10 najlepszych narzędzi do śledzenia adresów IP do śledzenia lokalizacji

Jesteś we właściwym miejscu, jeśli szukasz narzędzi online do śledzenia lokalizacji adresu IP.

Najpierw zobaczmy, jak lokalizowanie adresu IP jest używane do rozwiązywania problemów.

Co to jest adres IP?

Adres IP to unikalny kod numeryczny przypisany do każdego urządzenia podłączonego do Internetu. Identyfikuje lokalizację urządzenia i umożliwia komunikację z innymi urządzeniami w sieci.

W jaki sposób śledzenie adresów IP jest wykorzystywane do rozwiązywania problemów?

Znalezienie lokalizacji adresu IP może być przydatne podczas rozwiązywania problemów na kilka sposobów.

Identyfikacja źródła problemów z siecią

Określenie, gdzie znajduje się adres IP, może pomóc w zlokalizowaniu źródła problemu, jeśli występuje problem z łącznością. Na przykład, jeśli kilku użytkowników ma problemy z siecią w tym samym czasie, może to oznaczać, że występują problemy z siecią lokalną.

Identyfikacja potencjalnych zagrożeń bezpieczeństwa

Lokalizacja adresu IP może służyć do wskazywania potencjalnych problemów z bezpieczeństwem. Na przykład, jeśli są próby uzyskania dostępu do sieci z nieznanej lokalizacji, może to oznaczać potencjalną próbę włamania.

Rozwiązywanie problemów z dostępem do strony internetowej

Jeśli witryna jest niedostępna, znajomość lokalizacji adresu IP powiązanego z witryną może pomóc w ustaleniu, czy problem dotyczy samej witryny, czy sieci używanej do uzyskiwania do niej dostępu.

Kierowanie geograficzne

Firmy mogą korzystać z kierowania geograficznego, aby dostarczać treści specyficzne dla lokalizacji użytkownika. Może to być przydatne w kampaniach marketingowych i reklamowych.

Należy jednak pamiętać, że może to być również wykorzystywane do celów nieetycznych, takich jak prześladowanie lub szpiegowanie osób bez ich zgody.

Narzędzia IP Tracker służą do identyfikacji geograficznej lokalizacji adresu IP. Może to być przydatne w różnych scenariuszach, jak wspomniano powyżej.

W tym artykule wymieniliśmy najlepsze narzędzia do śledzenia adresów IP do śledzenia lokalizacji. Ruszajmy!

Opentracker

Opentracker to poręczna i doskonała usługa internetowa, która oferuje zestaw narzędzi do analityki internetowej zaprojektowanych, aby pomóc firmom lepiej zrozumieć odwiedzających ich witrynę i poprawić ich obecność w Internecie.

Zapewnia internetowy moduł śledzący IP do śledzenia lokalizacji określonego adresu IP. Po prostu wprowadź docelowy adres IP i kliknij przycisk „Kliknij, aby wyszukać”.

Ta strona internetowa oferuje również dodatkowe usługi, takie jak CRM i Integration API, raportowanie w czasie rzeczywistym, śledzenie w wielu domenach i wiele innych.

Jedną z kluczowych funkcji OpenTracker jest pulpit nawigacyjny analityki internetowej, który zapewnia szczegółowy wgląd w ruch w witrynie i zachowanie użytkowników. Użytkownicy mogą monitorować raporty aktywności, śledzić wizyty w witrynie w czasie rzeczywistym i analizować wydajność za pomocą różnych niestandardowych wskaźników.

newsblog.pl

newsblog.pl Narzędzie do wyszukiwania lokalizacji IP umożliwia użytkownikom łatwe znalezienie geograficznej lokalizacji adresu IP. Użytkownicy muszą po prostu wpisać adres IP, który chcą zlokalizować, w dostępnym pasku wyszukiwania. Następnie narzędzie przeszuka swoją bazę danych adresów IP i powiązanych z nimi lokalizacji, aby dostarczyć informacji o kraju, regionie, mieście i dostawcy usług internetowych.

Jedną z wyróżniających się cech newsblog.pl jest asortyment narzędzi. Ta strona internetowa oferuje szeroką gamę narzędzi, które mogą pomóc właścicielom witryn i programistom we wszystkim, od wyszukiwania DNS i IP po audyty bezpieczeństwa. Narzędzia te zostały zaprojektowane tak, aby były przyjazne dla użytkownika i mogą dostarczać cennych informacji na temat kondycji i wydajności witryny internetowej.

iplokacja.net

Iplocation.net to proste narzędzie do śledzenia adresów IP. Możesz przeprowadzić wyszukiwanie adresów IP na adresach IPv4, IPV6 i nazwach domen. Wystarczy wpisać adres docelowy i kliknąć przycisk Prześlij. Ma wbudowany interfejs API, który możesz zintegrować ze swoją witryną, aby uzyskać geolokalizację określonego adresu IP.

Ta witryna oferuje również wiele innych bezpłatnych narzędzi związanych z domeną, siecią i webmasterem. Możesz dowiedzieć się więcej o tych narzędziach tutaj.

Słoneczne Wiatry

SolarWinds IP Address Tracker to narzędzie programowe zaprojektowane, aby pomóc specjalistom IT zarządzać wykorzystaniem adresów IP w ich sieciach. Narzędzie jest łatwe w użyciu i zapewnia użytkownikom skuteczny sposób śledzenia, zarządzania i organizowania adresów IP w całej sieci.

Zapewnia wgląd w czasie rzeczywistym w wykorzystanie adresów IP i pomaga administratorom sieci szybko identyfikować i rozwiązywać problemy sieciowe związane z adresami IP. Użytkownicy mogą łatwo tworzyć niestandardowe grupy adresów IP, aby zarządzać i organizować adresy IP według podsieci, lokalizacji, działu lub innych kryteriów.

TraceMyIP.org

TraceMyIP.org oferuje zaawansowane i unikalne funkcje, które nie są powszechnie spotykane na innych platformach śledzenia adresów IP witryn internetowych.

Jedną z kluczowych cech tej usługi internetowej jest możliwość śledzenia i analizowania ruchu odwiedzających witrynę w czasie rzeczywistym. Platforma może odróżnić boty internetowe, pająki i spam odsyłający od innych źródeł ruchu, dostarczając właścicielom witryn dokładnych i wiarygodnych informacji o ruchu w ich witrynie.

Jest również w stanie śledzić lokalizację odwiedzających, mapować i historię przeglądania na podstawie adresu IP lub identyfikatora komputera. Informacje te mogą być wykorzystywane do optymalizacji zawartości strony internetowej i poprawy komfortu użytkowania.

iplocation.com

Iplocation.com to proste i poręczne narzędzie internetowe, które umożliwia użytkownikom wyszukiwanie lokalizacji adresu IP w celu wyświetlenia informacji, takich jak dostawca usług internetowych, kraj i miasto. Po prostu wprowadź docelowy adres IP i kliknij przycisk „Znajdź”.

Posiada również wbudowaną mapę geolokalizacji, która wyświetla przybliżoną lokalizację adresu IP oraz współrzędne szerokości i długości geograficznej.

iptrackeronline.com

ipTrackeronline.com to strona internetowa, która oferuje usługi geolokalizacji IP i narzędzia do identyfikacji lokalizacji adresu IP. Użytkownicy mogą wprowadzić adres IP, a witryna poda informacje, takie jak kraj, region, miasto i usługodawca internetowy powiązany z adresem.

Witryna oferuje również inne przydatne narzędzia, takie jak analizator nagłówków wiadomości e-mail i narzędzie do wyszukiwania rekordów DNS.

Aby korzystać z tego narzędzia, musisz kupić kredyty geolokalizacyjne lub klucz. Informacje o cenach można znaleźć tutaj.

Adres IP.com

IPAddress.com to prosta i wydajna strona internetowa, która oferuje różnorodne narzędzia online związane z adresami IP i siecią. Jedną z jego kluczowych funkcji jest narzędzie do wyszukiwania adresów IP, które pozwala użytkownikom znaleźć informacje o adresie IP, w tym ASN, lokalizację adresu IP (długość i szerokość geograficzną), dostawcę usług internetowych i organizację z nim powiązaną.

Po prostu wprowadź adres IP lub nazwę hosta, którą chcesz wyszukać w polu wejściowym i kliknij przycisk „Wyszukaj”. Ponadto ta witryna oferuje również inne narzędzia, takie jak wyszukiwanie DNS, test ping, kalkulator podsieci, narzędzie do sprawdzania proxy i wiele innych.

NordVPN

NordVPN to dostawca usług VPN, który oferuje klientom bezpieczny i prywatny sposób uzyskiwania dostępu do Internetu. Oferuje również narzędzie do wyszukiwania adresów IP na swojej stronie internetowej, które pozwala użytkownikom sprawdzić lokalizację adresów IP. Po prostu wprowadź adres docelowy w polu wejściowym. W ciągu kilku sekund na ekranie zostaną wyświetlone informacje związane z adresem IP i lokalizacją.

To narzędzie może być przydatne dla tych, którzy chcą sprawdzić, czy ich VPN działa poprawnie, lub dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o swojej prywatności i bezpieczeństwie w Internecie.

KeyCDN

KeyCDN to usługa związana z siecią dostarczania treści (CDN), która zapewnia globalną sieć serwerów w celu przyspieszenia dostarczania treści internetowych, takich jak obrazy, filmy i inne treści statyczne.

Ta strona internetowa oferuje bezpłatną wyszukiwarkę lokalizacji IP, która śledzi geolokalizację docelowej nazwy hosta lub adresu IP. Zapewnia również interfejs API do śledzenia lokalizacji, który programiści mogą zintegrować ze swoimi aplikacjami i witrynami internetowymi.

Dodatkowo KeyCDN oferuje różne przydatne narzędzia związane z siecią i bezpieczeństwem, takie jak narzędzie do sprawdzania szybkości witryny, test wydajności, sprawdzanie nagłówka HTTP, DNS, narzędzie do sprawdzania certyfikatów, narzędzie do tworzenia łańcuchów certyfikatów i wiele innych. Możesz zobaczyć pełną listę narzędzi tutaj.

Wniosek

Mam nadzieję, że te narzędzia do śledzenia adresów IP okażą się pomocne w śledzeniu lokalizacji. Jeśli potrzebujesz pomocy przy korzystaniu z narzędzia traceroute.

Zapoznaj się z naszym przewodnikiem po najlepszych internetowych narzędziach traceroute do rozwiązywania problemów z siecią oraz o oprogramowaniu do zarządzania adresami IP dla małych i średnich firm.