10 najlepszych gier myśliwskich, dzięki którym poczujesz dreszczyk emocji podczas pościgu

Chcesz przeżyć tę zabawę z polowania w dzikich lasach? Uczyńmy to możliwym z pomocą najlepszych gier myśliwskich.

Polowanie to popularny sport, który był widziany i słyszany od czasów starożytnych. Niezależnie od regionu, do którego należysz, każdy las ma rezerwaty dzikiej przyrody i historie łowieckie. Czy to w celu pożywienia, czy rozrywki, ludzie podróżują do różnych dzikich miejsc na całym świecie, aby wymyślić odważną historię i zabić.

Jednak nie możemy być na tyle odważni, aby iść do lasu, ścigać zwierzęta, celować w nie i zdobywać świeżą zdobycz. Ale XXI wiek umożliwił wiele rzeczy niemożliwych dzięki technologii.

W rezultacie gry wideo pozwalają doświadczyć dreszczyku emocji związanego z polowaniem i pościgiem. A więc dzisiaj omówmy niektóre z najlepszych gier myśliwskich, które zasługują na miejsce w Twojej bibliotece gier.

Czym są gry myśliwskie?

Polowanie to typowy sport, w którym ludzie chodzą do lasów i ścigają dzikie zwierzęta, aby je zabić z określonych powodów. W starożytności celem polowania na dziką zwierzynę była chęć zdobycia pożywienia i samoobrona. Wraz z ewolucją świata ludzie zaczęli polować na zwierzęta dla rozrywki, mięsa, mięsa, zębów i nie tylko.

Jednak teraz przepisy są surowe. Ale nadal możesz doświadczyć dreszczyku emocji związanych z pościgiem w tej epoce, siedząc w swoim wygodnym miejscu podczas gier myśliwskich. Te gry są specjalnie zaprojektowane z fabułą i fabułą, w której gracz udaje się do różnych dzikich miejsc, aby polować na dzikie zwierzęta i wykonywać misje w zamian za nagrody. Wysoka rozdzielczość i grafika sprawiają, że gry są bardziej realistyczne i wciągające.

Dlaczego strategia i planowanie są niezbędne w grach myśliwskich?

Wiesz już, że polowanie to nie bułka z masłem. Łowca musi stawić czoła kilku technicznym, fizycznym i środowiskowym wyzwaniom, aby dokonać jednego udanego zabójstwa. Co więcej, przed opracowaniem strategii polowania na zwierzę, myśliwy najpierw opracowuje bezpieczny plan przetrwania, jak w grach o przetrwanie.

Gry łowieckie są oparte na rzeczywistości, więc twórcy dodają różne wyzwania dla gracza. Te wyzwania czynią grę bardziej realistyczną i trzymają gracza w napięciu.

Gry myśliwskie zabiorą Cię w realistyczną podróż, podczas której Twoje decyzje całkowicie wpłyną na fabułę gry. Gracz musi śledzić, ścigać i bronić się w zależności od sytuacji i reakcji zwierząt.

Chociaż większość gatunków gier myśliwskich to RPG akcji, nadal są one interpretowane za pomocą kilku strategii i taktyk czasu rzeczywistego. Dlatego gracz musi mieć oko na grę i mieć dobrą przytomność umysłu, aby robić postępy.

Gry myśliwskie są najlepsze dla graczy, którzy bardziej lubią akcję niż fabułę. Jeśli jesteś jednym z nich lub chcesz spróbować gier myśliwskich, przejdźmy do listy.

Łowca Big Bucka

To jedna z najpopularniejszych i najbardziej polecanych gier wideo o tematyce myśliwskiej – Big Buck Hunter. Jak sama nazwa wskazuje, gracz musi strzelać do poruszających się kozłów bez strzelania do łani lub samicy.

Pierwsza edycja początkowej serii Big Buck Hunter została wydana w grudniu 2000 r., a ostatnia edycja Big Buck World została zaprezentowana publiczności w listopadzie 2010 r. Ta seria zawiera do 7 gier zapewniających niekończącą się zabawę i dreszczyk emocji.

Zainspirowana Polowaniem na kaczki, głównym celem wielkiej gry Buck Hunter jest strzelanie do samców, gdy biegną one po ekranie. Każda runda tego pościgu i dreszczyku emocji kończy się, gdy gracz zastrzeli którąkolwiek samicę.

Gracz otrzymuje punkty za każdy celny strzał, określany na podstawie odległości, wagi i celności. Big Buck Hunter oferuje różne stany z różnymi zwierzętami, takimi jak antylopy i łosie. Big Buck Hunter to zabawna gra, w którą można grać z rodziną i przyjaciółmi.

Wydanie – grudzień 2000

Gatunek – Zręcznościowe

Deweloper/ Wydawca – Incredible Technologies

Platformy — PC, PS4, Nintendo Switch i Xbox One

Symulator polowania

Hunting Simulator to wciągająca gra, która oferuje graczom wiele godzin rozgrywki w dziczy. Ta gra jest dla Ciebie lepsza, jeśli chcesz spędzić długi weekend ze znajomymi. Hunting Simulator zawiera również tryb multiplayer.

Hunting Simulator jest tworzony przy użyciu czterech nierzeczywistych silników, dzięki czemu jest bardziej wszechstronny i przyjazny dla użytkownika. Ponadto gra przedstawia do 12 różnych regionów opartych na naturalnych obszarach łowieckich, takich jak jeziora i lasy borealne Alberty, suche równiny Teksasu, tundra i lasy Alaski i wiele innych.

Jeśli gra oferuje różnorodne regiony, jak mogliby przegapić różnorodność gatunków zwierząt? Tym samym Hunting Simulator prezentuje ponad 37 gatunków zwierząt i ponad 100 misji do wykonania.

Hunting Simulator zapewnia najlepsze wrażenia z polowania dzięki 17 rodzajom broni palnej, różnym trybom gry i nie tylko. Twórcy zwrócili uwagę na grafikę i wrażenia użytkownika. Jest to jedyna gra z gatunku polowań, która pozwala używać dronów do eksploracji otoczenia.

Wydanie – czerwiec 2017 r

Gatunek – Polowanie, Symulacje

Deweloper/ Wydawca – Nacon

Platformy — Windows, Nintendo Switch i PS4

Świat Monster Hunter: Iceborne

Polowanie na zwierzęta to świetna zabawa, ale co, jeśli możesz także polować na wyjątkowe dzikie stworzenia i potwory? Monster Hunter World: Iceborne to gra, która kręci się wokół tego tematu, zapewniając jednocześnie niezwykłe wrażenia.

W tej fabularnej grze akcji gracz przejmuje kontrolę nad stworzoną przez gracza postacią, która podróżuje do nowego świata pełnego potworów. Ponadto gracz ma za zadanie zabić lub schwytać te gigantyczne potwory w arktycznym ekosystemie o nazwie Hoarfrost.

Gra toczy się z perspektywy trzeciej osoby z kilkoma wyzwaniami i emocjami. Gracz rozpoczyna grę z ograniczoną bronią, ale później może ulepszać sprzęt, przechodząc na nowe poziomy lub w nagrodę, zabijając lub chwytając potwory.

Gra oferuje kilka miejsc do podróżowania i tworzenia nowego świata, co czyni go wymagającym i długotrwałym. Możesz cieszyć się tą grą sam lub ze znajomym w trybie multiplayer.

Wydanie – wrzesień 2019 r

Gatunek – RPG akcji

Deweloper/Wydawca – Capcom

Platformy — PS4, Xbox One i Windows

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 to trzecia odsłona serii Red Dead i prequel gry Red Dead Redemption. Fabuła gry to fabularyzowana reprezentacja Stanów Zjednoczonych w 1899 roku.

Gracz kontroluje wyjętego spod prawa Arthura Morgana, który musi wypełniać misje i radzić sobie z upadkiem Dzikiego Zachodu, jednocześnie walcząc z siłami rządowymi, rywalizującymi gangami i innymi przeciwnikami.

Red Dead Redemption 2 zawiera kilka krajobrazów, podróżników, bandytów, dziką przyrodę i osady miejskie. Elementy rozgrywki obejmują strzelaniny, napady, polowania, jazdę konną i wiele innych. Ponadto głównym środkiem transportu w grze jest koń.

Red Dead Redemption 2 może zapewnić doskonałe doświadczenie Robin Hooda, który może łamać prawo w całym mieście, ale zawsze w dobrej sprawie. Głównym celem gracza jest utrzymanie honoru postaci poprzez właściwe moralne decyzje i czyny.

Wydanie – październik 2018 r

Gatunek – RPG akcji

Deweloper/Wydawca – Rockstar Games

Platformy — PS4, Xbox One, Windows i Stadia

Klasyka Huntera

Hunter Classic jest uważana za jedną z najbardziej realistycznych gier myśliwskich, jakie kiedykolwiek stworzono. Ta gra pozwala poczuć dreszczyk emocji związany z polowaniem w rozległym, otwartym świecie. Grafika środowiskowa tej gry rozciąga się od opustoszałego australijskiego buszu po krajobraz austriackich Alp.

Hunter Classic został wydany po raz pierwszy w 2009 roku i stale aktualizuje wszystkie swoje elementy, w tym broń, gatunki i środowiska, wypuszczając nowe platformy i nie tylko. Dzięki tej grze gracz może eksplorować 12 rozległych środowisk, polując na do 45 gatunków, takich jak żubr, łoś, jeleń szlachetny, zdziczały wieprz i wiele innych.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, gra oferuje graczowi kilka wyzwań. Ponadto gracz może miło spędzić czas dzięki rozbudowanym funkcjom sieciowym gry, biorąc udział w konkursach, wypełniając misje, wspinając się po rankingach itp.

W Hunter Classic można grać w pojedynkę i ze znajomymi, ponieważ możesz połączyć siły z maksymalnie 7 znajomymi, aby cieszyć się tą ekscytującą grą. Poza tym wszystkim innym atrakcyjnym elementem tej gry jest broń. Łowca pozwala graczowi użyć kilku broni, od kuszy po pistolety, aby zebrać zdobycz.

Wydanie – 2009

Gatunek – Akcja-przygoda

Deweloper/ Wydawca – Avalanche Studios

Platformy – Steam

theHunter: Zew Dziczy

theHunter: Call of the Wild to gra o polowaniu w klimatycznym otwartym świecie. Najbardziej atrakcyjnym punktem tej gry jest jej grafika i szczegółowe otoczenie. Co więcej, twórcy przywiązują wyjątkową wagę do dźwięku tła, aby zapewnić jak najlepsze autentyczne wrażenia.

Rozgrywka jest w całości zaprojektowana w oparciu o rzeczywiste zachowanie zwierząt. Dzięki tej grze możesz doświadczyć życia myśliwego. Gracz musi polować na zdobycz tak samo, jak robili to starożytni myśliwi, tj. musi analizować i poznawać zachowania zwierząt, aby je ścigać.

theHunter: Call of Wild sprawia, że ​​stajesz się częścią gry, w której musisz przetrwać i polować na dzikie zwierzęta za pomocą karabinów i łuków. Ponadto gracz powinien również ukończyć wyzwania w grze i wydarzenia łowieckie. Możesz także połączyć siły z maksymalnie 8 znajomymi, aby uzyskać więcej zabawy.

Wydanie – luty 2017 r

Gatunek – Symulacja

Deweloper/ Wydawca – Expansive Worlds

Platformy — Windows, PS4 i Xbox One

Polowanie: Pojedynek

Hunt: Showdown to pierwszoosobowa strzelanka z innowacyjną strategią. Posiada dwa tryby gry – jeden to łowca nagród, a drugi to tryb szybkiej gry. Gra nie ogranicza się tylko do polowania, ale zawiera również zagadki i tajemnice.

Łowca nagród to najbardziej interaktywny i wymagający tryb w tej grze. Użytkownik przejmuje kontrolę nad łowcą nagród, który musi przeżyć i zabić mitycznego potwora, aby odebrać nagrodę i dotrzeć do punktu ewakuacji.

Z drugiej strony „Quickplay” to tryb battle royale, dokładnie taki jak jego nazwa, tj. szybki i stosunkowo łatwy. Ten tryb trwa 15 minut, w którym gracz ma za zadanie znaleźć źródło energii na dostarczonej mapie, jednocześnie odpierając wrogie ataki.

Wydanie – maj 2019 r

Gatunek – Strzelanka pierwszoosobowa

Deweloper/ Wydawca – Crytek

Platformy — Windows, PS4 i Xbox One

Polowanie bez ograniczeń 2010

Hunting Unlimited 2010 to szybka gra myśliwska, obejmująca Amerykę Północną, Kanadę i Las Bawarski. Gra oferuje dwa tryby zwane dostępnym trybem polowania i trybem wyzwania. Oba tryby zawierają unikalne koncepcje i zabawę.

Dostępny tryb polowania przenosi cię do środowiska z różnymi ofiarami. Z drugiej strony tryb wyzwań sprawia, że ​​gra jest bardziej ekscytująca i zabawna dzięki różnym zadaniom. Gra pozwala podróżować i lokalizować zwierzęta za pomocą pojazdów i map.

Możesz jednak biegać, aby uzyskać bardziej realistyczne wrażenia. Gra ma kilka zwierząt, takich jak jelenie, łosie, niedźwiedzie, lwy, słonie itp., Na które można polować. Grafika może ci się podobać lub nie, ale pokochasz rozgrywkę w Hunting Unlimited.

Wydanie – lipiec 2009

Gatunek – Symulacja

Deweloper/ Wydawca – Ziggurat

Platformy – Steam

Prehistoryczne polowanie

Jak sama nazwa wskazuje, Prehistoric Hunt to gra o polowaniu, która przenosi Cię w starożytność – w erę dinozaurów. Ekscytujące, prawda? Co więcej, rozgrywka i grafika sprawiają, że gra jest bardziej ekscytująca i autentyczna.

Gra przenosi nas na rozległą wyspę zamieszkałą przez kilka gatunków dinozaurów. Teren tej pojedynczej wyspy jest zróżnicowany, od górskich klifów po gęste lasy i otwarte równiny, aby zapewnić lepsze wrażenia z polowania.

Jednak gracz może grać w tę grę solo lub z przyjaciółmi, ponieważ ta gra ma opcję dla wielu graczy. Oprócz przetrwania i polowania na dinozaury, gracz musi także wykonywać zadania łowieckie. Zadania te dodatkowo pomogą graczowi zdobywać nagrody za nowy sprzęt i polować w nowych miejscach.

Prehistoric Hunt zapewnia graczom wiele opcji broni, od tradycyjnej broni palnej po środki uspokajające. Gra składa się z przerażających mięsożernych dinozaurów, które mogą ścigać gracza.

Wydanie – grudzień 2020 r

Gatunek – Akcja-przygoda

Deweloper/ Wydawca – Antiproto Studios

Platformy – Steam

Las

The Forest to gra wideo typu survival horror z wyjątkową i wciągającą fabułą, która może pozostawić cię z zapartym tchem do samego końca. Funkcje w otwartym świecie rozgrywane są z perspektywy pierwszej osoby.

Gra nie zawiera żadnego zestawu misji ani zadań. Zamiast tego fabuła gry opiera się na strategii czasu rzeczywistego i decyzjach graczy dotyczących przetrwania podczas realizacji głównego celu.

Wracając do rozgrywki, gracz Eric LeBlanc udaje się na zalesiony półwysep w poszukiwaniu swojego syna Timmy’ego po katastrofie lotniczej. Gracz musi przetrwać w tym przerażającym lesie, tworząc schronienie, broń i inny niezbędny sprzęt do przetrwania.

To, co sprowadza tę grę do naszej listy, to fakt, że wrogie stworzenia w lesie to kanibalistyczne potwory. Te potwory mieszkają w wioskach i stają się bardziej agresywne w nocy. Gracz powinien walczyć z tymi potworami podczas polowania na zwierzęta, tworzenia schronień i pułapek itp. Jednak gracz otrzymuje również przewodnik przetrwania o pomoc.

Wydanie – listopad 2018 r

Gatunek – Survival horror

Deweloper/Wydawca – Endnight Games

Platformy – PS4 i Steam

Konkluzja

Pod koniec artykułu zauważyłbyś, że gry myśliwskie nie ograniczają się tylko do zwierząt. Deweloperzy mają o wiele więcej do zaoferowania. Od polowania na zwierzęta po odkrywanie i przetrwanie potworów i dinozaurów, możesz cieszyć się dreszczykiem emocji związanych z pościgiem w tej nowoczesnej epoce dzięki grom myśliwskim.

Możesz także odkryć najlepsze gry mafijne z najlepszymi zadaniami i misjami pobocznymi.