10 najlepszych nawilżaczy do sypialni

Zabawne w pogodzie jest to, że niezależnie od tego, czy jest bardzo zimno, czy gorąco, na obu krańcach spektrum musimy radzić sobie z sezonową suchością. Suchość powoduje sezonowe alergie, suche zatoki, popękane usta i podrażnienia skóry. W końcu trochę wilgoci jest dla ciebie dobre! Komfortowy zasięg w pomieszczeniu szacuje się na około 40 do 50 procent. Mniej niż to prowadzi do wszystkich powyższych problemów zdrowotnych, podczas gdy ponad 50 procent prowadziłoby do rozwoju bakterii i pleśni, zwiększając ryzyko infekcji. Jak więc zachować swoją sypialnię jako sanktuarium? Nawilżacze wewnętrzne, oczywiście! Czytaj dalej, aby poznać najlepsze nawilżacze do sypialni i ich zalety.

A gdy jesteś przy tym, jeśli nie masz pewności co do poziomu wilgotności w swoim domu, możesz sprawdzić te higrometry, aby zmierzyć wilgotność w pomieszczeniu dla większej dokładności!

Dlaczego warto zdecydować się na nawilżacze?

W najprostszym przypadku nawilżacz uwalnia parę wodną lub wilgoć, aby zmniejszyć suchość powietrza w pomieszczeniu. Odbywa się to za pomocą częstotliwości ultradźwiękowych, które uwalniają chłodną mgiełkę do skraplania kropelek wody. Od aromaterapii po łagodzenie przeziębienia i grypy, zalety nawilżaczy nie ograniczają się tylko do tego; oni też:

Łagodzenie alergii: Suchość powietrza może powodować suchość i ból mięśni nosa. Może to prowadzić do podrażnienia, swędzenia gardła i kataru. Nawilżacze zapewniają optymalną wilgotność w pomieszczeniu, aby powietrze nie było zbyt suche.

Ogranicz chrapanie: Większość przypadków chrapania jest spowodowana zablokowaniem dróg oddechowych w nosie. Nadmiar śluzu gromadzi się w kanale nosowym, co prowadzi do chrapania i trudności w oddychaniu. Nawilżacze rozluźniają śluz i łagodzą chrapanie.

Łagodzenie problemów z zatokami: tak jak śluz blokuje kanały nosowe i prowadzi do chrapania, tak bardzo suche powietrze może powodować dalsze twardnienie śluzu. Nawilżacze nawilżają powietrze i pomagają w zmiękczeniu śluzu i umożliwieniu jego łatwego usunięcia z kanału nosowego.

Utrzymuje nawilżenie skóry i włosów: Suche powietrze i cząsteczki kurzu mogą zniszczyć skórę i spowodować wysuszenie skóry i włosów. Nawilżacze powietrza nawilżają kropelki powietrza, które nawilżają komórki skóry i włosy.

Zwalcza zarazki: Równoważenie zawartości wilgoci w powietrzu pomaga zapobiegać pleśni i bakteriom. W ten sposób oddychasz czystszym powietrzem.

Biorąc to pod uwagę, nawilżacze mogą pomóc w poprawie jakości powietrza w pomieszczeniach. Jednak który to ma być? Oto lista najlepszych nawilżaczy do sypialni, abyś mógł podjąć świadomą decyzję.

Ultradźwiękowy nawilżacz Cool Mist

Cool Mist Ultrasonic Humidifier to nawilżacz 3 w 1, który działa jako dyfuzor oleju i 7-kolorowa lampka nocna!

Ten ultradźwiękowy nawilżacz ma pojemność 3 litrów i może działać przez prawie 12-14 godzin. Jest łatwy w czyszczeniu i ma fantastyczny interfejs użytkownika. Ponadto działa cicho i nie wibruje. Ponadto funkcja automatycznego wyłączania zapobiega uszkodzeniom, gdy w nawilżaczu zabraknie wody.

Cechy:

 • Istnieją trzy regulowane poziomy mgły. (Niska/Średnia/Wysoka mgła).
 • Dysza mgły 360 stopni zapewnia równomierne rozprowadzanie kropel.
 • Panel dotykowy i pilot zapewniają łatwy dostęp.

Nawilżacz ultradźwiękowy Cool Mist ma timer, więc nie musisz się martwić, że zapomnisz go wyłączyć!

Nawilżacze ultradźwiękowe Levoit

Nawilżacz ultradźwiękowy Levoit jest łatwy w użyciu i bardzo szybko nawilża powietrze! Może zwiększyć wilgotność nawet o 10% w zaledwie 20 minut.

Jedno napełnienie 3-litrowego zbiornika wystarcza na 25 godzin (3 noce). Ten nawilżacz służy również jako dyfuzor olejków eterycznych. Wystarczy dodać 10-15 kropli olejku eterycznego, aby zamienić swój pokój w pachnące spa!

Cechy:

 • Dostępna jest funkcja cichej pracy, zapewniająca niemal bezgłośne wrażenia.
 • Funkcja automatycznego wyłączania automatycznie wyłącza nawilżacz, gdy zabraknie wody.
 • Jest wyposażony w łatwą w użyciu konstrukcję z górnym napełnianiem, która umożliwia szybszą wymianę wody.

Jedną z głównych zalet nawilżaczy ultradźwiękowych Levoit jest łatwość czyszczenia. Wystarczy zdjąć górną pokrywę i wyczyścić otwór. Zaleca się czyszczenie nawilżacza co 15 do 30 dni.

Nawilżacz AquaOasis Cool Mist

Jeśli szukasz wielu ustawień mgły, AquaOasis jest idealnym wyborem. Ten nawilżacz z chłodną mgłą ma zmienne pokrętło sterujące, które pozwala obniżyć lub zwiększyć poziom mgły.

Ma 2,2-litrowy zbiornik, który wystarcza na 24 godziny i dyszę 360 stopni, która obraca się we wszystkich kierunkach.

Cechy:

 • Niezwykle ciche funkcje umożliwiają łatwą i cichą pracę.
 • Ze względu na timer i cichą pracę można go umieścić w pokoju dziecięcym lub dziecięcym
 • Wszystko, czego potrzebujesz, to dodać wodę destylowaną, ponieważ jest bezfiltrowa

Nawilżacz AquaOasis Cool Mist ma również funkcję automatycznego wyłączania, którą można wyłączyć w ustalonych harmonogramach. Dzięki temu możesz zaplanować harmonogram, aby pomieszczenie nie było nadmiernie nawilżone.

BEAR Szybki nawilżacz

Nawilżacz BEAR Rapid jest szybki; może nawilżyć twój pokój w ciągu 20 minut. 3-litrowy nawilżacz ze zbiornikiem może działać do 25 godzin i zapewnia trwałą ulgę w przypadku suchego kaszlu, przekrwienia i bólu gardła.

Może być stosowany w pokojach dziecięcych, a nawilżacz pracuje z dźwiękiem już od 28 dB, aby zapobiec zakłóceniom snu.

Cechy:

 • Posiada wyjmowany zbiornik na wodę, który zapewnia bezpieczne napełnianie.
 • Istnieje funkcja automatycznego wyłączania w przypadku, gdy wyschnie.
 • Jest objęty 2-letnią gwarancją i dożywotnim serwisem.

BEAR Rapid Humidifier ma lampkę ostrzegawczą, która świeci się, aby wskazać, czy skończyła się woda.

Nawilżacze Raydrop Cool Mist

Nawilżacz Raydrop Cool Mist ma również wyglądać „fajnie” dzięki kształtowi igloo. Jest to nawilżacz o pojemności 2,2 litra, który zapewnia działanie nawilżające do 30 godzin przy niskiej mgle i 10 godzin przy wysokiej mgle.

Nawilżacz ma niskie, średnie i wysokie ustawienia mgły, które można regulować, obracając pokrętło. Ponadto duży otwór o średnicy 9,5 cm umożliwia łatwe czyszczenie zbiornika. Ten nawilżacz może działać do 15 dni bez czyszczenia.

Cechy:

 • Idealny do pokoju Twojego dziecka lub dziecka, ponieważ działa już przy poziomie głośności 30 dB.
 • Posiada funkcję automatycznego wyłączania, gdy w zbiorniku zabraknie wody.
 • Podstawa nie nagrzewa się podczas pracy.

Co więcej, nawilżacze Raydrop Cool Mist mają ustawienie nocne, które dostosowuje się do optymalnych warunków wilgotności, a także działają jak lampka nocna w kształcie igloo i są doskonałą funkcją nawilżaczy do sypialni.

Nawilżacze Fabuletta

Nawilżacz Fabuletta jest wyposażony w imponujący 6-litrowy zbiornik. Duży rozmiar zbiornika jest w stanie nawilżyć ponad 755 stóp kwadratowych powierzchni. To tyle co średniej wielkości dom!

Może trwać 60 godzin przy niskich ustawieniach mgły i 40 godzin przy wysokich ustawieniach mgły. Oferuje zdalny interfejs ustawień z wyświetlaczem LED. Posiada wskaźniki niskiego, średniego i wysokiego zamglenia, przycisk uśpienia, wskaźniki niskiego/brak wody oraz ustawienie regulacji mgły.

Cechy:

 • Tryb automatyczny automatycznie dostosowuje wilgotność względną w zakresie od 40% do 80%.
 • Jest wyposażony w tacę na olejki eteryczne i dyszę 360 stopni.
 • Tryb uśpienia wyłącza wszystkie światła wyświetlacza i utrzymuje optymalny poziom nawilżenia.

Co więcej, nawilżacz Fabuletta służy również jako dyfuzor olejków eterycznych.

Nawilżacz ultradźwiękowy Esemoil

Nawilżacz ultradźwiękowy Esemoil ma funkcjonalność IoT i jest wyposażony w 2,5-litrowy zbiornik na wodę. Aplikacja mobilna „Eco Smart” steruje przełącznikiem mgły, poziomami mgły, lampką nocną, trybem uśpienia i timerem.

Ponieważ jest to nawilżacz napełniany od góry, łatwo go napełnić i wyczyścić. Podobnie jak inne nawilżacze, oferuje trzy ustawienia poziomu mgły; niski, średni i wysoki.

Cechy:

 • Tryb uśpienia ma przyciemnione ustawienie światła.
 • Jest wyposażony w osiem różnych kolorowych diod LED.
 • Może nawilżać pomieszczenie nawet do 24 godzin.

Nawilżacz ultradźwiękowy Esemoil współpracuje z Alexą i może wykonywać funkcje za pomocą różnych poleceń głosowych.

Nawilżacz Mikikin Cool Mist

Nawilżacz Mikikin Cool Mist jest przyjazny dla użytkownika i łatwy w czyszczeniu dzięki dotykowemu interfejsowi z diodami LED.

Składa się z 4,5-litrowego zbiornika na wodę, który działa do 30 godzin. Ma również dyszę 360 stopni, automatyczne wyłączanie i trzy rodzaje poziomów wilgotności.

Cechy:

 • Funkcja trybu uśpienia wyłącza lampkę nocną.
 • Funkcja cichej pracy zapewnia mniejszy hałas podczas pracy.
 • Dysza obracająca się o 360 stopni ustawia prędkość dyszy zgodnie z preferencjami użytkownika.

Nawilżacz Mikikin Cool Mist jest idealny dla entuzjastów aromaterapii, z tacą na olejki eteryczne w pudełku do aromaterapii pod dyszą.

Nawilżacz Everlasting Comfort

Nawilżacz Everlasting Comfort to 6-litrowy bezfiltrowy nawilżacz do dużych sypialni i obszarów do 500 stóp kwadratowych. Nawilżacz ma obracającą się dyszę, która działa we wszystkich kierunkach, aby równomiernie rozprowadzić mgiełkę po całym pomieszczeniu z 50-godzinnym czasem pracy.

Ten nawilżacz ma pokrętło, interfejs LED i małą tacę do przechowywania olejku eterycznego.

Cechy:

 • Zapewnia łatwe napełnianie zbiornika przez górną pokrywę.
 • Posiada funkcję automatycznego wyłączania w przypadku pustego zbiornika.
 • Jest wyposażony w obracającą się o 360 stopni dyszę, która rozprzestrzenia się we wszystkich kierunkach.

Nawilżacz Everlasting Comfort wymaga czyszczenia zbiornika co 2-3 tygodnie, chociaż podstawę należy czyścić raz w tygodniu.

Ulepszony nawilżacz Tiluza

Ulepszony nawilżacz Tiluza ma zbiornik na wodę o pojemności 2,8 l, który może działać nawet do 30 godzin; jego unikalna konstrukcja zmniejsza ryzyko wycieków wody! Tuliza jest indukowana najnowszą technologią, która rozprowadza mgłę do 300 stóp kwadratowych, nawet przy niskich ustawieniach mgły.

Aby uzyskać doświadczenie aromaterapii, funkcja dyfuzora olejków eterycznych może równomiernie rozprowadzić Twoje ulubione zapachy!

Cechy:

 • Działa z częstotliwością zaledwie 35dB, dzięki czemu idealnie nadaje się na noc.
 • Gdy poziom wody osiągnie minimalny poziom, wyłącza się automatycznie.
 • Obsługa górnej pokrywy ułatwia czyszczenie i napełnianie.

Ulepszony nawilżacz Tiluza to bezfiltrowy nawilżacz, który zmniejsza kłopoty z martwieniem się o wymianę filtrów dla osób o napiętym harmonogramie.

Jaki nawilżacz ma to być?

Przy wyborze odpowiedniego nawilżacza z dostępnych opcji ważne jest, aby wybrać model, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Może to zależeć od czasu pracy, automatycznego wyłączania, łatwego napełniania lub cichej pracy. Należy również wziąć pod uwagę pomieszczenie, w którym ma być używany nawilżacz. Na przykład na powyższej liście najlepszych nawilżaczy do sypialni znajdują się opcje z funkcją oświetlenia nocnego i minimalnym poziomem hałasu.

Więc na co czekasz? Wybierz swój nawilżacz, dodaj odrobinę olejku eterycznego z lawendy, włącz nastrojową muzykę i ciesz się spa w zaciszu swojej sypialni!

A jeśli myślisz o ożywieniu pokoju dziecka, spójrz też na te projektory Galaxy/Star!