10 najlepszych gier logicznych na iPhone’a, które zwiększą zdolność myślenia

Mózg, który nie jest zbyt często używany, z czasem stanie się nudny. Tak jak twoje ciało, twój umysł również potrzebuje stymulacji.

Ludzie ćwiczą na siłowni, aby zachować formę. Podobnie mózg musi ćwiczyć, aby zachować swój kształt. Jednak ten rodzaj ćwiczeń nie wymaga hantli ani bieżni. Zamiast tego potrzebujesz czegoś, co aktywuje procesy poznawcze twojego mózgu.

Na szczęście dostępnych jest wiele gier logicznych. Granie w te gry to niezawodny sposób na zwiększenie mocy mózgu. Pomyśl o tym przez chwilę; czy to nie jest sytuacja win-win? Dlaczego gramy w gry? Czy nie jest to dla zabicia czasu i zabawy?

Grając w puzzle na smartfonie, z jednej strony zabijasz czas, az drugiej trenujesz swój mózg. Poniżej przedstawimy najlepsze gry logiczne na iPhone’a, które poprawią Twoje zdolności myślenia.

Badanie pokazuje, że granie w puzzle może wyostrzyć ludzki mózg i poprawić wydajność. Oprócz tego, że oferują rozwiązanie naszej nudy, pomagają naszemu umysłowi pozostać w formie. Chociaż istnieje wiele gier logicznych na iOS, z których każda twierdzi, że pomaga zwiększyć zdolność myślenia, nie każda gra jest skuteczna.

Dlatego zainstalowaliśmy i zagraliśmy w wiele z tych gier, aby sami je przetestować. Po starannej ocenie zebraliśmy te najlepsze, które przerosły nasze oczekiwania. Mamy nadzieję, że podniosą one możliwości Twojego mózgu do niespotykanego dotąd poziomu.

Jak gry logiczne wyostrzają twój umysł?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, podobnie jak twoje ciało, twój umysł musi ćwiczyć, aby zachować sprawność. Gry logiczne są skuteczną metodą sprawdzania poziomu wiedzy danej osoby.

Rozwiązywanie tych zagadek wymaga od osoby dokładnego skupienia się i oceny problemu, ponieważ stanowią one dla osoby wyzwanie umysłowe i stymulują mózg, poprawiając jego funkcje.

Oprócz poprawy rozumowania wzrokowego i przestrzennego, poprawiają pamięć krótkotrwałą, łącząc istniejące komórki mózgowe i tworząc nowe.

Ponadto gry logiczne dają trening umysłu, ćwicząc zarówno lewą, jak i prawą półkulę mózgu. Jeśli nie byłeś tego świadomy, lewa półkula mózgu kontroluje logiczne i analityczne myślenie.

Z drugiej strony prawa strona kontroluje twoją kreatywność. Kiedy próbujesz rozwiązać grę logiczną, angażujesz jednocześnie obie strony. Dlatego prowadzi do dobrego treningu umysłowego, a z kolei wyostrza mózg.

W jaki sposób gry logiczne wpływają na zdolność myślenia Twojego mózgu?

Gry logiczne służą jako wzmacniacze zdolności mózgu dla osób w każdym wieku. Istnieje wiele niezwykłych zalet grania w te gry, których nie chciałbyś przegapić. Oto niektóre z tych korzyści:

# 1. Poprawia pamięć

Granie w puzzle pomaga wzmocnić połączenie między naszymi istniejącymi komórkami mózgowymi. Ponadto pomagają również tworzyć nowe. Oczywiście zwiększa to szybkość umysłową i poprawia naszą zdolność myślenia.

Kiedy rozwiązujesz zagadkę, pamiętasz o pewnych rzeczach, takich jak kształty, rozmiary itp., i wizualizujesz większy obraz. Ponieważ te gry tworzą nowe połączenia mózgowe, mogą poprawić pamięć krótkotrwałą i złagodzić uszkodzenia mózgu u pacjentów z chorobą Alzheimera.

#2. Zwiększa umiejętność rozwiązywania problemów

Umiejętność krytycznego myślenia i kreatywnego rozwiązywania problemów to jedne z najbardziej pożądanych umiejętności w świecie zawodowym. Gry logiczne to doskonały sposób na rozwijanie tych umiejętności.

Rozwiązanie zagadki wymaga wielu prób i błędów. Dlatego stosujesz kilka różnych podejść, dopóki nie zadziała jedno konkretne.

Ponadto uczysz się stawiać hipotezy i zmieniać punkt widzenia, gdy napotykasz porażkę. Gdy rozwiniesz te umiejętności, wpłyną one również na Twoje życie zawodowe. W konsekwencji nauczysz się myśleć nieszablonowo i zyskasz większą zdolność adaptacji.

#3. Zwiększa IQ

Puzzle przyczyniają się do poprawy naszej pamięci i poprawiają naszą zdolność rozumowania. Dlatego pomagają również zwiększyć nasz iloraz inteligencji.

Według naukowca z University of Michigan, jeśli dorosły gra w puzzle przez 25 minut dziennie, jego iloraz inteligencji wzrasta o 4 punkty. g

#4. Poprawia umiejętności rozumowania wzrokowo-przestrzennego

Kiedy próbujesz rozwiązać zagadkę, twój umysł jest zajęty patrzeniem na różne elementy i zastanawianiem się, gdzie je dopasować. Takie postępowanie często przyczynia się do poprawy umiejętności rozumowania wzrokowo-przestrzennego. Zamiast wąskiej wizji, te łamigłówki pomagają zobaczyć większy obraz.

Lepsze rozumowanie wizualno-przestrzenne jest przydatne również podczas wykonywania codziennych zadań. Obejmują one parkowanie samochodu, zrozumienie tras pokazanych na mapie i tak dalej.

Ponadto niektóre zawody, takie jak inżynierowie, chirurdzy, artyści itp., wymagają świetnych zdolności wizualnych i przestrzennych. Jeśli jesteś w takiej dziedzinie, skorzystasz z takiej mentalnej kalisteniki.

#5. Przyczynia się do pozytywnego nastroju

Nasze mózgi zaczynają wytwarzać więcej dopaminy, gdy gramy w puzzle. Dla tych, którzy nie wiedzą, dopamina jest chemicznym przekaźnikiem między neuronami odpowiedzialnym za dawanie poczucia nagrody i optymizmu.

Za każdym razem, gdy uda ci się rozwiązać zagadkę lub nawet zrobić mały postęp, wyzwala to uwalnianie dopaminy. Poprawia nastrój i motywuje do stawiania sobie wyzwań i zmuszania się do jeszcze większego wysiłku.

#6. Zwiększa produktywność

Lepiej się koncentrujemy, a nasza praca jest bardziej owocna, gdy jesteśmy szczęśliwi. Brak stresu w naturalny sposób czyni nas bardziej produktywnymi.

Jeśli kiedykolwiek poczujesz, że masz problemy z koncentracją i nie możesz dać z siebie wszystkiego, spróbuj zrobić sobie krótką przerwę i zagrać w swoją ulubioną grę logiczną. Działałoby to jak przycisk resetowania dla twojego mózgu i pomogłoby ci zacząć od nowa.

Wydaje się, że wiele firm na świecie zrozumiało ten fakt. Świadczy o tym chociażby fakt, że w swoich pokojach socjalnych wprowadzili układanki. Takie łamigłówki odświeżają umysły pracowników, czyniąc ich bardziej produktywnymi po powrocie z przerwy.

Teraz, gdy wiesz, w jaki sposób gry logiczne wyostrzają twoje zdolności poznawcze i jakie są ich zalety, wymieńmy niektóre z najlepszych gier logicznych na iOS do wypróbowania:

Przeciąć linę

Cut the Rope to darmowa gra logiczna oparta na fizyce, która zapewnia mnóstwo zabawy. Główny bohater gry, mały potwór o imieniu Om Nom, chce tylko jeść cukierki. Tutaj gracze muszą sprytnie przeciąć liny, aby cukierki się kołysały, i zebrać wszystkie gwiazdki, zanim nakarmią Om Noma.

Cut the Rope polega na zbieraniu złotych gwiazdek, odkrywaniu ukrytych nagród i graniu przez 425 poziomów. Pamiętaj, że gracze muszą zebrać określoną liczbę gwiazdek, aby ukończyć każdy poziom.

Trzeba więc przemyśleć i dokładnie zaplanować, jak przeciąć liny. Gra zyskała dobrą reputację i otrzymała wyróżnienia, takie jak Apple Design Award, BAFTA Award, Best App Ever Award itp.

W miarę postępów gra będzie utrudniać graczom odniesienie sukcesu, wprowadzając nowe wyzwania. Należą do nich bąbelki, które mogą zabrać cukierki, pająki zdolne do kradzieży cukierków itp. Takie elementy zmuszają graczy do pójścia o krok dalej, aby nakarmić Om Nom, zwiększając stymulację ich mózgu.

Podczas gdy wszystkie poziomy Cut the Rope są darmowe, możesz wykupić członkostwo premium, aby uzyskać dodatkowe funkcje, takie jak brak reklam, bezpłatny dzienny bonus, bezpłatny pakiet startowy z ulepszeniami itp.

Dostępnych jest wiele opcji subskrypcji już od 4,99 USD/tydzień/miesiąc. Subskrypcje będą odnawiane automatycznie, chyba że ręcznie zatrzymasz je na dzień przed końcem bieżącego cyklu.

Zabawny pokój ucieczki: łamigłówki logiczne

Wyposażony w ponad 500 poziomów różnych wyzwań, Fun Escape Room to dobry sposób na przetestowanie zdolności mózgu. W tej grze gracze znajdują się w różnych pokojach, z których muszą uciec, aby wejść do następnego pokoju.

Każdy pokój ma do zaoferowania wyjątkowe zadanie. Aby uciec, gracze muszą rozwiązać trudne zagadki i łamigłówki. Ta gra wymaga od ciebie logicznego myślenia i spostrzegawczości.

Wskazówki są na miejscu, ale tak dobrze ukryte, że nieuważni będą mieli trudności z ich znalezieniem. Chociaż gra oferuje wskazówki, jeśli masz trudności z kontynuacją, odbiera to zabawę. Dlatego najlepiej polegać na swoich umiejętnościach złamania kodu.

Gra jest darmowa, ale obejmuje zakupy w aplikacji. Odblokowują one różne pakiety, które czynią rozgrywkę bardziej ekscytującą.

Czarna skrzynka

Naprawdę nieszablonowa gra na iOS, Blackbox przyjmuje nowe podejście, wymagając od graczy rozwiązywania zagadek bez dotykania ekranu smartfona.

Aby wygrać różne poziomy jego układanki dla jednego gracza, gracze muszą włączać światła maleńkich, kolorowych pudełek na ekranie, przechylając, krzycząc, potrząsając itp.

Choć może się to wydawać łatwe, wykonanie tego wszystkiego w rzeczywistej grze jest wyzwaniem. Blackbox jest trudny i mamy to na myśli. Ale zmusza cię to do bardziej krytycznego myślenia i wystawienia swojego dowcipu na próbę.

Ponadto interfejsy dźwiękowe Blackboksa umożliwiają korzystanie z tej gry nawet osobom niedowidzącym. Co ciekawe, Blackbox przechodzi ciągłe aktualizacje i często dodaje zupełnie nowe wyzwania.

Obecnie Blackbox jest darmowy. Ale są zakupy w aplikacji, takie jak Tiny Hint Pack, Erudycja Pack, Basic Pack, All Knowing Pack itp.

Gdzie jest moja woda? 2

Kontynuacja jednej z najciekawszych i najbardziej wciągających gier logicznych Disneya opartych na fizyce, Where’s My Water? 2 zwiększa rozmaitość zabawy.

Ta kontynuacja wprowadza trzy nowe lokalizacje – kanały ściekowe, fabrykę mydła i plażę. Do przejścia jest ponad 100 poziomów, a świat aligatorów przechodzi aktualizację wyglądu.

Gra opowiada o przygodach trzech aligatorów, Swampy, Allie i Cranky, którzy próbują wziąć kąpiel. Gracze muszą przedzierać się przez brud, otwierać przełączniki i omijać różne przeszkody, aby woda dotarła do kanałów.

Każdy poziom ma również trzy kaczki, które gracze muszą zebrać. Poza tym poziomy bonusowe czasami odblokowują się po ukończeniu poziomu.

Poziomy te będą miały swoje unikalne zasady, których gracze muszą przestrzegać, aby wygrać. Nie trzeba dodawać, że gra kładzie nacisk na elastyczność poznawczą i planowanie, co czyni ją dobrym sprzętem do ćwiczeń umysłowych.

Najnowszy dodatek do „Gdzie jest moja woda?” franczyza pozwala także graczom odtwarzać swoje ulubione poziomy, wprowadzając „tryby wyzwań”. Chociaż jest to darmowa gra, dostępne są zakupy w aplikacji, które zapewniają dodatkowe korzyści.

Zbudować most!

Jeśli zawsze chciałeś zostać inżynierem, teraz masz na to szansę. Zbudować most! przypisuje ci tę rolę, gdy budujesz mosty dla samochodów, ciężarówek, monster trucków itp.

Ta gra logiczna oparta na fizyce ma 86 różnych poziomów ze szczegółowymi, interaktywnymi ustawieniami. Wybierz najlepsze materiały (metal, drewno itp.) do budowy mostu, a następnie przetestuj go, przepuszczając samochód.

Co ciekawe, gra rozpoczyna się w 2D podczas fazy planowania i budowy, podczas gdy faza testowania odbywa się w 3D. Pozostawia też dużo miejsca na eksperymenty. Więc nigdy nie wahaj się pomyśleć o czymś nieszablonowym.

Grę można pobrać za darmo, ale jest obsługiwana przez reklamy. Jeśli nie chcesz reklam, możesz zdecydować się na zakupy w aplikacji, które oprócz wyeliminowania reklam odblokowują wiele innych fajnych funkcji.

Brain Test: trudne łamigłówki

Czy lubisz łamigłówki umysłowe? Jeśli tak, wypróbuj Brain Test: Tricky Puzzles. Ta podstępna łamigłówka doprowadza twój mózg do granic możliwości i zwiększa twoje IQ.

Rozwiązuj te ciekawostki i rozwiązuj problemy. Co więcej, możesz grać w nią offline. Jest to więc świetny sposób na zabicie czasu i ćwiczenie mózgu, nawet w miejscach bez połączenia z Internetem.

Chociaż jest to darmowa gra, możesz zasubskrybować jej Pakiet VIP, który będzie automatycznie odnawiany co tydzień po 3-dniowym bezpłatnym okresie próbnym. Zakup tego pakietu odblokowuje kilka fajnych funkcji, takich jak brak reklam, natychmiastowe 100 lamp itp.

Dobre Sudoku autorstwa Zacha Gage’a

Miłośnicy Sudoku, łączcie się! Dobre Sudoku to Sudoku dla nowej generacji. Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy profesjonalistą, na pewno go pokochasz. Dzięki ponad 70 000 skomplikowanych łamigłówek i wskazówkom opartym na sztucznej inteligencji, Good Sudoku sprawia, że ​​gra w Sudoku jest przyjemniejsza.

Istnieją trzy tryby gry, pięć poziomów trudności i trzy codzienne tryby łamigłówek, które stają się trudniejsze w ciągu tygodnia. Korzystając z trybu niestandardowego, możesz także importować swoje ulubione układanki z innych miejsc i udostępniać je znajomym.

Dobre Sudoku jest darmowe. Ale jest też opcja płatna, odblokowująca schematy kolorów, statystyki i kilka innych fajnych funkcji.

Trójki!

Chociaż na pierwszy rzut oka ta mała łamigłówka może wydawać się niczym specjalnym, Trójki! wyrośnie na tobie. Trójki! wymaga od graczy przesunięcia i połączenia niebieskiego (1) i czerwonego (2) kafelka, aby uzyskać „3”. Dwie płytki „3” tworzą „6”.

Trwa to do momentu, gdy na siatce nie ma już ruchów, po czym gra liczy Twoje kafelki, aby uzyskać końcowy wynik. Każda płytka w grze ma charakterystyczny charakter i projekt, który staje się coraz bardziej skomplikowany w miarę postępów gracza.

Trójki! jest dostępny w App Store w cenie 5,99 USD. Pamiętaj, że to jednorazowy zakup. Więc nie będziesz musiał płacić nic więcej w przyszłości.

Włącz mózg!

Włącz mózg! to wymagająca od mózgów, oparta na fizyce gra logiczna, która oferuje dziesiątki trudnych zagadek. Gracze muszą rysować kształty, aby rozwiązać zagadki.

Co jest fajnego w Brain It On! jest to, że ma więcej niż jeden sposób rozwiązania każdej zagadki. Dlatego od ciebie zależy, czy wykorzystasz całą moc swojego mózgu i znajdziesz najlepsze możliwe rozwiązanie.

Gra pozwala dzielić się swoim unikalnym rozwiązaniem ze znajomymi i porównywać je z ich rozwiązaniami. Możesz także rzucić wyzwanie znajomym, aby stali się Brain It On! mistrz.

Obecnie gracze mogą grać w tę grę za darmo, zdobywając gwiazdki na poziomie i odblokowując następny. Jednak płatna opcja zawiera niesamowite funkcje, takie jak brak reklam, wszystkie odblokowane wskazówki, wczesny dostęp do poziomów, edytor poziomów itp.

Projekt VOID – tajemnicze łamigłówki

Jeśli kochasz tajemnice, pokochasz Project VOID – Mystery Puzzles, grę w alternatywnej rzeczywistości (ARG) łączącą fikcję z rzeczywistością. Łamigłówki, zagadki, kryptogramy i wszystko inne w grze emanuje tajemnicą.

Gracze muszą w pełni wykorzystać każdy dostępny zasób i myśleć krytycznie, aby rozwiązać 30 unikalnych zagadek w pięciu misjach. Misje te obejmują zarówno tajemnice morderstw, jak i naukę z pogranicza. Projekt VOID wymaga, abyś przywiązywał najwyższą wagę do szczegółów i analizował każdą wskazówkę.

Możesz pobrać tę grę z App Store za darmo. Ale możesz robić zakupy w aplikacji, aby wspierać programistę i usuwać reklamy.

Notka autora

Jak widać, układanki potrafią skutecznie odkurzyć mózg i zwiększyć jego moc. W tym artykule wymieniono gry logiczne na iPhone’a, które zwiększą zdolność myślenia.

Podczas gdy wszystkie wymienione powyżej gry sprawdzają twój mózg i poprawiają zdolność myślenia, powinieneś wybrać gry takie jak Cut the Rope, Build a Bridge i Where’s My Water? 2, jeśli chcesz przeżyć zabawne, ale wymagające doświadczenie.

Gry takie jak Fun Escape Rooms i Brain it On są również świetne, ale po nieco łatwiejszej stronie. Jednak Project Void to nasz wybór, jeśli chcesz wymagającego i drażniącego mózg doświadczenia, które zmusza cię do nieszablonowego myślenia.

Więc co cię teraz powstrzymuje? Pobierz je już dziś i zapewnij swojemu umysłowi odpowiedni trening, na jaki zasługuje. Miłego grania!

Teraz możesz przeczytać o najlepszych usługach gier w chmurze dla każdego.

x