10 najlepszych programów do zarządzania klasą dla nauczycieli w 2023 r

Wraz z rozwojem technologii edukacja online stała się nowym wyznacznikiem trendów w sektorze edukacyjnym.

Obserwowanie każdego ucznia w cyfrowych klasach zawsze stanowi wyzwanie. Uczniom łatwiej jest zgubić się w oceanie sieci World Wide Web, gdy prowadzone są najważniejsze lekcje.

Średnio uczniowie korzystający z urządzeń wyłączają się z zadania 11 razy w ciągu całej klasy. Oprogramowanie do zarządzania klasą jest właściwym eliksirem na taki problem.

Oprogramowanie do zarządzania klasą jest skutecznym narzędziem, które zapewnia uczniom skupienie się na zadaniu i zaangażowanie w temat. Ale czym jest oprogramowanie do zarządzania klasą?

Przeczytajmy ten artykuł dalej, ponieważ wymieniamy najlepsze oprogramowanie do zarządzania klasą do skutecznego i angażującego uczenia się w cyfrowych klasach.

Co to jest oprogramowanie do zarządzania klasą?

Oprogramowanie do zarządzania klasą to część zarządzania nauką, która pomaga zarządzać aktywnością uczniów oraz przeglądać i monitorować wykorzystanie przez nich urządzeń. Oprogramowanie zapewnia szczegółowy widok pulpitów nawigacyjnych uczniów i daje im kontrolę nad ich ekranami.

To całościowe oprogramowanie może służyć do tworzenia różnych zadań dla uczniów, śledzenia ich i wystawiania opinii, a wszystko to na jednym pulpicie nawigacyjnym.

Różne szkoły przyjęły teraz narzędzia do zarządzania klasą, aby ograniczyć zadania i śledzić aplikacje i strony internetowe uczniów.

Dlaczego warto korzystać z oprogramowania do zarządzania klasą?

Około 71% nauczycieli przyjęło technologię i powiązane oprogramowanie w jakiejś formie od czasu pandemii.

Powodem jest łatwość obsługi i mnóstwo funkcji, które oferuje do monitorowania uczniów.

Oto lista korzyści, jakie oferują narzędzia do zarządzania klasą:

  • Mniej rozpraszaczy: tablety i smartfony to najłatwiejszy sposób rozpraszania uwagi. Dzięki oprogramowaniu do zarządzania klasą nauczyciele mogą bezproblemowo sprawdzać działania uczniów i zamykać karty, które rozpraszają uwagę.
  • Lepsza komunikacja z rodzicami: Jednym z powszechnych błędnych przekonań na temat wirtualnej klasy jest niezdolność rodziców do dobrej komunikacji z nauczycielami. Narzędzia do zarządzania klasą oferują możliwości raportowania, które dają rodzicom wgląd w postępy ich dzieci i informacje zwrotne.
  • Łatwe monitorowanie: w jednym pulpicie nawigacyjnym nauczyciele mogą monitorować zadania uczniów oraz otwierać aplikacje i strony internetowe, oferować zadania i śledzić ich wyniki na skali ocen.
  • Efektywne nauczanie: korzystanie z funkcji takich jak quizy, generowanie raportów i ukończenie kamieni milowych sprawia, że ​​nauczanie jest skuteczniejsze i łatwiejsze dla nauczycieli.

Jakie funkcje należy wziąć pod uwagę przy wyborze oprogramowania do zarządzania klasami?

Oprogramowanie do zarządzania klasą powinno zawierać wszystkie funkcje ułatwiające nauczanie i komunikację między uczniami a nauczycielami.

Wybierając narzędzie do zarządzania klasą, należy wziąć pod uwagę wiele funkcji. Oto funkcje, których należy szukać w narzędziu do zarządzania cyfrową klasą:

  • Oferuj zdalny dostęp: Oznacza to, że nauczyciele powinni mieć dostęp do działań i zadań uczniów, ich otwartych aplikacji i stron internetowych. Jest to istotna cecha dla uczniów z krótkim okresem uwagi.
  • Funkcja międzyplatformowa: Ponieważ oprogramowanie do zarządzania klasą jest oparte na chmurze, oferuje funkcjonalność międzyplatformową na różnych urządzeniach i systemach operacyjnych.
  • Dostosowywanie: Jedną z podstawowych cech tych narzędzi są ich konfigurowalne rozwiązania. Instruktorzy powinni być w stanie projektować i modernizować cyfrowe sale lekcyjne, wykorzystywać narzędzia cyfrowe w zależności od potrzeb i wybierać najbardziej potrzebne funkcje.
  • Twórz programy nauczania i plany lekcji: Oprócz tego nauczyciele mogą tworzyć programy nauczania dostosowane do potrzeb uczniów. Mogą również dostosowywać lekcje i tworzyć harmonogram przeprowadzania zadań i testów.
  • Funkcja prywatnego czatu: Aby zapewnić doświadczenie przypominające fizyczną klasę, funkcja prywatnego czatu oferuje rozmowę 1 na 1 między nauczycielem a uczniem. W ten sposób uczniowie mogą osobiście kontaktować się z nauczycielem i rozwiązywać swoje pytania, jeśli niechętnie zadają je przed klasą.

Teraz znamy podstawowe funkcje przy wyborze najlepszego oprogramowania do zarządzania klasą. Spójrzmy na naszą obszerną listę tych narzędzi.

Wgląd Faronics

Faronics Insight to łatwe w użyciu oprogramowanie do zarządzania klasą dla nauczycieli, którzy nie chcą zagłębiać się w szczegóły techniczne. Nauczyciele mogą przejąć kontrolę nad wszystkim, jednocześnie usprawniając administrację IT.

Mogą również uzyskać dostęp do wielu sal lekcyjnych jednocześnie.

Nauczyciele mogą używać tego oprogramowania do zarządzania dużą klasą i angażowania uczniów we wspólne uczenie się. Najlepsza część; jest idealny dla instytucji edukacyjnych każdej wielkości.

Nauczyciele mogą udostępnić swój ekran lub wybrać ekran konkretnego ucznia i zamknąć niechciane karty. Faronics umożliwia nauczycielom przeprowadzanie i administrowanie testami ze zdalnym dostępem. Mogą zablokować kartę ucznia, aby monitorować test.

Nauczyciele mogą bezproblemowo komunikować się z uczniami za pomocą funkcji audio i czatu. Niezależnie od tego, czy jest to komunikacja 1 na 1, czy grupa, Faronics Insights oferuje bezpieczną komunikację.

Szkoła NetSupport

NetSupport School to bogate w funkcje narzędzie do zarządzania klasą, które zapewnia szeroką gamę narzędzi do monitorowania, współpracy i zarządzania dużymi cyfrowymi klasami.

Nauczyciele mogą uczyć i szkolić się, korzystając z wirtualnej tablicy z bogactwem narzędzi do rysowania i adnotacji.

To narzędzie do zarządzania klasą działa na różnych platformach i na każdym urządzeniu. Nauczyciele mają pełny dostęp do systemu ucznia, ponieważ mogą przekazywać wiedzę za pomocą narzędzi audio, wideo i interaktywnych.

NetSupportSchool jest wyposażony w funkcję monitorowania alertów w czasie rzeczywistym.

Nauczyciele mogą uzyskiwać dostęp do mikrofonów, myszy i klawiatur uczniów oraz śledzić aktywność audio na żywo. Zawiera niesamowite narzędzia do oceny, takie jak ankiety i natychmiastowa informacja zwrotna.

NetSupport działa płynnie w systemach Windows, Mac oraz Chromebook. Poza tym aplikacja działa również na Androidzie i iOS.

Hapara

Zaprojektowany specjalnie dla Chromebooka, Hapara to oprogramowanie do zarządzania klasą, które oferuje efektywną naukę za pośrednictwem Google Workspace.

Ten pakiet oprogramowania jest najbardziej znany z funkcji obszaru roboczego, która oferuje współpracę między platformami i spersonalizowaną naukę. Za pomocą jednego kliknięcia nauczyciele mogą uzyskać szczegółowy wgląd w proces uczenia się swoich uczniów oraz umiejętności, na których powinni się skupić.

Nauczyciele uzyskują dostęp do wszystkich plików i folderów za pośrednictwem Google Workspace i Dysku Google. Najlepsza część? Ma przyjazny dla urządzeń mobilnych i scentralizowany pulpit nawigacyjny, który zapewnia dostęp do wszystkich cyfrowych prac szkolnych.

Filtr sieciowy to unikalna funkcja, która filtruje i sortuje treści przeglądane przez uczniów. Pomaga filtrować szkodliwe lub nieodpowiednie treści w klasie. Ponadto narzędzia komunikacyjne łączą uczniów z nauczycielami i przypominają im o bieżących zadaniach i nadchodzących zadaniach.

Użytkownicy mogą zapisać się na wersję demonstracyjną, aby uzyskać pełny przegląd oprogramowania.

LanSzkoła

Jako innowator oprogramowania do zarządzania klasą, LanSchool jest holistyczną platformą zapewniającą nauczanie indywidualne i współpracę w klasie dla nauczycieli.

To oprogramowanie działające w chmurze jest wspierane przez technologie Lenovo i dlatego działa na lokalnych serwerach instytutu, umożliwiając szybszy dostęp. LanSchool działa płynnie na komputerach Mac, Windows, Chromebookach, a nawet w salach lekcyjnych z różnymi urządzeniami.

Posiada unikalne funkcje, w tym monitorowanie w czasie rzeczywistym, zarządzanie urządzeniami, najwyższą prywatność i regularne aktualizacje, zwiększające komfort nauki. Nauczyciele mogą przełączyć się na widok miniatur uczniów w klasie lub widok pełnoekranowy poszczególnych uczniów.

LanSchool chroni również urządzenia uczniów przed zagrożeniami cyfrowymi za pomocą opartego na chmurze filtru sieciowego Lenovo i alertów o naciśnięciach klawiszy.

Impero

Oprogramowanie do zarządzania klasą Impero pozwala uczniom skupić się na zadaniach dzięki różnym funkcjom monitorowania klasy.

Impero Classroom oferuje takie funkcje, jak bezpieczne przeglądanie, monitorowanie korzystania z Internetu w czasie rzeczywistym i efektywna współpraca.

Wykorzystuje inteligentne filtrowanie stron internetowych do śledzenia działań uczniów w czasie rzeczywistym oraz śledzenia wszelkich złośliwych aplikacji i stron internetowych. Instruktorzy mogą tworzyć i projektować program nauczania dla uczniów, zarządzać dodatkowymi zajęciami lub kończyć je wcześniej.

Poza tym mogą również tworzyć listy zadań i prac domowych dla uczniów. Impero integruje się z szeroką gamą przestrzeni roboczych i narzędzi do współpracy, takich jak Google Classroom, Microsoft Azure i integracja SIS, co ułatwia komunikację.

Podobnie jak Hapara, Impero oferuje wersję demonstracyjną dla klas, która zawiera wszystkie niezbędne funkcje.

Senso

Senso to niesamowite, wszechstronne oprogramowanie do zarządzania klasą, które pomaga monitorować zachowanie uczniów z lotu ptaka.

Senso zostało stworzone specjalnie dla urządzeń z Chrome i pomaga w efektywnym zarządzaniu klasami za pośrednictwem scentralizowanego portalu internetowego.

To narzędzie pozwala nauczycielom bezproblemowo kontrolować działania na ekranie, blokować strony internetowe i udostępniać dokumenty za pomocą kilku kliknięć. Ponadto oprogramowanie umożliwia zainicjowanie sesji czatu na żywo z jednym lub większą liczbą uczniów.

Administratorzy mogą blokować elementy rozpraszające uwagę i wyciszać lub wyłączać wyciszenie dowolnego uczestnika w klasie.

To, co najbardziej podobało mi się w Senso, to funkcjonalność jednego kliknięcia, umożliwiająca nauczycielom organizowanie lekcji, wysyłanie zadań, a nawet zbieranie natychmiastowych informacji zwrotnych.

Przewijając stronę w dół, możesz szybko zarejestrować się i zarezerwować bezpłatną wersję demonstracyjną.

Szkolny szpieg

Jak sama nazwa wskazuje, Classroom Spy to oprogramowanie do monitorowania klasy, które pomaga śledzić postępy uczniów indywidualnie lub w grupach. To oprogramowanie daje administratorom pełną kontrolę nad aktywnością ucznia w klasie.

Krótko mówiąc, pozwala administratorom monitorować ich aktywność i podejmować działania.

Nauczyciele mogą blokować ekrany uczniów, uniemożliwiać im przeglądanie Internetu i uzyskać pełną kontrolę nad myszką i klawiaturą.

Jeszcze bardziej intrygujące jest to, że nagrane zrzuty ekranu komputera można natychmiast przekonwertować do pliku AVIF.

Chociaż interfejs użytkownika może wyglądać na nieco przestarzały, oprogramowanie działa bezproblemowo w systemach Windows, Mac OS i Linux. Ponadto przyjazna dla użytkownika aplikacja mobilna jest dostępna na Androida i iOS.

Wreszcie, możesz zacząć od 30-dniowego bezpłatnego okresu próbnego i bezpłatnie uzyskać znakomitą obsługę klienta.

Systemy LightSpeed

LightSpeed ​​to całościowe oprogramowanie dostosowane do potrzeb społeczności K-12 w celu stworzenia angażującego środowiska do nauki.

Niezależnie od tego, czy jest to klasa licząca 100, czy 100 000 osób, ich najwyższej klasy oprogramowanie do zarządzania klasą zapewnia nauczycielom pełną kontrolę nad klasą.

Nauczyciele mogą uzyskać wgląd w ekrany uczniów w czasie rzeczywistym. W ten sposób mogą monitorować ekrany, zamykać rozpraszające uwagę karty i blokować do 100 adresów URL jednocześnie. Lightspeed jest idealny do każdego rodzaju nauki — zdalnej, hybrydowej lub osobistej.

Najlepsza część? Jest wyposażony w system monitorowania oparty na sztucznej inteligencji, który wykrywa niewłaściwe zachowanie uczestników i blokuje przeglądarkę.

Lightspeed integruje się z pakietami oprogramowania Microsoft, takimi jak Teams i innymi platformami, aby ułatwić współpracę i inne procesy.

Jeśli chcesz przetestować funkcje, zawsze możesz spróbować zarezerwować bezpłatną wersję demonstracyjną Lightspeed.

Wizja Netopa

Netop Vision to lokalny system oprogramowania do zarządzania klasą, który zdalnie monitoruje komputery uczniów i eliminuje źródła rozpraszania uwagi. Oprogramowanie wykrywa brak aktywności i informuje użytkowników, gdy tylko ktoś odejdzie od zadania.

Ponadto instruktorzy mogą również prezentować ekrany uczniów, aby pokazać ich zadania, przeanalizować ich mocne strony i je docenić. Administratorzy mogą również zdalnie otwierać plik, stronę internetową lub aplikację i natychmiast prezentować je klasie.

Vision ma również przyjazny dla urządzeń mobilnych interfejs zaprojektowany dla użytkowników iPada, dzięki czemu tablety mogą zamienić się w komputery PC.

Możesz od razu zacząć z 30-dniowym bezpłatnym okresem próbnym składającym się z kilku podstawowych funkcji. Jeśli jednak potrzebujesz bardziej zaawansowanych funkcji, takich jak ograniczanie uczniów i blokady ekranu, wybierz Vision Pro.

Kontrola sieci 2

Net Control 2 to zabawne i wciągające oprogramowanie do zarządzania klasą przeznaczone dla małych i dużych sal lekcyjnych, szkół, bibliotek, uczelni i innych organizacji edukacyjnych.

Oprogramowanie oferuje ponad 150 funkcji do monitorowania klas, w tym wbudowane narzędzia do adnotacji, wirtualną tablicę, wbudowany czat, ograniczenia aktywności przeglądarki oraz konferencje audio i wideo.

Aby zwiększyć produktywność, oprogramowanie zawiera narzędzie do tworzenia quizów, które tworzy wizualizacje, quizy tekstowe i gry dla uczniów. Studenci mogą natychmiast uzyskać informacje zwrotne na temat egzaminów i ocen na ekranie swojego komputera.

NetControl pozwala udostępniać dokumenty jednym kliknięciem i gromadzić je w określonych ramach czasowych. Oprogramowanie analizuje zachowanie administratora i traktuje je jako makropolecenie do szybkiego wykonania.

Ostatnie słowa

Systemy zarządzania klasą to świetny sposób na stworzenie atrakcyjnego środowiska w wirtualnej klasie i skupienie uczniów.

Narzędzie może być świetną oszczędnością czasu i jednocześnie zwiększyć produktywność. Nie zapominajmy, że większość z nich ma bezpłatną wersję demonstracyjną, więc zawsze możesz przetestować ich funkcje.

Wybierz najlepszy system zarządzania klasą, który idealnie odpowiada Twoim potrzebom i wymaganiom.

Nie zapomnij sprawdzić listy najlepszych programów do zarządzania szkołą.