10 filmów, które warto obejrzeć w Święto Dziękczynienia

Święto Dziękczynienia może nie być tym, co przychodzi na myśl, gdy ludzie myślą o filmach o tematyce świątecznej, ale jest sporo filmów, które zajmowały się jesiennymi wakacjami na przestrzeni lat. Oto 10 filmów z okazji Święta Dziękczynienia, które możesz przesyłać strumieniowo w domu.

Święto Dziękczynienia Charliego Browna

Ten ukochany program Peanuts był podstawą programów telewizyjnych i telewizji kablowej od czasu jego premiery w CBS w 1973 roku, a od 2020 roku jest transmitowany wyłącznie na Apple TV +. Zawiera klasyczne „dobry smutek!” chwile dla nieszczęsnego dzieciaka Charliego Browna, w tym po raz kolejny odebranie piłki nożnej przez jego przyjaciółkę Lucy, gdy ma zamiar ją kopnąć.

Charlie Brown przygotowuje również zrujnowaną kolację z okazji Święta Dziękczynienia dla swoich przyjaciół (plus pies Snoopy i jego ptasi pomocnik Woodstock), zanim wszyscy kończą bardziej tradycyjne Święto Dziękczynienia w domu swojej babci, na radosne święto.

Trwa święto Dziękczynienia Charliego Browna Apple TV + (4,99 USD miesięcznie po siedmiodniowym bezpłatnym okresie próbnym) i PBS w dniu 22 listopada 2020 r. O 19:30 czasu lokalnego / 18:30 CT.

Wolne ptaki

Co indyki myślą o Święcie Dziękczynienia? Bohaterowie indyków w tym filmie animowanym nie są fanami wakacji, kiedy miliony Amerykanów jedzą obiad z indyka, więc używają wehikułu czasu, aby podróżować z powrotem do pierwszego Święta Dziękczynienia w 1621 roku, aby powstrzymać indyki przed staniem się ulubionym posiłkiem na Święto Dziękczynienia. To głupie założenie z pewnymi szlachetnymi przesłaniami na temat szacunku dla zwierząt, a także mnóstwem głupich wybryków i jasnych kolorów, które zapewniają rozrywkę dzieciom.

Free Birds jest na bieżąco Hulu (5,99 USD + miesięcznie po siedmiodniowym okresie próbnym) za darmo z włączonymi reklamami Tubii za darmo Hoopla za pośrednictwem wielu lokalnych bibliotek.

Przyjaźń

Ta komedia z Malinem Akermanem i Kat Dennings w 2020 roku jest wkładem w kanon Święta Dziękczynienia, nawiązując do nowoczesnej tradycji świątecznych spotkań, które bardziej dotyczą przyjaciół niż rodziny. Gwiazdy komedii Aisha Tyler, Chelsea Peretti, Wanda Sykes i Margaret Cho również pojawiają się w tej historii o dwóch najlepszych przyjaciółkach, których plany wspólnego spędzenia spokojnego Święta Dziękczynienia szybko przeradzają się w hałaśliwe przyjęcie domowe.

Friendsgiving jest dostępny do zakupu cyfrowego (6,99 USD) i wypożyczenia (5,99 USD) pod adresem Amazonka, FandangoNow, Google Play, iTunesi inne punkty sprzedaży.

Dom na wakacje

Jodie Foster wyreżyserowała ten dramat opowiadający o różnych nieszczęściach, które przytrafiają się samotnej matce (Holly Hunter) i jej rodzinie, kiedy wraca do domu na Święto Dziękczynienia. To było niewielkie komercyjne rozczarowanie, kiedy został wydany w 1995 roku, ale od tego czasu stał się ulubionym miejscem świąt dzięki potężnej obsadzie (w tym Robertowi Downeyowi Jr., Claire Danes, Anne Bancroft i Dylan McDermott), a także ostrożnemu obchodzeniu się z wrażliwymi problemy rodzinne.

Dom na święta trwa Starz (8,99 USD miesięcznie), dostępne do wynajęcia (3,99 USD) na Google Play, iTunes, Amazonkai inne punkty sprzedaży.

Samoloty, pociągi i samochody

Filmowiec John Hughes był królem komedii dla nastolatków w latach 80., zanim zdominował filmy rodzinne, takie jak seriale sam w domu i Beethoven w latach 90. Zrealizował jednak kilka filmów skierowanych do dorosłych odbiorców, w tym energetyczną prezentację Steve’a Martina i Johna Candy jako przeciwnych biegunów podróżników, którzy utknęli ze sobą podczas straszliwej podróży na Święto Dziękczynienia. Napięty Neal Martina i towarzyski Del Candy działają sobie na nerwy w przezabawny sposób, ostatecznie spotykając się w duchu wakacji.

Samoloty, pociągi i samochody płyną dalej AMC + (dostępne za pośrednictwem dostawcy telewizji) i dostępne do kupienia (14,99 USD) i wypożyczenia (3,99 USD) w Google Play, iTunes, Amazonkai inne punkty sprzedaży.

Dom Tak

Przyniesienie rodzinie ważnego innego domu po raz pierwszy w Święto Dziękczynienia jest wystarczająco trudne, ale co, jeśli twoja zaburzona psychicznie siostra myśli, że jest Jackie Kennedy i jest zdeterminowana, aby zerwać twój związek? Tak właśnie dzieje się w tej czarnej komedii opartej na uznanej sztuce scenicznej.

Parker Posey robi spore wrażenie jako „Jackie O”, a film porusza tematy morderstw i chorób psychicznych w mrocznie zabawny sposób. Z pewnością nie jest to typowe święto.

The House of Yes trwa CBS All Access (5,99 USD + miesięcznie po siedmiodniowym okresie próbnym) i dostępne do zakupu cyfrowego (9,99 USD) i wypożyczenia (3,99 USD) w iTunes, Google Play, Amazonkai inne punkty sprzedaży.

Krisha

Rodzinne Święto Dziękczynienia może stać się dość intensywne, co zostało uwiecznione w tym uznanym dramacie niezależnym od scenarzysty i reżysera Treya Edwarda Shultsa. Shults obsadził swoją ciotkę, Krishę Fairchild, jako tytułową bohaterkę, niestabilną alkoholiczkę, która wtargnęła na święto Dziękczynienia swojej ukochanej siostry i siała spustoszenie po tym, jak sama gotowała obiad.

Zamglony, chaotyczny styl filmowania odzwierciedla niespokojny stan wewnętrzny głównego bohatera, a także sposób, w jaki dzień stopniowo wymyka się spod kontroli całej rodziny.

Krisha płynie dalej Czas na przedstawienie (10,99 USD miesięcznie po 30-dniowym okresie próbnym) i bezpłatnie na Kanopy i Hoopla za pośrednictwem wielu lokalnych bibliotek.

Przysięga

Jeśli myślisz, że kłócenie się o politykę z rodziną przy kolacji z okazji Święta Dziękczynienia jest złe, nie masz nic na temat rodziny w tej czarnej komedii pisarza / reżysera / gwiazdy Ike’a Barinholtza. Barinholtz i Tiffany Haddish grają parę udającą się na kolację z okazji Święta Dziękczynienia w świecie niedalekiej przyszłości, w którym każdy Amerykanin jest mocno zachęcany do podpisania dokumentu przysięgającego lojalność wobec USA

Walki o przysięgę (która wyraźnie nie jest w rzeczywistości opcjonalna) coraz bardziej wymykają się spod kontroli, w brutalny i chorobliwie zabawny sposób. Sprawi, że poczujesz się lepiej, nie zgadzając się z tym jednym wujem, którego widujesz tylko raz w roku.

Przysięga trwa Hulu (5,99 USD + miesięcznie po siedmiodniowym okresie próbnym) i bezpłatnie Kanopy za pośrednictwem wielu lokalnych bibliotek.

Kawałki kwietnia

Katie Holmes wciela się w tytułową bohaterkę, zbuntowaną młodą kobietę mieszkającą ze swoim chłopakiem (Derek Luke) w zrujnowanym mieszkaniu w Nowym Jorku. Nie jest typowym gospodarzem Święta Dziękczynienia, ale jest zdeterminowana, by przygotować odpowiedni posiłek dla swojej rodziny, w tym dla swojej nieuleczalnie chorej matki (Patricia Clarkson), która zgodziła się ją odwiedzić, mimo że April wcześniej trzymała się z daleka. To prosta historia pojednania rodzinnego, naznaczona łzami smutku i radości.

Nadchodzi kawałek kwietnia Amazon Prime (119 USD rocznie po 30-dniowym bezpłatnym okresie próbnym), Epix (5,99 USD miesięcznie po siedmiodniowym okresie próbnym) oraz Hulu (5,99 USD + miesięcznie po siedmiodniowym okresie próbnym).

Zięć

Może trudno w to teraz uwierzyć, ale był czas, kiedy Pauly Shore był jedną z największych gwiazd kasowych. Ta głupia komedia o wyluzowanym kolesiu z Kalifornii, który jest zupełnie nie na miejscu, kiedy dołącza do swojej dziewczyny na Święto Dziękczynienia na jej rodzinnej farmie w Południowej Dakocie, może reprezentować szczyt komediowego talentu Shore’a. Carla Gugino, studentka college’u, próbująca przekonać rodzinę, że się nie zmieniła, Zięć jest ujmującym światłem dla talentów samego Łasicy.

Son in Law transmituje za darmo na Hoopla za pośrednictwem wielu lokalnych bibliotek.