10 najlepszych dostawców hostingu serwerów kolokacyjnych dla małych i średnich firm

Hosting serwerów kolokacyjnych to doskonała opcja dla firm, która pozwala zaoszczędzić czas i zasoby na samodzielne zarządzanie i utrzymanie centrów danych w różnych lokalizacjach.

Zamiast obciążać się tym obciążeniem, możesz po prostu wynająć przestrzeń kolokacyjną od niezawodnego dostawcy hostingu serwerów kolokacyjnych.

Zapewni większe bezpieczeństwo serwerów i danych oraz zaoferuje systemy chłodzenia, aby zapewnić optymalną pracę sprzętu i dłuższy czas bezawaryjnej pracy.

Poza tym nie musisz się martwić podczas klęski żywiołowej i chodzić w różne miejsca, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

Dostawca kolokacji zaoferuje usługi odzyskiwania po awarii i dedykowane wsparcie w celu rozwiązania Twoich zapytań.

Niezależnie od tego, czy szukasz niezawodnej usługi kolokacji, czy jesteś zupełnie nowy w tej przestrzeni, ten artykuł pomoże Ci wybrać najlepszy hosting serwerów kolokacyjnych dla Twoich potrzeb biznesowych.

Co to jest hosting kolokacji?

Hosting kolokacji odnosi się do usługi, w ramach której firma hostingowa (host kolokacji) wynajmuje przestrzeń w swoim centrum danych i świadczy usługi utrzymania środowiska serwerowego.

Host kolokacji wynajmuje klientom przestrzeń w swoim centrum danych do przechowywania ich serwerów i sprzętu komputerowego. Zapewnia również infrastrukturę fizyczną budynku, zasilanie, bezpieczeństwo fizyczne, przepustowość, systemy chłodzenia itp.

Oznacza to, że korzystając z usługi hostingu kolokacji, możesz przechowywać serwer i sprzęt komputerowy w centrum danych udostępnianym przez hosta kolokacji. Taka aranżacja wymaga zakupu własnego sprzętu i przechowywania go w obiekcie.

Najlepszym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw dysponujących budżetem i zasobami jest zakup sprzętu, ale może im brakować czasu na samodzielne zarządzanie i utrzymanie centrum danych, a zatem utrzymanie i bezpieczeństwo obiektu mogą pozostawić gospodarzowi.

Host kolokacji może zaoferować takie funkcje, jak:

 • Bezpieczeństwo: Uzyskasz bezpieczny i uwierzytelniony dostęp do obiektu, instalując sprzęt taki jak biometria, kamery CCTV, identyfikacja osobista itp.
 • Zasilanie: Host utrzymuje energię elektryczną i zarządza narzędziami serwerowymi, takimi jak rezerwy zasilania i generatory.
 • Chłodzenie: Zaawansowane i nadmiarowe systemy chłodzenia chroniące sprzęt sieciowy i serwerowy przed nadmiernym nagrzewaniem i wydłużający jego żywotność.
 • Przestrzeń: Dzierżawa miejsce na serwery w postaci szaf i stojaków, klatek i zestawów.
 • Odzyskiwanie po awarii: bezpieczeństwo podczas klęsk żywiołowych i tworzenie kopii zapasowych w celu ochrony danych
 • Zgodność: zgodność z przepisami dotyczącymi prywatności, takimi jak HIPAA, PCI-DSS itp., w celu ochrony danych klientów.

Hosting serwerów kolokacyjnych a hosting serwerów dedykowanych

Hosting kolokacji różni się od hostingu serwera dedykowanego. To ostatnie oznacza, że ​​dostawca hostingu jest odpowiedzialny za oferowanie systemów pamięci masowej, serwerów i sprzętu komputerowego, a także za zarządzanie i utrzymanie wszystkiego, podczas gdy klient może płacić tylko miesięczną kwotę za korzystanie z usług w celu uruchamiania hostowanych aplikacji i systemów.

Jednak w przypadku hostingu kolokacyjnego host jest odpowiedzialny za zaopatrzenie tylko obiektu lub centrum danych oraz zarządzanie i utrzymanie obiektu. Zapewniają optymalną sieć i bezpieczeństwo zarówno fizycznie, jak i wirtualnie, chroniąc obiekty przed problemami technicznymi, atakami spowodowanymi przez człowieka i klęskami żywiołowymi. A klient jest odpowiedzialny za dostarczanie serwerów oraz zarządzanie nimi i ich utrzymanie.

Hosting kolokacyjny oferuje korzyści takie jak:

 • Niższy koszt: obniża koszty bezpieczeństwa, sieci i zasilania w środowisku serwerów wysokiej klasy. Po prostu dostarcz swój sprzęt i pozwól mu być chronionym w bezpiecznym obiekcie.
 • Skalowalność: Hosting kolokacji wspiera skalowalność wraz z rozwojem. Nie musisz przebudowywać infrastruktury w celu jej rozbudowy ani tracić na nią znacznej ilości czasu. Po prostu skaluj swoją wynajmowaną powierzchnię, aby wspierać rozwój.
 • Dłuższy czas pracy: możesz wybrać hosting z najbliższego obiektu kolokacyjnego, aby zapewnić użytkownikom końcowym dłuższy czas pracy 24/7. Host utrzymuje również systemy chłodzenia, aby Twoje serwery działały w optymalnym stanie.

Tak więc, wybierając usługę hostingu kolokacji, upewnij się, że uzyskasz powyższe funkcje i korzyści w ramach swojego budżetu. Aby ułatwić Ci wybór, oto najlepsi dostawcy hostingu serwerów kolokacyjnych.

Leaseweb

LeasewebRozwiązania kolokacyjne firmy 's pomagają łączyć się z jej siecią, tworząc prywatną sieć do łączenia się z różnymi usługami Leaseweb. Infrastrukturę można również połączyć z chmurą publiczną, aby tworzyć hybrydowe architektury oprogramowania.

Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu eksperci Leaseweb mogą łatwo i bezpiecznie migrować dane i infrastrukturę bez przestojów. Otrzymasz potężną sieć, aby połączyć się z najlepszymi giełdami internetowymi na świecie.

Najważniejsze cechy to:

 • Przepustowość 10 Tbps wraz z niesamowitą szybkością i 99,999% dostępnością sieci szkieletowej.
 • Łatwy w obsłudze portal klienta i w pełni funkcjonalny interfejs API do kontrolowania infrastruktury i korzystania z automatyzacji w celu zaoszczędzenia czasu
 • Rozwiązanie chmury hybrydowej poprzez połączenie rozwiązań kolokacji z Leaseweb Cloud Connect by Megaport. Oferuje elastyczność w przechodzeniu między Leaseweb a chmurą publiczną przy zmieniających się potrzebach.
 • Twój serwer będzie hostowany w zaawansowanych i certyfikowanych centrach danych z nadmiarowością co najmniej N+1 i najnowszymi systemami chłodzenia, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i wydajność.
 • Jego sieć ma łącza uplink 10GE i 100GE oraz peering z ponad 2000 dostawcami usług internetowych.

Pozwól Leaseweb hostować wszystkie dane i aplikacje o kluczowym znaczeniu dla Twojej firmy, podczas gdy Twoje zadania programistyczne, big data lub jednorazowe zadania są hostowane przez dostawcę chmury.

Centra danych znajdują się w Seattle, Los Angeles, San Francisco, Dallas, Phoenix, Miami, Chicago, Waszyngtonie i Nowym Jorku w USA, Londynie, Frankfurcie i Amsterdamie w Europie, Singapurze i Hongkongu w Azji oraz Sydney w Australii.

Leaseweb oferuje trzy rozwiązania hostingowe serwerów kolokacyjnych:

 • Jednostki rack: pojedyncze jednostki rack web serwera są odpowiednie dla mniejszych wymagań kolokacji, są przystępne cenowo i można uzyskać do 5 jednostek rack we współdzielonym racku. Zaczyna się od 49,40 USD.
 • Pełna szafa: Zdobądź pełną szafę, bez udostępniania. Są najlepsze dla przedsiębiorstw wymagających dużej mocy, pojemności, skalowalności i bezpieczeństwa. Zaczyna się od 406,85 USD.
 • Cage: Skontaktuj się z zespołem sprzedaży, aby uzyskać rozwiązanie serwerowe do kolokacji, które spełni dokładnie Twoje potrzeby. Świetnie sprawdza się w przedsiębiorstwach z większym sprzętem.

Baza danych

Popraw swoje wrażenia z kolokacji dzięki Baza danych który oferuje najlepsze w swojej klasie udogodnienia, wydajność i usługi. Ułatwia proces przenoszenia infrastruktury o znaczeniu krytycznym do bezpiecznego centrum danych z obniżonymi kosztami, lepszą kontrolą, skalowalnością, elastycznością, łatwą konserwacją i większą wygodą.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz mikrocentrum danych, pojedynczego stojaka, czy dużej prywatnej klatki, DataBank może zapewnić Ci to wszystko. Jej centra danych są zaawansowane i oferują doskonałe systemy zasilania, bezpieczeństwa, chłodzenia oraz przestrzeń dla wysokowydajnych systemów obliczeniowych i zasobów cyfrowych.

Jest również zgodny ze standardami zgodności i ma neutralny dla operatora i gęsty dostęp do sieci, zapewniając prawie 100% czasu bezawaryjnej pracy dla ciągłego i globalnego zasięgu biznesowego. Jego zarządzane usługi są starannie obsługiwane przez ekspertów, a ochrona danych i przechowywanie jako usługa zapewniają spokój ducha.

Otrzymujesz udogodnienia kolokacyjne, takie jak salony techniczne, doki załadunkowe, sale konferencyjne, powierzchnie biurowe itp. Dla wygody. Jego modułowe centra danych posiadają certyfikat SOC2 i mogą być wdrażane w dowolnym miejscu na całym świecie, aby zapewnić Ci bliższy kontakt z użytkownikami końcowymi. Oferuje funkcje takie jak:

 • Prawie 100% czasu sprawności dzięki konfiguracji 2N w wybranych centrach danych wraz z generatorami na miejscu i zasilaczami UPS oraz elastycznymi konfiguracjami od 110 V/20 AMP-208 V/30 AMP
 • Wiele opcji chłodzenia, takich jak bezpośrednia wentylacja, odizolowanie gorących korytarzy, drzwi szafy chłodzonej wodą z magazynowaniem wody na miejscu w celu zapewnienia bezpieczeństwa sprzętu i chłodzenia podczas przerw w dostawie prądu
 • Sieć neutralna z wieloma operatorami i łącznością najwyższego poziomu
 • Kilka warstw zabezpieczeń do ochrony centrów danych z uwierzytelnianiem dostępu, dwuskładnikową biometrią, personelem ochrony na miejscu i monitoringiem wideo

W wyniku unikalnego połączenia usług, obiektów i ludzi, DataBank zapewnia lepszą obsługę centrum danych, jednocześnie promując hybrydowy ekosystem IT.

NetForChoice

Korzystaj z hostingu serwera kolokacyjnego przez NetForChoice kontrolować swój sprzęt i obniżać koszty. Oferuje zarządzane usługi kolokacji z 99,995% dostępnością i wsparciem 24/7 w celu zwiększenia komfortu użytkowania.

Współpraca z różnymi dostawcami usług internetowych (ISP) zapewnia nadmiarowe sieci i najwyższą dostępność. Otrzymujesz systemy odporne na awarie, monitorowanie sieci, nadzór 24/7 itp. dla bezpieczeństwa danych. Ponadto ciesz się skalowalną infrastrukturą przedsiębiorstwa, czujnikami sterującymi ciśnienia, temperatury i wilgotności oraz połową i pełnymi rozwiązaniami dotyczącymi przestrzeni w szafie serwerowej.

Jego kluczowe cechy to:

 • Bezpieczne centra danych dzięki zabezpieczeniom serwerów w strefie 8/9 w celu ograniczenia nieautoryzowanego dostępu
 • Bezpieczne lokalizacje, uzbrojona ochrona, brama w miejscu zawracania, konstrukcja słupów RCC, pojedynczy punkt wejścia, ochrona przeciwpożarowa, monitoring CCTV i ochrona tożsamości
 • Infrastruktura N+N z load balancerami, backupami i systemami HVAC dla zapewnienia ciągłości biznesowej
 • Największe hiperskalowe i gęste centra danych Tier IV w Azji, zabezpieczone akredytacją ISO 27001:2013
 • Nadmiarowe zasoby zapewniające dłuższy czas pracy bez przestojów, mniejsze opóźnienia, całodobową pomoc techniczną i zarządzane zabezpieczenia wynikające z wieloletniego doświadczenia.
 • Lokalizacje centrów danych w Noida i Bangalore w Indiach, Dubaju i USA

NetForChoice obsługuje szereg sektorów, w tym finanse, handel detaliczny, opiekę zdrowotną i nauki przyrodnicze, energię, media, rozrywkę, produkcję, telekomunikację, gry, administrację, marketing i reklamę oraz edukację.

Equinix

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz pojedynczej szafy, czy złożonej i dostosowanej do indywidualnych potrzeb klatki, Equinix może zaoferować bezpieczne i wydajne serwery kolokacyjne dla Twoich potrzeb. Mieści wszystkie serwery w ramach Equinix International Business Exchange (IBX) dla fizycznego i wirtualnego bezpieczeństwa wejścia na platformę centrum danych.

Ta globalna platforma umożliwia łączenie, zasilanie i ochronę infrastruktury. Oferuje standardowe i niestandardowe konfiguracje serwerów kolokacji, zaprojektowane z myślą o spełnieniu wymagań technicznych, operacyjnych i bezpieczeństwa. Otrzymasz dostęp do obiektu, udogodnienia i usługi dla potrzeb lokalnych lub zdalnych.

Możesz skonfigurować infrastrukturę i obwody, aby zapewnić dłuższy czas pracy bez przestojów oraz wykorzystać innowacyjne, wydajne, zrównoważone i odporne centra danych na całym świecie. Łączy Cię z wiodącymi sieciami, partnerami, dostawcami i usługami za pośrednictwem bezpiecznego punktu wejścia. Możesz w pełni kontrolować połączenia międzysieciowe i wykorzystywać obiekty neutralne dla operatorów.

Pozwól dedykowanemu i przeszkolonemu zespołowi ds. usług infrastrukturalnych zająć się instalacją i projektem, aby od początku do końca skorzystać z wdrożenia kolokacji „pod klucz”.

Cyxtera

Wybierz usługi kolokacji z Cyxtera, doświadczony, certyfikowany, bezpieczny i ukierunkowany dostawca, który pomoże Ci osiągnąć Twoje cele. Skupia swoje zespoły operacyjne centrum danych i techników do współpracy i zapewnia przyszłościowe i spójne środowisko infrastrukturalne.

Doświadczeni i wykwalifikowani inżynierowie Cyxtera posiadają certyfikaty ITIL i PMP wraz z Cisco CCNA, Alcatel Lucent SRC, CDCMP, CDCBP i BICSI, aby pomóc Ci bez względu na to, jak złożony jest Twój problem. Dostaniesz:

 • Okablowanie strukturalne
 • Bezpieczna klatka i szafka
 • Zdalna pomoc
 • Zgodność
 • Zarządzanie operacjami na rachunkach

Punkt poziomu

Zmaksymalizuj czas pracy bez przestojów oraz zminimalizuj koszty i ryzyko dzięki najlepszym w swojej klasie usługom kolokacyjnym firmy Punkt poziomu. Oferuje wysoką wydajność, bezpieczeństwo i niezawodność bez konieczności samodzielnego utrzymywania centrum danych pod względem kosztów i złożoności.

Wynajmij powierzchnię w energooszczędnych, globalnych obiektach kolokacyjnych TierPoint. Ponadto przekształć wydatki kapitałowe w koszty operacyjne, odzwierciedlając rzeczywiste zużycie zasobów. Ich nowoczesne i solidne obiekty kolokacyjne są odporne i bezpieczne oraz mogą wytrzymać przerwy w dostawie prądu, awarie sprzętu, klęski żywiołowe i cyberataki.

TierPoint zachęca do innowacji poprzez codzienne zarządzanie i konserwację, dzięki czemu Twoi pracownicy mogą poświęcić swój czas na ważniejsze zadania. Masz możliwość konserwacji sprzętu lub zezwolić usługom zarządzanym TierPoint na jego obsługę. Może również poszerzyć swoje doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa IT, sieci, usług w chmurze i odzyskiwania po awarii.

Kluczowe cechy:

 • Dzięki zróżnicowanym geograficznie cyfrowym śladom, TierPoint dąży do 100% czasu pracy bez przestojów i gwarantuje wysoką wydajność i mniejsze opóźnienia.
 • Jej neutralne dla operatorów centra danych oferują również dedykowane połączenia z wiodącymi dostawcami chmury publicznej i prywatnej.
 • Posiada ponad 40 centrów danych w USA.
 • Zapewnia zgodność z poświadczeniami, takimi jak ISO 27001, HITECH/HIPAA, PCI DSS, SOC 2 itp.

Żelazna Góra

Wybierz zaufanego dostawcę usług kolokacji, takiego jak Żelazna Góra do ochrony ważnych danych i uzyskania niesamowitej wydajności. Jest jednym z najszybciej rozwijających się dostawców usług kolokacyjnych, który pomaga tysiącom firm na całym świecie.

Firma Iron Mountain ma rosnący, solidny ekosystem łączności i partnerów oraz oferuje bezkompromisowe poziomy usług i standardy, a także zrównoważone operacje i projekt. Wszystkie te czynniki sprawiają, że firma Iron Mountain jest preferowanym wyborem dla wielu firm.

Otrzymujesz certyfikowane usługi w zakresie monitorowania, inżynierii i migracji w jej oddziałach na całym świecie. Oferuje również łatwy w użyciu portal raportowania NOC do zarządzania wszystkim. Możesz wykorzystać jego portal do dzienników dostępu, audytów zasilania i chłodzenia, raportów dotyczących przepustowości, biletów i nie tylko

Jego cechy to:

 • Zgodność z HIPAA, PCI DSS, SOC 2/3, ISO 27001 i FISMA High.
 • Funkcja Remote Smart Hands, obejmująca usługi stosów i szaf, sprzęt, kompilacje, łączność i zasilanie oraz ogólne zadania konserwacyjne
 • Sieci neutralne dla operatora, połączenia skrośne, bezpośredni dostęp do Internetu, wirtualne połączenia skrośne, peering, wymiany internetowe, fale metra i rampy w chmurze
 • Wszystkie centra danych zasilane są w 100% energią odnawialną.
 • Klatki Data Center mogą pomieścić ponad 6 szaf, zapewniając prywatność i elastyczność
 • Posiada 20 centrów danych zlokalizowanych w Azji i Pacyfiku, Europie, Afryce i Ameryce Północnej.

Odlewnia danych

Zdobądź serwery kolokacji przez Odlewnia danychnajlepsze i specjalnie zaprojektowane centra danych. Zapewnia gwarancję dostępności i zapewnia spokój ducha oraz uwalnia zasoby i czas dla firm, aby mogły inwestować w podstawową działalność.

Zyskasz zwiększoną nadmiarowość, łączność i bezpieczeństwo. Usługi Data Foundry są odpowiednie dla firm dowolnej wielkości, od prywatnych pakietów danych po 1/2 szafek. Jest właścicielem i operatorem neutralnych dla operatorów centrów kolokacji w Houston i Austin w Teksasie w USA z obsługą 24x7x365.

Niektóre kluczowe cechy to:

 • Zgodność z HIPAA, ISO 27001, SOC, PCI DSS i SSAE16 Typ II
 • Szafy i klatki z klientami, mieszkańcami i danymi biometrycznymi, ściany zapewniające prywatność, płytki narożne, zintegrowane systemy bezpieczeństwa itp.
 • Wysokowydajne obliczenia z mocą 22kW, konfiguracjami N+1 lub 2N, szafkami kominowymi, regulowanym powietrzem CFM itp.
 • Wsparcie dla infrastruktury hybrydowej z Cloudtap wraz z usługami cross-connect
 • 8-warstwowe zabezpieczenia z biometrią, bramką wjazdową, monitoringiem 24×7, wejściem w workach, kamerami CCTV itp.
 • Usługi takie jak wirtualne ręce, przyszłościowe okablowanie, obsługa sieci, zarządzane kopie zapasowe i inne.

Cyfrowa rzeczywistość

Uzyskaj usługi kolokacji od Cyfrowa rzeczywistość aby zapewnić większe bezpieczeństwo danych oraz swobodę skalowania i dostępu do krytycznych ekosystemów IT na żądanie. Został zaprojektowany z myślą o danych o znaczeniu krytycznym i jest wyposażony w prostą platformę do zarządzania wszystkim.

Przygotuj swoje centra danych na przyszłość dzięki wyjątkowej pojemności, aby sprostać rosnącym potrzebom i łatwo zarządzać środowiskiem IT w czasie rzeczywistym. Digital Realty oferuje wykonanie klatek i szafek z wygodą i bezpieczeństwem, odizolowane od wspólnych obszarów. Są dostępne w różnych rozmiarach w zależności od Twoich wymagań.

Serwery kolokacyjne Digital Realty są rozmieszczone na całym świecie z optymalną odległością od sieci, dostawców chmury i przewoźników. Lokalizacje to Ashburn, Atlanta, Boston, Charlotte, Chicago, Dallas, Los Angeles, Miami, New Jersey, Nowy Jork, Phoenix, Portland, San Francisco, Seattle, Dolina Krzemowa, Amsterdam, Londyn, Frankfurt, Osaka, Dublin i Toronto.

Dostaniesz:

 • Prawie 100% dostępności SLA
 • Spójne i elastyczne konfiguracje globalne
 • Połączenie globalne i lokalne
 • Rozbudowane kontrole zgodności i bezpieczeństwa

Światowy strumień

Chroń swoją łączność i wspieraj rozwój oraz ciągłość biznesową dzięki Światowy strumieńusług kolokacji. Otrzymasz dostęp do chmury na żądanie i połączenia sieciowe wraz z ochroną DDoS przed zaawansowanymi atakami o dużej liczbie ataków.

Kluczowe cechy:

 • Oferuje globalną sieć 10 Tbit/s i dużo miejsca w swoich kolokacyjnych centrach danych, które pozwolą Ci się rozwijać.
 • Zapewnia również niezawodną redundancję sieci N+2 i jest energooszczędny.
 • Worldstream posiada certyfikaty PCI-DSS i ISO 27001:2015 oraz ISO 14001:2015, a inżynierowie pomocy technicznej są dostępni 24/7/365, aby Ci pomóc.

Możesz skorzystać z niskich opóźnień, bezpiecznej łączności, wysokiej prędkości i usług o dużej przepustowości, aby optymalnie dystrybuować swoje usługi i aplikacje w skali regionalnej i globalnej. Jej centra danych znajdują się w Holandii i Amsterdamie.

Wniosek

Hosting kolokacji pozwala zaoszczędzić czas i zasoby na samodzielne utrzymanie centrów danych, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i wydajność serwerów. Wybierz więc dowolnego z wyżej wymienionych dostawców hostingu serwerów kolokacyjnych i miej spokój.