10 najlepszych gier detektywistycznych, dzięki którym uwolnisz swojego wewnętrznego Sherlocka [2023]

Udostępnij teraz w social media:

Czy jesteś fanem Sherlocka i zawsze chcesz działać jako detektyw? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu, aby znaleźć najlepsze gry detektywistyczne.

Gry detektywistyczne to jedna z ulubionych form zabaw osób w różnym wieku. Różne książki lub powieści detektywistyczne, thrillery i trzymające w napięciu zainspirowały wiele gier detektywistycznych.

Gry mogą wykraczać poza zwykłą rozrywkę, gdy sprawdzają naszą zdolność myślenia i skrupulatność. Jednym z takich przykładów są gry detektywistyczne, które, jak można się domyślić, występują w różnych formach.

W tym artykule omówimy, czym są gry detektywistyczne i na jakie funkcje należy zwrócić uwagę w dobrej grze detektywistycznej. Omówimy również niektóre z najlepszych gier detektywistycznych, które pozwolą uwolnić twojego wewnętrznego Sherlocka.

Czym są gry detektywistyczne?

Branża gier ma sporo genialnych detektywów i gier, które zmusiły nas do podjęcia trudnych zadań, aby rozwiązać najbardziej przerażające i ekscytujące przestępstwa, tak jak w filmach, książkach i serialach telewizyjnych.

Gry wideo sklasyfikowane jako gry detektywistyczne zazwyczaj zawierają fikcyjnych detektywów w swojej rozgrywce lub fabule, symulując proces badania spraw i łapania przestępców.

Rozgrywka w większości gier detektywistycznych obejmuje różnorodne etapy i postacie. Ci, którzy lubią grać w gry wideo, zwłaszcza ci, którzy są fanami gatunku tajemnic i detektywów, polują na tajemnicze gry detektywistyczne.

Czym gry detektywistyczne różnią się od innych gier?

Bez wątpienia wszystkie gry mają zapewniać użytkownikom zaangażowanie i rozrywkę. Ale gry detektywistyczne to gry, które nie tylko zapewniają rozrywkę graczowi, ale także pomagają zwiększyć jego zdolność myślenia. Granie w gry detektywistyczne zwiększa również iloraz inteligencji i radzenie sobie z sytuacjami.

Ponadto, ponieważ większość gier opiera się na powieściach lub książkach, te gry pomagają użytkownikom uzyskać ogólne pojęcie o fabule książki w ekscytujący sposób. Przykładem mogą być gry detektywistyczne Sherlocka Holmesa.

Te gry mają poziomy odpowiadające różnym tomom książek opublikowanych w serii Sherlock Holmes. Podobnie wiele innych gier opartych jest na książkach, co zwiększa emocje związane z grą.

Na jakie cechy należy zwrócić uwagę w dobrych grach detektywistycznych?

W prawdziwym stylu najlepiej sprzedającej się literatury kryminalnej, najlepsze gry detektywistyczne powinny mieć ekscytującą fabułę, która wciąga cię w swoją narrację z czerwonymi śledziami, niespodziankami i spinami oraz pozwala na interakcję z postaciami.

Jako fan powieści detektywistycznych przewidziałbyś to, a ponieważ gry detektywistyczne pozwalają ci zaangażować się w fabułę, doświadczenie powinno być jeszcze lepsze.

  Jak wysłać aplikację na iPhone'a lub iPada jako prezent

Dobra tajemnicza gra powinna cię wciągnąć, sprawdzić rozgrywkę, zaangażować w jej postacie i rzucić wiele niespodzianek, podobnie jak świetna powieść detektywistyczna, która wciąga od samego początku.

Śmiertelne przeczucia

Gra wideo Deadly Premonition została stworzona przez Toybox Inc. i jest dystrybuowana przez Aksys Games na podstawie licencji. To jedna z najstarszych gier na komputery osobiste, z zewnętrznymi wpływami kultowego programu telewizyjnego „Twin Peaks”.

W tej historii o agencie FBI tropiącym seryjnego mordercę w małym amerykańskim miasteczku masz określoną ilość czasu na zbadanie miejsc morderstwa i przesłuchanie podejrzanych.

Deadly Premonition zawiera szeroką gamę elementów gry, tworząc wyjątkową fuzję czegoś więcej niż strzelanka, jazda i wycieczka z perspektywy trzeciej osoby.

Opracowany przez: Toybox Inc

Wydawca: Aksys Games

Data wydania: 19 grudnia 2019 r

Platformy: Sklep z grami Aksys

Wilk wśród nas

The Wolf Among Us łączy elementy baśni i baśni z surowym realizmem thrillerów kryminalnych. Czerpiąc inspirację z baśniowej serii komiksów, ta gra osadzona jest w krainie zwanej Fabletown. Jest domem dla wielu postaci z mitologii i baśni.

Bigby, były Wielki Zły Wilk i szeryf Fabletown, jest kontrolowany przez graczy, gdy zajmuje się zabójstwem.

Gracze mogą wchodzić w interakcje z postaciami niezależnymi i lokalizować artefakty, które są istotne dla fabuły. Wybory dokonane podczas dialogu mogą wpłynąć na postrzeganie Bigby’ego i ścieżkę gry w dobry lub zły sposób.

Opracowany przez: Telltales

Opublikowane przez: Telltales

Data wydania: 4 listopada 2014 r

Platformy: Sklep Google Play i iOS,

Zaginięcie Ethana Cartera

Pierwszoosobowa gra wideo typu horror The Vanishing of Ethan Carter sprawdza zdolność gracza do wnioskowania i badań. Detektyw specjalizujący się w zjawiskach nadprzyrodzonych, Paul Prospero, jest kontrolowany przez graczy. Zestawienie naturalnego piękna okolicy i przerażających poszukiwań zaginionego młodzieńca, zanim będzie za późno, jest niesamowite i niepokojące.

Możesz swobodnie eksplorować całą odizolowaną dolinę, co pozwoli ci zagłębić się w sekrety Red Creek i dowiedzieć się, co stało się z Ethanem Carterem. W przeciwieństwie do wielu innych gier detektywistycznych, Zaginięcie Ethana Cartera pozwala wyciągnąć wnioski ze wszystkich znalezionych faktów.

Opracowany przez: Astronauci

Opublikowane przez: Astronauci

Data wydania: 25 września 2014 r

Platformy: Steam

Sherlock Holmes: Zbrodnie i kary

Twoim zadaniem jest przede wszystkim przeszukanie miejsca zdarzenia w poszukiwaniu dowodów w Zbrodniach i karach Sherlocka Holmesa, poskładanie wszystkiego w całość i zidentyfikowanie winnego.

Gracze kierują Sherlockiem przez sześć konkretnych przypadków, z których wszystkie oparte są na oryginalnych historiach. Każda sprawa dotycząca zabójstwa, przestępstwa lub zaginięcia ma ekscytującą fabułę.

Gracze mogą wykorzystać czternaście talentów śledczych Sherlocka, aby zlokalizować wskazówki, wywnioskować motywy i przesłuchać podejrzanych. Każda sprawa ma również kilka możliwych wyników, a decyzje gracza wpływają na reputację i przyszłość Sherlocka.

  Jak chronić swoją tożsamość w Internecie

Opracowany przez: Maksymalna gry

Opublikowane przez: Maksymalna liczba gier

Data wydania: 30 września 2014 r

Platformy: PS4, Xbox i Steam

LA Noire

Gracze w LA Noire mogą w pełni poczuć się jak w hollywoodzkim dramacie kryminalnym. Gracze przejmują kontrolę nad Cole’em Phelpsem, gdy rozwiązuje sprawy i wspina się po drabinie LAPD w Los Angeles późnych lat czterdziestych XX wieku. Gracze otrzymują miejsca, w których mogą szukać wskazówek i podejrzanych do przesłuchania.

Ten wspaniały dramat kryminalny, czerpiący inspirację z literatury detektywistycznej i filmu noir, to powolna, metodyczna gra polegająca na szukaniu wskazówek i przesłuchaniu podejrzanych, osadzona w pięknie przekonującej replice.

Miasto jest skomplikowanym miejscem, w którym dochodzi do szeregu porywających, interaktywnych przestępstw, w tym makabrycznych seryjnych zabójstw, kradzieży pojazdów i podpaleń.

Opracowane przez: gry Rockstar

Opublikowane przez: gry Rockstar

Data wydania: 14 listopada 2017 r

Platformy: Xbox, Steam i PS4

Morderstwo w Alpach

Całkowicie interaktywny tajemniczy thriller z niesamowitymi elementami gier, Murder in the Alps to gra inna niż wszystkie. Możesz cofnąć się w czasie do lat 30. XX wieku, rozwiązać kilka tajemnic i poczuć autentyczną atmosferę tamtej epoki.

Gra pozwala odkrywać charakterystyczne środowiska, korzystając z dobrze znanych technik gier przygodowych, aby rozwiązać zakręty narracji.

Dzięki unikalnemu elementowi w grze możesz także dedukować, odtwarzać i testować swoje hipotezy na miejscu zbrodni. Ta gra jest dostępna na wielu platformach.

Opracowany przez: Nordcurrent

Opublikowane przez: Nordcurrent

Data wydania: 20 lipca 2018 r

Platformy: Sklep Google Play, iOS i Microsoft Store

Dyskoteka Elizjum

W Disco Elysium możesz wykorzystać swój pospiesznie przygotowany stan psychiczny, aby w dowolnym momencie drastycznie zboczyć z toru, nadając konwencjonalnej pracy policyjnej wyjątkowy charakter. To niesamowicie kreatywna gra RPG z interakcjami, które w dużej mierze opierają się na języku i jednym z najlepszych tekstów, jakie kiedykolwiek widzieliśmy w grze.

W zależności od pomieszanych cech osobowości twoich postaci, istnieje kilka sposobów interpretowania sytuacji i rozwijania historii.

Jest to fabularna gra fabularna, która pozwala dostosować swoją postać, dając jej różne umiejętności, stroje i akcesoria, podczas pracy nad rozwiązaniem przerażającej zbrodni, cierpiąc na najgorszego kaca w historii.

Opracowane przez: Skyrocket Games

Wydawca: Skyrocket Games

Data wydania: 19 listopada 2021 r

Platformy: iOS, PS4 i 5, Steam i Xbox

Detektyw: Sprawa Jacka

Interaktywna gra detektywistyczna CSI Detective Story: Jack’s Case to idealne połączenie tradycyjnych gier z ukrytymi przedmiotami, kinowych gier fabularnych i puzzli obrazkowych.

Weź udział w magicznej detektywistycznej przygodzie, w której musisz szukać ukrytych rzeczy, zlokalizować wszystkie wskazówki, rozwiązywać zagadki obrazkowe z ukrytymi przedmiotami, rozwiązywać przestępstwa i dowiedzieć się, kto jest mordercą.

Fabuła Jack’s Case oparta jest na wydarzeniach, które miały miejsce w Filadelfii wiele lat temu.

  Jak zaktualizować zapisane hasła w Chrome

Opracowane przez: gry Azur Interactive

Wydawca: gry Azur Interactive

Data wydania: 31 sierpnia 2018 r

Platformy: Sklep Google Play, iOS i Microsoft Store

MazM: Jekyll i Hyde

Dziwna sprawa doktora Jekylla i pana Hyde’a Roberta Louisa Stevensona była inspiracją dla gry przygodowej MazM: Jekyll and Hyde, w której podejdziesz do zagadki z zupełnie innej perspektywy.

Cofniesz się w czasie do XIX wieku i zobaczysz Londyn oczami dwóch postaci: pana Hyde’a, który był fizycznie nadwyrężony, oraz pana Uttersona, prawnika, który podróżuje prosto i wąsko w poszukiwaniu wskazówek do rozwiązania przerażająca tajemnica.

MazM: Jekyll i Hyde mają ponurą, przytłaczającą atmosferę, która nadaje miastu wrażenie makabry i upiorności. Wspaniała grafika i złowroga ścieżka dźwiękowa sprawiają, że niepokojące elementy gry są znacznie silniejsze.

Opracowany przez: CKF

Opublikowane przez: CKF

Data wydania: 2 kwietnia 2020 r

Platformy: Nintendo, Steam, Sklep Google Play i iOS

Kroniki wielkiego asa adwokata

The Great Ace Attorney Chronicles to doskonałe miejsce na początek, ponieważ ma wygodny tryb opowiadania historii. Ta para prequeli Ace Attorney, których akcja toczy się w Japonii epoki Meiji i wiktoriańskim Londynie, plasuje się jako jedna z gier detektywistycznych na naszej liście, która jest najbardziej zabawna.

Ma żywą, humorystyczną fabułę, fantastyczne projekty postaci i animacje, zaskakujące sytuacje i pełne napięcia walki na sali sądowej.

Zadajesz się także z „Herlockiem Sholmesem”, nieświadomym śledczym, który nie jest tak sprytny, jak mu się wydaje. Seria gier wideo Ace Attorney jest zbyt niesamowita, by ją przegapić. Od momentu powstania w 2001 roku, seria ta śledzi wyczyny kilku prawników, w tym Phoenix Wright i Apollo Justice, którzy szukają dowodów, aby oczyścić swoich klientów z okropnych przestępstw.

Opracowany przez: Capcom

Wydawca: Capcom

Data wydania: 27 lipca 2021 r

Platformy: Nintendo, PS4 i 5 oraz Steam

Wniosek

Gry detektywistyczne mają być intrygujące i denerwować. W sieci dostępnych jest wiele gier, w które można zagrać, aby się zaangażować. Wyżej wymienione gry to jedne z najlepszych dostępnych gier detektywistycznych, które mogą zapewnić ekscytujące i wyjątkowe wrażenia z gry. Te gry nie tylko zapewniają rozrywkę, ale także pomagają zwiększyć iloraz inteligencji i zdolności myślenia.

x