10 najlepszych programów do tworzenia aplikacji działających w czasie rzeczywistym

Potężne oprogramowanie do tworzenia aplikacji w czasie rzeczywistym może w mgnieniu oka uruchomić kolejną aplikację do mikroblogowania, taką jak Twitter lub platformę do strumieniowego przesyłania wideo, taką jak YouTube.

Każda aplikacja do przesyłania wiadomości lub platforma gier online, która sprawia, że ​​czujesz się żywy dzięki natychmiastowym reakcjom, jest oznaczona jako aplikacja działająca w czasie rzeczywistym.

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem firmy, który chce usprawnić swoje usługi online, czy osobą, która ma pomysł na start-up, aby zbudować kolejną dynamiczną aplikację, która uzależnia odbiorców, ta lista najlepszych programów do tworzenia rzeczywistych aplikacji może zautomatyzować ten proces.

Możesz także sprawdzić te najlepsze narzędzia AI, aby szybciej automatyzować i tworzyć aplikacje.

Jak identyfikować aplikacje działające w czasie rzeczywistym?

Niektórzy z was mogą nie być pewni terminu aplikacja czasu rzeczywistego, ale zdecydowanie używają ich do pracy lub rozrywki, ponieważ są one niezbędne w świecie komputerów.

Aby dać Ci jasny obraz, Netflix, Spotify, Mapy i Uber to aplikacje działające w czasie rzeczywistym, które błyskawicznie reagują. Te aplikacje są absolutnie znane ze swojej responsywności, aby zapewnić bezproblemową obsługę.

Możesz więc powiedzieć coś, co odpowiada natychmiast i wymaga pozostania aktywnym i zaangażowanym w aplikację podczas korzystania z niej, co nazywa się aplikacją działającą w czasie rzeczywistym.

Z drugiej strony, jeśli zauważysz oczekiwanie na odpowiedź, powinna to być aplikacja nie działająca w czasie rzeczywistym. Na przykład, gdy wysyłasz wiadomość e-mail, pozostaje ona na serwerze pocztowym, dopóki odbiorca nie sprawdzi skrzynki odbiorczej, podczas gdy powiadomienie pojawia się natychmiast w przypadku WhatsApp.

Aplikacje działające w czasie rzeczywistym można zobaczyć głównie w branżach przesyłania strumieniowego wideo, gier, handlu akcjami i monitorowania ruchu, podczas gdy systemy przechowywania plików, takie jak dysk Google, oprogramowanie do edycji zdjęć i platformy do edycji dokumentów, takie jak Word, które nie wymagają przetwarzania danych w czasie rzeczywistym to przypadki użycia aplikacji innych niż w czasie rzeczywistym.

Bez zbędnych ceregieli przejdźmy do listy niskokodowego i najlepszego oprogramowania do tworzenia aplikacji czasu rzeczywistego.

Sprawnie

Jeśli szukasz platformy, która może tworzyć dla Ciebie doświadczenia w czasie rzeczywistym, Ably to doskonały wybór. Otrzymujesz różnorodne interfejsy API i zestawy SDK do tworzenia i skalowania aplikacji działających w czasie rzeczywistym.

Jego infrastruktura pub/sub jest tym, co czyni go idealnym dla obu końców struktury dostarczania wiadomości. Kanał działa tutaj jako pośrednik w odbieraniu i dostarczaniu danych.

Lokalizacja na żywo w WhatsApp informuje Cię o dokładnym miejscu pobytu Twojego rozmówcy. Dzięki Ably możesz to wdrożyć, tworząc kanał między wydawcami i subskrybentami, aby rozmawiać w czasie rzeczywistym, a narzędzie jest tak szybkie, że może kierować dane do odpowiedniego klienta na całym świecie w zaledwie 60 ms.

Cechy:

 • Jego funkcja obecności pozwala szybko utworzyć pokój rozmów lub grę online dla wielu graczy, śledząc aktywne osoby na różnych urządzeniach.
 • Wykorzystuje uwierzytelnianie tokenów w celu zapewnienia niezawodności i dostępu opartego na rolach.
 • 7 fizycznych centrów danych i 385 punktów akceleracji brzegowej zapewniających wysoką dostępność i szybkość.
 • Dobrze przygotowane dla modeli biznesowych B2C.

Popychacz

Pusher to rozwiązanie oparte na chmurze, które zapewnia potężne wrażenia w czasie rzeczywistym zarówno dla aplikacji mobilnych, jak i internetowych.

Pusher naprawdę opanował wdrażanie gier dla wielu użytkowników, wspólnego edytowania, śledzenia na żywo i przesyłania wiadomości w aplikacji do Twoich firm internetowych, zamykając więcej konwersji.

Masz interfejsy API, niezależnie od tego, czy chcesz zbudować aplikację czasu rzeczywistego od podstaw, czy też chcesz rozszerzyć funkcjonalność czasu rzeczywistego na istniejące.

Slack, Datadog i Sematext to popularne narzędzia, które można dobrze zintegrować z Pusherem, aby wykorzystać systemy przesyłania wiadomości lub alertów w czasie rzeczywistym.

Cechy:

 • Awaryjne gniazda Websocket zapewniające niskie opóźnienia i pozostawanie w kontakcie w każdych okolicznościach.
 • Może zarządzać naprawdę dużą liczbą, jak można powiedzieć, miliardami wiadomości każdego miesiąca.
 • Obsługa zestawów SDK i bibliotek dla wszystkich głównych języków programowania.
 • Elastyczne opcje płatności dla dowolnej skali.

PubNub

Ludzie nie kupują, jeśli nie możesz pokazać, co otrzymują z twojej oferty. PubNub wykorzystuje tę sztuczkę, aby przyciągnąć potencjalnych programistów i firmy do inwestowania w nie.

Chcesz zbadać powierzchnię narzędzia? Przejdź do PubNub i przewiń w dół, aż zobaczysz narzędzie do wspólnego rysowania. Tutaj możesz dodawać ślady ołówka do tego samego płótna, na którym rysują inni aktywni użytkownicy na całym świecie.

Do tej pory powinieneś wyczuć, jak responsywne i działające w czasie rzeczywistym jest to narzędzie.

PubNub wykorzystuje system komunikacji publikowania i subskrybowania wiadomości, w swojej terminologii nazywany siecią strumienia danych. Oznacza to, że wydawcy mogą natychmiast udostępniać dane w czasie rzeczywistym na dowolnym urządzeniu, które subskrybuje transmisję za pośrednictwem kanałów.

Cechy:

 • Używany przez firmy z listy Fortune, takie jak Hotstar, e-Bay i Delivery Hero.
 • Transmisja danych trwa poniżej ćwierć sekundy.
 • Z łatwością integruj zestawy SDK dla niestandardowych aplikacji.
 • Usługi przesyłania strumieniowego danych dla urządzeń IoT.

PieSocket

PieSocket to jedno z wiodących programów do tworzenia aplikacji opracowanych w celu wdrażania szybkich, bezpiecznych i niedrogich funkcji w czasie rzeczywistym w Twojej aplikacji. Wykorzystuje protokoły WebSocket i WebRTC do transmisji audio, wideo i danych w czasie rzeczywistym między urządzeniami i przez Internet.

Cechy:

 • Implementuje token uwierzytelniania JWT dla zabezpieczonych kanałów.
 • Możesz pobrać dzienniki wszystkich swoich wiadomości do pliku CSV.
 • Codzienne raporty z intuicyjnymi wykresami i pulpitami nawigacyjnymi.
 • Twierdzi, że jest wysoce dostępny z 99,999% czasu działania.
 • Wystarczająco elastyczny, aby obsługiwać zarówno komunikację klient-klient, jak i serwer-klient.

GetStream

Stream to potężne oprogramowanie oparte na chmurze do zasilania aplikacji w czasie rzeczywistym.

Ma potężny i skalowalny interfejs API, który dobrze nadaje się do dwóch przypadków użycia, przy czym pierwszym z nich jest czat w czasie rzeczywistym, a drugim łatwym zadaniem dla tego twórcy aplikacji jest tworzenie kanałów aktywności społecznościowej.

Cechy:

 • Masz wybrane pakiety SDK dostępne w wielu językach i frameworkach, takich jak React, React Native, Android SDK, Angular SDK, i nazwij to.
 • Gotowe zestawy interfejsu użytkownika do przesyłania wiadomości na czacie i kanału aktywności.
 • Średnia odpowiedź API to zaledwie 9 ms.
 • Obszerne samouczki dotyczące tworzenia kanałów i czatów za pomocą interfejsu API.

LustroFly

Mirrorfly sprawia, że ​​komunikacja wideo, audio i czat w czasie rzeczywistym jest mniej skomplikowana dzięki interfejsom API i pakietom SDK.

Jedną z fajnych funkcji jest możliwość dodania interfejsów API czatu do swoich aplikacji w zaledwie 30 minut, a najlepsze jest to, że jest to dożywotnio bezpłatne.

Zbuduj niestandardowy, pełen funkcji czat twarzą w twarz za pomocą interfejsów API połączeń wideo i zestawów SDK dla aplikacji internetowych i mobilnych.

Cechy:

 • Ponad 150 funkcji czatu wideo do bezproblemowej współpracy.
 • Masz 21-dniowy bezpłatny okres próbny, aby przetestować interfejs API rozmów wideo bez ryzyka, ponieważ nie wymaga on podawania danych karty kredytowej.
 • Elastyczne ceny oparte na aktywnych użytkownikach i wymaganych funkcjach.
 • Zapewnia przyjazne programistom, gotowe zestawy SDK do bezproblemowego programowania lub integracji.

Pocieszenie

Platforma Solace PubSub+ implementuje architekturę sterowaną zdarzeniami do projektowania, udostępniania i zarządzania zdarzeniami w środowiskach chmurowych i IoT w oparciu o model pub/sub.

Dla Twojej informacji zdarzenie jest zmianą stanu, może być spowodowane czymkolwiek, od żądań użytkowników po odczyty czujników IoT.

Co więcej, brokerzy zdarzeń Pubsub+ sprawnie przeniosą Twoje informacje między aplikacjami i urządzeniami na całym świecie, czyniąc Solace idealną technologią oprogramowania pośredniego.

Cechy:

 • Szybciej projektuj i rozwijaj prawdziwe aplikacje sterowane zdarzeniami.
 • Kontrola misji PubSub+ umożliwia elastyczne wdrażanie brokerów zdarzeń i zarządzanie nimi w dowolnym miejscu w chmurze lub lokalnie oraz łączenie się z siatką.
 • Portal wydarzeń do wizualizacji i optymalizacji przebiegu wydarzeń w Twoim ekosystemie.
 • Zarządzanie zdarzeniami, strumieniowanie zdarzeń i monitorowanie zdarzeń znajdują się w jednym miejscu.
 • Idealny dla dużych i nowoczesnych przedsiębiorstw.

Redis

Redis to doskonałe oprogramowanie, które zmienia zasady gry dla programistów dzięki mniej prostym rozwiązaniom kodu, które pozwalają architektom zwiększyć wydajność i skalowalność oraz sprawiają, że skalowanie od kodu do produkcji jest dziecinnie proste dla zespołu DevOps.

Aby zmniejszyć złożoność tworzenia aplikacji działających w czasie rzeczywistym i zarządzania nimi, Redis Enterprise ma strumienie do zbierania danych, PubSub do dystrybucji danych, JSON do przechowywania i wyszukiwanie Redis do indeksowania.

Redis to zaufany wybór ponad 10 000 firm, które polegają na tej platformie do budowania doświadczeń klientów w czasie rzeczywistym.

Cechy:

 • Twierdzi, że ma bazę danych, która jest tak szybka jak system buforowania.
 • Zbudowany z myślą o szybkości i prostocie.
 • Microsoft, FedEx, Adobe i Groww należą do czołowych marek, którym zaufano Redis.
 • Może być wdrożony zarówno on-premise, jak i w chmurze.

leszczyna

Przedsiębiorstwa wykonywały zadania wsadowe na danych i czekały na wgląd do czasu wykonania zadania, ale dzisiejszy świat wymaga równoległego przetwarzania danych i uzyskiwania odpowiedzi. Dzięki Hazelecast jest tutaj, aby zająć się tą podstawową funkcjonalnością, przetwarzaniem danych w czasie rzeczywistym z natychmiastowymi reakcjami.

Hazelcast to rozproszona platforma obliczeniowa do przechowywania i przetwarzania dużej ilości danych w czasie rzeczywistym. Platforma pozwala szybko budować i wdrażać aplikacje działające w czasie rzeczywistym w dowolnej skali.

Ponadto platforma obsługuje notebooki jupyter, python i inne narzędzia MLOps używane przez analityków/inżynierów danych do integracji i zarządzania modelami ML w czasie rzeczywistym.

Cechy:

 • Bezproblemowy dostęp do danych w spoczynku i danych w ruchu.
 • Możesz wykonywać zapytania SQL w celu uzyskania dostępu do magazynu w pamięci.
 • Wykorzystuje replikację WAN do wdrożeń w wielu chmurach.
 • Klaster korporacyjny Hazlecast automatycznie przełącza się na klastry odzyskiwania po awarii, aby uniknąć zakłóceń w przypadku awarii.

Gniazdo.IO

Kolejnym popularnym oprogramowaniem, które buduje aplikacje w czasie rzeczywistym i jest używane przez czołowe marki, takie jak Microsoft, Trello i NASA, jest Socket.IO.

Nazywamy to biblioteką, która implementuje WebSockets w celu zbudowania minimalnego kanału komunikacyjnego między klientami a serwerami. W przypadku awarii WebSockets, automatycznie przełącza się na protokół HTTP w celu zapewnienia niezawodnego i ciągłego połączenia.

Cechy:

 • Dokumentacja przypomina bardziej samouczek, który pomaga tworzyć aplikacje od podstaw.
 • Unikalne interfejsy API Socket.IO do implementacji kilku języków i frameworków zarówno po stronie serwera, jak i po stronie klienta.
 • Ogromna społeczność, co oznacza, że ​​otrzymujesz bezpłatną pomoc dla wielu bloków.
 • Może tworzyć wiele pokoi i przestrzeni nazw, a klienci mogą subskrybować preferowane.

Ostatnie słowa

Wiem, że może to być trudne, jeśli mamy mnóstwo opcji do wyboru lub nie mamy żadnego wyboru. Na rynku istnieje mnóstwo platform oprogramowania, które zapewniają różne funkcjonalności do tworzenia aplikacji czasu rzeczywistego.

Dlatego przeprowadziliśmy dla Ciebie badania i oznaczyliśmy na tej liście najlepsze programy do tworzenia aplikacji w czasie rzeczywistym, wraz z ich unikalnymi funkcjami i przypadkami użycia.

Mam nadzieję, że pomoże Ci znaleźć odpowiednie narzędzie do zbudowania kolejnej dużej aplikacji działającej w czasie rzeczywistym.

Możesz także zapoznać się z najlepszymi platformami z niskim kodem lub bez kodu, aby tworzyć niesamowite produkty.