01/26/2022

10 irytujących problemów, które można rozwiązać za pomocą urządzeń Smarthome

Udostępnij teraz w social media:

Smarthomy są łatwiejsze do złożenia niż kiedykolwiek. Chociaż nadal nie są konieczne, przydają się w rozwiązywaniu irytujących problemów w domu.

Nigdy więcej krzyków w domu

Smarthomy nie zawsze sprawdzają się w sytuacjach rodzinnych. Automatyzacja jest szczególnie trudna w domach z rodzinami, a integracja muzyki może prowadzić do problemów z kontem. Ale jednym z obszarów, w którym świecą Smarthomy, jest komunikacja. Jeśli kiedykolwiek poprosiłeś dziecko, aby powiedział rodzinie, że jest obiad, a jedyne, co zrobili, to krzyknęli „kolacja” tak głośno, jak tylko potrafili, z pewnością docenisz zarówno funkcje interkomu Amazon Echo, jak i Google Home.

Domofony są zwykle irytujące i trudne do zainstalowania w domu, wymagają okablowania, a czasem robią dziury w ścianie. Ale z Echo lub Home w różnych pokojach możesz użyć funkcji Echo’s Announce lub Google Home Broadcast.

Funkcja ogłaszania Echo umożliwia wysyłanie wiadomości jednokierunkowej do wszystkich innych Echos w twoim domu (zakładając, że są na tym samym koncie Amazon), ale ludzie nie mogą odpowiedzieć na ogłoszenie. Funkcja transmisji w Google Home jest jednak dwukierunkowa; inne osoby mogą odpowiadać, a usłyszysz to na urządzeniu domowym, z którego nadajesz.

Alexa ma funkcję drop-in, która pozwala na dwukierunkową rozmowę, ale działa tylko między dwoma urządzeniami Echo.

Nigdy więcej nie zostawiaj włączonych świateł

To zdarza się wystarczająco często, aby być naprawdę irytujące. Wracasz do domu z pracy i co najmniej jedno światło jest włączone. Albo spacerujesz po domu i widzisz, że dzieci wszędzie zapalają światła i nigdy ich nie wyłączają.

Jeśli nie używasz automatyzacji, powinieneś. Jeśli Twoje światła wyłączają się codziennie po wyjściu do pracy, nie musisz się martwić, że przypadkowo je zostawisz. Możesz także przywiązać światła do gniazda, aby wyłączały się, gdy jesteś poza domem, co może pomóc, gdy ludzie włączą światła i zapomną je wyłączyć. Czujniki ruchu również mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

Zawsze wiedz, że drzwi garażu są zamknięte

Być może gorsze od pozostawienia włączonych świateł jest pozostawienie otwartych drzwi garażu. To sprawia, że ​​Twój garaż i być może reszta domu są narażone na działanie złych aktorów.

Jeśli masz inteligentny system garażowy, taki jak MyQ, możesz otrzymywać powiadomienia o otwarciu drzwi garażowych i zdalnie nimi sterować. Nigdy więcej nie będziesz musiał wracać do domu z przeczuciem, że zostawiłeś otwarte drzwi garażu.

Sprawdź -   Jak ograniczyć dane w Arkuszach Google za pomocą weryfikacji danych

Możesz nawet ustawić automatyczne zamykanie bramy garażowej na koniec dnia, na wypadek gdybyś zapomniał o powrocie do domu. Wielu właścicieli domów wychodzi i przechodzi przez garaż, co sprawia, że ​​ten punkt wejścia jest bardziej otwarty niż drzwi wejściowe.

Dowiedz się jako pierwszy, gdy dojdzie do wycieku

Wycieki wody są łatwe do przeoczenia i szybko powodują szkody, zwłaszcza gdy występują na uboczu w domu lub, co gorsza, gdy jesteś daleko.

Czujnik wycieku wody jest prawdopodobnie najczęściej pomijanym czujnikiem smarthome, jaki możesz zainstalować. Jeśli masz miejsce w domu, które jest podatne na przecieki (zalewana piwnica, urządzenie, które przecieka, gdziekolwiek masz podgrzewacz wody), bezwzględnie powinieneś używać czujnika wycieku wody. Wczesna wiedza jest kluczem do powstrzymania tragedii, zanim woda wyrządzi ogromne szkody Twojemu domowi. Bez tego wczesnego ostrzeżenia możesz stracić podłogę, ściany i inne materiały na skutek pleśni, brudu i uszkodzeń.

Nigdy więcej nie zgub pilota

W jakiś sposób pilot od telewizora gubi się głęboko w fałdach kanapy. Albo wędrować całkowicie do innego pokoju. A kiedy już zdecydujesz się na dobry maraton filmowy, naprawdę nie chcesz wracać, aby go znaleźć. Przy odrobinie magii smarthome obejdziesz się bez pilota – przynajmniej w razie potrzeby.

Możesz sterować kostką Fire TV za pomocą Alexy, co zmniejsza potrzebę głosu.

Urządzenia Roku wymagały aplikacji innej firmy do współpracy z Google Home, ale niedawno wprowadzono integrację natywną. To jeszcze nie jest idealne. Możesz sterować swoim Roku i zaczyna się pewna integracja z kanałami, ale większości aplikacji Roku – takich jak na przykład Netflix – nie możesz kontrolować za pomocą głosu.

Mocniejszą drogą jest ustawienie Harmony Hub i asystenta głosowego.

Sprawdź również, czy Twoje urządzenie ma aplikację na smartfona lub tablet, która działa jako pilot. Większość tak. Możesz nie chcieć używać go przez cały czas – naciśnięcie faktycznych przycisków na pilocie jest bardziej satysfakcjonujące – ale jest całkiem przydatne w razie potrzeby.

Trzymaj termostat tam, gdzie chcesz

To nigdy nie zawodzi. Przybywasz do domu, aby znaleźć pieczeń w domu. Kiedy pytasz Grammę, dlaczego temperatura jest tak wysoka, nawet nie zauważyła. Wtedy twój sześciolatek przyznaje, że próbował zrobić figla babci, kiedy opiekowała się dzieckiem, i podkręcił temperaturę do 90. (Ten niesamowicie specyficzny scenariusz może, ale nie musi, być prawdziwym przykładem z życia; nie przyznaję się do niczego).

Nawet jeśli dzieci nie robią psikusów, ludzie mieszkający w domu, którzy nie płacą rachunków, nie zawsze rozumieją, ile kosztuje ogrzanie i ochłodzenie domu o kilka dodatkowych stopni, które chcą.

Wejdź do inteligentnego termostatu, który pozwala ustawić harmonogramy (a nawet określić preferencje ogrzewania i zastosować je automatycznie). To świetny sposób na ogrzewanie lub chłodzenie domu tak, jak chcesz, a nawet zdalne sprawdzanie stanu rzeczy.

Sprawdź -   Co dokładnie dzieje się po włączeniu komputera?

Dzięki termostatowi Nest możesz pójść o krok dalej, ustawiając kod PIN, aby zablokować sterowanie. Jeśli czujesz się hojny, możesz ustawić minimalną i maksymalną temperaturę, którą ludzie mogą ustawić, zanim szpilka będzie potrzebna. Twój portfel będzie Ci wdzięczny.

Ogranicz wampiry energetyczne

Wiele urządzeń elektrycznych nadal pobiera niewielkie ilości energii, nawet gdy są wyłączone. Nowoczesne konsole, takie jak Xbox One i PlayStation 4, tak naprawdę wcale się nie wyłączają! Przechodzą w tryb hibernacji, podobnie jak laptopy, dzięki czemu mogą pobierać i instalować aktualizacje w tle. Chociaż jest to wygodne, jeśli często korzystasz z konsol, pobiera moc. Dodaj telewizor, sprzęt stereo i inne urządzenia w pokoju i nagle zużyjesz dużo energii (względnie mówiąc), gdy nic nie jest używane bezpośrednio przez ciebie.

Czasami warto pozostawić te urządzenia, aby robiły swoje. Jeśli na przykład całkowicie odetniesz zasilanie telewizora, gdy go nie używasz, nie będziesz mógł go włączyć za pomocą pilota. W przypadku innych urządzeń nie jest to takie ważne.

Jedną z opcji jest podłączenie urządzeń do zwykłej listwy zasilającej i podłączenie tej listwy do inteligentnej wtyczki. Kiedy jesteś w pracy i nikt nie ogląda telewizji ani nie gra w gry, możesz wyłączyć inteligentną wtyczkę (lub nawet zaplanować jej automatyczne wyłączanie), uniemożliwiając tym urządzeniom pobór energii. Kiedy dotrzesz do domu (lub zgodnie z harmonogramem), włącz wtyczkę. Są nawet inteligentne listwy zasilające z wieloma gniazdami które działają jak niezależne inteligentne wtyczki.

Możesz nawet ustawić licznik czasu, aby wyłączyć te urządzenia na noc, co daje ci korzyść w postaci odcięcia wampirów energetycznych, ale zmusza cię do spania, gdy zabijasz nocne sesje gier.

Utrudnij życie złodziejom werandy

Niestety rośnie liczba kradzieży werandy. Im więcej Amazon i innych firm sprzedaje i dostarcza do Twojego domu, tym bardziej kusi, aby podejść, wziąć paczkę i biegać. Ale dzwonek wideo może pomóc.

Zarówno Amazon, jak i Google oferują doskonałe opcje dzwonków wideo. Jednym z głównych wyróżników jest po prostu to, czy możesz obsługiwać przewodowy dzwonek do drzwi (jeśli nie możesz, musisz iść ścieżką Amazon). Ale dzwonki wideo są szczególnie skuteczne w powstrzymywaniu złodziei werandy.

Są ku temu dwa powody. Po pierwsze, możesz otrzymać powiadomienie, gdy ktoś idzie w kierunku drzwi. Nie musisz czekać, aż naciśną dzwonek. Wiele dzwonków do drzwi ma głośniki, dzięki czemu możesz rozmawiać z osobą na werandzie (niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy nie). Nawet jeśli zaczną odbierać paczkę, możesz im powiedzieć, że widzisz, co robią, i poinformować, że planujesz wezwać policję.

Drugim powodem jest to, że złodzieje stają się coraz bardziej świadomi tego, że dzwonki wideo to rzecz. Nie, posiadanie dzwonka wideo nie powstrzyma wszystkich złodziei werandy, ale może po prostu przekonać niektórych do wybrania innego domu na cel. Wszędzie są filmy przedstawiające złodziei, którzy zauważyli dzwonek do drzwi wideo i zmienili zdanie,

Sprawdź -   Super Drag przyspiesza przeglądanie w Firefoksie za pomocą akcji Drag & Drop

Alternatywnie do dzwonków wideo można użyć kamery bezpieczeństwa. Ale mają własne wyzwania.

W razie potrzeby łatwo zresetuj router

Routery to dziwne urządzenia. Działają w górę, zwalniają lub po prostu przestają działać bez wyraźnego powodu. Możesz spędzić dużo czasu na rozwiązywaniu problemów z routerem. Ale prawdopodobnie powinieneś po prostu zrestartować rzecz. To zadziwiające, że do dziś jest to nadal ważne rozwiązanie, które najprawdopodobniej rozwiąże problem.

Wiedząc o tym, możesz wybrać super naukową trasę, aby automatycznie zrestartować router, ale o wiele łatwiej jest po prostu zautomatyzować to za pomocą inteligentnej wtyczki. Dzięki tej metodzie inteligentna wtyczka nie tylko pozwoli Ci zaplanować cykl zasilania, ale możesz zainicjować proces z telefonu, dzięki czemu nie musisz wstawać z kanapy, gdy to się stanie.

Należy jednak zwrócić uwagę na jedną ważną rzecz. Może to być przydatne, gdy sieć działa nieprawidłowo, ale prawdopodobnie nie jest przydatne, gdy sieć jest całkowicie wyłączona. W końcu będziesz potrzebować sygnału Wi-Fi, aby uruchomić tę inteligentną wtyczkę.

Przestań wydawać klucze do swojego domu

Zacząłeś od dwóch kluczy. Potem zrobiłeś trzecią. A teraz tego już nie ma, ponieważ pożyczyłeś go komuś i nigdy więcej go nie zobaczyłeś.

Nie możesz unieważniać kluczy fizycznych, ale dzięki inteligentnemu zamkowi możesz tworzyć kody do udostępniania znajomym lub rodzinie. Możesz następnie zarządzać tymi kodami, obserwować ich użycie i unieważniać je, gdy ludzie nie będą już potrzebować dostępu do Twojego domu. W mgnieniu oka możesz nawet zdalnie otworzyć drzwi dla gościa, kogoś, kto przyszedł do pracy w Twoim domu lub po prostu współmałżonka, który zapomniał kodu. Pamiętaj tylko, że każdy dodatkowy kod jest kolejnym punktem podatności, więc nie chcesz co jakiś czas usuwać nieużywanych kodów.

Zainstalowanie inteligentnego zamka nie jest o wiele trudniejsze niż zainstalowanie standardowego zamka do drzwi, więc wpisuje się to w obszar majsterkowania. Może się okazać, że po przejściu do inteligentnego zamka nie będziesz już musiał nosić klucza do domu. To wielkie dobrodziejstwo, że nie musisz grzebać w kieszeniach w poszukiwaniu klucza, gdy masz pełne ręce roboty. Możesz nawet sterować niektórymi zamkami za pomocą asystenta głosowego.

Smarthomy mogą rozwiązać wiele irytujących problemów, od małych po wielkie. Najważniejsze jest ustalenie, z jakimi problemami się borykasz, ponieważ nie ma dwóch takich samych domów. Po utworzeniu tej listy być może zacznij od najłatwiejszych lub najtańszych opcji, aby zmoczyć stopy.

x