10 najlepszych gier Dungeon Crawler, w których można rozpocząć pełną akcji misję

Gry Dungeon Crawler są znane wśród entuzjastów gier RPG, prawda? Dlaczego więc nie spróbować tych najlepszych?

Kiedy zauważyłem rosnącą obsesję mojego kuzyna na punkcie gier wideo, szczególnie dungeon crawlerów, zaintrygowało mnie to i chciałem dowiedzieć się o nich więcej. Chociaż wahałem się przed wypróbowaniem gier typu dungeon-crawler, uzależnienie mojego kuzyna zainspirowało mnie do wypróbowania ich.

W rezultacie zbadałem kilka gier typu dungeon-crawler i wybrałem kilka z najlepszych, które są obowiązkowe dla każdego fana gier RPG. Jesteście ciekawi, dlaczego polecam te gry specjalnie dla entuzjastów RPG? Czytaj dalej do końca!

Co to jest Dungeon Crawlers?

Dungeon crawlery to typowe gry fantasy, w których gracz staje się bohaterem gry i przeżywa przygody polegające na eksploracji lochów, walce z wrogami, aktualizowaniu postaci i wypełnianiu określonej misji — bez wątpienia, dlatego dungeon crawlery są określane jako podgatunek gier RPG.

Widzowie uwielbiają gry typu dungeon-crawler ze względu na ich doskonałe połączenie historii i dreszczyku emocji. Gry tego gatunku sprawiają, że gracze przyklejają się do ekranu ze względu na wbudowane elementy power packa.

Znaczenie strategii i taktyki w Dungeon Crawlers

Gry Dungeon crawler są niekompletne bez umiejętności strategicznych i taktycznych. Te gry mają błyszczące elementy, które sprawiają, że umysły graczy są aktywne i szybkie. Do krytycznych elementów gry dungeon crawlers należą:

  • Adventure – Dungeon crawlers to inna nazwa przygodowej gry akcji. Te gry mają unikalną fabułę z motywami takimi jak czarodzieje, zombie, elfy, krasnoludy itp. Dungeon crawlery mają nieprzewidywalną fabułę gry, co czyni je bardziej ryzykownymi.
  • Główny bohater – Gry są niekompletne bez głównego bohatera. Dungeon crawlery pozwalają graczom wybrać na starcie postacie przygodowe o różnych cechach. Wybór wzorowej postaci z odpowiednimi umiejętnościami nie jest bułką z masłem, ponieważ gra jest nieprzewidywalna.
  • Wrogie stworzenia – jeśli gra ma inny motyw, będzie miała też innych wrogów. Gry Dungeon crawlery mają dziwne stworzenia wroga. Te stworzenia wyglądają przerażająco, a nawet stanowią wyzwanie w walce o postęp.
  • Łup i sprzęt – jeśli w trakcie gry napotykasz tak wiele niebezpieczeństw, zdobywanie za nie nagród jest koniecznością. W rezultacie nawet gry typu dungeon crawlery zawierają to. Możesz łupić i zdobywać wyposażenie, pokonując wrogów, rozwiązując zagadki i nie tylko.
  • Zagadki i testy – gry Dungeon crawlery są pełne zagadek i testów. Gracz szybko rozwiązuje te zagadki i testy, aby robić postępy w grze i zdobywać łupy lub wyposażenie.

Dungeon crawlery zawierają kilka innych elementów. Jednak wprowadzenie tych elementów gry może wskazywać, jak ważne są umiejętności strategiczne i taktyczne w dungeon crawlerach. Niezależnie od tego, czy chodzi o wybieranie postaci, rozwiązywanie zagadek, czy podejmowanie decyzji, posiadanie umiejętności taktycznych i strategicznych jest niezbędne w grach w lochach. W miarę podejmowania decyzji gracz wpływa na nadchodzące wyzwania w tych grach.

Dungeon crawlery to gry, które mogą doprowadzić ludzi w każdym wieku do szaleństwa. Zwłaszcza te dzieci i dorośli, którzy lubią motywy fantasy. Oto najlepsze gry typu dungeon crawler, których potrzebujesz w grach.

Baldur’s Gate II: Edycja Rozszerzona

Baldur’s Gate II jest zawsze mylony z Shadow of Amm i ulepszoną edycją. Mowa o Baldur’s Gate II: Enhanced Edition, zremasterowanej wersji Shadows Amm oraz dodatku do Baldur’s Gate II: Throne of Bhaal.

Ulepszona edycja zawiera tę samą rozgrywkę, co Shadows of Amm, z lepszą rozdzielczością, kompatybilnością z różnymi platformami oraz kilkoma zmianami w postaciach i fabule. Dlatego jest to zaawansowana gra fabularna typu dungeons and dragons.

Główne zadanie gry oferuje od 50 do 60 godzin gry, wliczając w to wszystkie zadania poboczne, i może trwać nawet 300 godzin. Gra pozwala graczowi pokierować maksymalnie 6 postaciami, w tym jednym protagonistą.

Baldur’s Gate II: Enhanced Edition pozwala graczowi dostosować postać lub wybrać istniejącą postać. Akcja Baldur’s Gate II toczy się w roku 1369 DR, w którym gracz musi walczyć z zakapturzonymi czarodziejami, złodziejami cienia.

Wydanie – listopad 2013 r

Gatunek – RPG akcji

Deweloper/Wydawca – Atari, Beamdog

Platformy – PC, PS 4, Nintendo Switch, Xbox One

Dzieci Morty

Gry Dungeon z elementami roguelike to wisienka na torcie, a Children of Morta jest tego doskonałym przykładem. Children of Morta to fabularna gra akcji. Gra śledzi historię rodziny Bergsonów, którzy są opiekunami Mount Morta.

Gra ma w sumie siedem grywalnych postaci, które są członkami rodziny Bergsonów. Gracz przejmuje kontrolę nad jedną z tych postaci, a inne postacie zostają ostatecznie odblokowane dzięki osiągnięciom.

Głównym celem gracza jest przejście przez kilka lochów w jaskiniach Mount Morta, co w rezultacie pomoże graczowi w oczyszczeniu różnych wrogów i bossów. Children of Morta to nowoczesna gra z odrobiną klasycznych motywów.

Wydanie – wrzesień 2019 r

Gatunek – Roguelike, RPG akcji

Deweloper/ Wydawca – 11Bit Studios

Platformy – PC, Nintendo Switch, PS4, Xbox One

Krypta NekroTancerza

Czy kiedykolwiek próbowałeś gry rytmicznej typu roguelike? Jeśli nie, Crypt of the NecroDancer może zapewnić najlepsze wrażenia w tym gatunku. Crypt of the NecroDancer to połączenie eksploracji lochów w stylu roguelike i gry rytmicznej z dopasowywaniem rytmu, osadzonej w oryginalnej ścieżce dźwiękowej.

Crypt of the NecroDancer sprawia, że ​​gracz jest bardzo aktywny. Ponieważ gracz musi przesuwać zestaw postaci do rytmu utworu, traci przytomność, jeśli przegapi jakikolwiek rytm. Dlatego gracz musi nauczyć się rytmicznych wzorców, którymi kierują się różne stworzenia.

Gracz przejmuje kontrolę nad wybraną postacią, aby eksplorować kilka poziomów lochu. Gracz musi poruszać się i wykonywać akcje w rytm muzyki, jednocześnie ratując się i atakując wrogie stwory.

Po zabiciu wrogowie upuszczają monety, które się mnożą, jeśli nie przegapisz żadnego uderzenia. Krypta NecroDancer jest wypełniona kilkoma nagrodami i wyposażeniem, dzięki czemu gra jest ekscytująca i pełna wyzwań.

Wydanie – kwiecień 2015 r

Gatunek – roguelike, rytm

Deweloper/wydawca – Brace Yourself Games

Platformy – PC, PS4, PS Vita, Nintendo Switch, Xbox One

Najciemniejszy Loch

Darkest Dungeon to kolejna popularna gra fabularna typu roguelike, która ma rzesze fanów na całym świecie. Gracz w grze musi zarządzać listą bohaterów i eksplorować lochy pod gotycką posiadłością.

Podstawową cechą Darkest Dungeon jest poziom stresu każdego bohatera, który dodatkowo wzrasta wraz z eksploracją i walką. Dlatego gracz musi dbać o poziom stresu postaci w takim samym stopniu, w jakim oni dbają o siebie.

Oprócz unikalnej koncepcji gry, Dark Dungeon oferuje wyjątkową fabułę. W tej grze gracz poznaje historię i czyny przodków, walczy z duchami i nie tylko. Darkest Dungeon to typowa gra strategiczna czasu rzeczywistego, którą trzeba zauważyć i cieszyć się nią jak szalona.

Wydanie – styczeń 2016 r

Gatunek – gra fabularna

Deweloper/Wydawca – Red Hook Studios

Platformy – PC, PS4, PS Vita, Nintendo Switch, Xbox One

Geneza Darksiders

Wypróbuj Darksiders Genesis ze znajomym lub partnerem, jeśli wolisz gry wieloosobowe. Spośród wielu gier roguelike, Darksiders może z łatwością uzależnić cię od tego gatunku hack-and-slash.

Ta gra rozgrywana jest w perspektywie top-down, w której gracz przejmuje kontrolę nad dwiema postaciami o imieniu Strife i War. Głównym celem gracza jest walka z czterema Jeźdźcami, którzy krzywdzą ludzkość i szerzą zło.

Gracz może uratować świat za pomocą tych dwóch postaci, w których obie postacie mają różne zdolności i broń do walki. Dodatkowo gracz może sterować postaciami i przełączać się między nimi w dowolnym momencie, a także zagrać ze znajomym w trybie kooperacji. Darksiders Genesis ma mroczną historię i fabułę dla graczy. Jeśli kochasz fantazje, musisz spróbować tej.

Wydanie – grudzień 2019 r

Gatunek – RPG akcji, hack-and-slash

Deweloper/wydawca – Airship Syndicate

Platformy — Nintendo Switch, PS4, Xbox One, PC

Diablo III

Ta lista zawiera kilka gier roguelike i rogue-lite, ale wyróżnia się Diablo III. Diablo III to trzecia odsłona słynnej serii gier Diablo. Oznaczyłem to po wyjęciu z pudełka ze względu na mroczną fabułę i rozgrywkę.

Pod względem rozgrywki Diablo III kontynuuje tradycję lub elementy Diablo i Diablo II. Jednak Diablo III to dynamiczna gra fabularna z walką w czasie rzeczywistym i izometrycznym silnikiem graficznym.

Gra składa się z klasycznych elementów dark fantasy. W grze wcielamy się w głównego bohatera, którego celem jest uratowanie świata Sanktuarium przed złymi siłami piekła. Diablo III to fabularyzowana gra na szczycie, pełna magii i spisków.

Wydanie – maj 2012 r

Gatunek – RPG akcji, hack-and-slash

Deweloper/Wydawca – Blizzard Entertainment

Platformy – PC, PS3, PS4, Xbox One, Nintendo Switch

Noita

Notia to popularna gra rogue-lite w świecie, w którym każdy piksel jest fizycznie symulowany. Gracz kontroluje czarnoksiężnika, który rzuca zaklęcia i tworzy siebie, aby pokonać wrogów. Ta gra przenosi gracza do miejsca w świecie 2D, w którym gracz musi walczyć z mitologicznymi stworzeniami.

Noita to gra wideo dla jednego gracza z unikalną koncepcją. Gra toczy się w magicznym świecie, w którym odkrywasz nowe środowiska, eksplorując więcej. Noita to inna nazwa tajemniczej gry ze szczyptą akcji.

Wydanie – październik 2020 r

Gatunek – Rogue-lite

Deweloper/Wydawca – Nolla Games

Platformy – Steam

Ścieżka wygnania

Path of Exile to fabularna gra akcji w mrocznym świecie fantasy. Gracz kontroluje wygnańca, wybierając jedną z siedmiu klas postaci: Marauder, Duelist, Ranger, Shadow itp.

Z pomocą głównego bohatera gracz eksploruje rozległe tereny zewnętrzne i lochy. Gracz musi początkowo walczyć z potworami i wypełniać zadania od postaci niezależnych, aby zdobyć punkty doświadczenia i wyposażenie.

Path of Exile oferuje kilka trybów gry lub lig, takich jak standardowa, hard-core, samotna gra itp. Gra oferuje niekończącą się przygodę, którą można się cieszyć nawet ze znajomymi w trybie dla wielu graczy.

Wydanie – październik 2013 r

Gatunek – RPG akcji

Deweloper/wydawca – Grinding Gear Games

Platformy — PS4, Xbox One i Steam

Zabij Iglicę

Ta gra to idealne połączenie budowania talii i gry roguelike. Mówię tu o Zabij Iglicę. Ta gra została pierwotnie wydana w styczniu 2019 roku i wkrótce została uznana za jedną z najlepszych gier typu roguelike do budowania talii.

Na początku gry gracz wybiera jedną z czterech postaci. Każda postać ma początkową ilość zdrowia, złota, unikalną zdolność oraz talię kart z podstawowymi kartami ataku i obrony. Głównym celem gracza jest przekroczenie kilku poziomów iglicy, aby pokonać bossa na poziomie końcowym.

Dotarcie do finałowego bossa jest bardziej złożone. Gracz musi walczyć z różnymi wrogami i stworzeniami, aby zdobywać nagrody, karty ulepszeń i nie tylko. W tej grze z talią dla jednego gracza gracz może zagrać dowolną kombinację kart, o ile ma energię, by zapłacić. Slay the Spire to gra strategiczna, która może jednocześnie wzbudzić ciekawość i podekscytowanie.

Wydanie – styczeń 2019 r

Gatunek – budowanie talii typu roguelike

Deweloper/ Wydawca – MegaCrit

Platformy – PC, Nintendo Switch, PS4, Xbox One

Czarodziej z legendy

Kto nie lubi gry z prostą fabułą z kilkoma wyzwaniami? Wizard of Legend jest taki sam. Ta niezależna gra roguelike szybko stała się popularna wśród graczy dzięki ekscytującej grafice i fabule.

Wizard of Legend to dwuwymiarowa gra roguelike z widokiem z góry. Gracz w grze kontroluje czarodzieja i próbuje przejść przez 10-piętrowy, generowany proceduralnie loch. Jednak głównym celem gracza jest zdobycie tego samego tytułu, co nazwa.

Czy to łatwe? Więc nie. Gracz musi używać różnych zaklęć, aby pokonać moby. Ponadto, aby zdobyć tytuł „Wizard of Legend”, gracz musi pokonać trzech głównych bossów i ostatniego bossa. Wizard of Legend to kolejna interaktywna gra z kilkoma interaktywnymi elementami i funkcjami.

Wydanie – maj 2018 r

Gatunek – Roguelike, dungeon crawler

Deweloper/wydawca – Humble Bundle

Platformy – PC, PS4, Nintendo Switch, Xbox One

Podsumowanie

Gry Dungeon są zabawne. Cieszę się, że mój kuzyn zapoznał mnie z tym gatunkiem i pomógł mi uzyskać lepsze wrażenia z gry. Bez względu na to, jaki gatunek lubisz, pokochasz odkrywanie tych gier w lochach. Zacznij teraz, aby znaleźć najlepszy, który odpowiada Twojemu gustowi!

Następnie możesz także wypróbować niektóre z najlepszych gier o budowaniu miast.