10 najlepszych gier Metaverse do odkrycia i zabawy

Gry Metaverse oferują wciągające wrażenia wirtualne, których brakuje tradycyjnym grom.

Metaverse zmienia branżę gier, zapewniając graczom wysokiej jakości wrażenia. Według danych Statista wielkość rynku wirtualnej rzeczywistości (VR) zbliża się do 12 miliardów dolarów. Oczekuje się również, że wielkość tego rynku przekroczy 22 miliardy dolarów do 2025 roku.

Firma Epic Games zebrała 2 miliardy dolarów na budowę i rozbudowę swojej platformy Metaverse. Finansowanie zostało zapewnione przez Sony Group Corporation i KIRKBI z inwestycją po 1 miliard dolarów każda. Imponujące prawda?

Metaverse przekształci gry i inne branże w nadchodzących latach. Przejdźmy teraz do gier Metaverse.

Czym są gry Metaverse?

Metaverse to wirtualny świat, w którym możesz korzystać z urządzeń, aby uzyskać wciągające wrażenia. Na przykład możesz przejść do Metaverse i obejrzeć film ze swoim przyjacielem w innej części świata. Tak proste jak to!

Gry to kolejny ważny przypadek użycia Metaverse, który odnotował ogromny wzrost w ostatnich latach. Dzięki postępowi technologicznemu w tej wirtualnej przestrzeni.

Koncepcja i technologia gier Metaverse wydają się złożone. Jednak programiści mogą tworzyć projekty, które zapewniają użytkownikom najwyższą jakość gier.

Jak być może wiesz, gry Metaverse ewoluują i są na wczesnym etapie. Gdy gracz doświadczy wizualnej uczty, jaką oferuje Metaverse, nie ma powrotu do starych metod gry.

Od tradycyjnych gier dwuwymiarowych, które ograniczały graczy na ekranie, Metaverse przeniósł gry na imponujący wyższy poziom. Ponadto możesz korzystać z platform wirtualnych, aby spotykać się ze znajomymi, grać w szachy, a nawet grać w gry z dzieciństwa, takie jak chowanego.

Pandemia i lockdown doprowadziły do ​​wzrostu ogromnej społeczności graczy online. W rezultacie członkowie społeczności mogą teraz wchodzić w interakcje, uczestniczyć i rywalizować ze sobą. Co więcej, działania te wzmocnią społeczność i branżę gier.

Wymagania dotyczące grania w gry Metaverse

Teraz, gdy wiesz już o grach Metaverse, przyjrzyjmy się komponentom wymaganym do grania w gry Metaverse:

Niezawodne i szybkie łącze internetowe

Większość gier Metaverse wymaga połączenia z Internetem. Te platformy do gier zapewniają wysokiej klasy grafikę z trójwymiarowym wyświetlaczem.

Jeśli chcesz cieszyć się płynną rozgrywką, dobra łączność z Internetem jest obowiązkowa. Podczas wchodzenia do wirtualnego świata opóźnienie spowodowane słabą siecią może zepsuć całą sesję gry.

Urządzenie mobilne lub komputer

Oprócz szybkości Internetu, Twoje urządzenie określa również jakość gier Metaverse. Jeśli korzystasz z urządzeń mobilnych, takich jak smartfon lub tablet, uzyskasz jedynie ograniczone wrażenia wirtualne.

Gorąco polecam korzystanie z komputera, aby w pełni wykorzystać wirtualne gry. Nie musisz też mieć drogiego komputera. Komputer ze średniej półki spełni wymagania Twojej gry w Metaverse.

Załóżmy, że jesteś graczem, który lubi doświadczać Metaverse w najwyższej jakości; W takim przypadku najlepszym wyborem będzie wysokiej klasy laptop do gier.

Zestaw słuchawkowy VR

Aby wziąć udział w Metaverse, nie trzeba kupować dodatkowych urządzeń. Możesz nawet grać w gry w Metaverse za pomocą smartfona. Ale robiąc to, stracisz całe wrażenia z gry.

Zestawy słuchawkowe VR zapewniają całkowicie wciągające wrażenia. Zostajesz przeniesiony do zupełnie nowego świata.

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem gogli VR, to polecam Meta Quest 2. Możesz także wybierać spośród innych topowych gogli VR.

Jeśli uważasz, że popularne zestawy VR są drogie, wypróbuj tekturowe VR. Ta prosta, budżetowa VR może pomóc Ci przetestować podstawowe funkcje Metaverse.

Portfel kryptowalut

Większość platform Metaverse jest zbudowana przy użyciu technologii blockchain i nagradza swoich graczy tokenami kryptograficznymi. Dlatego musisz połączyć swój portfel z tą platformą, aby otrzymać nagrody tokenowe. Ponadto portfel pomaga również przechowywać dane dotyczące gier.

Większość platform obsługuje portfele, takie jak MetaMask, Trust Wallet i WalletConnect. Możesz także stworzyć darmowy portfel kryptograficzny w kilku prostych krokach.

Możesz używać kryptowalut w swoich portfelach do kupowania awatarów, NFT i innych zasobów w grze.

Co sprawia, że ​​gry Metaverse są wyjątkowe?

Gry Metaverse to nie tylko wirtualna wersja gier online. Cechy wyróżniające tę wirtualną grę to:

Awatary

Platformy Metaverse umożliwiają swoim użytkownikom tworzenie awatarów. Dlatego możesz stworzyć postać 3D, aby reprezentować siebie.

Awatar jest w pełni konfigurowalny i możesz stworzyć go z różnymi fryzurami, ubraniami i rysami twarzy. Jeśli bierzesz udział w grze wyścigowej, możesz dostosować swojego awatara, tak jak kierowca wyścigowy. Ponadto możesz zmienić awatar dla różnych gier.

Główną rolą awatara jest działanie w Metaverse zgodnie z twoimi instrukcjami. Ponadto możesz go używać do udziału w wydarzeniach i konkursach związanych z grami.

Tokeny niezamienne (NFT)

Większość platform gier Metaverse obsługuje NFT. Gracze mogą kupować i sprzedawać wirtualne zasoby gier w postaci NFT.

Wdrożenie NFT na platformach do gier pomaga również określić wartość aktywów. Załóżmy, że grasz w strzelankę pierwszoosobową w Metaverse. W takim przypadku potężna broń NFT będzie kosztować więcej niż zwykła.

Graj, aby zarobić

Wcześniej gry służyły tylko do zabawy i relaksu. Ale teraz wiele się zmieniło. Możesz zarabiać grając w gry; w tym miejscu pojawia się gra, aby zarobić.

Metaverse nagradza graczy kryptowalutami i NFT za ich udział. W rezultacie tokeny są natychmiast dopisywane do portfela użytkownika.

A teraz przejrzyjmy listę najlepszych gier Metaverse:

Axie Nieskończoność

Axie Infinity to popularna gra Metaverse, która odegrała kluczową rolę w promowaniu koncepcji „play-to-earn”. W tę grę można grać za pomocą uroczych wirtualnych zwierzaków zwanych Axies.

Gracze muszą kupić Axies, aby wziąć udział w grach. Tutaj te zwierzęta są dostępne jako NFT. Ponadto wartość każdej Axies różni się w zależności od jej rzadkości.

Zbudowana na blockchainie Ethereum platforma Axie Infinity umożliwia grę w trzy tryby gry. Tryby te obejmują przygodę, arenę i hodowlę.

Oprócz rozrywki Axie Infinity nagradza również swoich graczy. Token zarządzania tej platformy to Axis Infinity Shard (AXS). Co więcej, możesz użyć tego tokena do uiszczania opłat, stawek i głosowania.

Piaskownica

Piaskownica zapewnia użytkownikom wirtualny świat, w którym mogą budować i posiadać grunty, budynki i inne struktury fizyczne. Co więcej, możesz również zdobyć nagrody za swój udział.

SAND to token użytkowy The Sandbox. W rezultacie możesz użyć tego tokena ERC-20, aby uzyskać dostęp do platformy gier Metaverse i uczestniczyć w decyzjach dotyczących zarządzania.

Piaskownica składa się z wirtualnych kawałków nieruchomości zwanych „LAND”. Gracze muszą posiadać część tej wirtualnej krainy, aby móc organizować gry. Łącznie dla użytkowników dostępnych jest 166 464 KRAJÓW.

Łańcuch Sojuszu

Czy jesteś fanem gier fabularnych (RPG)? Wtedy najlepiej byłoby, gdybyś dał szansę Chain of Alliance.

Rozgrywka pozwala użytkownikom uczestniczyć w trzech głównych kategoriach:

  • Graj: Gracze mogą tworzyć i kolekcjonować konfigurowalne postacie NFT. Możesz także użyć tego NFT do udziału w bitwach AI, niestandardowych kampaniach lub grach PvP. Ponadto możesz również zdobyć natywny token, $COA.
  • Zarządzaj: Jako właściciel nieruchomości możesz kupować ziemię w Chain of Alliance i nią zarządzać. Co więcej, możesz wynajmować te LAND twórcom i graczom.
  • Twórz: Ta platforma do gier umożliwia tworzenie postaci, które można dostosowywać. Korzystając z tej funkcji, możesz prowadzić kampanie dla graczy Chain of Alliance.

Ta gra Metaverse oferuje swoim graczom świat science fiction i fantasy. Ponadto NFT odgrywają kluczową rolę w przekazywaniu zasobów w grze.

Obce światy

Alien Worlds to gra Metaverse działająca na blockchainach WAX, BSC i Ethereum. Głównym celem jej graczy jest podróżowanie do wirtualnych światów w celu wydobywania Trillium (TLM). TLM to token użytkowy Alien Worlds.

Rozgrywka pozwala graczom na eksplorację rozmaitych planet. Poza tym każda planeta działa niezależnie i ma unikalne środowiska, doświadczenia i NFT.

Gracze na tej platformie do gier Metaverse są nagradzani za udział. Możesz także obstawiać TLM, aby zdobyć więcej nagród i głosować. Oprócz głosowania i obstawiania, TLM można wykorzystać do zakupu NFT.

Moja sąsiadka Alicja

Czy jesteś zainteresowany graniem w wieloosobową grę Metaverse? W takim razie musisz wypróbować My Neighbor Alice.

Ta gra umożliwia kupowanie wirtualnych wysp. Podobnie możesz budować i zbierać przedmioty w grze. Zasoby te obejmują zwierzęta, warzywa, domy, przedmioty kosmetyczne lub dekoracje.

Ekosystem gier zapewnia graczom płynny handel i kolekcjonowanie NFT. Ponadto możesz nawiązać nowe znajomości.

Token ALICE jest walutą w grze My Neighbor Alice. Możesz użyć tego tokena do zakupu wirtualnej ziemi, NFT i innych produktów dostępnych w ekosystemie gier.

Illuvium

Illuvium to trójwymiarowa gra fabularna, która polega na walce z potworami zwanymi Illuvialami. Gracze mogą dostosować swoje awatary, aby ukończyć tryby gry w tej grze Metaverse.

Istnieją trzy główne tryby gry, które gracz może wybrać. Tryby te obejmują tryb fabularny, arenę rankingową i arenę Lewiatan.

Tryb fabularny pozwala graczom wędrować po całej planecie w poszukiwaniu nowych Illuviali i walczyć z nimi. Ponadto możesz rywalizować z innymi graczami online na arenie rankingowej, aby uzyskać lepszy ranking.

W trybie Arena Lewiatan możesz zdobywać nagrody za wygrywanie bitew. Co więcej, tutaj widzowie mogą stawiać zakłady na graczy.

Rodzimym tokenem Illuvium jest token ILV. Możesz użyć tego tokena do gier i działań opartych na ekosystemie. Ponadto token ILV jest również nagradzany za obstawianie.

Bogowie uwolnieni

Szukasz gry karcianej NFT opartej na Metaverse? Możesz sprawdzić Gods Unchained.

W tej grze gracze rywalizują ze sobą, używając swoich kart fantasy. Każdy gracz otrzymuje talię kart do rywalizacji. W końcu zwycięzca otrzymuje nagrody kryptograficzne.

Nagrody kryptograficzne są przyznawane w postaci tokenów GODS. Jest to token użytkowy zbudowany w standardzie ERC-20.

Możesz zarejestrować się, aby wziąć udział w grze Gods Unchained za darmo. Dodatkowo otrzymasz bezpłatny zestaw powitalny składający się z 70 kart do gry.

Darmowe karty dostarczone na początku są mniej wartościowe. Dlatego, aby zdobyć cenne karty kolekcjonerskie, musisz wygrać więcej gier.

Gra Wilk

Zbudowana na Ethereum Wolf Game to gra rolnicza oparta na Metaverse. Co więcej, ta gra łączy elementy NFT i zdecentralizowanego finansowania (DeFi), aby zapewnić swoim graczom nagrody za plony.

Gra opiera się na apetycie gracza na ryzyko. W takim przypadku ten, kto podejmuje wysokie ryzyko, ma szansę na wyższą nagrodę.

Głównymi bohaterami tej gry są owce i wilki. Aby wziąć udział w Wilczej Grze, gracze muszą wybić swoje postacie.

Prawdopodobieństwo otrzymania owcy wynosi 90%, a pozostałe 10% otrzyma wilka. Ponadto owce i wilki można obstawiać, aby otrzymać WEŁNĘ $, żeton zarządzania i użyteczności Gry Wilka.

Calvaria: Pojedynki wieczności

Calvaria: Duels of Eternity to gra karciana typu „graj, aby zarobić”. Możesz grać w tę grę Metaverse za pomocą kart przedstawiających unikalne postacie 3D.

W tej wirtualnej grze karcianej musisz ułożyć odpowiednie karty, aby pokonać przeciwnika. Co więcej, szansa gracza na wygraną zależy od wartości jego kart.

Calvaria oferuje swoim graczom dwa tryby gry. Możesz wybrać „kampanie dla jednego gracza” lub „tryb gracz kontra gracz”.

Token $RIA to waluta w grze Calvaria. Możesz użyć tego tokena do zakupu wirtualnych kart NFT. Ponadto użytkownicy są nagradzani tokenami $RIA.

Poszukiwacze

Prospectors to połączenie dwóch gatunków gier. Te gatunki gier obejmują gry online i strategie czasu rzeczywistego dla wielu graczy.

Zbudowany na blockchainie EOS, Prospectors zapewnia graczom wyzwania w poszukiwaniu złota. Rozgrywka odtwarza Gorączkę Złota za pomocą Metaverse.

Prospectors Gold (PGL) to waluta w grze z ograniczoną podażą 220 000 000 tokenów. Możesz także obstawiać tokeny PGL, aby zdobywać nagrody.

Poszukiwacze zapewniają graczom różne sposoby osiągnięcia sukcesu. Podobnie, gracze mogą korzystać z map, aby znaleźć lokalizację złota, gliny i węgla. Możesz użyć tych zasobów do budowy budynków.

Gracze mogą pracować jako robotnicy i otrzymywać pensje od innych graczy za swoje wysiłki. Co więcej, gracze mogą również zostać górnikami, kurierami lub budowniczymi. Jeśli planujesz zbudować biznes, jest to również możliwe w Prospectors.

Przyszły zakres gier Metaverse

Widząc ogromny potencjał gier Metaverse, duże marki i firmy już wkraczają w tę wirtualną przestrzeń. Wraz ze wzrostem liczby osób Metaverse stał się ogromną platformą marketingową.

Nike zaprezentowało swoją wirtualną platformę do tworzenia, Dot Swoosh. Ta platforma umożliwia użytkownikom popisywanie się, handel i kupowanie wirtualnych produktów Nike.

Twój awatar może nosić oficjalny wirtualny but Nike i uczestniczyć w wydarzeniu sportowym w Metaverse. Jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem Twoich butów, możesz je sprzedać za lepszą cenę.

Notka autora

Branża gier bardzo się rozwinęła w ostatnich latach. Teraz, wraz z rozwojem technologii, użytkownicy będą wymagać wysokiej jakości gier.

Metaverse odgrywa ważną rolę w zapewnianiu wysokiej jakości i wciągających wrażeń w grach. Możesz zapoznać się z grami Metaverse wymienionymi w tym artykule, aby lepiej zrozumieć.

Następnie możesz sprawdzić najlepsze tokeny Metaverse.