10 najlepszych monitorów do gier 4K zapewniających większy komfort i wydajność

Gra jest niekompletna bez klasycznego monitora do gier, prawda? Nie zwlekajmy z zakupem i popraw swoje wrażenia z gry dzięki jednemu z najlepszych monitorów do gier.

Granie w gry zawsze było źródłem przyjemności dla wszystkich ludzi. Wraz z pojawieniem się komputerów i nowoczesnych gier, gry stały się niezastąpioną częścią życia każdego człowieka. Gry doprowadziły do ​​wzrostu liczby zawodów związanych z komputerami. Dzieje się tak dlatego, że do planowania i tworzenia gier potrzeba wielu ludzi.

Dla tych, którzy nie wiedzą, istnieje wiele krajów, w których gry są liczone jako sport, a dla entuzjastów gier organizowane są turnieje gier.

W dzisiejszych czasach, gdy gry są dla większości ludzi czymś więcej niż tylko źródłem rozrywki, używanie komponentów, które w jakiś sposób zmniejszają wrażenia z gry, byłoby nieprzyjemne. Tutaj z pomocą przychodzą nam monitory 4K.

W tym artykule omówimy, czym są monitory 4K i jakie są różne zalety korzystania z monitorów 4K. Omówimy również ważne funkcje, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem monitora do gier 4K. Na koniec przyjrzymy się niektórym z najlepszych monitorów do gier 4K dla lepszego komfortu i wydajności.

Czym są monitory 4K?

Wyświetlacze 4K mają rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli. W porównaniu do typowego monitora Full HD to prawie 8 milionów pikseli więcej. W standardowej rozdzielczości jest około 2 milionów pikseli.

Piksele ekranu 4K są bliżej siebie, co zapewnia wyraźniejszy obraz i bardziej szczegółową widoczność. Ponadto duża liczba pikseli zapewnia domyślnie dodatkowe miejsce na ekranie na pulpicie, w przeglądarce oraz w plikach Excel i Photoshop.

W przypadku aplikacji i gier wymagających dużej mocy graficznej obrazy 4K zapewniają więcej szczegółów. Dzieje się tak, ponieważ są one skutecznie dwa razy ostrzejsze niż obrazy 1080p. Większość modeli wymaga tylko jednego złącza zasilania i jednego złącza danych, ale dzięki ergonomicznej konstrukcji można zaoszczędzić czas i miejsce podczas instalacji.

Chociaż większość gier wideo nie jest teraz przygotowana na wyświetlacze 4K, wkrótce będzie dostępna szeroka gama.

Wymagana jest dość wysokiej klasy maszyna do przetwarzania grafiki. Potrzebujesz grafiki i gier wideo, które mogą wyświetlać jakość 4K, jeśli chcesz w pełni wykorzystać swój nowy panel 4K. Rozdzielczość 4K musi być obsługiwana przez Twoje urządzenie.

Zalety monitorów 4K

Wprowadzenie 4K do cyfrowego świata było przełomowe. Kiedy mówimy o korzyściach oferowanych przez monitory 4K, istnieje szeroki zakres korzyści oferowanych różnym osobom i sektorom.

Ludzie, którzy najbardziej skorzystali z monitorów 4K, to wszelkiego rodzaju projektanci, ponieważ monitory 4K pomagają im edytować i przeglądać projekty w najdrobniejszych szczegółach.

Chociaż ludzie zajmujący się projektowaniem cyfrowym, fotografią lub produkcją wideo szczególnie potrzebują wyższej rozdzielczości zapewnianej przez wyświetlacze 4K, osoby niebędące projektantami również mogą z nich skorzystać.

Wszystko jest wyraźne i ostre na monitorze 4K. Dlatego jeśli chcesz wykonywać wiele zadań jednocześnie, dzieląc ekran na wiele okien, wyższa rozdzielczość może sprawić, że wszystko będzie czytelne.

Wybór monitora, który umożliwia wielozadaniowość w ten sposób, ma sens, jeśli na biurku jest miejsce tylko dla jednego. Niektórzy gracze mogą chcieć częstotliwości odświeżania wyższej niż to, co ogólnie może teraz zapewnić 4K. Większość kart graficznych rozwija się tak, aby mogły obsługiwać gry 4K z monitorami.

Ważne funkcje, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem monitora do gier 4K

Ponieważ coraz więcej szczegółów jest udostępnianych w jakości 4K, monitory 4K szybko stają się normą. Nie tylko gry, ale wiele innych rzeczy wygląda fantastycznie na najlepszym monitorze do gier 4K.

Każdy system komputerowy korzystający z karty graficznej uzyskuje znaczną poprawę przy użyciu 4K. W szczególności gry najbardziej przemawiają za przejściem na 4K ze względu na to, jak realistyczne mogą wyglądać w tak wysokiej rozdzielczości. Oto kilka funkcji, na które powinieneś zwrócić uwagę przed zakupem monitora do gier 4K.

# 1. Rozdzielczość i rozmiar monitora

Treść 4K będzie wyglądać wyraźniej na 27- lub 28-calowym monitorze w porównaniu z monitorem 32-calowym i będzie ostrzejsza niż na 43- lub 48-calowym zamienniku. Jeśli przejrzystość wizualna jest Twoim głównym zmartwieniem, niewielka różnica jest nadal czymś do rozważenia.

#2. Ekran wyświetlający

Większość monitorów 4K wykorzystuje ekran IPS, który ma słaby współczynnik kontrastu. Obejmują one również dokładne odwzorowanie kolorów, doskonałą wyrazistość ruchu i wysoką jasność.

Panel VA jest również używany, jeśli IPS nie jest dostępny. Poprawiając współczynnik kontrastu i zachowując wyjątkową wydajność kolorów, ten styl wyświetlania często poświęca wyrazistość ruchu w ciemnych ustawieniach.

Gracze powinni zwrócić uwagę na nowe wersje z oświetleniem mini-LED. Aby zwiększyć kontrast, łączy ekran IPS z kilkoma strefami przyciemniania LED. HDR jest również dostarczany przez wyświetlacze mini-LED.

#3. Częstotliwości odświeżania

Dla większości graczy preferowane są monitory do gier o wyższych częstotliwościach odświeżania. Podczas gdy większość typowych monitorów ma częstotliwość odświeżania 30 Hz, monitory z częstotliwością 60 Hz to minimalna częstotliwość odświeżania dla monitorów do gier. Monitory do gier z częstotliwością odświeżania 144 Hz lub wyższą są preferowane przez profesjonalnych graczy.

#4. Czas odpowiedzi

Czas reakcji to czas, w którym monitor odwzajemnia Twoje działania. Preferowane powinny być monitory o krótkim czasie reakcji, ponieważ redukują one rozmycie i smużenie. Czas reakcji 1 ms jest typowy dla większości komputerów, podczas gdy należy kupić monitor do gier z czasem reakcji poniżej 5 ms.

#5. Wejścia i wyjścia

Chociaż przy wyborze monitora dostępnych jest wiele standardów, istnieje kilka preferowanych standardów wejścia i wyjścia dla monitorów do gier. Jeśli kupujesz monitor do gier, wybierz DisplayPort, HDMI i USB typu C/Thunderbolt™ 4.

Nawet te standardy mają wiele wersji. Dlatego powinieneś wybrać najnowszą wersję lub wersję, która jest najbardziej kompatybilna z twoim monitorem.

Teraz będziesz miał dobre pojęcie o monitorach do gier 4K i funkcjach, których powinieneś szukać. Przejdźmy więc do listy najlepszych monitorów 4K do wypróbowania.

Monitor komputerowy SAMSUNG S80A

Panel IPS 27-calowego monitora komputerowego UHD firmy Samsung o wysokiej rozdzielczości ma najnowocześniejsze wyświetlacze, które mogą zwiększyć Twoją produktywność. Rozdzielczość jest czterokrotnie większa niż w przypadku panelu 1080p, dzięki czemu drobny tekst jest łatwiejszy do odczytania, a szczegóły na obrazach, grafikach i filmach łatwiejsze do przeglądania i pracy z nimi.

Jego panel IPS, HDR10, 1 miliard kolorów oraz najlepsza w swojej klasie i elastyczna łączność zapewniają wyjątkową jakość obrazu.

Oferuje inteligentną ochronę oczu dzięki funkcjom takim jak Adaptive Picture, Eye Saver Mode i technologia Flicker-free.

Ergonomiczna i pozbawiona bałaganu konfiguracja jest możliwa w każdym miejscu pracy dzięki eleganckiej, minimalistycznej konstrukcji bez ramy i podstawce z regulacją wysokości (HAS), która jest wyposażona w funkcje pochylania, obracania i obracania. Możesz łatwo słuchać dowolnych treści dzięki wbudowanym głośnikom, co również zwalnia miejsce.

SAMSUNG 32-calowy monitor Odyssey Neo G7 4K UHD

Wyświetlacz SAMSUNG Odyssey Neo G7 4K ma rozdzielczość UHD, HDR 2000 i technologię Quantum Matrix. Ułatwia to stworzenie precyzyjnego obrazu. Monitor zgodny ze standardem G-sync ma częstotliwość odświeżania 165 Hz i czas reakcji 1 ms, co zapewnia granie bez opóźnień.

Niesamowity zakrzywiony kształt tego monitora 1000R sprzyja odprężeniu oczu i wciągającej rozgrywce. Dzięki technologii CoreSync, która dopasowuje kolory wyświetlane na ekranie Twojej gry, zapewniając niesamowite zanurzenie w świecie, Twoje wrażenia z gry wykraczają poza granice ekranu.

Podczas rozgrywania najtrudniejszych etapów i bitew matowy wyświetlacz, który nie rozprasza uwagi, pochłania światło zamiast je odbijać.

Możesz obracać, pochylać i obracać monitor, aby znaleźć idealną pozycję do oglądania. Twój wyświetlacz automatycznie przełącza źródła po włączeniu podłączonych urządzeń dzięki funkcji Auto Source Switch+.

Monitor gamingowy GIGABYTE FreeSync

Monitor do gier FreeSync firmy Gigabyte jest dostępny w różnych rozmiarach, stylach, wzorach i konfiguracjach. Nie ma wątpliwości, że oprócz różnorodności te monitory 4K zapewniają również jakość.

Te monitory są wyposażone w 31,5-calowy monitor do gier SS IPS 3840 x 2160 4K o jasności, poprawiający jakość wyświetlania. Ma również kąt widzenia (L/R) 178°/178°, co pomaga zapobiegać zmęczeniu oczu.

Ma częstotliwość odświeżania 144 Hz i czas reakcji 1 ms (GTG), zapewniając niezrównaną prędkość. Monitor 4K firmy Gigabyte obsługuje technologię Adaptive-Sync i może łączyć i sterować wieloma urządzeniami za pomocą funkcji KVM.

Wreszcie, ma wspaniałe funkcje, takie jak OSD Sidekick, PiP / PbP, Dashboard, Black Equalizer, Game Assist i Auto Noise Cancellation.

Monitor do gier ASUS TUF

28-calowy monitor do gier 4K IPS DCI-P3 z certyfikatem DCI-P3, 28-calowy monitor ASUS TUF Gaming VG289Q1A zapewnia spektakularną, wyraźną i szczegółową grafikę.

Jest zgodny z wysokim zakresem dynamicznym (HDR10), branżowym standardem dla poziomów kolorów i jasności wykraczających poza to, co jest możliwe na zwykłych monitorach. Technologia FreeSync zastosowana w tym wyświetlaczu zmniejsza również rozrywanie ekranu i niestabilną liczbę klatek na sekundę.

Dzięki funkcji Shadow Boost krajobrazy są rozjaśniane bez prześwietlania jasnych obszarów. Zawiera porty DisplayPort 1.2 i solidne połączenie z HDMI (v2.0) x2.

Dodatkowo obsługuje FreeSync z kartami graficznymi AMD Radeon i AdaptiveSync z kartami graficznymi NVIDIA GeForce. Działa z kartami graficznymi z serii NVIDIA GeForce GTX 10, GTX 16, RTX 20 i nowszymi.

Super zakrzywiony monitor 4K firmy AOC

Na tym 32-calowym 32-calowym monitorze AOC CU32V3 z super zakrzywionym ekranem UHD możesz oglądać duże obrazy z niesamowitymi szczegółami i kolorami. Obrazy i szczegóły są precyzyjne i bardzo wyraźne w 32-calowej rozdzielczości 4K UHD.

Do tego kolory są żywsze niż na innych monitorach w tym samym przedziale cenowym. Precyzyjnie wyregulowany panel VA może wyświetlać ponad 99% NTSC, 121% sRGB, 90% Adobe RGB lub 89,8% DCI-P3 w celu uzyskania bogatszych kolorów, które przedstawiają scenerię i obiekty zgodnie z zamierzeniami.

Zakrzywienie cienkiego monitora o promieniu 1500R zapewnia przyjemne i wciągające wrażenia podczas oglądania. To dlatego, że bardzo przypomina naturalną krzywiznę twoich oczu. Tryb LowBlue i podświetlenie bez migotania zapewniane przez firmę AOC umożliwiają wielogodzinną pracę bez dyskomfortu i zmęczenia oczu.

ASUS VP28UQG 28″ 4K/UHD

Czas reakcji 28-calowego monitora 4K/UHD ASUS VP28UQG wynosi 1 ms, a technologia Adaptive Sync/FreeSync zapewniająca superpłynny obraz umożliwia pełne zanurzenie się w grze. Wykorzystując filtry niebieskiego światła o kilku stopniach i podświetlenie bez migotania, zastrzeżona technologia ASUS Eye Care pomaga zmniejszyć zmęczenie oczu i choroby.

Dzięki czterokrotnie większej liczbie pikseli niż wyświetlacze Full HD 1080p o porównywalnej wielkości, VP28UQG zapewnia więcej miejsca na biurku dla wielu okien roboczych i bardziej szczegółową grafikę, niezależnie od tego, czy oglądasz filmy, czy grasz.

Ekskluzywna funkcja GamePlus firmy ASUS w ASUS VP28UQG pozwala poprawić wrażenia z gry podczas gry. Zasoby te umożliwiają graczom doskonalenie i rozwijanie umiejętności gry.

Monitor Philips Brilliance 272P7VUBNB 27″

Dzięki możliwości dokowania USB-C, Philips Brilliance 272P7VUBNB pomaga uprościć połączenia. Ten 27-calowy wyświetlacz Ultra Clear 4K UHD firmy Philips ze stacją dokującą USB-C został zastąpiony plątaniną kabli.

Możesz oglądać wizualizacje UHD, bezpiecznie uzyskiwać dostęp do intranetu i ładować laptopa. Wszystko to można osiągnąć jednocześnie za pomocą jednego połączenia USB-C.

Philips 272P7VUBNB jest również energooszczędny. Jest to możliwe, ponieważ czujnik mocy automatycznie obniża jasność monitora, gdy użytkownik odsunie się od biurka. Ta funkcja może obniżyć koszty energii nawet o 80%, jednocześnie wydłużając żywotność monitora.

Nowy monitor HP Premium v28 4K

Technologia IPS nowego monitora HP Premium v28 4K i wyświetlacz 4K Ultra HD (UHD) zapewniają oszałamiającą grafikę i niezrównaną jakość. Dzięki temu wyświetlaczowi możesz cieszyć się jakością obrazu i szerokimi kątami widzenia wysokiej klasy tabletów i urządzeń mobilnych.

Twoja karta graficzna kontroluje liczbę klatek na sekundę w grze za pomocą technologii AMD Radeon FreeSync, a nie ustawioną częstotliwość odświeżania monitora, co zapewnia znaczną przewagę nad konkurencją.

Dzięki cienkiej ramce otaczającej ekran z trzech stron uzyskasz ultraszerokie wrażenia wizualne. Pozwala to na bezproblemową instalację wielu monitorów.

Ponadto ten monitor ma wyświetlacz o regulowanej wysokości i możliwość pochylenia w celu uzyskania optymalnego obrazu. Wreszcie oferuje opcję Low Blue Light, która zmienia spektrum kolorów na cieplejsze i nadaje bieli bardziej realistyczny wygląd.

Ergo monitor LG UHD IPS

Wyświetlacz LG 32UN880-B 32″ Ultrafine 4K UHD IPS ma rozdzielczość 3840 x 2160 i oferuje realistyczne, dokładne kolory, lepszy kontrast, wyrazistość i szczegółowość przy szerokim kącie. Doświadczysz bardziej realistycznego, wyraźniejszego obrazu gry, przyjemności i produktywności.

Ponadto ten wyświetlacz oferuje bardziej przytulną, łatwiejszą do dostosowania konfigurację pulpitu. Jego rewolucyjne, ergonomiczne ramię dzięki swojej ergonomicznej konstrukcji spełnia Twoje wymagania.

Dzięki dużemu zakresowi regulacji, ergonomiczna i technologicznie innowacyjna podstawa tego monitora firmy LG pomaga utrzymać zdrową postawę, umożliwiając każdemu użytkownikowi zaprojektowanie dokładnie spersonalizowanego miejsca pracy.

Wreszcie, rozwiązanie USB-C One Connection firmy Ergo ułatwia szybkie przesyłanie danych i zasilanie do ładowania laptopa za pomocą tylko jednego kabla.

Monitor Dell UltraSharp 27″ 16:9 HDR IPS

Monitor Dell U2720Q UltraSharp 27″ 16:9 HDR 4K IPS zapewnia dokładne odwzorowanie kolorów i szeroką gamę kolorów. Ma natywną rozdzielczość 3840 x 2160, częstotliwość odświeżania 60 Hz i pokrywa 99% sRGB i Rec. 709 gam kolorów i 95% gamy kolorów DCI-P3.

Ponadto ma VESA DisplayHDR 400 do obsługi HDR, obsługę 1,07 miliarda kolorów, technologię In-Plane Switching (IPS), współczynnik proporcji 16:9, powłokę przeciwodblaskową o twardości 3H, stały współczynnik kontrastu 1300:1 , klasyczny poziom jasności 350 cd/m2, czas reakcji 8 ms w trybie normalnym i 5 ms w trybie szybkim.

Ostatnie słowa

Monitory 4K były bardzo pomocne dla graczy i entuzjastów tworzenia gier. Najlepszym sposobem grania w ulubione gry komputerowe jest monitor do gier 4K. Niższa rozdzielczość może przesłaniać szczegóły, ale wyższa rozdzielczość zapewnia niezwykłą wyrazistość.

Te ekrany mają czterokrotnie większą rozdzielczość niż monitor do gier 1080p, dzięki czemu odległe rzeczy, które kiedyś były mętne, są tak żywe jak niebo. Stawki monitorów 4K są nadal drogie, ale z czasem uważa się, że koszt monitorów 4K również zmieści się w budżecie.

Następnie możesz sprawdzić jedne z najlepszych kół do gier, aby symulować wrażenia z wyścigów.