10 najlepszych gier Oculus zapewniających niezapomniane wrażenia z gry

Przenieś swoje wrażenia z gry na wyższy poziom dzięki goglom Oculus Quest VR, grając w te niezapomniane gry Oculus.

Co to jest Oculus Quest?

W 2019 roku Oculus ogłosił Oculus Quest, samodzielną platformę do gier w rzeczywistości wirtualnej. Ma śledzenie na lewą stronę, eliminując potrzebę stosowania zewnętrznych czujników. Umożliwia prawdziwie wciągające wrażenia VR niezależnie od komputera lub konsoli do gier. Na platformie dostępnych jest ponad 200 gier i interaktywnych zajęć.

Firma Facebook Technologies stworzyła samotne nakrycie głowy do rzeczywistości wirtualnej o nazwie Oculus Quest. Był dostępny w maju 2019 roku i służył jako zamiennik Oculus Go. W The Quest dostępne jest monitorowanie sześciu stopni swobody, dzięki czemu użytkownicy mogą swobodnie poruszać się po wirtualnym świecie bez konieczności korzystania z komputera PC lub konsoli.

Quest jest wyposażony w dwa kontrolery dotykowe, które dają użytkownikom wyczucie swoich dłoni w doświadczeniach VR i umożliwiają realistyczne interakcje dłoni. Ponadto obsługuje szeroką gamę oprogramowania VR, w tym dobrze znane gry, takie jak Beat Saber i Superhot VR.

Aby uzyskać dostęp do doświadczeń i zabawy w PC VR, Quest można połączyć z komputerem za pomocą odpowiedniego kabla USB. Oculus Quest oferuje przyjazne dla użytkownika i wciągające doświadczenie VR bez konieczności stosowania dodatkowego sprzętu.

Doświadczenie w grach dzięki Oculus Quest

Oculus Quest oferuje prawdziwie wciągające i nieograniczone wrażenia, przenosząc emocje związane z grą na zupełnie inny poziom. Gracze mogą poruszać się w fizycznej lokalizacji i wchodzić w interakcje ze światem wirtualnym za pomocą swoich ciał dzięki Oculus Quest, dodając stopień autentyczności, który wcześniej był niemożliwy.

Narzędzie śledzi ruchy gracza za pomocą zaawansowanych czujników i kamer. To pozwala im aktywnie eksplorować i angażować się w świat gry.

Od intensywnych strzelanek pierwszoosobowych po kontemplacyjne gry logiczne, Oculus Quest zapewnia różnorodne doświadczenia, które w pełni wykorzystują możliwości gogli. Ponadto urządzenie oferuje żywą i dynamiczną społeczność online, w której użytkownicy mogą wchodzić w interakcje i angażować się w gry wieloosobowe w wirtualnej rzeczywistości.

Oculus Quest zapewnia prawdziwie transformacyjne wrażenia z gry, niepodobne do niczego innego na rynku. Dzięki najnowocześniejszemu sprzętowi i ogromnej bibliotece gier i doświadczeń, jest to potrzebne każdemu, kto chce rozwijać swoje gry. Na rynku pojawia się mnóstwo gier VR.

Teraz masz całkiem niezłe pojęcie o Oculus Quest. Przejdźmy więc bezpośrednio do listy najlepszych gier Oculus. Możesz cieszyć się wszystkimi tymi grami, korzystając z gogli Oculus VR.

Resident Evil 4

Popularna gra typu survival horror, Resident Evil 4, została dostosowana do systemu rzeczywistości wirtualnej Oculus Quest. Gra oferuje całkowicie wciągające wrażenia, które wciągają graczy w akcję. Możesz więc odkryć całkowicie zremasterowane uniwersum Resident Evil 4 w wirtualnej rzeczywistości.

Eksploracja odległej hiszpańskiej społeczności wypełnionej wrogimi, chorymi mieszkańcami i innymi potworami jest częścią rozgrywki. Gracz wciela się w postać Leona S. Kennedy’ego, który musi stosować różne narzędzia i strategie, aby przeżyć i ustalić przyczynę wybuchu epidemii.

Adaptacja VR Resident Evil 4 dla Oculus Quest wykorzystuje najnowocześniejsze technologie zestawu słuchawkowego, aby zapewnić intensywnie wciągające wrażenia.

Dzięki sterowaniu ruchem Quest gracze mogą wchodzić w interakcję ze światem gry w bardziej naturalny sposób i mogą rozglądać się po otoczeniu, aby naprawdę wczuć się w nastrój gry. Ekscytujące doświadczenie Resident Evil 4 VR na Oculus Quest utrzyma graczy w napięciu.

Nieśmiertelny Vader: Odcinek 1

W Oculus Quest możesz uzyskać dostęp do całkowicie realistycznej wirtualnej rzeczywistości przygodowej Vader Immortal: Episode 1. Jest to pierwszoosobowa gra przygodowa Star Wars. Gracze wcielają się w przemytnika, który zostaje wciągnięty w konflikt z samym Darthem Vaderem.

Dzięki wspaniałej grafice i ścieżce dźwiękowej, która zanurza graczy w uniwersum Gwiezdnych Wojen, gra oferuje bardzo wciągające wrażenia.

Dzięki prostej rozgrywce gracze mogą używać swoich kontrolerów Oculus Quest do poruszania się po okolicy, używania Mocy i władania mieczem świetlnym. Aby awansować, gracze muszą rozwiązywać interaktywne zagadki i wyzwania prezentowane w grze.

Dzięki świetnej fabule i jeszcze lepszej grafice, ta gra dokładnie zapewnia każdemu miłośnikowi Gwiezdnych Wojen to, czego potrzebuje. Vader Immortal: Episode 1 to nowe i wciągające podejście do świata Gwiezdnych Wojen, które zapewnia zabawne i ekscytujące doświadczenie w wirtualnej rzeczywistości.

Fani serii i ci, którzy cenią sobie wciągające gry VR, powinni to sprawdzić. Zdobądź i doświadcz tego teraz w Oculus Quest.

BONELAB

Oparta na fizyce gra logiczna BONELAB została stworzona przez niezależne studio gier VRGEN. Gracze przeprowadzają eksperymenty jako asystenci laboratorium szkieletów, aby dowiedzieć się więcej o kościach. Ze względu na realistyczne interakcje, które są możliwe dzięki silnikowi fizyki gry, wrażenia są bardziej wciągające.

Wcielamy się w wyrzutka, który po otrzymaniu wyroku śmierci ucieka przed przeznaczeniem i znajduje drogę do tajnego ośrodka badawczego znajdującego się pod ziemią. Będzie wiele skomplikowanych eksperymentów i odkryć. Realistyczne systemy fizyki w Boneworks zostały całkowicie ulepszone i dopracowane.

Konsekwentnie i pewnie angażuj się w świat gry. Możesz także walczyć z wrogami, korzystając z całego arsenału dostępnej broni dystansowej, bojowej i egzotycznej.

Dzięki niestandardowemu importowi awatarów możesz przejść przez grę z dowolnym wybranym przez siebie wyglądem i odpowiednimi statystykami fizycznymi. Gra zawiera wiele trudnych łamigłówek, które wymagają od graczy wykorzystania wyobraźni i umiejętności rozwiązywania problemów, aby awansować.

Platforma Oculus Quest udostępnia ją, zapewniając użytkownikom realistyczne wrażenia z wirtualnej rzeczywistości.

The Walking Dead: Święci i grzesznicy

W grze wideo The Walking Dead: Saints and Sinners gracze muszą poruszać się po pozostałościach Nowego Orleanu, odpierając zombie i innych ocalałych w postapokaliptycznym środowisku. Skomplikowana grafika i dokładna fizyka gry mają na celu uczynić ją wciągającą.

Gracze mogą wybrać grę jako święty lub grzesznik. Ich decyzje będą miały wpływ na to, jak potoczy się gra.

W grze zawarty jest system rzemieślniczy, który umożliwia graczom wytwarzanie narzędzi i broni, które pomogą im przetrwać we wrogim świecie. Gra zawiera również cykl dnia i nocy, z wyjątkowymi trudnościami i niebezpieczeństwami o każdej porze dnia.

Ze względu na możliwość poruszania się i komunikowania się ze światem gry, granie w tę grę na Oculus Quest oferuje jeszcze bardziej interaktywne środowisko.

Dzięki bezprzewodowym możliwościom Questa poruszanie się jest proste bez obawy o zaplątanie się w kable. The Walking Dead, wciągająca gra VR na platformie Oculus Quest, zapewnia wyjątkowe i wciągające wrażenia.

Gwiezdne wojny: Opowieści z Galaxy’s Edge

W grze Star Wars: Tales from Galaxy’s Edge, przygodowej grze akcji, wcielasz się w pracownika naprawy droida pracującego w pobliżu Zewnętrznych Rubieży. Zapierająca dech w piersiach grafika i autentyczna rozgrywka pozwalają graczom doświadczyć uniwersum Gwiezdnych Wojen w zupełnie nowy sposób.

Gra ma wiele celów i wątków fabularnych, a dobrze znane i zupełnie nowe postacie są wprowadzane w różnych momentach. Wraz z rozwiązywaniem zagadek i elementami walki, gra oferuje wybór narzędzi i broni do wykorzystania przez graczy. Na planecie Batuu spotkanie ma miejsce w pobliżu Posterunku Czarnej Iglicy.

Grafika i dźwięk w grze są na najwyższym poziomie. Co więcej, technologia VR pozwala graczom w pełni doświadczyć uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Ogólnie rzecz biorąc, Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge jest naprawdę świetnym dodatkiem do katalogu Oculus Quest i zapewnia fanom serii i entuzjastom VR fantastyczne wrażenia.

Ostrze i magia: Nomad

Blade & Sorcery: Nomad to oszałamiająca graficznie gra, która działa wydajnie na Oculus Quest pod względem wydajności.

Jest to przełomowa średniowieczna piaskownica fantasy, kładąca nacisk na walkę wręcz, dystansową i magiczną, wykorzystująca całkowicie oryginalny, oparty na fizyce silnik interakcji i walki.

Ostrza mogą służyć do przebijania miękkich materiałów czy odbijania magii, a gra została stworzona głównie z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Precyzyjne hitboxy kontrolują kolizje, przedmioty mają wagę i podlegają prawom fizyki, a zwierzęta mają całe ciała i obecność.

Ponieważ walka w grze jest oparta na fizyce i realistyczna, gracze muszą stosować działania i strategie z życia codziennego, aby atakować i bronić się. Gracze mogą również korzystać z różnych narzędzi i umiejętności, aby projektować swoje scenariusze bitewne w trybie piaskownicy gry.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to fascynujące i wciągające doświadczenie VR, które zapewnia wymagające doświadczenie bitewne w Oculus Quest.

Naprzód

Onward to popularna strzelanka strategiczna dla wielu graczy. Zapewnia realistyczne wrażenia z walki w wirtualnej rzeczywistości. W Onward gracze wcielają się w żołnierzy i walczą z innymi graczami w szaleńczych strzelaninach.

Gra oferuje kilka trybów, w tym drużynowy deathmatch, typy misji z celami itp. Gracze mogą wybierać spośród różnych broni, przedmiotów i dodatków, aby spersonalizować swoje wyposażenie.

Najwyższej jakości grafika i efekty dźwiękowe w grze nadają rozgrywce wysoki poziom realizmu. Aby dostosować się do różnych stylów gry, gra oferuje również różne tryby ruchu, takie jak płynne poruszanie się, teleportacja i machanie rękami.

Twoje umiejętności przetrwania i walki zostaną wystawione na maksymalną próbę, gdy weźmiesz udział w krwawych bitwach piechoty w różnych ustawieniach i scenariuszach walki, przy pełnym wsparciu gry międzyplatformowej.

Podsumowując, Onward to tytuł niezbędny dla każdego, kto szuka fascynujących i wciągających wrażeń w grach VR. Platforma Oculus Quest, która zapewnia płynne i pełne wrażenia VR, ma go na sprzedaż.

Spodziewam się, że umrzesz 2

Schell Games stworzyło wirtualną grę logiczną „I Expect You to Die 2”. W grze gracze wcielają się w szpiegów. Muszą wykorzystać swoje umiejętności rozwiązywania problemów, aby zakończyć zadania i uciec od trudnych okoliczności.

Dzięki realistycznym funkcjom Oculus Quest gracze mogą wchodzić w interakcje ze swoim otoczeniem i modyfikować rzeczy w świecie gry. Gra zapewnia najwyższej klasy wrażenia VR z zabawną rozgrywką, trudnymi łamigłówkami i oszałamiającą grafiką.

Humor i fabuła gry sprawiają, że jest to przyjemne i zabawne doświadczenie. Również włączenie dodatkowych narzędzi i mechanizmów zapewnia głębię gry.

Gra jest dostępna na platformie Oculus Quest i oferuje wyjątkowe wrażenia dla użytkowników, którzy mogą pokonywać szereg problemów i przeszkód, będąc zanurzeni w scenerii o tematyce szpiegowskiej. Fanatycy gier logicznych i ci, którzy chcą intensywnych wrażeń VR na Oculus Quest, powinni zagrać w tę grę.

Gorn

Niesamowicie brutalny symulator gladiatorów VR nosi tytuł GORN. Wojownicy GORN mogą z wyobraźnią realizować swoje najbardziej przerażające fantazje gladiatorów w wirtualnej rzeczywistości dzięki unikalnemu, całkowicie opartemu na fizyce silnikowi walki. Nadmierna przemoc i okrucieństwo w grze pozwalają graczom dekapitować, miażdżyć i rozczłonkowywać wrogów na kilka sposobów.

Ze względu na oparty na fizyce system walki w grze, gracze mogą być dość kreatywni w eliminowaniu swoich wrogów, zapewniając każdej bitwie inne i satysfakcjonujące doświadczenie. Gracze mogą podnosić i rzucać przedmiotami z otoczenia oraz używać różnych broni, takich jak miecze, maczugi, a nawet gołe ręce.

W najbardziej makabrycznej i przerażającej grze wideo VR, w której miażdżysz twarze, jaką kiedykolwiek stworzył człowiek, jedynymi ograniczeniami w chaosie są Twoja kreatywność i poczucie moralności.

Doświadczenie VR w GORN jest zabawne i fascynujące i dobrze pasuje do platformy Oculus Quest. To fantastyczna gra dla osób, które lubią intensywną i przyjemną rozgrywkę ze względu na opartą na fizyce bitwę i nadmierną brutalność.

Do promienia

Pierwszoosobowa gra typu survival horror z otwartym światem Into the Radius osadzona jest w postapokaliptycznym wszechświecie. Odkrywasz, że jesteś odizolowany od świata przyrody w strefie depresji. Jedyne, co zostało, to twoja broń i spryt. Gracz wciela się w agenta specjalnego, któremu powierzono zadanie zbadania tajemniczego „Promienia”, będącego domem niebezpiecznych anomalii i drapieżników.

Gra posiada unikalny system ekwipunku. Wyszukując je, pozwala graczom zarządzać zasobami, takimi jak żywność, woda i amunicja. Skupiając się na eksploracji i przetrwaniu, nastrojowa sceneria gry ma wywoływać uczucie napięcia i niepokoju.

Dzięki technologii VR Oculus Quest gracze mogą poczuć się jak w świecie Into the Radius, co poprawia wciągające wrażenia z gry.

Jest to wirtualna rzeczywistość, dostępna w Oculus Quest, zapewniająca wciągające wrażenia. Fani gier typu survival horror uznają tę grę za ekscytującą. Edycja Oculus Quest to wspaniały sposób na granie w gry w wirtualnej rzeczywistości.

Wniosek

Platforma Oculus Quest zapewnia wciągającą i fascynującą rozgrywkę. Nieograniczona mobilność platformy i niezrównane zanurzenie są możliwe dzięki bezprzewodowej i swobodnej konstrukcji. Niezależnie od tego, czy grasz w spokojne gry eksploracyjne, czy w pełne akcji strzelanki, najwyższej klasy grafika Quest i płynna rozgrywka zapewniają płynną rozgrywkę.

Dzięki różnym grom i aktywnościom do wyboru, Oculus Quest to doskonały wybór dla rekreacyjnych i wymagających graczy ze względu na prostą konfigurację i intuicyjne sterowanie.

Możesz także sprawdzić niektóre z najlepszych gier PlayStation VR.