10 kół do gier, które symulują wrażenia z wyścigów

Wszyscy musimy mieć lub nadal gramy w gry wyścigowe lub samochodowe, w których kontrolujemy nasz pojazd za pomocą kół do gier dostarczonych przez konsolę.

Każde urządzenie, które sprawia, że ​​wirtualne wrażenia z gier wyścigowych są bardziej realistyczne, zwiększa emocje związane z tymi grami. Jednym z takich urządzeń jest kierownica do gier. Koło do gier to dodatkowa konfiguracja połączona z grą. Ta konfiguracja zewnętrznie pozwala ci kontrolować twój ruch w grze.

W tym artykule omówimy, czym są koła do gier i jakie akcesoria zwykle są dołączone do kół do gier. Porozmawiamy również o tym, jak koła do gier są lepsze niż joysticki. Na koniec zobaczymy 10 kół do gier, które symulują wrażenia z wyścigów.

Co to są koła do gier?

Kierownica do gier to mechanizm sterujący używany w grach samochodowych, symulatorach wyścigów i grach wideo. Zazwyczaj mają dużą łopatkę przypominającą kierownicę i pedały do ​​sterowania sprzęgłem, hamulcem, przyspieszeniem i skrzynią biegów.

W przeciwieństwie do sterowania cyfrowego, takiego jak klawiatura, analogowa kombinacja kierownicy i pedałów, taka jak ta, pozwala precyzyjnie modyfikować kąt skrętu i sterowanie pedałami potrzebne do obsługi symulowanego samochodu. Dodatkowo stosunkowo szeroki zakres ruchu pozwala na bardziej precyzyjne sterowanie sterowaniem.

Kierownicę do gier można rozpoznać po podłączeniu pedałów hamulca i przyspieszenia przez USB. Niektóre z nich mają nawet system zmiany biegów. Koła do gier zostały stworzone z myślą o grach zręcznościowych, konsolach do gier, komputerach osobistych i profesjonalnych symulatorach jazdy dla kierowców samochodów wyścigowych.

Jakie są akcesoria, które zwykle są dostarczane z kierownicami do gier?

Podobnie jak koła do gier, wiele innych akcesoriów może pomóc Ci uzyskać realistyczne wrażenia podczas wirtualnego grania. Te akcesoria mogą obejmować urządzenia, które zapewniają lepszy i bardziej naturalny dźwięk, większą kontrolę nad Twoimi działaniami itp. Poniżej wymieniono niektóre z tych akcesoriów, które uzupełnią Twoje kierownice do gier.

#1. Słuchawki do gier

Możesz słyszeć dźwięk i symulowany dźwięk przestrzenny za pomocą słuchawek do gier. Dzięki słuchawkom do gier często otrzymujesz to, za co płacisz pod względem jakości. Zestawy słuchawkowe do gier są niezwykle elastyczne. Większość zestawów słuchawkowych do gier zawiera wysuwany lub zwalniany mikrofon.

Możesz ich używać jako typowego codziennego zestawu słuchawkowego, jeśli chcesz. Jeśli chodzi o zestawy słuchawkowe, wielu uważa, że ​​słuchawki do gier to najlepsza opcja do każdego zastosowania. Są kompatybilne zarówno z Twoimi domowymi, jak i przenośnymi konfiguracjami.

#2. Karty do przechwytywania gier

Dla tych graczy, którzy transmitują swoje gry na żywo, karty do przechwytywania gier są dla Ciebie koniecznością. Możesz podłączyć te karty przechwytujące do aparatów, lustrzanek cyfrowych, kamer lub kamer akcji. Zapewniają płynną łączność z urządzeniem i nie przerywają gry. Możesz także transmitować sesję gry na żywo za pomocą kart przechwytujących na wszystkich platformach.

#3. Kontrolery do gier

Kontroler do gier lub po prostu kontroler to urządzenie używane w grach wideo lub systemach do gier w celu zapewnienia danych wejściowych do gry wideo, zwykle do obsługi przedmiotu lub postaci w grze. Jest to narzędzie wejściowe do komunikacji z komputerem podczas grania w grę.

Mówiąc dokładniej, niezależnie od tego, czy łączy się z domowym telewizorem, czy automatem do gier, komputer jest typowo, choć nie zawsze, specjalistycznym urządzeniem do gier. Kontroler do gier musi być w stanie obsługiwać grę, ponieważ służy jako podstawowy interfejs między graczem a grą.

#4. Mysz do gier

Mysz do gier to po prostu zwykła mysz z kilkoma dodatkowymi cechami, które czynią ją idealną do grania. Z innej perspektywy jest to kluczowy element niestandardowego sprzętu do gier!

Te cechy, które umożliwiają szybki refleks i wygodniejsze ruchy, obejmują programowalne przyciski, dostosowywaną czułość, doskonałe czujniki, ultralekkie konstrukcje i wiele innych. Chociaż mysz do gier służy temu samemu celowi, co standardowa mysz, robi to dokładniej.

#5. Klawiatury do gier

Istotnym elementem konfiguracji każdego gracza jest klawiatura do gier, która może dać Ci przewagę nad przeciwnikami, podobnie jak ultralekka mysz do gier z doskonałym czujnikiem lub wyświetlacz do gier e-sportowych o wyższej liczbie klatek na sekundę.

Przyzwoita klawiatura do gier, która wzbogaca wrażenia z gry, wyposaża konwencjonalną klawiaturę w zaawansowane funkcje. Może to dotyczyć zarówno estetyki, jak i wydajności, na przykład podświetlenia RGB, aby ułatwić rozróżnianie klawiszy podczas nocnych sesji gier, szybko uruchamianych przełączników do rejestrowania wejść i znacznie szybciej.

Dlaczego kierownice wyścigowe są lepsze niż używanie joysticków?

Fakt, że kierownica wyścigowa jest bardziej realistycznym obrazem prawdziwej jazdy samochodem wyścigowym, jest jedną z głównych zalet takiego postępowania. Korzystanie z kierownicy do gier zapewnia lepszy wgląd w działanie samochodu. Pozwala na wprowadzenie drobnych poprawek, aby go ulepszyć. Zgodnie z tym, co dzieje się na ekranie, zwiększa odporność.

Dlatego, jeśli biegniesz szeroko, Twoje koło będzie musiało pracować więcej, aby utrzymać się na nierównym terenie. Koła do gier zapewniają większą kontrolę nad samochodem niż kontroler. Ponieważ kierownica wyścigowa doświadcza podczas wyścigu większego obciążenia i obciążenia niż kontroler, często jest zbudowana z bardziej wytrzymałych materiałów, takich jak metal i skóra.

Do tej pory musiałeś już zrozumieć, czym są koła do gier i jak są lepsze niż joysticki. Omówmy teraz 10 kół do gier, aby zasymulować dla Ciebie wrażenia z wyścigów.

Kierownica wyścigowa Logitech G PRO

Kierownica Logitech G PRO Racing Wheel to wysokiej klasy, ekskluzywna koncepcja stworzona z profesjonalnymi kierowcami symulatorów i dla nich. Zapewnia najczystsze, najbardziej autentyczne, profesjonalne połączenie z wyścigiem, dzięki technologii sprzężenia zwrotnego TRUEFORCE i wysokowydajnej inżynierii Direct Drive.

Skutkuje to mniejszą latencją i większą wiernością. Aby zapewnić kierowcom pełną kontrolę, przyciski i pokrętła są ustawione w orientacji kciuka. Dzięki temu mogą trzymać ręce na kierownicy i patrzeć na drogę.

Możesz dokonać przyszłych ulepszeń i ulepszeń, a także jest kompatybilny z nowymi pedałami wyścigowymi PRO. Przeprojektowana metoda mocowania kierownicy PRO Racing ułatwia kierowcom siedzącym przy biurku zakładanie i zdejmowanie kierownicy przy zachowaniu normalnych otworów na śruby dla osób montujących na fotelu wyścigowym.

Thrustmaster TMX Force Wheel

Ergonomiczny kształt kierownicy wyścigowej Thrustmaster TMX Force Feedback i różnorodność wbudowanych w nią technologii sprawiają, że można ją w pełni dostosować do wszystkich gatunków gier wyścigowych.

Kierownica wyścigowa TMX została opracowana z myślą o różnych kierowcach. Dzięki średnicy obręczy 11 cali (28 cm), TMX PRO jest całkowicie elastyczny i nadaje się do wszystkich gatunków gier wyścigowych.

Przy maksymalnej prędkości obrotowej 2,5, koło zapewnia niezrównany stopień kontroli przy każdym obrocie. Szeroki zakres kątów obrotu TMX PRO (od 270° do 900°) umożliwia wszystkim wirtualnym kierowcom konkurowanie z największą dokładnością w każdym wyścigu.

Nadbieg koła wyścigowego

Dzięki funkcji Racing Wheel Overdrive dla konsoli Xbox Series X|S firma HORI oferuje najwyższą jakość konstrukcji, opcje dostosowywania i realistyczną symulację wyścigów.

Dzięki dużym, stabilnym pedałom nożnym i łopatkom zmiany biegów, zespół projektantów Tokyo z HORI posiada wszystkie cechy i cechy pełnowymiarowej kierownicy wyścigowej. Jest w pełni zaprogramowany i konfigurowalny, a także ma ogromny 270-stopniowy współczynnik skrętu.

Działa z Windows 10, Xbox One i Xbox Series X|S. Dzięki mocnym zaciskom i stalowym elementom, Racing Wheel Overdrive zaprojektowany dla Xbox Series X|S mocno przytwierdza się do stołu lub stojaka na kierownicę wyścigową. Możemy zmienić współczynnik skrętu z 270 stopni na 180 stopni i dostosować inne zmienne, takie jak martwa strefa i czułość pedału.

Kierownica wyścigowa PXN Gaming

Kąt obrotu kierownicy PXN Gaming Racing Wheel można regulować w zakresie od 270 stopni do 900 stopni. Ma inteligentny podwójny rdzeń, który obsługuje dwa tryby wejścia PC dla wejścia X i wejścia D. Kierownica PXN Gaming Racing Wheel współpracuje z różnymi grami wyścigowymi.

Obsługuje również funkcję komunikacji głosowej platform Xbox One. Wbudowane podwójne silniki wibracyjne zapewniają bardziej realistyczne wrażenia z wyścigów drag.

Dzięki trzem pedałom (sprzęgło, stop i przyspiesznik) oraz manetce, kierownica wyścigowa PXN Gaming jest ergonomicznie zbudowana za kierownicą wyścigową. Możesz użyć przyssawek lub klipsów mocujących typu C, aby przymocować dźwignię zmiany biegów i kierownicę do biurka.

Stojak na kierownicę GT Omega Apex

Stojak GT Omega Apex Racing Wheel Stand to stojak na kierownicę o ogólnych wymiarach, który jest kompatybilny z większością wyścigowych kierownic, pedałów i zestawów montażowych dźwigni zmiany biegów z serii Logitech, Fanatec i Thrustmaster. Podstawka do gier GT Omega ma pełną regulację wysokości i nachylenia, co pozwala na umieszczenie kierownicy i pedału w dowolnej ergonomicznej pozycji.

Dodatkowo gracze mogą zamontować dźwignię zmiany biegów zarówno po lewej, jak i prawej stronie. Gdy skończysz grać, możesz szybko złożyć ten stojak i umieścić go w dowolnym miejscu w domu. Nie zajmie miejsca w Twoim domu. Dzięki niewielkim rozmiarom możesz zabrać ze sobą emocje związane z grami, gdziekolwiek jesteś.

Kierownica do gier PXN V9

Kierownica PXN V9 Driving Gaming zawiera oryginalne podwójne silniki wibracyjne i jest zbudowana z wysokiej jakości, antypoślizgowego, matowego materiału ABS. Siedem mocnych przyssawek i rama mocująca w kształcie litery C gwarantują stabilne koło oraz przyjemne i radosne wrażenia z gry. Przełącz przycisk pod kierownicą, aby zmienić obrót, jaki zapewnia kierownica wyścigowa.

Dźwignia zmiany biegów hamulca ręcznego na kierownicy do gier Xbox jest przeznaczona do użytku z profesjonalnymi grami wyścigowymi. Jest wyposażony w ręczną dźwignię zmiany biegów 6 w 1, która obsługuje biegi do przodu i do tyłu, a także hamulec ręczny i tryby wysokiej wydajności. Wykorzystują konstrukcję przycisków, aby zminimalizować fałszywe kontakty i dać graczom poczucie obecności podczas ręcznego hamowania i zmiany biegów.

Kierownica PC symulatora GTR

Nawet niedoświadczeni kierowcy poczują się wręcz bohatersko za kierownicą, korzystając z kierownicy GTR Simulator PC z pedałami i manetką. Ta kombinacja kierownicy i pedałów do gier zapewnia trzykrotnie większą siłę sprzężenia zwrotnego niż pozostałe.

Moment obrotowy silnika z napędem zębatym jest połączony z solidnością, ciszą i płynnością silnika z napędem pasowym dzięki dwóm silnikom i przekładniom śrubowym.

Dzięki dwukierunkowemu przełącznikowi tego modelu może obracać kierownicę wyścigową o 270 lub 900 stopni. Ergonomiczny komfort zapewnia regulowany kąt nachylenia koła od 0 do 15 stopni. Możesz zmienić swój styl wyścigowy, dostosowując oddzielne napięcia sprężyn i całkowicie zmieniając położenie pedału nożnego.

HORI Racing Wheel Apex

HORI Racing Wheel APEX dla PlayStation 5 i PlayStation 4 oferuje najlepsze wzornictwo, możliwości personalizacji i realistyczną symulację wyścigów. Zespół projektowy HORI stworzył kierownicę wyścigową o wszystkich cechach i cechach pełnowymiarowej felgi w konkurencyjnej cenie. Może obrócić się aż o 270 stopni, a Ty możesz go w pełni zaprogramować i dostosować.

Dzięki mocnym zaciskom i stalowym komponentom kierownica Racing Wheel APEX mocuje się mocno do każdego stołu lub stojaka na kierownicę wyścigową. Duże pedały są solidnie skonstruowane. Inne zmienne, takie jak martwa strefa, czułość pedału i inne, mogą być dostosowywane przez użytkowników.

Sportowe koło GS850-X Drive Pro

Xbox Serie X/S, PS4 i Xbox One są kompatybilne ze sportową kierownicą GS850-X Drive Pro. Zawiera ręczną dźwignię zmiany biegów z sześcioma biegami do przodu i jedną do tyłu. Ta kierownica zawiera również łopatkę do zmiany prędkości +/-. Ta kierownica zawiera również pokaźny mechanizm korbowy, system podnóżka oraz pedały sprzęgła, hamulca i przyspieszenia.

Obraca się pod kątem 270 stopni i jest kompatybilny z zestawami słuchawkowymi do gier z mikrofonem. Na tym urządzeniu dostępne są trzy różne ustawienia czułości. W przypadku symulowanych siedzeń ma przyssawkę lub zacisk mocujący. Jest w pełni konfigurowalny i odpowiedni dla wszystkich gier wyścigowych.

Serafim R1+ Wyścigowa kierownica do gier

Kierownica do gier Serafim R1+ Racing jest wyposażona we wszystko, czego potrzebujesz, aby w pełni cieszyć się ulubionymi grami wyścigowymi. Możesz grać w gry wyścigowe na Xbox One, PS4, PS3, Switch, iOS i Androida dzięki pedałowi, kierownicy i najnowocześniejszemu uchwytowi na telefon Serafim.

Gumowy uchwyt na tym kole zapewnia niezrównaną ergonomię. Nawet najbardziej agresywni kierowcy nie będą stanowić problemu z responsywnością systemu pedałów.

Co więcej, nawet najciaśniejsze zakręty nie będą problemem dla trwałości kierownicy. To urządzenie zawiera wbudowane podwójne silniki wibracyjne. Obsługuje plug-and-play X i D-input na PC. Posiada również 3 poziomy czułości, które można zmieniać w zależności od rozgrywki.

Wniosek

Jeśli jesteś graczem i chcesz wzbogacić i realistyczne wrażenia w każdej grze wyścigowej, kierownice do gier są dla Ciebie koniecznością. Chociaż kontroler kierownicy wydaje się być droższy, oferuje dodatkowe korzyści w postaci bardziej autentycznych wrażeń i lepszej kontroli nad pojazdem.

Więc na co czekasz? Nadszedł czas, aby rozpocząć wyścig z kierownicą wyścigową u boku.

Możesz także odkryć kilka fajnych foteli do gier dla profesjonalnych graczy.