10 najlepszych gier logicznych na Androida poprawiających umiejętności rozwiązywania problemów

Udostępnij teraz w social media:

Ludzie w niemal każdym wieku lubią gry logiczne. Te gry to nie tylko sposób na relaks lub rozrywkę; oferują również możliwość trenowania naszej inteligencji.

Oprócz świetnej zabawy zapewniają one również wspaniały trening dla umysłu. Bez względu na to, którą łamigłówkę kochasz, motywem jest dostarczanie energii do twojego mózgu.

Przyjrzyjmy się kilku wspaniałym zaletom gier logicznych dla Ciebie i Twoich dzieci.

Korzyści z gier logicznych

# 1. Poprawa pamięci

Gry logiczne pomagają wzmocnić istniejące połączenia komórek mózgowych, jednocześnie zwiększając generowanie nowych relacji. Pomaga to w poprawie procesu myślowego i szybkości umysłowej.

Puzzle są uważane za doskonałe do krótkotrwałej poprawy pamięci. Nasza pamięć krótkotrwała odpowiada za zapamiętywanie kolorów, kształtów itp.

#2. Doskonalenie umiejętności rozwiązywania problemów

Na rynku pracy niezwykle cenne są krytyczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów. Gry logiczne mogą pomóc Ci rozwinąć wszystkie te umiejętności krytycznego myślenia.

Dzieje się tak, ponieważ łamigłówki wymagają wielu podejść do rozwiązania problemu. W rezultacie nauczysz się testować hipotezy i formułować teorię. Rozumiesz również, jak zmienić perspektywę, gdy jedna rzecz nie działa w rozwiązywaniu problemów.

#3. Wzrost poziomu IQ

Puzzle poprawiają pamięć i ogólne umiejętności rozumowania. Nie ma więc niespodzianki w stwierdzeniu, że pomaga to poprawić poziom IQ.

  Jak pobrać tapety Ubuntu na dowolny system operacyjny Linux

#4. Opóźnij demencję

Puzzle pomagają utrzymać aktywność mózgu, co z kolei pomaga opóźnić objawy demencji. Ponieważ wystarczająca ilość aktywności mózgu może pomóc zmniejszyć uszkodzenie komórek mózgowych. W rezultacie możesz chronić swój mózg przed demencją, a także przed chorobą Alzheimera.

#5. Popraw swój nastrój

Zaangażowanie mózgu w układanie puzzli pomoże w produkcji dopaminy w mózgu. Jest to niezbędny neuroprzekaźnik, który daje nam poczucie szczęścia. Oznacza to, że gry logiczne mogą pomóc Ci poprawić nastrój.

Przyjrzyjmy się teraz kilku dobrym łamigłówkom, które możesz rozważyć.

Numpuz

Numpuz to klasyczna gra liczbowa, którą możesz pobrać na smartfon lub urządzenie z Androidem. W tej matematycznej grze logicznej możesz przesuwać kafelki z liczbami w odpowiedniej kolejności. Ta gra wymaga koordynacji między oczami, rękami i mózgiem.

Składa się z 6 poziomów trudności. Interfejs użytkownika jest utrzymany w drewnianym stylu retro. Oferuje proste sterowanie. Posiada również funkcję timera do rejestrowania czasu rozwiązywania puzzli. Nie potrzebujesz połączenia sieciowego, aby cieszyć się tą grą.

Word Search to gra logiczna dostępna na smartfony i tablety z Androidem. Ta gra oferuje tysiące ekscytujących poziomów o różnym stopniu trudności.

W tej grze musisz zidentyfikować znaczące słowa ułożone w bloku alfabetu. Pozwala wybrać motyw przewodni, taki jak zwierzęta, jedzenie, kraje, aktorzy itp. Możesz mieć tę grę w ponad dziesięciu językach.

Puzzle

Jigsaw to gra logiczna z obrazkami, którą uwielbia większość entuzjastów gier logicznych. Jest to wciągająca gra logiczna z ponad 13000 darmowych zdjęć HD. Pomaga ćwiczyć pamięć krótkotrwałą i odświeżyć umysł.

Możesz wybierać spośród szerokiej gamy kategorii, takich jak kolory, natura, kwiaty itp. Dzięki temu otrzymujesz codzienną układankę HD do rozwiązania. Możesz dostosować tło gry, aby była bardziej zabawna.

  Jak edytować obrazy w Prezentacjach Google

Shadowmatic

Shadowmatic to pobudzająca wyobraźnię łamigłówka, w której musisz znaleźć sylwetki w rzucanym cieniu. W tym celu musisz obrócić obiekt w świetle reflektorów.

Wciągająca rozgrywka i grafika mogą zapewnić ci godzinę wspaniałej rozrywki. Ta gra zawiera wiele środowisk z wyjątkową atmosferą i koncepcją. Wyższe poziomy tej gry są o wiele bardziej ekscytujące. Zawiera 100 poziomów ze wspaniałą grafiką.

Lochy Dreadrocka

Dungeons of Dreadrock to ekscytująca gra logiczna z niesamowitą kreatywnością. Pozwala odkryć 100 ręcznie wykonanych poziomów i prowadzi przez głębiny starożytnej Góry Dreadrock.

Gra ma piękny wygląd i oferuje zakupy w aplikacji. Ta gra wymaga użycia umysłu i sformułowania strategii rozwiązywania zagadek.

Kitty Q

Kitty Q to wspaniała gra logiczna, która pozwala odkrywać niesamowite naukowe koncepcje fizyki kwantowej. Poza tym, że oferuje ciekawe łamigłówki, dostarcza również informacji edukacyjnych.

Ta gra ma niesamowitą grafikę. Musisz pomóc Kitty Q, rozwiązując różne zagadki.

Odblokuj mnie

Unblock Me to klasyczna gra logiczna, która pomaga poprawić umiejętności rozwiązywania problemów i poznawcze. To niewielka gra zawierająca ponad 40 000 łamigłówek.

Możesz wybierać spośród trzech różnych trudnych trybów i ćwiczyć mózg. Ta gra logiczna jest idealna dla osób w każdym wieku. Możesz ją pobrać na swój telefon lub tablet z Androidem.

Sudoku

Sudoku to popularna łamigłówka liczbowa, która pozwala umieszczać liczby od 1 do 9 cyfr w każdej komórce siatki. Ale ta sama cyfra nie pojawia się więcej niż raz w dowolnym rzędzie lub kolumnie.

Możesz wybierać spośród czterech różnych poziomów trudności i doskonalić swoje umiejętności gry w Sudoku. Ta gra oferuje codzienne wyzwania do ukończenia i zebrania trofeów.

  Gra Poeltl: gra zgadywania graczy NBA

Ta gra ma jeszcze kilka ustawień, takich jak dźwięk, podświetlanie i motywy. Możesz dostosować interfejs do swoich potrzeb.

Odległy

Gra logiczna Faraway oferuje niesamowite wyzwania. Tutaj musisz uciec z dalekich starożytnych świątyń. W tej grze podążasz śladami swojego ojca. Ta podróż prowadzi przez oazę, pustynię i stare rozpadające się ruiny.

W tej grze odkryjesz 187 wielkich świątyń. Oferuje wciągający świat podczas rozwiązywania zagadek. Pobranie gry jest bezpłatne i jest dostępne na urządzenia z systemem Android.

Przetnij linę 2

Cut the Rope 2 to druga część układanki Cut the Rope. To darmowa gra logiczna, która wymaga inteligentnych aplikacji logicznych. Ta gra opowiada o przygodach Om Nom.

Tutaj zobaczysz urocze stworzenie, które uwielbia cukierki. Ta gra zawiera około 160 poziomów. Te poziomy poprowadzą cię przez lasy, złomowiska, miasta i podziemne tunele.

Ostatnie słowa

Jeśli naprawdę chcesz cieszyć się grami, ale w produktywny sposób, który może pomóc Ci poprawić wydajność mózgu, gry logiczne są najlepsze. Możesz pobrać te niesamowite gry logiczne i łatwo cieszyć się wspaniałą rozrywką.

Możesz także chcieć znaleźć wspaniałe gry logiczne na iPhone’a.

x