Większe bezpieczeństwo

Transakcje i dane pozostają bezpieczne dzięki Blockchain, ponieważ są niezmienne i trwale rejestrowane. Weryfikacja poprawności danych jest koniecznością i wymaganiem od każdego członka sieci. Nikt nie może usunąć żadnego rekordu ani transakcji. Dzięki temu dane są bezpieczne i bezpieczne.

Lepsza przejrzystość

Ponieważ każdy członek jest świadomy pełnych informacji o transakcjach, zapewnia to przejrzystość, w przeciwieństwie do innych rodzajów transakcji.

Zdecentralizowana księga nie pozwala nikomu kontrolować informacji. Każdy członek sieci może zrozumieć, co się dzieje w sieci oraz aktualne i dokładne dane, budując zaufanie.

Zwiększona wydajność

Gdy rozproszona księga jest udostępniana każdemu członkowi, eliminowane jest prowadzenie ewidencji i uzgodnienia, które marnują czas. Szybkość transakcji jest dodatkowo zwiększana dzięki zestawowi reguł znanych jako inteligentna umowa, które mogą być przechowywane w Blockchain, a następnie wykonywane automatycznie.

Chodzi o Blockchain i jego ekskluzywne korzyści, a ta technologia stwarza nowe możliwości zarówno dla firm, jak i osób fizycznych, zmniejszając koszty i zwiększając wydajność.

Właśnie dlatego Blockchain jest obecnie coraz powszechniej stosowany w różnych branżach. To powiedziawszy, ma sens, aby ludzie uczyli się Blockchain i zdobywali umiejętności, aby uzyskać ekscytujące możliwości kariery.

Przyjrzyjmy się więc niektórym zasobom, aby nauczyć się Blockchain i uzyskać dla niego certyfikat.

Blockchain AZ

Wykorzystaj prawdziwą moc technologii Blockchain, biorąc udział w kursie Udemy. Kurs pomaga opanować technologię dzięki głębszemu zrozumieniu jej koncepcji i przykładów z życia.

W tym kursie instruktorzy wyjaśniają, dlaczego Blockchain jest ważny, jego podstawowe teorie i jak stworzyć Blockchain. Następnie nauczą Cię o kryptowalutach i ich koncepcjach, a także o tym, jak zachodzą transakcje. Poznasz wiedzę na temat tworzenia własnych kryptowalut.

Dodatkowo nauczą teorii inteligentnych kontraktów i sposobu ich tworzenia. Kurs wymaga znajomości matematyki w szkole średniej. Jednak pomogłoby, gdybyś miał również podstawową wiedzę na temat Pythona, aby podjąć praktyczną część kursu i z powodzeniem konkurować.

Możesz wziąć udział w tym kursie, nawet jeśli jesteś początkujący lub masz pewien poziom zrozumienia tematu. Nauczą Cię każdego kodu i sprawdzą ich logiczny przepływ. Kiedy zrealizujesz z nimi projekt, będzie on podstawą Twojej wiedzy, a zdobytą wiedzę będziesz gotowy do wdrożenia w rzeczywistych zastosowaniach.

Wprowadzenie do Blockchain

Nakarm swoją ciekawość głębokim zrozumieniem Blockchain, biorąc udział w kursie Coursera – „Wprowadzenie do technologii Blockchain” oferowane przez INSEAD.

Na tym kursie specjalizacyjnym omówią potężne ograniczenia Internetu dla firm i działalności gospodarczej. Następnie wyjaśnią, w jaki sposób Blockchain może być rozwiązaniem tego problemu. Po ukończeniu kursu będziesz mieć pewność co do swojej wiedzy na temat tej technologii, sposobu jej działania i rewolucji, jakie może spowodować.

Nauczysz się podstawowych pojęć, w tym kopania, kryptografii klucza publicznego, dowodu pracy, haszowania, problemów z podwójnym wydatkowaniem itp. Ich instruktorzy pomogą ci zrozumieć 7 zasad projektowania związanych z technologią Blockchain i wyzwaniami stawianymi przez ludzi, którzy rozwijać go.

Poznasz kluczowych graczy w tym ekosystemie i dowiesz się, jak możesz przyczynić się do rewolucji Blockchain. Coursera twierdzi również, że 20% uczących się rozpoczęło nową karierę, a 14% odniosło wymierne korzyści w swojej karierze po ukończeniu kursu. Ten kurs jest w 100% online z elastycznymi terminami, dzięki czemu możesz rozpocząć i ukończyć go we własnym tempie.

Ukończenie kursu zajmuje około 29 godzin, zawiera certyfikat, który można udostępniać i obsługuje język angielski oraz główne języki globalne. Teraz ekscytująca część – kurs jest całkowicie darmowy!

Certyfikacja Blockchain

Zaprojektowany, aby dostosować się do standardów branżowych, szkolenie certyfikacyjne Blockchain przez Edureka jest jednym z najlepszych, jakie możesz wypróbować. Najlepsi eksperci w dziedzinie Blockchain wybrali ten kurs, aby czerpać z niego maksymalne korzyści.

Wprowadzi Cię w kluczowe koncepcje Blockchain, platformy, kryptowaluty i nie tylko, które obejmują Bitcoin, Ethereum, MultiChain, Hyperledger itp. To w pełni wciągające szkolenie jest prowadzone przez instruktora i pomaga Ci stać się ekspertem w ekosystemie Ethereum.

Szkolenie obejmuje pochodzenie Blockchain i jego działanie, wydobywanie, podstawową solidność, zaawansowaną solidność oraz jak opracować DApp z Truffle. Dowiesz się również, jak stworzyć prywatny Blockchain i go wdrożyć, a także różne perspektywy kariery, jakie może zaoferować technologia.

Obejmuje praktyczne demonstracje w celu lepszego zrozumienia pojęć. To szkolenie jest idealne dla każdego, kto ma wiedzę techniczną, w tym inżynierów oprogramowania, menedżerów produktów, kierowników projektów, specjalistów wsparcia i architektów rozwiązań.

Potrzebne jest doświadczenie w programowaniu z dowolnym językiem zorientowanym obiektowo, a podstawowy Linux, sieci, Git i JavaScript są korzystne. Niemniej jednak, zapewnią bezpłatne kursy do samodzielnego uczenia się podstaw Linuksa i Node.js oraz JavaScript.

Ten kurs trwa 36 godzin i obejmuje projekt na żywo dotyczący wybranego przypadku użycia obejmującego implementację koncepcji Blockchain. Po zakończeniu każdej klasy otrzymasz zadania, aby ocenić swoją wiedzę.

Uzyskaj dożywotni dostęp do kursu w systemie zarządzania nauczaniem z prezentacjami, przewodnikami instalacji, quizami i nagraniami. Możesz także uczestniczyć w ich forum społeczności, aby ułatwić więcej nauki.

Na koniec kursu, po ukończeniu kursu wraz z projektem, otrzymasz certyfikat – „Programista Blockchain”.

Specjalizacja Blockchain

Dowiedz się, jak Blockchain rewolucjonizuje zdecentralizowany ekosystem programowania aplikacji dzięki Coursera i wejdź na ścieżkę innowacji. Nazwa tego kursu to „Specjalizacja Blockchain”, a uniwersytet oferuje to w Buffalo i State University of New York.

Nauczy Cię o inteligentnych kontraktach, podstawowej idei Blockchain i jej modelu obliczeniowym. Dowiesz się, w jaki sposób Blockchain umożliwia automatyzację, skalowalność, przejrzystość i autonomię. Pomogą Ci zdobyć praktyczną wiedzę na temat tej technologii oraz jak programować i projektować inteligentne kontrakty wraz ze zdecentralizowanymi aplikacjami.

Dzięki temu kursowi będziesz mógł myśleć o nowych, innowacyjnych aplikacjach Blockchain i tworzyć modele. Kurs pomoże Ci nauczyć się umiejętności takich jak kryptografia, kryptowaluta, Ethereum, Solidity, Bitcoin, klient MetaMask, Remix IDE i inne.

Kurs przeznaczony jest dla projektantów i programistów zaangażowanych w rozwój i wdrażanie aplikacji Blockchain. Możesz również wziąć udział w tym kursie, jeśli jesteś zainteresowany zrozumieniem Blockchain i odkryciem jego potencjału.

Uczestnicy tego kursu będą mogli zastosować zawarte w nim umiejętności i koncepcje, aby wdrażać instancje Blockchain i przeprowadzać transakcje peer-to-peer, programować i testować inteligentne kontrakty za pomocą języka Solidity. Możesz także kodować, projektować i analizować rozwiązania oparte na Blockchain.

Kurs specjalizacyjny wymaga ukończenia praktycznego projektu, po pomyślnym ukończeniu zdobędziesz certyfikat, który możesz łatwo udostępnić każdemu. Ten kurs na poziomie średniozaawansowanym trwa około czterech miesięcy i obsługuje wiele języków.

Opanowanie łańcucha bloków

Czy jesteś zainteresowany Blockchain?

Szukasz rekomendacji książki?

Oto coś, co może odpowiedzieć na oba te pytania.

Odwiedź Amazon, aby kupić tę książkę – „Mastering Blockchain” Imrana Bashira. Książka pomaga w dogłębnym zrozumieniu Blockchain i jego teoretycznych podstaw, jak budować zdecentralizowane aplikacje i pisać inteligentne kontrakty.

Ta książka jest aktualizowana o 4 nowe rozdziały obejmujące algorytmy konsensusu, tokenizację, korporacyjne Blockchainy i Ethereum. Poznasz ważne pojęcia, takie jak protokoły konsensusu, kryptografia i decentralizacja.

Uzyskaj lepszy przegląd Solidity, kryptowalut, Web3, opracowywania inteligentnych kontraktów i rozwiązywania problemów związanych ze skalowalnością, prywatnością i bezpieczeństwem. Poznasz architektury rozproszonych rejestrów różnych platform, w tym Bitcoin, Ethereum, Hyperledger Fabric, Corda, Quorum i Hyperledger Sawtooth.

Nauczysz się tworzyć aplikacje przy użyciu Truffle, Solidity, Remix, Drizzle i Ganache. Ta książka jest pomocna dla technologów, studentów, biznesmenów lub entuzjastów Blockchain. Jeśli masz podstawową wiedzę na temat języka programowania, jest to plus za dogadywanie się z tą książką.

Ta książka kosztuje 44,99 USD za wydanie w miękkiej oprawie.

edX

Jeśli znajdziesz różne kursy w dziedzinie Blockchain, odwiedź edX. Mają wiele dostępnych kursów dotyczących tej technologii i powiązanych tematów.

Obejmuje prawdziwe kursy z najlepszych światowych uniwersytetów, w tym MIT, Harvard i Berkeley, a także Linux Foundation.

edX oferuje następujące kursy na temat Blockchain:

 • Podstawy Blockchain: Ten kurs jest oferowany przez Uniwersytet Berkeley i obejmuje 2 kursy z certyfikatem zawodowym
 • Blockchain dla biznesu: jest oferowany przez Linux Foundation i obejmuje 2 kursy certyfikacyjne
 • FinTech: jest oferowany przez The University of Hong Kong (HKU) i obejmuje 3 kursy z certyfikatem
 • Technologia Blockchain: Berkeley University oferuje ten kurs.
 • Blockchain i FinTech: jest to oferowane przez HKU i obejmuje podstawy, ograniczenia i aplikacje Blockchain.
 • Wprowadzenie do technologii Hyperledger Blockchain: To jest kurs Linux Foundation.
 • Podstawy Blockchain: Berkeley University oferuje 2 kursy z certyfikatem
 • Opracowywanie aplikacji tożsamości opartych na Blockchain: Linux Foundation oferuje 2 kursy na ten temat z certyfikacją.
 • Blockchain: Ten kurs jest oferowany przez Linux Foundation i obejmuje zastosowania i zastosowania Blockchain.
 • Wprowadzenie do rozwiązań Hyperledger Sovereign Identity Blockchain autorstwa Linux Foundation
 • Bitcoin i kryptowaluty uniwersytetu w Berkeley
 • FinTech Etyka i ryzyko przez The University of Hong Kong (HKU)
 • Wprowadzenie do FinTech firmy HKU

CodeAcademy

CodeAcademy oferuje kurs certyfikacyjny Blockchain, który trwa około 2 godzin i nie wymaga żadnych warunków wstępnych, aby się go nauczyć. Ten kurs zapozna Cię z właściwościami i strukturą Blockchain wraz z każdym blokiem, który go tworzy.

Wprowadzi Cię w funkcje tej technologii, która zabezpiecza każdego uczestnika Blockchain. Pomogą Ci zwizualizować różne aspekty Blockchain, oprócz tworzenia i zarządzania blokami za pomocą interaktywnych symulacji.

Chociaż niekoniecznie potrzebujesz wcześniejszych umiejętności, pomocne będzie posiadanie pewnej wiedzy na temat Pythona. Pomoże Ci zbudować własną bibliotekę Blockchain w Pythonie, w tym klasę Block i klasę Blockchain. Możesz także dodawać funkcjonalności do bloków, weryfikować cały łańcuch i tworzyć skróty.

Od wprowadzenia Blockchain do głębszego zrozumienia jego koncepcji, CodeAcademy Cię obejmuje. Poza tym możesz również sprawdzić swoje umiejętności poprzez quizy i zapamiętać składnię. Po ukończeniu kursu zdobądź certyfikat i pokaż go światu.

Rada Blockchain

Zostań Certyfikowanym Ekspertem Blockchain dzięki szkoleniu prowadzonemu przez instruktora przez Rada Blockchain. To szkolenie certyfikacyjne ma na celu zapoznanie Cię z funkcjonowaniem i działaniem rozwiązania opartego na Blockchain.

Oprócz omówienia kluczowych zasad i ich składu, kurs umożliwia omówienie wykorzystania Blockchain w opiece zdrowotnej, motoryzacji, finansach, łańcuchu dostaw, cyberbezpieczeństwie i innych branżach. Program obejmuje ekosystem Blockchain, eksplorację, prywatność i bezpieczeństwo, rozwiązania obejmujące środki i kroki oraz przypadki użycia.

Otrzymasz dożywotni dostęp do ogólnych zasobów kursu, obejmujących filmy wykładowe, projekty zwieńczenia i zestawy ćwiczeń. Po uzyskaniu certyfikatu zrozumiesz technologię i zintegrujesz rozwiązania Blockchain w firmach na poziomie korporacyjnym.

Ten kurs jest korzystny, zwłaszcza jeśli nie możesz dołączyć do szkolenia w klasie. Oferują szkolenia online z zaawansowanymi technikami i zapewniają wciągającą okazję do nauki. Możesz nawet komunikować się z wyznaczonym instruktorem i prowadzić konstruktywne rozmowy we własnym komforcie i tempie.

To szkolenie online prowadzone przez instruktora trwa 6 godzin w ciągu 2 dni. Będzie egzamin certyfikacyjny online, który musisz przejść, aby uzyskać certyfikat.

IBM

IBM oferuje liczne kursy i szkolenia dotyczące Blockchain, które pomogą Ci opanować technologię i uzyskać certyfikat.

Wśród nich jednym z kursów jest kurs Blockchain Foundation Developer. Już ponad 15 000 osób dołączyło do kursu i otrzymało za niego odznakę. Daje programistom wiedzę, z której mogą korzystać w ekosystemie Blockchain.

Kurs obejmuje struktury, narzędzia i komponenty potrzebne do opracowania Blockchain i kompletnych projektów. Jest to 6-godzinny kurs na średnim poziomie. Innym kursem, który możesz wypróbować, jest Blockchain on Z – ESE0G, który pomaga zrozumieć technologię, jak może pomóc ulepszyć łańcuch dostaw, bankowość i inne sieci obejmujące transakcje.

https://youtu.be/lD9KAnkZUjU?list=PL7LSy0eQMvjvxBCqxhmI8XU5L5uxF-Hok

Możesz tworzyć innowacje i znajdować ekscytujące możliwości usprawnienia procesów transakcyjnych, transferu aktywów oraz zmniejszenia ryzyka, czasu i kosztów. Kurs trwa 24 godziny i jest na umiarkowanym poziomie.

Inne kursy certyfikacyjne oferowane przez IBM to:

 • Przegląd Blockchain
 • Blockchain dla Firm
 • IBM Certified Solution Advisor — Blockchain Platform V1 i V2
 • Blockchain dla programistów
 • Blockchain dla pracowników służby zdrowia
 • Nauka o danych i Blockchain
 • Szkolenie IoT i Blockchain
 • I wiele więcej

Akademia 101 Blockchainów

Jeśli chcesz zacząć od podstaw, a następnie przejść do poziomu średniego i zaawansowanego, Akademia 101 Blockchainów może być świetnym sposobem na rozpoczęcie. Oferują szeroką gamę bezpłatnych i płatnych kursów Blockchain (i certyfikatów) zainteresowanym kandydatom.

Bezpłatny kurs obejmuje podstawy korporacyjnych Blockchains i daje podstawową wiedzę na temat technologii. To dobry początek dla początkujących, aby przyspieszyć swoją karierę i zacząć korzystać z Blockchain.

Płatne lub członkowskie kursy są podzielone na różne kategorie, takie jak programy certyfikacji Blockchain, profesjonalne kursy Blockchain, 101 Blockchain Masterclasses itp. Kursy te obejmują:

 • Blockchain dla Masterclass na rynku nieruchomości
 • Blockchain jak szef – jak wyjaśnić ekosystem blockchain swojemu szefowi
 • Masterclass Blockchain i Prywatności Danych
 • Kurs mistrzowski dotyczący waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC)
 • Podstawy NFT
 • Pierwsze kroki z technologią Bitcoin
 • Podstawy IoT

Zainteresowani kandydaci mogą zostać członkami za 299 USD, aby uzyskać dostęp do kursów mistrzowskich i kursów zawodowych.

Wniosek

Blockchain pojawia się jako technologia, która może przekształcić wiele branż. Oprócz sektora finansowego może być korzystny w sektorach opieki zdrowotnej, motoryzacji, łańcucha dostaw i innych. Właśnie dlatego Blockchain jest świadkiem adopcji w wielu miejscach. To może być kolejna wielka rzecz w przestrzeni technologicznej.

Ponadto możesz nigdy nie wiedzieć, kiedy wzrośnie zapotrzebowanie na tę technologię. Ale jeśli masz już umiejętności i wiedzę niezbędną do rozwoju w ekosystemie Blockchain, możesz skorzystać z nowych i ekscytujących możliwości kariery.

Dlatego zacznij uczyć się Blockchain już dziś i zdobądź certyfikat, aby pozostać na czele wyścigu.