10 najlepszych blogów Java dla programistów na wszystkich poziomach

Programowanie nigdy nie było łatwe.

Jest to dziedzina stale i szybko rozwijająca się. Kilka ważnych rzeczy trafia do programisty, niezależnie od języka. Programowanie nie polega po prostu na zastosowaniu jakiejś funkcjonalności poprzez wpisanie kilku linijek kodu. Zamiast tego jest to sztuka przetrwania i tworzenia cudów na drodze do osiągnięcia sukcesu.

Aby pozostać aktualnym i sprostać nowym wyzwaniom, programiści muszą zająć się znacznie większą liczbą rzeczy, niż uważają, że powinni. Oprócz solidnej wiedzy programistycznej i silnego zrozumienia powiązanych technologii, programiści muszą być na bieżąco z najnowszymi trendami i konwencjami dotyczącymi ich języków programowania.

Każdego dnia świat programowania ma do zaoferowania coś nowego. Dlatego liderzy swoich rzemiosł lubią aktualizować społeczność za pośrednictwem blogów, stron internetowych i biuletynów. Ponieważ świat zbliża się do epoki, w której ludzie są ze sobą połączeni bardziej niż kiedykolwiek, ważne jest, aby być na bieżąco, aby przetrwać i rozwijać się.

Istnieje pozornie duża ilość zasobów ułatwiających naukę Javy. Jednak nie wszystkie z nich są w stanie bardzo dobrze realizować swoje cele. Dlatego wybór najlepszych ze stada jest dość trudny.

Nie martw się, ponieważ pomożemy Ci poznać niektóre z najlepszych, aby utrzymać się na czele.

BTW, nie pomyl się między Javą a JavaScriptem.

CodeGym

CodeGym oferuje kurs dla początkujących i średniozaawansowanych programistów, którzy chcą nauczyć się języka Java, a także portal internetowy dla wszystkich uczących się programowania.

Studenci, którzy uczą się Java na CodeGym, zaczynają pisać kod już od pierwszych lekcji, ponieważ nauka na tym źródle to przede wszystkim praktyka programistyczna, a nie tylko teoria.

Kurs podzielony jest na poziomy i zadania. Każdy poziom zawiera krótkie wykłady i wiele wyzwań związanych z kodowaniem. CodeGym ma ponad 1200 zadań o różnym stopniu trudności. Niektóre z nich służą jedynie wzmocnieniu wyuczonej teorii, inne natomiast służą poznaniu koncepcji programowania w praktyce. Istnieje również wiele złożonych problemów, a uczniowie muszą dużo myśleć, aby je rozwiązać.

A najbardziej ekscytującymi zadaniami są mini-projekty z instrukcjami krok po kroku. W rezultacie stworzysz bardzo poważny program. Na przykład klasyczna gra wideo, emulator restauracji, narzędzie do skracania linków i tak dalej.

Jedną z najfajniejszych funkcji CodeGym jest inteligentny walidator, który natychmiast sprawdza poprawność kodu ucznia. Jeśli coś poszło nie tak, „wirtualny mentor” wysyła uczniom wskazówki i porady z sugestiami, jak najlepiej rozwiązać nierozwiązywalny problem.

Jeśli po tym uczniowie nadal mają trudności, mogą kliknąć przycisk pomocy, który przeniesie ich do społeczności Java. Tam uczniowie mogą zadać pytanie dotyczące zadania lub ogólnie programowania. Inni uczniowie lub ktoś z zespołu CodeGym odpowie na nie.

Społeczność programistów i studentów w CodeGym jest naprawdę duża i dość aktywna. Oprócz sekcji Pomoc na stronie CodeGym, istnieje Blog Java, w którym można znaleźć wiele interesujących materiałów na temat programowania w Javie i nie tylko, a także Sekcja Gry, w której możesz przećwiczyć tworzenie klasycznych gier wideo krok po kroku. instrukcje krok.

Wyrocznia

Teraz Java jest utrzymywana przez Oracle. I ma blog poświęcony Javie.

Czy to nie cudowne?

Tak jest. Ponieważ uczymy się od samych programistów i opiekunów, najnowsze aktualizacje dotyczące Javy możemy znaleźć na blogu bez przeszukiwania całego Internetu.

Posty na blogu będą pisać najlepsi liderzy i pracownicy Oracle. Znajdziemy tam różne posty, takie jak jak firmy korzystają z Javy, co stało się w ostatnich latach z Javą, tutoriale do nauki Javy, aktualizacje na temat Javy, jak integrować różne narzędzia w Javie itp., i tak dalej. Znajdziemy niemal wszystkie rodzaje postów związanych z Javą.

Posty na blogu są małe i słodkie dla zapracowanych programistów, takich jak my. Dlatego możemy przeczytać post na blogu w mniej więcej 5 minut. Ale otrzymasz treść z wpisu na blogu. Możesz więc śledzić blog Oracle, jeśli używasz Javy w swoim życiu lub chcesz dowiedzieć się więcej o Javie.

Wreszcie blog Oracle będzie Cię na bieżąco informować o świecie Java.

Świat informacji

Info World to blog IDG Communications, który zawiera kilka kategorii postów technicznych. Możesz znaleźć posty związane z różnymi językami programowania, takimi jak Python, R, Java itp., oraz posty związane z tworzeniem oprogramowania, przetwarzaniem w chmurze, uczeniem maszynowym itp.,

Posiada osobną sekcję o nazwie Świat Javy dla miłośników Javy. Tak więc wszystkie posty w tej sekcji dotyczą tylko Javy. Możemy znaleźć różne posty na temat najnowszych wiadomości Java, samouczki, takie jak robienie rzeczy w Javie, funkcje frameworków, narzędzia, recenzje nowych funkcji, narzędzi i filmy związane z Javą. Możesz znaleźć prawie wszystko, aby poprawić swoją wiedzę w Javie.

Blog pomoże Ci być na bieżąco, podobnie jak blog Oracle Java w języku i nowościach w kręgu Java.

Wewnątrz Javy

Inside Java nie jest zwykłym blogiem, na którym można uczyć się nowych rzeczy związanych z Javą. Jest to osobny blog poświęcony dzieleniu się wiadomościami i poglądami na temat Javy. Wszystkie wiadomości i widoki zostaną załadowane przez zespół Java w Oracle.

Wszystkie posty na blogu odnoszą się do najnowszych wiadomości na temat Java i poglądów członków zespołu Java w Oracle. Będziesz więc czytać, wymieniać, widzieć przemyślenia i poglądy samych programistów Java. Jeśli śledzisz tego bloga, będziesz wiedział, co dzieje się w Javie, jak mówi tytuł.

W Inside Java znajdują się linki do różnych list odtwarzania YouTube. Będziesz losował filmy związane z pełną Javą. Śledź ten blog, jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w Javie.

Adam Bien

Od czasu wydania JDK 1.0 w 1995 roku Adam Bien nieprzerwanie pracuje jako niezależny ekspert Java.

Jego wpisy na blogu są codziennie czytane przez tysiące profesjonalistów, osób uczących się i entuzjastów języka Java na całym świecie. Na dedykowanym blogu znajdziesz wszystko, co dotyczy JavaFX i Java EE, a także inne przydatne informacje o Javie.

Większość postów na blogu zawiera filmy, dzięki którym proces uczenia się jest prostszy i skuteczniejszy. W zasobach internetowych dostępnych jest również kilka e-booków. Adam Bien regularnie dodaje na blogu interaktywne wydarzenia internetowe i warsztaty, które są jeszcze lepsze do nauki i rozwoju w Javie.

Baeldung

Kolejne istotne źródło internetowe dla programistów Java w Baeldung. Dedykowana witryna Java to doskonała opcja dla każdego, kto szuka najnowszych informacji o Java, aktualizacji i profesjonalnych porad. Oprócz oferowania artykułów poświęconych Javie od różnorodnych profesjonalistów i ekspertów Java, Baeldung oferuje przydatne kursy szkoleniowe.

Baeldung koncentruje się w szczególności na informacjach HTTPClient, Jackson, Java, Persistence i REST API. Zazwyczaj codziennie do witryny dodawanych jest wiele artykułów wysokiej jakości.

Oprócz samouczków i przewodników po Javie istnieje kilka szczegółowych samouczków dotyczących Spring Framework.

Powrót do Javy

Wyselekcjonowany przez Javina Paula, specjalistę Java z kilkuletnim doświadczeniem w branży, Java Revisited to kolejny blog, który warto śledzić. Oferuje różne doskonałe instrukcje i przewodniki Java krok po kroku. Dlatego jest to wygodna opcja nauki zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych programistów Java.

Oprócz Javy, blog skupia się również na protokole FIX i Tibco RV.

Jedną z głównych atrakcji dedykowanego bloga Java jest zachęcanie czytelników do przeprowadzania wywiadów z Javinem. Spośród wszystkich zadawanych zapytań Javin zbiera najbardziej trafne i przekształca je w szczegółowe posty na blogu.

jOOQ

Blog jOOQ koncentruje się na Javie, SQL i jOOQ. Ogromny zbiór informacji na blogu składa się głównie z artykułów instruktażowych i przewodników krok po kroku. Ze względu na ich wszechstronność jest coś, czego warto się nauczyć dla programistów Java na każdym poziomie zaawansowania.

Częstotliwość publikowania artykułów na blogu jest rzadka. Jednak nie jest to problem, ponieważ na początek są już hordy artykułów. Pasek boczny umożliwia użytkownikom łatwe poruszanie się po niektórych kategoriach, w tym Java i innych językach, przemyśleniach na temat programowania oraz sztuczkach i poradach SQL.

Thorben Janseen

Program Thoughts on Java, prowadzony przez Thorbena Janssena, to kolejny blog Java dla początkujących, weteranów i wszystkich pomiędzy. Specjalizujący się w Hibernate, Janssen jest specjalistą od Javy z ponad 15-letnim doświadczeniem w branży. Co tydzień do dedykowanego bloga Java dodawane są dwa nowe wpisy na blogu. Wpisy na blogu obejmują wszystko, od wiadomości o Javie po szczegółowe przewodniki.

Thorben Janssen

Oprócz artykułów można również skorzystać z różnych kursów online, warsztatów i filmów na YouTube dostępnych w Thought on Java.

Ponadto Janssen oferuje również szkolenia stacjonarne i otwarte w klasie. Rejestracja w Thoughts on Java odblokowuje ściągawki, e-booki do pobrania i wskazówki dotyczące hibernacji do wydrukowania.

Vlad Michalcea

Vlad Mihalcea jest jednym z najbardziej znanych ekspertów Java i wykwalifikowanych profesjonalistów. Jest oddanym blogerem i mentorem, który odwiedza ponad 75 tys. odwiedzających miesięcznie. Dzięki zróżnicowanej gamie artykułów dostępnych na tym blogu, programiści Java na wszystkich poziomach mogą się czegoś nauczyć. Ostatnie artykuły na blogu dotyczą Hibernate.

Oprócz bloga Vlad Mihalcea jest autorem książki High-Performance Java Persistence. Książka zawiera omówienie aktualizacji wsadowych, zarządzania połączeniami, rozmiarów pobierania, struktur dostępu do danych Java i dostrajania wydajności dostępu do danych Java. O dziwo, treść książki inspirowana jest właśnie wpisami publikowanymi na blogu.

Podsumowując, blog Vlada to obowiązkowa wizyta każdego programisty Java. Oprócz nowych artykułów publikowanych co tydzień blog zawiera szkolenia na miejscu, samouczki i kurs wideo.

Wszystko gotowe!

Wymienione powyżej zasoby zapewnią Ci utrzymanie pozycji w branży dzięki ciągłemu doskonaleniu umiejętności i bazy wiedzy w języku Java. A jeśli chcesz nauczyć się czegoś nowego, zawsze możesz uzyskać pożądany kurs online na Udemy.