10 najlepszych frameworków do testowania języka Ruby w 2023 r

Udostępnij teraz w social media:

Ruby jest jednym z najpopularniejszych języków programowania po stronie serwera ze względu na prostą składnię i elastyczność. Ten zorientowany obiektowo język jest najczęściej używany w tworzeniu stron internetowych, nauce o danych, DevOps i automatyzacji, skrobaniu stron internetowych i tworzeniu statycznych witryn.

Jednak środowisko programistyczne Ruby nigdy nie wystarczy bez testów. Na szczęście istnieją różne frameworki testowe zaprojektowane dla języka programowania Ruby.

W tym artykule zdefiniujemy platformę testową Ruby, omówimy, dlaczego testowanie jest ważne podczas tworzenia aplikacji Ruby, i przedstawimy niektóre z najlepszych platform testowych Ruby, których powinieneś używać.

Co to jest środowisko testowe Ruby?

Ramy testowe to narzędzie, które ocenia i weryfikuje, czy aplikacja lub produkt działa zgodnie z oczekiwaniami.

Typowa platforma testowa Ruby zawiera zestaw narzędzi pomagających programistom i inżynierom QA w pisaniu testów dla aplikacji opartych na Ruby.

Testowanie ma różne formy, takie jak testy regresyjne, testy funkcjonalne, testy jednostkowe i testy użyteczności, by wymienić tylko kilka.

Testowanie Ruby jest ważne z następujących powodów:

 • Identyfikuje zagrożenia bezpieczeństwa: Kiedy aplikacja Ruby przechodzi dokładne testy, łatwo jest wykryć błędy bezpieczeństwa, które mogą narazić na szwank dane użytkownika i prywatne informacje.
 • Oszczędność pieniędzy: naprawianie błędów może być kosztowne, gdy aplikacja jest już uruchomiona. Testy identyfikują błędy wystarczająco wcześnie, aby można je było naprawić przed wprowadzeniem aplikacji lub aktualizacji.
 • Zadowolenie klienta: Użytkownicy końcowi są zawsze centralnym punktem rozwoju. Testy użyteczności zapewniają, że aplikacje działają zgodnie z oczekiwaniami i spełniają potrzeby klientów.
 • Utrzymuje dobrą reputację firmy: W świecie biznesu zawsze będzie istniała konkurencja. Aplikacja bez błędów ma duże szanse na zebranie dobrych recenzji od użytkowników końcowych.

Oto jedne z najlepszych frameworków do testowania języka Ruby

Minitest

Minitest to platforma testowa, która obsługuje rozwój oparty na zachowaniu, rozwój oparty na testach, testy porównawcze i kpiny. Jest dostarczany z kompletnym zestawem testów.

Cechy

 • Lekki: w porównaniu z innymi frameworkami, takimi jak RSpec, Minitest jest lekki, ale nadal spełnia wymagania.
 • Integruje się z innymi frameworkami: możesz używać Minitest z frameworkami takimi jak Sinatra i Ruby on Rails oraz frameworkami testowymi, takimi jak RSpec w tej samej aplikacji.
 • Zawiera wiele rozszerzeń: na przykład rozszerzenie minitest-colorize koloruje dane wyjściowe, aby pokazać, które testy kończą się niepowodzeniem, a które pomyślnie.
 • Kompatybilność wsteczna: Minitest może być używany z nowszymi i starszymi wersjami Ruby.
  Jaki jest lepszy stosunek jakości do ceny?

Minitest jest zapakowany jak klejnot.

Możesz dołączyć do gemfile jako;

klejnot „minitest”, „~> 5,18”

Następnie możesz go zainstalować za pomocą tego polecenia;

minitest instalacji klejnotów

Jednostka testowa

Test-unit to framework do testowania jednostek Ruby z rodziny xUnit. Inżynierowie mogą pisać testy, sprawdzać wyniki i automatyzować testy.

Cechy

 • Definicja przypadków testowych: Możesz zdefiniować indywidualne przypadki testowe za pomocą Test-Unit. Każdy pojedynczy przypadek testowy może zawierać wiele testów.
 • Zestawy testów: możesz grupować przypadki testowe w zestawy testów, a następnie uruchamiać je jako pojedynczy element.
 • Asercje: ta struktura zawiera różne asercje, których można użyć do sprawdzenia zachowania kodu podczas procesu testowania.
 • Formatowanie danych wyjściowych: Możesz zdefiniować metody wyjściowe, takie jak XML i podsumowanie, używając Test::Unit.

Jednostka testowa jest dołączona jako rubinowy klejnot.

Możesz dołączyć do gemfile jako;

klejnot „jednostka testowa”, „~> 3.5”, „>= 3.5.7”

Następnie zainstaluj go za pomocą tego polecenia;

gem install jednostka testowa

RSpec

RSpec to oparty na zachowaniu framework do testowania języka Ruby. Zestaw narzędzi zawiera różne biblioteki zaprojektowane do współpracy lub z innymi niezależnymi narzędziami testowymi.

Kluczowe cechy

 • RSpec-core: Jest biegaczem za tym frameworkiem. To narzędzie oferuje bogatą linię poleceń i interfejs API do organizacji kodu.
 • RSpec-mocks: oferuje wiele fałszywych obiektów, co pozwala kontrolować środowisko testowe, w którym uruchamiane są testy.
 • RSpec-expectations: Czytelny interfejs API pokazujący oczekiwane wyniki.
 • Rspec-rails: Możesz użyć RSpec do przetestowania aplikacji Rails zamiast wbudowanego frameworka testowego.

RSpec to bezpłatne narzędzie do testowania i jest klejnotem Ruby.

Możesz dołączyć do gemfile jako;

klejnot „rspec”, „~> 3.12”

Użyj tego polecenia, aby go zainstalować;

rspec instalacji klejnotu

Kapibara

Capybara to platforma testowa Ruby, która testuje funkcjonalność aplikacji internetowej, symulując interakcję użytkowników z aplikacją.

Cechy

 • Łatwe rozpoczęcie: Jeśli pracujesz z aplikacjami Rails i Rack, nie musisz niczego konfigurować, ponieważ Capybara działa tak, jak jest.
 • Działa z różnymi sterownikami: Capybara może być używana z czystymi sterownikami Ruby, Selenium lub Webkit.
 • Potężne funkcje synchronizacji: programiści nie muszą czekać na ręczne uruchomienie procesów asynchronicznych.
 • Intuicyjny interfejs API: jego interfejs API naśladuje normalny język używany przez klientów.
 • Łatwa integracja z innymi platformami testowymi: Capybara można połączyć z RSpec, Test::Unit i innymi platformami testowymi.
  Jak korzystać z balansu bieli w Zdjęciach Google

Capybara to aplikacja typu open source pakowana jako klejnot Ruby.

Dołącz go do pliku gem jako;

klejnot „kapibara”, „~> 3,38”

Użyj tego polecenia, aby zainstalować klejnot;

gem zainstalować kapibarę

Ogórek

Cucumber to platforma testowa, która obsługuje rozwój języka Ruby oparty na zachowaniu. Zestaw narzędzi może być używany w środowisku Ruby i Ruby on Rails. Wszystkie scenariusze w Cucumber są napisane w składni Gherkin.

Cechy

 • Prosta składnia: tekst Gherkin jest dostępny w formacie zwykłego tekstu, dzięki czemu jest zrozumiały nawet dla osób niebędących specjalistami w dziedzinie technologii.
 • Rozszerzalny: Możesz poprawić funkcjonalność Cucumber za pomocą różnych wtyczek.
 • Integruje się z innymi narzędziami do testowania: Cucumber można zintegrować z frameworkami do testowania, takimi jak RSpec i Capybara, aby rozszerzyć swoje gusta.
 • Obsługa ciągłej integracji: Cucumber można zintegrować z narzędziami takimi jak CircleCI i Jenkins.

Ogórek istnieje jako klejnot i jest darmowy.

Możesz dołączyć do gemfile jako;

klejnot „ogórek”, „~> 8.0”

Użyj tego polecenia, aby zainstalować je w swojej aplikacji;

gem zainstalować ogórek

Powinieneś dopasować

Shoulda Matchers to platforma testowa, która oferuje jednolinijki kompatybilne z Minitest i RSpec, które testują funkcjonalność aplikacji Ruby on Rails.

Cechy

 • Proste: testy na Shoulda Matchers to tylko jednowierszowe. Gdyby te testy były pisane ręcznie, zajęłoby to dużo czasu.
 • Ma kilka istniejących dopasowań: do przetestowania aplikacji można użyć ponad 30 istniejących dopasowań opracowanych w czasie.
 • Integruje się z innymi frameworkami: Testy funkcjonalne to tylko jedna część procesu testowania. Ta platforma testowa integruje się z platformami takimi jak RSpec i Minitest w celu pełnego testowania.
 • Pomocne komunikaty o błędach: biblioteka testowa określa błędy, aby pomóc programistom w podjęciu działań.

Shoulder Matchers jest darmowy i występuje jako klejnot rubinowy.

Możesz dołączyć go do swojego pliku klejnotów jako;

klejnot „dopasowujący”, „~> 5.3”

Użyj tego polecenia, aby zainstalować je w swojej aplikacji;

klejnot zainstaluj pasujące do siebie

szpinak

Spinach to wysokopoziomowy framework do testowania rozwoju opartego na zachowaniu. Używa języka Gherkin, aby pomóc programistom zdefiniować wykonywalne specyfikacje dla ich aplikacji.

Cechy

 • Dostarczany z generatorami danych: Framework ma wbudowane metody generatora, które pomagają generować przypadki testowe dla Twojej aplikacji.
 • Integruje się z innymi platformami testowymi: Spinach można zintegrować z pakietem testowym RSpec.
 • Ponowne użycie kroku: możesz zdefiniować i ponownie wykorzystać krok w swoich testach w całej aplikacji.

Szpinak jest pakowany jako klejnot.

Możesz dodać go do pliku gem jako;

  Jaka jest różnica między protokołem HTTP a HTTPS?

klejnot 'szpinak’, '~> 0.10.1′

Użyj tego polecenia, aby zainstalować szpinak w swojej aplikacji;

gem zainstaluj szpinak -v 0.10.1

Haubica

Howitzer to akceptowalna platforma testowa Ruby dla aplikacji internetowych. Programiści i inżynierowie ds. kontroli jakości uwielbiają tę platformę, ponieważ umożliwia szybkie tworzenie infrastruktury programistycznej.

Cechy

 • Integruje się z narzędziami CI/CD: Możesz użyć Howitizera z CircleCI i Jenkinsem, aby przetestować swoją aplikację podczas procesu kompilacji.
 • Wieloplatformowość: to narzędzie obsługuje większość przeglądarek, takich jak Chrome, Internet Explorer, Safari i Firefox.
 • Umożliwia testowanie dzielone: ​​Korzystając z Howitzera, możesz podzielić swój kod na małe części do celów testowych.

Haubica jest zapakowana jako klejnot rubinowy.

Możesz dołączyć Howitzer do swojego gemfile jako;

klejnot 'haubica’, '~> 2.6′, '>= 2.6.1′

Oto jak zainstalować go w swojej aplikacji;

haubica instalacyjna gem

Klon RSpec

RSpec Clone to minimalistyczny framework, który umożliwia programistom pisanie wykonywalnych przykładów ich kodu, który powinien się zachowywać. RSpec inspiruje to narzędzie.

Cechy

 • Prosty: ta platforma jest dostarczana z językiem specyficznym dla domeny, który naśladuje normalne rozmowy.
 • Umożliwia grupowanie przypadków testowych: Do grupowania grup przykładów można użyć sekcji opisu i kontekstu.

Klon RSpec to klejnot Ruby.

Możesz dodać go do swojego pliku klejnotów jako;

gem 'r_spec-clone’, '~> 1.7′

Użyj tego polecenia, aby go zainstalować;

gem zainstaluj klon r_spec

Rzepa

Rzepa to framework do testów akceptacyjnych. Łączy w sobie cechy RSpec i Gherkin, aby wykonać swój test.

Cechy

 • Obsługuje zarówno testy po stronie serwera, jak i po stronie klienta: Ta struktura może przeprowadzać kompleksowe testy.
 • Grupowanie testów: ten framework integruje się z zestawem testów RSpec, umożliwiając programistom deklarowanie kontekstów tekstowych i grup.
 • Mocks: Po integracji z RSpec, Turnip uzyskuje dostęp do klejnotu rspec-mocks. Mocki w testach to obiekty, które symulują zachowanie rzeczywistych obiektów.

Rzepa to rubinowy klejnot.

Możesz dołączyć go do pliku gem jako;

klejnot „rzepa”, „~> 4,4”

Zainstaluj klejnot za pomocą tego polecenia;

klejnot zainstalować rzepę

Wniosek

Potrzeba testowania aplikacji Ruby jest nie do przecenienia. Znajomość powyższych frameworków testowych pomoże ci lepiej zrozumieć proces programowania, jeśli jesteś programistą Ruby lub zamierzasz nim zostać. Określenie, co chcesz osiągnąć za pomocą testów, jest pierwszym krokiem w kierunku wyboru idealnego środowiska testowego dla aplikacji w języku Ruby.

Sprawdź niektóre z najlepszych frameworków Ruby, aby stworzyć swoją następną aplikację internetową.

x