10 najlepszych gier z mechami za oszałamiającą grafikę i wybuchową rozgrywkę

Roboty są przydatne nie tylko w branżach, ale są również atrakcją w grach. Oto lista najlepszych gier Mech do wypróbowania.

Gry z dużymi, tupiącymi robotami zawsze zachowywały swoje miejsce na rynku, niezależnie od tego, czy chcesz intensywnej symulacji i taktyki, czy ekscytującego pośpiechu mech anime.

Czym są gry Mech?

Ogromne humanoidalne roboty lub mechy często służą jako główny element rozgrywki w grach z mechami, zwanych także grami z mechami. Różne podgatunki gier mechowych obejmują gry symulacyjne, walki i gry strategiczne.

Gry symulacyjne z mechami mają na celu zapewnienie graczom realistycznego poczucia dowodzenia mechem. Muszą poradzić sobie z mobilnością swoich mechów, bronią i innymi systemami. Szybkie gry akcji z mechami często wiążą się z wściekłymi walkami mechów.

Gracze często otrzymują różne bronie i unikalne umiejętności, aby pokonać swoich przeciwników. Koncentrując się na kontrolowaniu zespołu mechów, strategiczne gry z mechami wymagają od graczy dokonywania taktycznych wyborów dotyczących tego, których mechów użyć i jak je ustawić.

Dla graczy granie w gry z mechami może być wyjątkowym i ekscytującym doświadczeniem. W tych grach wideo często pojawiają się masywne, programowalne roboty, które można wykorzystać do walki w intensywnych bitwach i ukończenia trudnych misji.

Kiedy gracze zarządzają swoimi mechami, dokonują wyborów taktycznych i walczą z potężnymi wrogami, gry z mechami mogą również dać graczom poczucie władzy i kontroli.

Chociaż gry z mechami można znaleźć w różnych gatunkach, wszystkie łączy ponadczasowa fantazja użycia zmechanizowanej zbroi w bitwie. Gry z mechami są często lubiane przez graczy, którzy cenią sobie wielkie walki robotów i motywy science-fiction.

Równoważenie ataku i obrony w grach mechowych

Atak i obrona muszą być zrównoważone w grach z mechami, ponieważ mogą one wykonać lub przerwać misję. Poniższa rada może pomóc ci znaleźć tę równowagę.

Uświadom sobie swoją rolę

Rozpoznaj zalety i wady swojego mecha oraz swoje miejsce w drużynie. Czy jesteś siłą napędową, czy tylko siłą wspierającą? Możesz ustalić priorytet ataku lub obrony, będąc świadomym swojej roli.

Stwórz dobrze zbalansowane wyposażenie

Wybierz narzędzia i sprzęt, które zapewniają równowagę między atakiem a obroną. Pomyśl o broni ofensywnej o bardzo dużej mocy, ale niskiej szybkostrzelności i broni defensywnej o dużej szybkostrzelności, ale zadającej niewielkie obrażenia.

Mądrze używaj osłony

Wykorzystaj ukształtowanie terenu i przeszkody. Chroń się, jeśli otrzymujesz nadchodzący ogień, ale polegaj na nim tylko trochę, ponieważ może to ograniczyć twoją mobilność i pole widzenia.

Pracuj razem jako zespół

W grach z mechami komunikacja jest niezbędna. Opracuj strategię ofensywną i defensywną, która jest zrównoważona z twoim zespołem. Razem możecie pokonać opozycję, wzmacniając swoje słabe strony.

Pozostać aktywnym

Unikaj spędzania zbyt dużej ilości czasu w jednym miejscu. Utrzymuj stałą lokalizację, która zapewnia osłonę i przewagę taktyczną podczas poruszania się, aby uniknąć stania się pozorną ofiarą przeciwnika.

W grach z mechami zrównoważenie ataku i obrony wymaga połączenia strategii, współpracy i szybkiego myślenia. Możesz zwiększyć swoje prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu w dowolnej misji, zwracając uwagę na te wskazówki.

Przejdźmy teraz do listy najlepszych gier mechowych dla miłośników zróżnicowanego gatunku, który niesie ze sobą i zapewnia długotrwałe wrażenia.

Technika bitewna

Battletech to taktyczna gra turowa z mechami osadzona w wymyślonym świecie, w którym wiele frakcji rywalizuje o kontrolę nad terytorium i zasobami. Gigantyczne mechy kontrolowane przez graczy mogą być wyposażone w różne bronie, zbroje i inne akcesoria. W grze dostępne są zarówno kampanie dla jednego gracza, jak i dla wielu graczy.

Podstawowa rozgrywka Battletech koncentruje się na wojnie turowej, w której gracze na zmianę manewrują swoimi mechami, atakują wrogie mechy i regulują ich poziom ciepła.

Gracze prowadzą firmę najemników w kampanii dla jednego gracza i przyjmują zlecenia, aby zarabiać pieniądze, ratować części i budować swoją reputację.

W miarę trwania kampanii gracze stają w obliczu trudniejszych przeciwników, uzyskują dostęp do potężniejszych mechów i są zmuszeni dokonywać kluczowych wyborów, które mogą zmienić przebieg fabuły. Ostatecznie Battletech to wyrafinowana i intrygująca gra, która zapewnia godziny strategicznej rozgrywki i dramatycznych walk mechów.

Opublikowane przez – Paradox Interactive

Opracowany przez – Harebrained Schemes

Data wydania – 24 kwietnia 2018 r

Dostępne platformy — Steam, Windows, Mac OS

Mech Warrior Online Solaris 7

Gigantyczne walki robotów toczą się na arenie w strzelance strategicznej dla wielu graczy MechWarrior Online: Solaris 7. Gracze obsługują własne, dostosowane BattleMechy w bitwach 1 na 1 lub 2 na 2 we wszechświecie BattleTech, walcząc o honor i nagrody. BattleMechy występują w różnych klasach w Solarisie 7, z których każda ma zalety i wady.

Aby dostosować się do swojego stylu gry, mogą również modyfikować swój ekwipunek, wybierając spośród wielu rodzajów broni, zbroi i wyposażenia. W trybie Conquest gry każda ze stron musi przejąć kontrolę i utrzymać kontrolę nad określonymi punktami na mapie.

Inne grywalne typy to Deathmatch i King of the Hill. Co więcej, gra posiada system wojen frakcyjnych, w którym gracze mogą dołączać do różnych frakcji i przejmować kontrolę nad planetami dla swojej grupy.

Wygrywając gry, gracze mogą zdobyć gotówkę Solaris 7. Ta gotówka jest przydatna do zakupu nowych BattleMechów, broni i innego sprzętu. Gracze mogą walczyć ze sobą w turniejach i wydarzeniach sezonowych, aby uzyskać więcej korzyści i wyższe rankingi.

Opublikowane przez – Piranha Games Inc.

Opracowane przez – Piranha Games Inc.

Data wydania – 10 grudnia 2015 r

Dostępne platformy — Steam

Demon X Machina

Gracze gry wideo Daemon X Machina kontrolują elastycznego mecha znanego jako Arsenał, aby walczyć ze złymi robotami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję, zwanymi Nieśmiertelnymi. Gra oferuje opcje online dla wielu graczy oprócz jednej bitwy z ponad 50 misjami.

Po czwarte, świadomy program stworzony w celu wspierania pilotów i ich arsenałów rekrutuje cię na pilota i kieruje twoim szkoleniem. Możesz brać udział w misjach Sky Union, Horizon, Zen i Orbital, aby pokazać swoją wartość.

Podczas tych misji możesz odzyskać broń i komponenty ze zniszczonych arsenałów wroga.

Możesz ulepszać swój sprzęt w swoim hangarze, aby zdobywać talenty, które pomogą ci w arsenale i poza nim, kupować więcej broni i komponentów, gdy staną się dostępne, uczyć się i tworzyć nowe bronie w oparciu o te, które już posiadasz i bossów, których pokonałeś, i więcej.

Daemon X Machina zapewnia dynamiczną grę walki mechów z różnymi dostosowywalnymi i ekscytującymi funkcjami rozgrywki.

Opublikowane przez – JP Marvelous

Opracowane przez – Marvelous First Studio

Data wydania – 13 września 2019 r

Dostępne platformy — Nintendo Switch i Windows

Strike Suit Zero: wersja reżyserska

Gracze wcielają się w rolę pilota w grze wideo Strike Suit Zero: Director’s Cut, który może przekształcić swój statek kosmiczny w Strike Suit, potężnego mecha. Edycja Director’s Cut gry dodaje nowe elementy, takie jak ulepszone oświetlenie i grafika, więcej projektów statków, a także odnowione misje.

Gracze muszą aktywnie zarządzać swoimi zapasami energii i wybierać najlepszą broń na każdą okoliczność, ponieważ zasady gry opierają się na szybkiej walce. Funkcja morfingu kombinezonu Strike Suit zapewnia rozgrywce dodatkową warstwę strategii, umożliwiając graczom natychmiastowe przełączanie między formami mecha i statku kosmicznego.

Gra oferuje zarówno widok z kokpitu pierwszej osoby, jak i perspektywę trzeciej osoby. Gracze mogą walczyć o wysokie stopnie z innymi przeciwnikami w trybie przetrwania gry i trybie ataku punktowego.

Opublikowane przez – Born Ready Games

Opracowane przez – Born Ready Games

Data wydania – 8 kwietnia 2018 r

Dostępne platformy — Steam, PlayStation 4, Xbox One

Naczelny Dowódca 2

Gra taktyczna w czasie rzeczywistym o nazwie Supreme Commander 2 koncentruje się na ogromnych, zmechanizowanych armiach zaangażowanych w walkę o dominację. Gracze kontrolują armie lądowe, powietrzne i morskie oraz wznoszą konstrukcje w celu generowania zasobów i żołnierzy. Tryb kampanii w grze opowiada o kosmicznych zmaganiach i trzech frakcjach, z których każda dysponuje unikalnymi jednostkami i technologiami.

Gracz otrzymuje bazę na początku rozgrywki w najważniejszym zaplanowanym trybie kampanii i rywalizuje z wcześniej zdefiniowanym przeciwnikiem. Gracz musi osiągnąć określone cele, aby ukończyć poziom.

Gracze mogą również zdobywać szerszą gamę jednostek w miarę postępów w kampanii, cele stają się coraz trudniejsze, a przeciwnik się wzmacnia.

Co więcej, Supreme Commander 2 oferuje opcję gry wieloosobowej, która umożliwia nawet 8 graczom walkę online lub przez sieć LAN. Fani stylu strategii czasu rzeczywistego będą zachwyceni zaciekłą i porywającą akcją dzięki ogromnym armiom i strategicznej głębi.

Opublikowane przez – Square Enix

Opracowane przez – Gry napędzane gazem

Data wydania – 16 marca 2010

Dostępne platformy — Xbox 360 i Windows

MechWarrior 5: Najemnicy

Uniwersum BattleTech jest miejscem akcji gry MechWarrior 5: Mercenaries. Ostatnia dekada trzeciej wojny o sukcesję jest przedstawiona w początkowej scenie gry, w której gracz wciela się w początkującego najemnika MechWarrior, który wyłania się z ruin zniszczonej jednostki najemników.

Mogą przyjmować kontrakty od dowolnej z dostępnych frakcji w tym momencie. Kampania jest aktywna do 3049 roku, na krótko przed inwazją klanów.

Gracze mogą rekrutować prawdziwych ludzi lub pilotów mechów kontrolowanych przez sztuczną inteligencję jako członków swojego oddziału najemników w trybie dla jednego gracza i w trybie współpracy dla wielu graczy.

Mechy bojowe w grze MechWarrior 5 występują w różnych stylach, od łagodnych po ciężkie, a każdy z nich ma unikalne uzbrojenie i umiejętności. Mecha gracza można dodatkowo dostosować, ulepszając jego wyposażenie, zbroję i broń.

Dzięki pięknej równowadze rozgrywki taktycznej, personalizacji i dramatycznej walce, MechWarrior 5: Mercenaries jest doskonałym dodatkiem do gatunku mechów.

Opublikowane przez – Piranha Games

Opracowane przez – Piranha Games

Data wydania – 27 maja 2021 r

Dostępne platformy – Xbox oraz PlayStation 4 i 5

Armada Mecha

W futurystycznym uniwersum Mech Armada gracze przejmują dowodzenie nad potężnymi mechami i walczą z wrogimi oddziałami. W grze dostępnych jest kilka różnych mechów, z których każdy ma swoje szczególne cechy i arsenał.

Zdobywając punkty za zwycięstwa, gracze mogą je wykorzystać do zakupu nowej broni, umiejętności i ulepszeń kosmetycznych dla swoich mechów. Gracze mogą rywalizować z wrogami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję lub innymi graczami online w trybie dla jednego gracza i dla wielu graczy.

Dzięki oszałamiającej grafice i efektom dźwiękowym gracze mogą całkowicie zanurzyć się w przyszłym świecie walk mechów w Mech Armada. Gra zapewnia ekscytujące i wymagające doświadczenie zarówno dla entuzjastów mechów, jak i gier akcji.

Opublikowane przez – Lioncode Games

Opracowane przez – Lioncode Games

Data wydania – 16 czerwca 2022 r

Dostępne platformy — Steam

Zastąp: bójka w mieście mechów

W grze wideo Override: Mech City Brawl użytkownicy dowodzą ogromnymi mechami, które walczą z innymi mechami w różnych miastach na całym świecie. Maksymalnie 4 graczy może brać udział w akcji online lub lokalnej na podzielonym ekranie w trybie gry dla jednego gracza i dla wielu graczy.

W Override: Mech City Battle mechy dysponują różnymi umiejętnościami, takimi jak silne ataki wręcz, broń dystansowa i akcje specjalne. Dzięki wielu skórkom i wyposażeniu gracze mogą spersonalizować swoje mechy i przeżyć wyjątkowe wrażenia.

Zniszczalne ustawienia to kolejny element gry, który można wykorzystać do przechytrzenia rywali lub opracowania nowej taktyki. W miarę postępów w grze gracze mogą ulepszać mechy i odkrywać nowe moce. Override: Mech City Battle to ekscytująca i pełna akcji gra dla fanów bijatyk i gier z mechami.

Opublikowane przez – Modus Games Brazylia

Opracowany przez – Balance Inc

Data wydania – 10 sierpnia 2018 r

Dostępne platformy — PlayStation 4

Bojownicy technologii wojennej

Gra wideo War Tech Fighters zawiera najnowocześniejsze mechy bojowe, które zostały stworzone specjalnie do manewrowania na niebezpiecznych morzach i atakowania wrogich frakcji, które rywalizują o dowodzenie nad tym, co pozostało.

Po ukończeniu misji gry gracze mogą wyposażyć swoje mechy w różne rodzaje broni i ulepszyć swój sprzęt. Rozgrywka opiera się na szaleńczych bitwach, w których gracze wykorzystują zwinność i uzbrojenie mechów do pokonywania przeszkód i pokonywania potworów.

Oszałamiająca podwodna sceneria i skomplikowane projekty mechów są zawarte w najwyższej klasy grafice, która poprawia akcję. Gracz ma kontrolę nad wyglądem i wydajnością ze względu na zdolność robota do dostosowywania każdego elementu.

War Tech Fighters Mech zawiera tryb dla wielu graczy, który pozwala graczom toczyć zaciekłe walki między sobą równolegle z główną kampanią. W sumie ta ekscytująca gra łączy najnowocześniejszą technologię, intensywną akcję i wciągającą narrację, tworząc wyjątkowe i wciągające wrażenia z gry.

Opublikowane przez – Blowfish Studios

Opracowany przez – Drakkar Dev

Data wydania – 19 czerwca 2020 r

Dostępne platformy — Nintendo Switch i Xbox One

Upadek tytanów 2

W strzelance wideo z perspektywy pierwszej osoby Titanfall 2 gracze przejmują kontrolę nad pilotami i ich ogromnymi robotami Tytanami, które mogą być wyposażone w różne rodzaje broni i zdolności. Gra toczy się w futurystycznym środowisku.

W trybie wieloosobowym dostępnych jest wiele innych trybów gry, w tym tradycyjny drużynowy deathmatch i gry oparte na celach.

Kampania dla jednego gracza opowiada historię pilota Jacka Coopera, którego celem jest powstrzymanie nikczemnej korporacji IMC przed zniszczeniem planety za pomocą superbroni. Oprócz szybkiej strzelaniny, kampania zawiera różne elementy rozgrywki, takie jak platformówki, zagadki i skradanie się.

Zalety gry wieloosobowej lub punkty doświadczenia są przyznawane graczom na podstawie ich wyników lub tego, czy ich drużyna odniesie sukces, czy porażkę. Gracze muszą gromadzić zasługi, aby awansować i uzyskać dostęp do nowej broni, umiejętności, opcji dostosowywania i innych funkcji.

Cechą wyróżniającą grę jest wprowadzenie Tytanów, których gracze mogą przyzywać podczas walki i oferować taktyczną przewagę na polu bitwy. Ostatecznie Titanfall 2 to szybka, dobrze zaprojektowana gra o mechach z wciągającą narracją i ekscytującą rozgrywką dla wielu graczy.

Opublikowane przez – Electronic Arts

Opracowane przez – Respawn Entertainment

Data wydania – 28 października 2016 r

Dostępne platformy — PlayStation 4 i Xbox One

Wniosek

Granie w gry z mechami może być fascynującym i wciągającym doświadczeniem dla graczy lubiących science fiction i pełną akcji rozgrywkę. Wraz z bogatą grafiką i efektami dźwiękowymi gry te często oferują graczom różne opcje dostosowywania i możliwości podejmowania strategicznych decyzji.

Podczas gdy gracze kontrolują ogromne roboty-pojazdy i walczą z przeciwnikami, gry z mechami mogą również dać graczom poczucie władzy i kontroli. Chociaż nie wszyscy gracze mogą docenić tę grę, ci, którzy to zrobią, znajdą godziny wyzwań i rozrywki w środowisku gry mech.

Ostatecznie granie w gry z mechami może być dla graczy wspaniałą okazją do poznania przyszłych scenerii i sprawdzenia swoich umiejętności walki. Wypróbuj najlepsze gry z mechami spośród wymienionych powyżej i przekonaj się sam.

Następnie możesz sprawdzić popularne gry survivalowe i przygodowe na Nintendo Switch.