10 najlepszych programów do lokalizowania sklepów, które pomogą klientom Cię znaleźć

Lokalizatory sklepów wykorzystują oprogramowanie lokalizacyjne, aby odwiedzający mogli znaleźć pobliskie sklepy, a także lokalizacje biznesowe. Oprogramowanie do lokalizowania sklepów jest koniecznością dla nowoczesnych firm, w przeciwnym razie mogą one pozostać niewykrywalne i niedostępne dla potencjalnych klientów.

Co robi lokalizator sklepów?

Lokalizator sklepów informuje klientów o fizycznej lokalizacji sklepu. Użytkownicy spędzają dziś więcej czasu na badaniach, zanim fizycznie odwiedzą sklep. Sprawdzają recenzje, lokalizację, produkty, usługi, ceny, godziny, menu itp. Oprogramowanie lokalizatora sklepów zapewnia wszystkie te informacje i sprawia, że ​​zakupy są dostępne.

Cel korzystania z oprogramowania lokalizatora sklepów

Oprogramowanie lokalizatora sklepów jest używane przez firmy, które mają sklepy, sklepy, centra handlowe, restauracje, garaże i wszelkie fizyczne adresy. Jego celem jest pozyskanie większej liczby leadów dla firmy. To oprogramowanie lub aplikacje mogą tworzyć lokalizator sklepów dla dowolnej witryny. Są łatwe w instalacji i w pełni konfigurowalne, a także pomagają skonfrontować klientów z produktami i usługami.

Większa widoczność oznacza zwiększony ruch na stronie oraz w sklepie. Dzięki takiemu oprogramowaniu firmy mogą ulepszyć strategię sprzedaży wielokanałowej i zwiększyć ruch pieszy. Konwertuje potencjalnych klientów z wyszukiwarki do sklepów, a także poprawia rankingi w wyszukiwarkach.

Oczywistą zaletą oprogramowania lokalizatora sklepów jest to, że klienci mogą łatwo znaleźć sklepy fizyczne. Jednak poprawia również rankingi firm w wynikach wyszukiwania. Wyszukiwarki takie jak Google będą nagradzać firmy, które dostarczają doskonałe i pomocne treści. Zwiększa to również lojalność klientów. Klienci są lojalni wobec tych firm, które przekazują im prawidłowe i przydatne informacje do podejmowania świadomych decyzji zakupowych. To klucz koncepcyjny do udanych kampanii marketingu przychodzącego.

Jakie przypadki użycia może mieć firma dla tego rodzaju narzędzia?

Zbuduj publiczność

Analiza lokalizacji sklepu pomaga w budowaniu lojalnych odbiorców. Śledzi, gdzie klienci byli w przeszłości. Pomoże to ulepszyć kierowanie, które stworzy niestandardową grupę odbiorców.

Rozwiń kierowanie

Informacje o odbiorcach dzięki oprogramowaniu do lokalizowania sklepów pomagają rozszerzyć kierowanie. Czy lubią tylko dyskonty, czy chcą sklepów markowych? Pozwoli to poznać gusta i preferencje klientów. Będzie zatem używany zarówno do marketingu e-mailowego, jak i SMS-owego.

Personalizacja

Klienci lubią marki, które koncentrują się na dostarczaniu spersonalizowanych doświadczeń. To oprogramowanie lokalizatora pomaga budować lojalną bazę klientów. Dzięki skutecznemu ukierunkowaniu na rynek firma może wysyłać klientom spersonalizowane wiadomości zgodnie z ich dotychczasowymi doświadczeniami zakupowymi.

Wybór strony

Oprogramowanie lokalizatora sklepów udostępnia informacje o ruchu w sklepie. Firmy mogą wykorzystać tę wiedzę, decydując się na otwarcie nowego sklepu. Jeśli sklep zostanie otwarty w wielu miejscach w gorącym miejscu, może równomiernie rozłożyć ruch pieszy i zmniejszyć ryzyko kolejek i tłumów. Pozwoli to zaoszczędzić czas klientów, a także poprawi jakość obsługi klienta.

Standardowe funkcje, których należy szukać w oprogramowaniu do lokalizowania sklepów

  • Geokodowanie
  • Aktualizacje w czasie rzeczywistym
  • Wskazówki dojazdu
  • Mapowanie międzynarodowe
  • Możliwości wielojęzyczne
  • Zapisz moją funkcję lokalizacji
  • Projekt dla urządzeń mobilnych
  • Integracja jednym kliknięciem
  • Przyjazny dla projektantów
  • Wysoce konfigurowalny

Następnie przyjrzyjmy się dostępnemu oprogramowaniu.

StorePoint

StorePoint jest dość łatwym w użyciu oprogramowaniem. W tym oprogramowaniu możesz łatwo dodawać i edytować lokalizacje. Firmy mogą również łatwo przesyłać dane z arkusza kalkulacyjnego lub synchronizować je bezpośrednio z Arkusza Google.

Możesz przeszukiwać sklepy według obszaru, kodu pocztowego, miasta i kodu pocztowego, co ułatwia klientom znajdowanie pobliskich lokalizacji. Ponadto możesz łatwo dodać stronę internetową za pomocą prostej opcji kopiowania i wklejania w kilka sekund.

Oprogramowanie obsługuje wiele języków. i pozwoli klientom znaleźć produkty, usługi lub kategorie.

Można wybrać wyświetlanie godzin otwarcia sklepów w różnych lokalizacjach. Oprogramowanie ma najwyżej oceniane wsparcie, dzięki czemu firmy nigdy nie otrzymają od nich odpowiedzi na wycinanie ciasteczek.

Kreator sklepów

Kreator sklepów to rozwiązanie przyjazne dla użytkownika, a użytkownicy uzyskują fantastyczne wrażenia nie tylko na urządzeniach mobilnych i tabletach, ale także na komputerach stacjonarnych. To oprogramowanie pomoże Ci w kilka minut skonfigurować dowolny system CMS lub witrynę e-commerce. Aplikacja jest w pełni dostosowana za pomocą CSS, co czyni ją również przyjazną dla projektowania. Za pomocą przesyłania zbiorczego można dodawać lub edytować lokalizacje z arkusza kalkulacyjnego.

Oprogramowanie zapewnia funkcję deduplikacji, która utrzymuje porządek w danych. Oprogramowanie ma bezpłatną personalizację dołączoną do każdego planu. Zaawansowana analityka informuje, które sklepy uzyskują największy ruch i odpowiednio kierują zapasy.

Obsługa klienta jest doskonała i pomaga we wszystkim, od instalacji po zarządzanie danymi i dostosowywanie.

Woosmap

Woosmap lokalizator sklepów jest bardzo szybki i elastyczny w przypadku literówek. Rozwija wysokiej jakości doświadczenie wyszukiwania. Woosmap oferuje również interfejsy API, jeśli musisz programowo zarządzać lokalizacją.

Odwrotne geokodowanie uzyskuje adresy wyszukiwania według współrzędnych geograficznych lub otrzymuje adres czytelny dla człowieka z dowolną lokalizacją.

Oprogramowanie podaje dokładne lokalizacje w czasie rzeczywistym. Zaawansowana baza danych IP automatycznie pobiera i analizuje lokalizację użytkownika. Firma koncentruje się na wspieraniu jakości wdrożeń i rozwoju oraz budowaniu trwałych rozwiązań dla przedsiębiorstwa lub startupu. Posiada dwufunkcyjne API, które automatycznie wybiera lokalizację witryny.

SklepRocket

SklepRocket to znakomicie zaprojektowane oprogramowanie do lokalizowania sklepów na stronie internetowej. To oprogramowanie pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze dzięki gotowemu do użycia, dostosowywanemu i łatwemu w instalacji lokalizatorowi sklepów. Jest wysoce konfigurowalny, zapewnia zaawansowane analizy, a także obsługuje integrację Arkuszy Google, która pomaga zsynchronizować je z lokalizatorem sklepów.

To poręczne narzędzie do zbierania leadów. Gdy użytkownik nie może znaleźć żadnej pobliskiej lokalizacji, pozwala mu to pozostawić swoje informacje, a firma może je później przedstawić w celu przyszłej sprzedaży i ofert.

Zapewnia również funkcje godzin na żywo, które pomagają firmom w czasie rzeczywistym pokazać, czy lokalizacje są otwarte, czy zamknięte. Twórz godziny wielokrotnego użytku i przypisuj je do lokalizacji lub twórz niestandardowe godziny na specjalne otwarcia lub święta.

Strzał w dziesiątkę

Strzał w dziesiątkę to rozwiązanie lokalizacyjne stworzone w celu zamknięcia pętli marketingu cyfrowego i sprzedaży, które zapewnia wszystko, czego potrzebują klienci, aby zlokalizować produkty i dealerów. Ten lokalizator wykorzystuje markowe strony lokalne, aby uwzględnić szczegóły, takie jak salony, usługi projektowe, kosztorysy, recenzje, zdjęcia projektów, ekspertyzy, certyfikaty, filmy, wydarzenia, oferty itp.

Gdy potencjalni klienci będą gotowi do zapytania, możesz automatycznie przechwycić i skierować ich do dealerów.

Ponadto wykorzystuje zintegrowane przepływy pracy z potencjalnymi klientami, aby natychmiast wysyłać dalsze działania, nadzorować reakcję dealera i zamykać większą sprzedaż. To oprogramowanie ułatwia dealerom i wykonawcom sprzedaż swoich produktów. Wspiera ich przepływem leadów i miejscem na stronie, gdzie mogą dzielić się swoją najlepszą pracą i promować swoje usługi.

Prolofinder

Prolofinder jest prosty w konfiguracji. Użyj prostego narzędzia administracyjnego, aby uruchomić tę wyszukiwarkę w kilka minut. W Prolofinder nie jest wymagane kodowanie, ponieważ wszystko sprowadza się do kopiowania i wklejania. Dodawanie nowych sklepów jest niezwykle proste. Po prostu wyszukaj nazwę sklepu, kliknij dodaj i zaktualizuj wyszukiwarkę.

Jest wysoce konfigurowalny. Wystarczy kilka kliknięć, aby zmienić wyszukiwarkę, aby dopasować ją do schematu kolorów witryny i gotowe.

Jego pulpit nawigacyjny zapewnia również wgląd w wyszukiwanie produktów przez klientów, umożliwiając firmom przekształcenie zapytań w sprzedaż. Prolo działa świetnie na tabletach, komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych, a klienci nie będą mieli problemów ze znalezieniem produktów w podróży. Zapewnia łatwą integrację i współpracuje ze wszystkimi platformami internetowymi, takimi jak Squarespace, Shopify, WordPress, Wix lub niestandardowe.

MetaLokalizator to potężne oprogramowanie lokalizatora. Jest to bogate w funkcje i wysoce konfigurowalne oprogramowanie lokalizacyjne, w którym można wyszukiwać według kodu pocztowego, adresu, a nawet automatycznie wykrywać lokalizację użytkownika. W komplecie ze zintegrowanym mapowaniem i automatyczną geolokalizacją.

Jest przyjazny dla urządzeń mobilnych z pełną obsługą wszystkich języków i systemów adresowych.

Dodatkowo zapewnia narzędzia do analizy i analizy biznesowej dla pełnej optymalizacji i widoczności ścieżki użytkownika. MetaLocator posiada kompletny pakiet produktów, który spełnia potrzeby w zakresie zarządzania treścią lokalizacji. Wspiera go potężny system zarządzania treścią. Jest łatwy w konfiguracji i działa na każdej stronie internetowej. Działa również skutecznie i intuicyjnie na urządzeniach mobilnych, tabletach i komputerach stacjonarnych. Do korzystania z tego oprogramowania nie jest wymagane żadne doświadczenie programistyczne.

Widżety lokalizatora sklepów

Widżet lokalizatora sklepów to solidne oprogramowanie do lokalizowania sklepów, które doskonale integruje się z każdą znaczącą witryną internetową, systemem CMS lub witryną sklepową. Jest łatwy w użyciu i wyposażony w zaawansowane funkcje.

Firmy mogą wybierać spośród różnych układów. Ten lokalizator zapewnia zintegrowaną usługę mapowania z potężnymi możliwościami filtrowania. Filtry mogą być polami wyboru, listami rozwijanymi lub ukrytymi.

Co więcej, jest to jedyna usługa lokalizatora sklepów, która umożliwia firmom osadzenie formularza przesyłania lokalizacji w witrynie, aby inni mogli przesyłać i edytować lokalizacje. Posiada wbudowany system ocen i recenzji. Ten widżet udostępnia niestandardowe schematy kolorów. Pozwala firmom ustawić schemat kolorów mapy i całkowicie kontrolować kolory tekstu, tła i przycisków. CSS nie jest wymagany, a także zapewnia obsługę wielu języków.

Łatwy Lokalizator

Łatwy Lokalizator jest świetny dla początkujących lub twórców stron internetowych. Poziom mikroserwisów tego oprogramowania jest bezpłatny i umożliwia do 10 lokalizacji sklepów. Jest hostowany wyłącznie w wielokrotnie nagradzanej infrastrukturze chmurowej, utrzymując ponad 99,99% czasu pracy, dzięki czemu potencjalni klienci nigdy nie przegapią. Skoki w ruchu na stronie są automatycznie rozliczane i nigdy nie spowalniają usługi.

Dodając do powyższego punktu, to oprogramowanie lokalizatora sklepów zostało zbudowane od podstaw i dostosowane specjalnie do zapewniania najszybszych wyników lokalizacji detalicznych.

EasyLocator to oczywisty wybór dla lokalizatora dealerów z funkcjami takimi jak wbudowane wykrywanie kraju, automatyczne wykrywanie lokalizacji, filtrowanie wyszukiwania według różnych czynników, takich jak produkty, kategorie lub usługi oraz dopasowanie stylu witryny za pomocą CSS. Ten lokalizator może niedrogo obsługiwać lokalizator sklepów lub zbudować niestandardowe rozwiązanie lokalizatora, które spełni wszelkie potrzeby.

ZenLocator

ZenLocator to najlepsza przyjazna dla urządzeń mobilnych, bez kodu, konfigurowalna wyszukiwarka sklepów i produktów. Możesz go w pełni dostosować do kolorów, logo i ikon marki. Zaprezentuj produkty za pomocą niestandardowych logo i znaczników, niestandardowych stylów map, nadpisuj dowolny rodzaj niestandardowym kodem CSS, wyświetlaj niestandardowe znaczniki i logo sprzedawcy.

Ponadto dzięki ZenLocatorowi można w kilka minut skonfigurować zorientowany na klienta, piękny lokalizator na stronie bez kodu i bez zamieszania. Zawsze można skorzystać z obszernej bazy wiedzy ZenLocatora w celu rozwiązania wszelkich pytań.

Działa na dowolnej stronie internetowej i platformie, takiej jak Shopify, Squarespace, BigCommerce, Wix itp. Do korzystania z tego oprogramowania nie jest potrzebny programista. Zapewnia automatyczną synchronizację, więc nie trzeba tracić czasu na aktualizowanie lokalizacji.

Wniosek

Omówiłem niektóre z najlepszych rozwiązań oprogramowania do lokalizowania sklepów. Są niedrogie i łatwe w użyciu i konfiguracji. Oprogramowanie lokalizatora sklepów jest niezbędne dla firm, jeśli planujesz rozwijać swoją działalność i przenieść ją na wyższy poziom. Współcześni klienci są entuzjastami badań i nie lubią fizycznie tracić czasu na szukanie sklepów.

Jak umieścić lokalizator sklepów na mojej stronie?

Krok 1: Najpierw zarejestruj się w aplikacji lokalizatora sklepów. Dni próbne są oferowane z większością oprogramowania.
Krok 2: Teraz firma musi dodać swój sklep. Możesz to zrobić głównie za pośrednictwem pulpitu nawigacyjnego odpowiedniego oprogramowania.
Krok 3: Na koniec należy osadzić stronę internetową z kodem. Wystarczy skopiować i wkleić kod. Wszyscy jesteście gotowi do kierowania klientów do lokalizacji sklepów.