10 najlepszych narzędzi lektorskich do wideo, aby ulepszyć zawartość wizualną

Spośród wszystkich rodzajów treści wideo jest zdecydowanie najczęściej spożywanym medium przez ludzi w Internecie.

W rzeczywistości 92,8% internautów na całym świecie co tydzień ogląda cyfrowe filmy. Może to być dowolny rodzaj wideo: samouczki, rozgrywka, a nawet teledyski.

Co mówi nam ta prosta statystyka? Cóż, wyraźnie wskazuje to, że filmy są teraz gorące i tak pozostanie przez wieki. Czy jest lepsza okazja, aby być widocznym teraz w Internecie, niż tworzenie filmów?

To świetny czas, aby zacząć tworzyć treści wizualne, więc jeśli planujesz to zrobić, musisz zrobić to poprawnie.

Faktem jest, że filmy z lektorem zyskują większą popularność, ponieważ w dzisiejszych czasach tak łatwo jest się rozproszyć. Lektor przykuwa uwagę użytkowników do filmu tak długo, jak to możliwe.

Mając to na uwadze, w tym poście przyjrzymy się najlepszym narzędziom do lektora wideo; możesz użyć do ulepszenia treści wizualnych i, miejmy nadzieję, przyciągnięcia większej liczby gałek ocznych.

Co to jest lektor wideo?

Nie komplikując sprawy, lektor nad filmem to po prostu osoba mówiąca bez bycia widzianym. Głos często opisuje lub wyjaśnia, co jest wyświetlane w filmie, aby pomóc użytkownikom lepiej to zrozumieć.

Na pewno natknąłeś się na wiele filmów w YouTube, zwłaszcza samouczków, gdzie na górze odtwarzanego filmu możesz usłyszeć osobę mówiącą, która pomaga ci przejść przez kolejne etapy.

Zwykle dostarczają dodatkowych informacji na temat filmu, aby pomóc Ci zrozumieć jego wartość.

Prostym sposobem myślenia o tym jest oglądanie historii dla dzieci, a głos w zasadzie wyjaśnia historię w miarę jej rozwoju w filmie.

Przeczytaj także: Narzędzia do klonowania głosu AI do tworzenia bezproblemowych, autentycznych podkładów głosowych

Dlaczego warto dodawać lektora do swoich filmów?

Rozważmy dwa różne scenariusze. Pierwszy scenariusz polega na tym, że masz objaśnienie lub samouczek wideo, ale ma on tylko podkład muzyczny. Nie ma na nim podkładu głosowego, więc użytkownik polega tylko na instrukcjach wyświetlanych na ekranie, aby to zrozumieć.

Drugi scenariusz jest prawie taki sam jak pierwszy, z tą różnicą, że tym razem masz lektora nad filmem, który opisuje, podkreśla i wyjaśnia każdy krok.

Jak myślisz, który film użytkownicy bardziej zrozumieją i docenią? Tak, to drugie, ponieważ lektor pomaga lepiej objaśnić film.

Poza tym faktem istnieje wiele innych powodów, dla których warto dodać lektora do swoich filmów:

# 1. Bardziej dostępne 👥

Podczas gdy zwykli widzowie doceniają luksus bycia lektorem, jest to konieczność, jeśli chodzi o osoby z wadami wzroku. Głos lektora może pomóc im zrozumieć film bez konieczności oglądania jakichkolwiek elementów wizualnych.

Dzięki temu Twoje filmy są o wiele bardziej dostępne i przeznaczone dla większej grupy osób.

#2. Dodaje ludzki dotyk 👦🏻

W świecie wielu botów i maszyn bardzo ważne jest zapewnienie ludzkiego podejścia do ludzi. Pomimo świetnej oprawy wizualnej, jeśli Twój film nie ma lektora, może nie przyciągnąć uwagi widzów.

Lektor może dodać wymagane emocje oraz ustawić nastrój i ton filmu, aby ludzie mogli się lepiej połączyć i odnieść.

#3. Ułatwia e-learning 📖

Jeśli jesteś osobą, która oferuje eKursy i chcesz, aby Twoi uczniowie wyraźnie zrozumieli Twoją wiadomość, dodanie lektora pomoże Ci to osiągnąć. Dzięki temu materiały szkoleniowe i samouczki są o wiele łatwiejsze do przyswojenia, zwłaszcza jeśli studenci nie są rodzimymi użytkownikami języka angielskiego.

#4. Poprawia wrażenia użytkownika, wyświetlenia i konwersje 💰

Ponieważ ogólną korzyścią płynącą z używania lektora w Twoich filmach jest poprawa wrażeń widzów, wpływa to bezpośrednio na Twoje wyświetlenia, a następnie przekłada się na lepsze konwersje.

To jak efekt domina, który trwa i trwa, i nie sądzę, że moglibyśmy prosić o coś lepszego.

Czy potrzebujesz ogromnego budżetu na lektora?

To wielkie nieporozumienie, że tworzenie podkładów głosowych wymaga dużych pieniędzy i wymyślnego sprzętu. To po prostu wcale nie jest prawdą. Jasne, jeśli chcesz zatrudnić najlepszego lektora w swojej niszy i stworzyć kolejny film w hollywoodzkim stylu, może to kosztować rękę i nogę.

Istnieją jednak inne sposoby, które wcale nie wymagają dużych nakładów finansowych. Coś takiego jak zakup prostego mikrofonu do nagrywania może wykonać twoją pracę, jeśli chcesz nagrać lektora i dodać go do filmów.

Teraz pytanie brzmi: jak dodać lektora do naszego filmu? Na szczęście jest to bardzo proste dzięki liście narzędzi, na którą teraz spojrzymy.

Niektóre z tych narzędzi tworzą nawet lektora za pomocą technologii zamiany tekstu na mowę. Oznacza to, że nie musisz bawić się nagrywaniem ani edycją.

Sprawdźmy je.

Murf

Odpowiedni do różnych przypadków użycia lektora, Murf może sprawić, że Twoje filmy będą znacznie bardziej wciągające za pomocą tego narzędzia. Ma ponad 120 różnych głosów zamiany tekstu na mowę z ponad 20 akcentami, które możesz natychmiast umieścić w swoich filmach.

Jest zasilany przez technologię sztucznej inteligencji, co oznacza, że ​​niezależnie od tego, jaki skrypt wpiszesz w narzędziu, wybrany przez Ciebie głos automatycznie wygeneruje niesamowity lektor czytający właśnie dostarczony tekst.

Cały proces zajmuje zaledwie kilka minut, a sposób, w jaki narzędzie jest zbudowane, sprawi, że w mgnieniu oka przejdziesz od amatora do profesjonalisty. A najlepsza część? Obejście interfejsu jest niezwykle łatwe.

synteza

Stworzenie filmu z lektorem w Synthesia zajmuje tylko kilka minut, a wszystko to dzięki technologii sztucznej inteligencji, która generuje dla Ciebie filmy z wybranymi przez Ciebie aktorami.

Możesz zmusić je do wypowiadania dowolnego scenariusza, co oznacza, że ​​nie musisz już martwić się o sprzęt, taki jak mikrofon i kamera.

Możesz wybierać spośród ponad 100 różnych awatarów AI, które są cyfrowymi bliźniakami prawdziwych aktorów. Nie tylko to, ale możesz także stworzyć własnego niestandardowego awatara wyłącznie dla swojej marki. Moim zdaniem ta funkcja całkowicie kradnie ofertę.

Na marginesie, są one dostępne w ponad 120 językach i akcentach. Można śmiało powiedzieć, że Synthesia całkowicie przenosi podkłady głosowe na zupełnie inny poziom.

VEED

Prosty, ale potężny jest tym, co najlepiej opisuje VEED, edytor wideo, który pozwala dodawać i synchronizować lektora w najprostszy możliwy sposób.

Jest całkowicie online, więc możesz uzyskać do niego dostęp z dowolnego urządzenia. Wszystko, czego wymaga od ciebie, to wideo i lektor, po czym możesz je zsynchronizować. Ma bardzo przyjazny dla użytkownika edytor, który pomaga pracować bez żadnych problemów.

Chociaż nie jest to obecnie dostępna funkcja, w niedalekiej przyszłości VEED umożliwi nagrywanie głosu bezpośrednio z narzędzia. Fajnie będzie to zobaczyć.

Animoto

Czego w tej chwili nie ma powyższe narzędzie, Animoto już ma. Pozwala nagrać lektora z narzędzia lub przesłać go z komputera. Jest dumnym partnerem takich firm jak YouTube, Facebook i LinkedIn.

Cały proces dodawania lektora do filmu za pomocą tego narzędzia to tylko 4 proste kroki i można go wykonać w nie więcej niż kilka minut.

Oprócz możliwości dodawania i synchronizowania podkładów głosowych, ma wiele szablonów wideo, które pomagają również stworzyć atrakcyjne wideo.

animator

Idealny do tworzenia filmów na platformy takie jak TikTok, Snapchat i Instagram, Animaker pozwala stworzyć niesamowity film i dodać do niego własny lektor.

Ma edytor wideo, który jest prosty, ale umożliwia wykonywanie różnych zadań. W rzeczywistości obsługuje również wszystkie formaty wideo, więc nie musisz się martwić, że Twój film nie zostanie zaakceptowany.

Po zakończeniu tworzenia filmu możesz pobrać go na swoje urządzenie lub udostępnić na ponad 20 platformach społecznościowych.

Możesz zacząć korzystać z programu Animaker całkowicie za darmo.

Flixier

Zmień swoje proste i zwyczajne filmy w angażujące z pomocą Flixier.

Jest wyposażony w kilka świetnych funkcji, takich jak:

  • Możliwość nagrywania, przesyłania lub generowania lektora za pomocą zamiany tekstu na mowę
  • Obsługa wielu języków, akcentów i dialektów
  • Potężne możliwości edycji wideo
  • Edytuj podkłady głosowe, aby pominąć „umm” i „ahh” i zachować tylko ważne fragmenty
  • Publikuj filmy bezpośrednio w serwisie YouTube

Flixier to całkowicie darmowe narzędzie, które bezproblemowo działa w przeglądarce. W rzeczywistości nie musisz nawet zakładać konta.

Po prostu kliknij Rozpocznij na ich stronie internetowej i możesz od razu rozpocząć edycję.

Wave.wideo

Możliwości platformy Wave.video jest tak wiele. Pozwala tworzyć podkłady głosowe, przekształcać je w napisy i podpisy, a zasadniczo tchnąć nowe życie w wideo.

Możesz przesłać nagrany wcześniej lektor lub nagrać go za pomocą wbudowanego mikrofonu narzędzia. Następnie możesz przyciąć i edytować lektor, aby dopasować go do swoich preferencji.

Ponadto umożliwia dodawanie efektów, muzyki i nie tylko. Edytor ma wiele możliwości, więc możesz się nim bawić, aby naprawdę wykorzystać jego pełny potencjał.

Lumen5

Możesz zarejestrować się za darmo w Lumen5, aby edytować swoje filmy i oczywiście dodawać do nich lektora. Wystarczy kilka kliknięć, aby zakończyć proces, a rodzaj interfejsu, który zapewnia, tylko ułatwia sprawę.

Jeśli jesteś marketerem, wydawcą lub marką, która chce ulepszyć swoje filmy, ta platforma jest do tego doskonałym miejscem. Ma już ponad 1 000 000 firm na pokładzie, które używają i kochają to narzędzie.

Najlepsze jest to, że nie potrzebujesz żadnego wcześniejszego doświadczenia ani wiedzy, aby korzystać z Lumen5.

Genny od LOVO

Nie chcesz używać własnego głosu jako lektora? Pozwól Genny’emu wygenerować go dla Ciebie z pomocą sztucznej inteligencji.

Specjalizuje się w pomaganiu w tworzeniu wielu różnych filmów, takich jak:

Zawiera intuicyjny edytor wideo, który umożliwia dodawanie obrazów, filmów, efektów dźwiękowych i podkładów głosowych. Możesz skorzystać z ich biblioteki gotowych, bezpłatnych zasobów, aby uwzględnić je w swoich filmach, aby wznieść się na wyższy poziom.

Ogólnie rzecz biorąc, Genny to potężne i zaawansowane narzędzie do obsługi głosowej AI, które ma wiele funkcji.

Naraket

Narakeet jest tak samo świetny, jak inne narzędzia z tej listy. Szczególnie podoba mi się fakt, że ma ponad 500 profesjonalnych głosów, których możesz użyć do odczytania scenariusza lektora.

Jest niesamowicie realistyczny i można śmiało powiedzieć, że w pełni wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możesz spodziewać się tworzenia podkładów głosowych, które brzmią świetnie i dobrze synchronizują się z Twoimi filmami.

Poza tym możesz przekształcić swoje prezentacje w filmy i użyć gotowych szablonów do tworzenia filmów na określone platformy, takie jak Instagram i Facebook. Umożliwia także automatyczne dodawanie napisów i napisów.

Jakby tego wszystkiego było mało, Narakeet przenosi rzeczy na wyższy poziom, umożliwiając tworzenie wielu wersji tego samego filmu w różnych językach lub rozdzielczościach.

Ostatnie słowa

W tym momencie musisz wiedzieć, że lektor naprawdę poprawia jakość całego filmu i pomaga widzom lepiej zrozumieć informacje.

Korzystając z powyższych narzędzi, będziesz mógł rzucić się na ten fakt i, miejmy nadzieję, stworzyć bardzo wciągające i pouczające filmy.

Następnie sprawdź te potężne narzędzia do tworzenia treści, aby usprawnić marketing.