10 najlepszych narzędzi ETL dla małych i średnich firm do użytku w 2022 r.

Narzędzia ETL pomagają agregować dane z różnych źródeł oraz przekształcać i przechowywać je w jednym miejscu, dzięki czemu można uzyskać z nich cenne informacje, które będą napędzać Twój biznes.

Dane to serce każdego nowoczesnego biznesu. Istnieje wszędzie, niezależnie od tego, czy chodzi o informacje o produkcie, szacowaną datę dostawy, ilość czasu spędzanego na smartfonie, czy cokolwiek innego.

Systemy, urządzenia i usługi generują dane, które po prawidłowym przetworzeniu i użyciu mogą pomóc w podejmowaniu lepszych decyzji biznesowych.

Jednak w sieci krąży przytłaczająca ilość danych, więc wydobycie z niej znaczących informacji staje się trudne.

Właśnie dlatego firmy potrzebują dziś rozwiązania, które może wydajnie i bezpiecznie zarządzać danymi, aby tworzyć lepsze strategie i zapewniać klientom najlepsze wrażenia.

Narzędzie ETL właśnie to robi.

Pomaga podejmować lepsze decyzje i wyznaczać praktyczne cele, przenosząc wszystkie dane do jednego miejsca, aby je przekształcić i przeanalizować.

Dowiedzmy się wszystkiego o narzędziach ETL, o tym, co robią i jak możesz uzyskać dzięki nim inteligencję biznesową.

Co rozumiesz przez ETL?

ETL to skrót od Extract, Transform and Load.

Mówiąc prościej, ETL to proces integracji danych, w którym firma dostarcza dane z wielu źródeł i gromadzi je w jednym zunifikowanym magazynie danych. Przedsiębiorstwa wykorzystują ten proces do budowania lepszej hurtowni danych, aby szybciej prowadzić swoją działalność. Zawiera trzy kroki do wykonania pracy:

 • Ekstrakcja danych: Musisz WYOBRAŻAĆ dane z różnych źródeł i przechowywać je w jednej scentralizowanej bazie danych.
 • Transformacja danych: Aby nadać sens tym surowym danym, musisz je PRZEKSZTAŁCNIĆ, łącząc je i deduplikując, zapewniając jednocześnie ich jakość.
 • Ładowanie danych: nareszcie musisz ZAŁADOWAĆ te dane do docelowego miejsca docelowego w celu wdrożenia.

Czym są narzędzia ETL?

Narzędzia ETL to rozwiązania, które pomagają wydobyć dane z różnych źródeł i przekształcić je w scentralizowany magazyn. Narzędzia te pomagają firmom wdrażać strategie integracji danych poprzez gromadzenie różnych danych i konsolidację ich w jednej hurtowni danych.

Narzędzia ETL sprawiają, że różne dane współpracują ze sobą. W rezultacie proces ten odgrywa istotną rolę w tworzeniu lepszej analizy biznesowej i realizacji bardziej kompleksowych strategii zarządzania danymi.

ETL vs. ELT

Zarówno ETL, jak i ELT są dość podobne, ale różnią się stylem pracy.

ETL jest najlepszy, gdy masz do czynienia z mniejszymi zestawami danych, które wymagają trudnych przekształceń. Z drugiej strony ELT najlepiej nadaje się do radzenia sobie z dużymi ilościami nieustrukturyzowanych i ustrukturyzowanych danych.

Poznajmy krytyczne różnice między nimi:

 • ETL oznacza proces wyodrębniania, przekształcania i ładowania, podczas gdy ELT oznacza wyodrębnianie, ładowanie i przekształcanie.
 • W ETL dane są przenoszone ze źródła do miejsca docelowego. Jednak w ELT nie ma potrzeby przemieszczania danych, ponieważ wykorzystuje magazyny danych do wykonywania typowych przekształceń.
 • ETL oferuje większe bezpieczeństwo podczas wykonywania podstawowych przekształceń, ponieważ przekształca dane w trakcie procesu. ELT działa dobrze, gdy wrażliwe dane są przesyłane jako pierwsze.
 • ETL jest całkiem dobry, jeśli chodzi o stabilniejszą, wydajniejszą i szybszą analizę danych. Z drugiej strony ELT nie jest tak dobry, jeśli chodzi o szybką analizę.

Jak działa narzędzie ETL?

ETL to doskonałe rozwiązanie dla organizacji opartych na danych. Świetnie sprawdza się w każdej firmie, pomagając im dostarczać dane we właściwym formacie i wydajnie.

Narzędzia ETL mają różne funkcje i kształty w zależności od zastosowania i środowiska. Niektóre narzędzia mają bardzo podstawowe funkcje, a inne zaawansowane, najlepsze dla doświadczonych użytkowników. Ale w każdym narzędziu znajdziesz coś wspólnego, tj. cel usprawnienia i uproszczenia procesu.

Oto jak działają narzędzia ETL:

 • POBIERZ dane z różnych źródeł zgodnie z celem organizacji
 • PRZEKSZTAŁĆ te same dane z ich oryginalnej, surowej postaci do przejrzystego formatu, aby uzyskać sensowne informacje i analizę biznesową.
 • ZAŁADUJ przekształcone dane do chmury lub lokalnej hurtowni danych, gdzie możesz ich używać do raportowania i analiz w celu kształtowania strategii biznesowych.

Struktura wizualna pomaga użytkownikom zrozumieć przepływ danych ze źródeł do miejsca docelowego. Narzędzia ETL są wyposażone w funkcje monitorowania, obsługi błędów i rejestrowania w celu odzyskania danych ze złożonych problemów.

Dlaczego potrzebujesz narzędzi ETL?

Narzędzia ETL pomagają firmom wydobywać dane z różnych źródeł, przekształcać je i ładować do chmury lub lokalnej hurtowni danych. W rezultacie analitycy danych mogą łatwo uzyskać dostęp do danych i je analizować, aby przekształcić proste dane w wartościową i zaawansowaną analizę biznesową.

Dowiedz się, jakie korzyści uzyskasz, korzystając z narzędzi ETL:

 • ETL nie tylko spełnia swoje warunki, ale także pomaga budować wizualny przepływ danych, dzięki czemu możesz podejmować lepsze decyzje biznesowe i poprawiać wrażenia użytkownika.
 • Oferuje interaktywne i produktywne rozwiązania do wizualizacji z bazy danych lub aplikacji, aby zapewnić przydatne informacje.
 • Narzędzie ETL może zautomatyzować zbieranie, przekształcanie i konsolidację danych, zamiast robić wszystko ręcznie. W ten sposób oszczędzasz czas i wysiłek.
 • Wykonuje cały proces z lepszą wydajnością i wydajnością.
 • Narzędzie ETL może obsługiwać duże i złożone dane.
 • Umożliwia zaawansowane czyszczenie i profilowanie danych.

Zobaczmy teraz niektóre z najlepszych narzędzi ETL, które mogą pomóc w prowadzeniu firmy dzięki wykorzystaniu danych.

Supermetryka

Dzięki Supermetrics możesz pozyskać potrzebne dane marketingowe i przenieść je na wybraną platformę raportowania, przechowywania i analizy, niezależnie od tego, czy jest to hurtownia danych, jezioro danych, narzędzie do wizualizacji danych, arkusz kalkulacyjny czy narzędzie BI.

Skutecznie uporządkuj swoje dane marketingowe, aby nigdy nie zwalniały tempa. Możesz szybko przenieść wymiary i dane z platform marketingowych do podstawowych raportów, bez próbkowania i przechodzenia czasowego; wszystko, co dostajesz, to tylko czyste dane.

Po dostarczeniu danych do preferowanego miejsca przechowywania zacznij je porządkować i odpowiednio filtruj dane. Możesz także sprawdzić wydajność, aby wiedzieć, co działa, a co nie. Na koniec zajmij się optymalizacją — przygotuj swój pulpit nawigacyjny, automatyzując raportowanie i planowanie przesyłania danych, eliminując jednocześnie godziny pracy ręcznej.

Co więcej, Supermetrics wspiera Cię, jeśli chcesz budować oszałamiające kokpity menedżerskie. Jedyną pracą, którą musisz wykonać, jest praca nad analizami liczb w arkuszu kalkulacyjnym lub przeniesienie danych do hurtowni danych. Wybierz miejsce docelowe danych marketingowych i zobacz, co stanie się dalej.

Wyodrębnij dane marketingowe w formatach JSON lub CSV lub przy użyciu niestandardowych formatów wyjściowych. Uzyskaj pełny dostęp do Supermetrics przez 14 dni bez użycia karty kredytowej. Gdy będziesz zadowolony, wybierz preferowane miejsce docelowe danych i uzyskaj wycenę.

Dataddo

Połącz natychmiast wszystkie źródła danych z pamięcią masową i pulpitami nawigacyjnymi za pomocą Dataddo. Pomaga zebrać dowolne dane marketingowe z dowolnego źródła i z łatwością dotrzeć do dowolnego miejsca docelowego. Nie stresuj się podczas integracji; Dataddo umożliwia monitorowanie wszystkich danych przychodzących z centrum zarządzania.

To rozwiązanie robi wszystko w mgnieniu oka, od momentu rejestracji i podłączenia go do potoków danych do przenoszenia danych ze źródła do miejsca docelowego. Wszystkie zmiany w potokach są zarządzane przez Dataddo, dzięki czemu nie będziesz się martwić brakiem danych z powodu uszkodzonych potoków.

Dzięki zaawansowanym funkcjom manipulacji danymi na bezkodowej i usprawnionej platformie Dataddo, użytkownicy nietechniczni mogą z niego korzystać jak profesjonaliści. Dodatkowo współpracuje z narzędziami BI i hurtownią danych, dzięki czemu możesz wnieść własne dane. Dataddo działa dla twojego systemu i zapewnia dobry sen.

Ponadto Dataddo obsługuje szeroką gamę pamięci masowych w chmurze, takich jak AWS Redshift lub Google Big Query, oraz lokalne hurtownie danych, takie jak PostgreSQL, serwer SQL i Maria DB. Obsługuje również szeroką gamę serwerów plików, w tym Arkusze Google lub Amazon S3.

Przestań sortować i zacznij pracować z niepowstrzymaną platformą Dataddo. Skorzystaj z 14-dniowego bezpłatnego okresu próbnego lub kup go za 35 USD miesięcznie za źródło.

Hevo

Skonfiguruj niezawodne potoki danych marketingowych w ciągu kilku minut za pomocą Hevo. Jest to wysoce intuicyjny potok danych bez kodu, który szybciej ładuje dane z dowolnego źródła do hurtowni w czasie rzeczywistym, zapewniając lepszą analizę.

Hevo obsługuje ponad 100 gotowych do użycia integracji z aplikacjami SaaS, pakietami SDK, usługami przesyłania strumieniowego, pamięcią masową w chmurze i bazami danych. Bez wysiłku łączy dane z dowolnym źródłem i analizuje je w różnych formatach danych.

W pełni zautomatyzowany i zarządzany potok danych Hevo ładuje wszystkie dane do hurtowni danych i przygotowuje je do dalszej analizy. Wystarczy kilka kliknięć, aby skonfigurować potok za pomocą intuicyjnego interfejsu Hevo. Każdy w Twoim zespole może łatwo skonfigurować potok danych. Dzięki temu oszczędza czas podczas opracowywania podstawowego produktu.

Pozwól Hevo zarządzać wszystkimi Twoimi potokami i przyszłymi operacjami. Mając to narzędzie ETL, nie potrzebujesz skryptów ETL ani zadań Cron do swoich danych marketingowych. Hevo może wykrywać błędy i efektywnie formatować lub przekształcać dane. Może obsłużyć miliony rekordów bez opóźnień, co dowodzi, że Twoje potoki będą się skalować wraz z rozwojem Twojej firmy.

Skyvia

Uzyskaj uniwersalną platformę danych w chmurze do zarządzania danymi, tworzenia kopii zapasowych, łączności i integracji z Skyvia. Jest to w 100% platforma chmurowa, która oferuje skalowalność i elastyczność chmury, jednocześnie eliminując potrzebę ręcznych aktualizacji lub wdrażania.

Skyvia nie oferuje rozwiązania opartego na kreatorze kodowania, aby zaspokoić potrzeby specjalistów IT i użytkowników biznesowych z niewielką lub zerową wiedzą na temat kodowania. Niezależnie od tego, czy jesteś małym start-upem, czy przedsiębiorstwem, Skyvia może pomóc w łatwym tworzeniu potoków danych i zarządzaniu nimi oraz łączeniu danych lokalnych i w chmurze, aby zautomatyzować i usprawnić przepływy pracy.

Co więcej, możesz automatycznie migrować dane biznesowe między różnymi aplikacjami w chmurze za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Skyvia pozwala chronić dane w chmurze, przechowywać dane w jednym miejscu i łączyć się z wieloma konsumentami OData, udostępniając prawdziwe dane za pośrednictwem interfejsu API REST. Możesz także zarządzać dowolnymi danymi i wysyłać je z dowolnej przeglądarki za pomocą intuicyjnego wizualnego Konstruktora zapytań lub SQL.

Zacznij od podstawowego pakietu 15 USD/miesiąc.

Szew

Posługiwać się Dane ściegu aby szybciej uzyskiwać odpowiedzi, szybko przenosić dane marketingowe z ponad 130 źródeł do hurtowni danych i wykorzystywać dane gotowe do analizy. Pozwala to poświęcić więcej czasu na analizowanie cennych informacji i mniej czasu na zarządzanie potokami danych.

Stitch zapewnia rozszerzalne i proste wbudowane opcje ETL dla zespołów danych. Za każdym razem, gdy Twój zespół wymaga dowolnego źródła danych, funkcje rozszerzalności Stitch umożliwiają jego kontynuowanie. Uzyskaj możliwość zabezpieczania, zarządzania i analizowania danych marketingowych, przechowując je w swojej infrastrukturze.

Zapewnij kontrolę i przejrzystość potoku danych dzięki funkcjom orkiestracji Stitch. Pomaga również wyodrębniać dane z ważnych źródeł, ładować dane na preferowane platformy i analizować je za pomocą doskonałych narzędzi Stitch. Ponadto rozszerz jego funkcje dzięki opcji open-source., od wydajności po bezpieczeństwo.

Zacznij od bezpłatnego okresu próbnego.

Klej AWS

Uzyskaj skalowalną, bezserwerową i prostą usługę integracji danych z Klej AWS i ułatw sobie pracę, odkrywając, łącząc i przygotowując dane do uczenia maszynowego, tworzenia aplikacji i analiz.

AWS Glue ma wszystkie cechy potrzebne do integracji danych. Dlatego rozpocznij analizę już teraz i wykorzystaj swoje dane w ciągu kilku minut, a nie godzin i dni. Wykonuje wiele zadań, w tym wyodrębnianie i odkrywanie danych z różnych źródeł, czyszczenie, łączenie, normalizowanie i wzbogacanie danych.

Doświadczysz opartych na kodzie i wizualnych interfejsów, które ułatwią integrację danych. Użytkownicy mogą również znaleźć dane i uzyskać do nich łatwy dostęp za pośrednictwem Katalogu danych kleju AWS. ETL oraz programiści i inżynierowie danych mogą wizualnie tworzyć, monitorować i uruchamiać przepływy pracy ETL za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Możesz wizualnie wzbogacać, normalizować i czyścić dane bez pisania kodu. Ponadto możesz użyć SQL do replikacji i łączenia danych w różnych magazynach danych. Dzięki AWS Glue uzyskasz szybszą integrację danych i zautomatyzujesz przepływ pracy integracji danych, aby skalować swój biznes.

AWS zapewni Ci elastyczność w wyborze niestandardowego kosztorysu, dzięki czemu poznasz koszt w oparciu o Twoje potrzeby.

Zintegrować

Zmień swój dom danych w platformę danych z Zintegrować i zasilać wszystkie systemy operacyjne i podejmowanie decyzji w firmie. Pomaga zapewnić lepszą obsługę klienta, większy zysk i szybszy wzrost.

Umożliwia firmom handlu elektronicznego, które potrzebują raportowania w czasie rzeczywistym, aby rozwijać się i prowadzić swoją działalność. Mogą zintegrować zasilanie w wielu branżach, aby rozwijać się z własnymi danymi. Możesz poprawić jakość obsługi klienta dzięki raportom o stanie zapasów, przewoźników i realizacji w czasie rzeczywistym, aby odkryć wydajność operacyjną i stworzyć wiarygodne prognozy.

Już dziś rozpocznij 7-dniowy bezpłatny okres próbny i przekształć swoje dane w przydatne informacje.

Pięciotran

Centralizuj dane bez wysiłku dzięki Pięciotran i dostarczaj szybsze i lepsze wglądy wśród klientów. Umożliwia bezpieczne łączenie się z aplikacjami i bazami danych, które przyspieszają działanie Twojej firmy.

Wybierz wybrane miejsce docelowe, aby przenieść dane z hurtowni danych lub innych źródeł, aby uzyskać to, czego potrzebujesz do zbudowania firmy opartej na danych. Dzięki zintegrowanym przekształceniom możesz przyspieszyć analizę.

Potoki Fivetran są stale i automatycznie aktualizowane za pomocą w pełni zarządzanych łączników, dzięki czemu możesz poświęcić trochę czasu na skupienie się na głównej grze. Jest to łatwa w użyciu platforma, która w ciągu kilku minut utrzymuje zmiany interfejsu API i bogaty wgląd w dane.

Fivetran gwarantuje 99,9% czasu pracy, co oznacza, że ​​Fivetran nigdy nie pozostawi Cię w ciemności. Wykona całą pracę związaną z rurociągiem, abyś usiadł i skupił się na reszcie. Bez względu na to, jakie będą dane, Fivetran bezproblemowo przygotowuje, czyści i umieszcza Twoje dane w idealnym miejscu.

Uzyskaj kompleksowe zabezpieczenia i szybsze wglądy dzięki gotowym transformacjom, zarządzaniu, prywatności i całodobowej pomocy technicznej oraz wskazówkom. Dołącz do milionów i zobacz, co może zrobić Fivetran, sprawdź studia przypadków i poznaj sposób działania centralizacji danych.

Uruchom go za darmo lub wybierz jedną z różnych opcji już od 60 USD miesięcznie, która akceptuje jednego użytkownika do limitu wykorzystania do 0,5 mln i wiele innych.

Informatyka

Zbuduj inteligentne przedsiębiorstwo danych z Informatyka i zarządzaj wszystkimi danymi na jednej platformie, aby kierować swoją działalność na idealną ścieżkę. Twoje dane mają coś, co pomaga Ci być wyjątkowym na rynku.

Informatica pomaga przekształcać dane z podstawowych informacji w inteligencję biznesową za pośrednictwem inteligentnej chmury zarządzania danymi (chmury przeznaczonej wyłącznie do zarządzania danymi). Bez względu na to, jaka jest Twoja firma, zapewnia ona dostęp do Twoich danych za pomocą wiodących w branży rozwiązań do zarządzania danymi.

Integruj, uzyskuj dostęp i przetwarzaj wszystkie dane, aby przyspieszyć analizę wraz z projektami AI i stymulować modernizację chmury. Chroń także swoje dane, korzystając z rynku, na którym możesz zwiększyć wartość przepisów dotyczących prywatności i sprostać codziennym zmianom.

Uzyskaj doskonały widok wszystkich swoich danych w jednym oknie, aby uzyskać lepszy wgląd w celu poprawy doświadczeń, sprzedaży online i łańcuchów dostaw. Informatica dostarcza i synchronizuje wszystkie dane, aby szybko modernizować aplikacje i automatyzować procesy biznesowe.

Uzyskaj dostęp do bezpłatnej wersji próbnej, aby dowiedzieć się, jak działa to rozwiązanie.

Matillion

Zarządzaj CDC i potokami wsadowymi razem z Ładowarka danych Matillion bez znajomości kodowania. Ułatwia nowoczesne analizy dzięki platformie natywnej dla chmury. Wiele firm, którym nie udało się zebrać danych na czas, może teraz przekształcić swoje dane w przydatne informacje.

Zachowaj konkurencyjność na rynku dzięki natywnym dla chmury rozwiązaniom ETL firmy Matillion. Pomaga przedsiębiorstwom w ciągu kilku minut przekształcać proste dane w gotowe do analizy i użyteczne w działaniu dane, umożliwiając podejmowanie lepszych decyzji biznesowych i uzyskiwanie nowych informacji.

Wirtualnie łatwo ładuj dowolne dane z dowolnego źródła do chmury i skorzystaj z pomocy transformacji i kompleksowej platformy integracji chmury dla zespołów zajmujących się danymi. Matillion wyodrębnia dane, przekształca je i ładuje do hurtowni danych w chmurze.

Narzędzie Matillion ETL zapewnia moc, ekonomię i elastyczność chmury, aby uzyskać wszystko, czego chcesz, aby napędzać Twój biznes. Zapewnij łatwy, szybki i łatwy dostęp do swoich danych użytkownikom, aby zwiększyć ich wartość. Korzystaj z obszernego asortymentu gotowych i gotowych konektorów Matillion dla najpopularniejszych baz danych i aplikacji.

Możesz je pobrać ze społeczności lub zbudować nowe konektory w kilka minut. Matillion obsługuje prawie wszystkie hurtownie danych w chmurze, takie jak Delta Lake, Snowflake, Microsoft Azure Synapse, Google BigQuery, Amazon Redshift i inne, oferując moc i korzyści każdej platformy w chmurze.

Uruchom go za darmo i wybierz jedną z dostępnych opcji, aby skorzystać z bezpłatnej wersji próbnej z każdym płatnym abonamentem.

Często zadawane pytania

1. ETL vs. ELT: Jakie są różnice?

Odpowiedź: Oba zawierają podobne funkcje, ale w inny sposób. ETL przekształca dane marketingowe na oddzielnym serwerze w celu przetworzenia. Z drugiej strony ELT przekształca dane marketingowe w magazynie danych lub hurtowni danych.

2. Jakie są cechy narzędzi ETL?

Odpowiedź: Niektóre funkcje to mapowanie danych, łączność, synchronizacja danych, automatyzacja przepływu pracy, analiza biznesowa i raportowanie.

3. Jakie są rodzaje narzędzi ETL?

Odpowiedź: Niektóre typy to narzędzia ETL oprogramowania dla przedsiębiorstw, narzędzia ETL typu open source, narzędzia ETL oparte na chmurze i niestandardowe narzędzia ETL.

Wniosek

Narzędzia ETL zapewniają centralne miejsce dla wszystkich danych, dzięki czemu można budować potoki danych i łączyć interesariuszy oraz liderów z informacjami, których potrzebują do efektywnej pracy. Pomoże to zespołom zajmującym się danymi osiągnąć nowy poziom standaryzacji i szybkości, niezależnie od stopnia skomplikowania pracy.

Dlatego wybór najlepszego rozwiązania ETL dla Twojej firmy jest mądrą decyzją. Pomoże Ci wyodrębnić, przekształcić i załadować dane na platformę przechowywania danych oraz podejmować lepsze decyzje biznesowe.

x