10 najlepszych aplikacji Wear OS do pobrania na smartwatcha w 2022 r.

Oto niektóre z najlepszych aplikacji Wear OS, zwieńczenie nadziei Google na przejęcie obecnego lidera, Apple Watch.

Apple Watch był do tej pory dominującą siłą w urządzeniach Wearables. To przyćmiewało wysiłki innych graczy premium, takich jak Samsung i Google. Więc partnerstwo było bliskie przejęcia mistrza.

Zaowocowało to w 2021 roku, kiedy Google i Samsung połączyły siły, aby zbudować najlepszy system operacyjny do noszenia, aby przekazać go innym markom, a na koniec zdetronizować WatchOS firmy Apple.

To od razu Google próbuje zrobić Androida, tym razem dla urządzeń montowanych na nadgarstku.

Najlepsze aplikacje na system operacyjny

Każdy system operacyjny w dużej mierze zależy od obsługiwanych aplikacji do powszechnego przyjęcia.

I właśnie dlatego jesteśmy tutaj, aby opowiedzieć Ci o najlepszych aplikacjach WearOS dla Twojego smartwatcha.

Zacznijmy.

G Pay

G Pay to doskonały sposób płacenia online, w sklepach fizycznych oraz w aplikacjach Sklepu Google Play. Możesz dodać karty kredytowe lub debetowe i korzystać z konta PayPal.

Dzięki zegarkom z obsługą NFC jest to o wiele wygodniejsze. Wystarczy zbliżyć go do terminala, aby jak najszybciej zapłacić.

Ponadto G Pay zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa danych i jest niezbędną aplikacją Wear OS, która zapewnia bezproblemowe zakupy.

Kamera pierwsza

Kamera pierwsza sprawi, że nie przegapisz smartfonów, jeśli chodzi o zdjęcia i filmy. Obsługuje gesty, takie jak skręcanie nadgarstka w celu robienia zdjęć/filmów. Może to działać samodzielnie na smartwatchu, co oznacza, że ​​nie musisz podłączać go do telefonu.

Oprócz robienia zdjęć i nagrywania filmów, możesz również używać Camera One do nagrywania dźwięku. Posiada wiele przydatnych funkcji, takich jak zoom, flash, time-lapse itp.

Camera One ma okres próbny, w którym możesz cieszyć się wszystkimi funkcjami premium. Możesz jednak pozostać przy bezpłatnej wersji, jeśli potrzebujesz podstawowych funkcji.

Strava

Strava for Wear OS zapewnia bardzo potrzebną mobilność do jednej z najpopularniejszych aplikacji wśród sportowców.

Po skonfigurowaniu za pomocą smartfona możesz go używać do spacerów na świeżym powietrzu, biegania, przejażdżek, rowerów i wielu innych funkcji opartych na zegarku. Prawdopodobnie to funkcje społecznościowe zapewniają motywację i konkurencyjność.

Ponieważ jednak Strava jest aplikacją freemium, niektóre funkcje mogą być ograniczone do płatnych użytkowników.

Twarze zegarków Facer

Twarze zegarków Facer jest dla ludzi kochających modyfikacje.

W chwili pisania tego tekstu ta aplikacja ma ponad 100 000 darmowych i premium tarcz zegarków renomowanych światowych marek i artystów.

Możesz jednak po prostu zaprojektować własne na www.facer.io/creator i opublikować. Na początek dostępnych jest wiele opcji przeciągania i upuszczania. Na przykład możesz importować obrazy, dostosowywać czcionki, dodawać różne układy czasu, aby ukończyć niestandardowy projekt w ciągu kilku minut.

Wreszcie, jest to kompatybilne z każdym urządzeniem Wear OS, a także doskonale współpracuje z zegarkami Samsung.

mapy Google

Ten jest oczywisty. mapy Google łatwo staje się najlepszymi aplikacjami Wear OS do zapuszczania się w nieznane miejsca, jeśli nie znosisz patrzeć na smartfon na każdym rogu.

Mapy Google na smartwatchu działają z pomocą Asystenta Google. Aby pobrać niektóre wyniki, musisz poinformować zegarek o miejscu docelowym. Na koniec możesz wybrać ten, aby rozpocząć nawigację.

IFTTT

IFTTT to aplikacja zwiększająca produktywność i automatyzacja, która może uprościć codzienne, monotonne zadania. Możesz znaleźć kilka przepływów pracy lub stworzyć własny.

Każdy przepływ pracy wykorzystuje aplety, czyli elementy łączące różne aplikacje.

Na przykład możesz ustawić przepływ pracy, aby otrzymywać powiadomienia na smartwatchu za każdym razem, gdy bateria smartfona wysycha. Lub otrzymuj powiadomienie, gdy międzynarodowa stacja kosmiczna przelatuje nad Twoim domem.

Podobnie możesz również podłączyć elementy inteligentnego domu, aby sterować urządzeniami bezpośrednio ze swojego smartwatcha.

Noś rejestrator dźwięku

Noś rejestrator dźwięku to potężne narzędzie do nagrywania dla smartfonów i smartwatchów. Otrzymujesz godne uwagi funkcje, takie jak optymalizacja jakości dźwięku, przesyłanie do chmury, dodawanie zdjęć do nagrań, tłumienie echa, pomijanie ciszy itp.

Może również działać w tle, zastępując ikonę powiadomienia, aby jeszcze bardziej poprawić funkcje ukrywania.

Jest to aplikacja freemium z najbardziej zaawansowanymi funkcjami dedykowanymi Wear OS.

Monitor baterii telefonu i zegarka

Następna w kolejce najlepszych aplikacji Wear OS jest Monitor baterii.

Ten monitor baterii wyświetla ostrzeżenia i prognozy dotyczące rozładowanej baterii przez cały dzień.

Ponadto deweloper obiecuje mieć minimalny wpływ na baterię. Poza tym zostaniesz poinformowany o opłatach za opróżnianie i ładowanie. Wreszcie pomaga zdalnie monitorować podłączone urządzenia i być informowanym o wszelkich możliwych przestojach.

Należy jednak pamiętać, aby aktualizować zarówno aplikacje na smartfony, jak i na smartwatche, aby zapewnić dokładne raportowanie.

Kompas

Kompas przyda się do odkrywania niezbadanych terytoriów, na których mapy internetowe po prostu wygasają.

Możesz sprawdzić swoje aktualne współrzędne i odróżnić północ rzeczywistą od magnetycznej.

Ostrzeżenie dla programistów: pomachaj urządzeniem kilka razy w ósemce (∞), aby je skalibrować!

Dodatkowo możesz wprowadzić współrzędne celu i rozpocząć podróż, sprawdzając odległość. Zmniejszająca się odległość oczywiście oznacza właściwą trajektorię. Może to być w najlepszym razie przybliżone, ale jedyna dostępna opcja w niemapowanej, opuszczonej lokalizacji.

Wreszcie, jest to zdecydowanie jedna z najlepszych aplikacji Wear OS dla osób żądnych przygód.

Multi Kalkulator

Zainstalowanie kalkulatora na smartwatchu może wydawać się dziwne, ale może być tego warte.

The Wielu kalkulator to pełnoprawna aplikacja na smartfony. Jednak jego wsparcie dla Wear OS jest obecnie ograniczone do standardowych kalkulatorów i przeliczników walut.

Ale praktycznie skomplikowane funkcje nie będą naprawdę przydatne w przypadku małej nieruchomości smartwatcha. Ergo, aplikacja jest strzałem w dziesiątkę, ponieważ ogranicza aplikację smartwatcha do podstawowych funkcji.

Wniosek

To był nasz przegląd najlepszych aplikacji Wear OS. Rzeczywiście, zegarki na rękę przeszły długą drogę, a Wear OS ma teraz coś poważnego do zaprezentowania swoim użytkownikom.

Ale nie byłoby błędem stwierdzenie, że inteligentne urządzenia na nadgarstek były pierwotnie przeznaczone dla entuzjastów fitnessu. A jeśli jesteś jednym z nich, sprawdź te inteligentne urządzenia do monitorowania zdrowia, aby utrzymać swój poziom sprawności na najwyższym poziomie.