10 najlepszych stacji dokujących do jednoczesnego korzystania z wielu urządzeń

Udostępnij teraz w social media:

Stacje dokujące to przenośne kompaktowe urządzenia, które ułatwiają podłączenie laptopa do kilku zewnętrznych urządzeń sprzętowych.

Wraz z ewolucją laptopów liczba portów USB i czytników kart ogromnie się zmniejszyła. Stacje dokujące umożliwiają praktycznie przekształcenie przenośnego towarzysza w prawdziwy komputer.

Czym są stacje dokujące?

Wyjaśnijmy to na przykładzie — jesteś w biurze i pracujesz nad plikiem zawierającym zarówno treść tekstową, jak i audiowizualną. Próbujesz go edytować i sprawić, by prezentował się tak dobrze, jak tylko możesz. Niestety, Twój notebook oferuje tylko wyświetlacz o ograniczonej rozdzielczości i zwykłą obsługę dźwięku.

Tutaj stacja dokująca działa jak błogosławieństwo. Dobrą wiadomością jest to, że możesz wrócić do domu, podłączyć laptopa do stacji i ostatecznie połączyć go z monitorem o wysokiej rozdzielczości, przyjemnym dla ucha systemem audio i drukarką. Nie musisz się tutaj zatrzymywać, ponieważ możesz jeszcze bardziej rozszerzyć łącza!

Dokowanie i oddokowanie to dwa kluczowe procesy związane z tymi urządzeniami, których nazwy są oczywiste. „Replikatory portów” są powszechnie uznawane za pierwszą generację stacji dokujących. Poruszymy teraz funkcje i zastosowania stacji dokujących.

Funkcje i zastosowania

Główną zaletą stacji dokujących jest duża liczba portów USB. Liczba obsługiwanych portów i ich rodzaje to prawdopodobnie dwa podstawowe kryteria, które należy sprawdzić przed zakupem.

Zazwyczaj urządzenia te mają porty wejścia/wyjścia zasilania, porty wyświetlacza, 5-6 portów USB, porty HDMI, aw wielu przypadkach porty LAN.

  Jak usunąć metodę płatności z Amazon

Najpotężniejsze stacje dokujące zazwyczaj zawierają porty USB-A z szybkimi prędkościami USB 3.0, porty USB-C, port HDMI i złącza portu wyświetlacza do monitorów lub innych rodzajów połączeń zewnętrznych wyświetlaczy.

Poniżej wymieniono główne zastosowania stacji dokujących:

 • Oferuje nowoczesnemu pracownikowi to, co najlepsze z obu światów. Dodatkowe porty USB, złącza audio, gniazda Ethernet, gniazda kart SD i złącza wyświetlacza są zwykle dostępne w stacjach dokujących.
 • Zwiększa produktywność laptopów.
 • Stale rosnąca liczba użytkowników mobilnych jest wynikiem poprawy szybkości Internetu we wszystkich obszarach oraz dostępności rynku do przetwarzania w chmurze, narzędzi do współpracy w chmurze itp.

W tym artykule omówiono najlepsze przyjazne dla kieszeni, ale wydajne stacje dokujące, które mogą znaleźć się na Twojej liście, jeśli surfowałeś po okolicy, aby je kupić!

Stacja dokująca z USB C na podwójny adapter HDMI

MOKiN zaprojektował stację dokującą z obsługą USB 6w1 oraz trzema portami USB z portem obsługującym kabel typu C.

 • Ma wiele trybów wyświetlania i rozszerza tryb w laptopach z systemem Windows o potrójne ekranowanie.
 • Porty HDMI gwarantują obsługę maksymalnej rozdzielczości 4K Ultra HD przy 60 Hz i Full HD 1080p przy 60 Hz.

Ładowanie tego gadżetu jest tak szybkie, jak nigdy dotąd dzięki obsłudze szybkiego ładowania Thunderbolt 3 100 W. Dell XPS 13/15, Lenovo Yoga 720/910/920/930, Microsoft Surface 3/Go itp. są zgodne ze stacją dokującą.

Stacja dokująca Dell USB 3.0 Ultra HD/4K z trzema wyświetlaczami

Wyposażona w czarne matowe wykończenie, z maksymalnie 5 portami USB i wagą 0,63 funta, ta stacja dokująca firmy Dell została uznana za produkt wybierany przez amazon.

 • Posiada 3 superszybkie porty USB 3.0 oraz 2 porty USB 2.0, co zapewnia kompatybilność z szeroką gamą urządzeń peryferyjnych, takich jak dyski twarde, głośniki i monitory.
 • Umożliwia produktywność dzięki połączeniu trzech wyświetlaczy — 1 wyświetlacza Ultra HD 4K i 2 wyświetlaczy Full HD za pomocą adaptera HDMI-DVI.

Dzięki obsłudze monitorów Ultra HD 4K i szybkiej łączności ta stacja dokująca zapewnia lepszą produktywność i możliwości rozrywki.

  Jak ponownie aktywować system Windows 10 po zmianie sprzętu

Podłączana uniwersalna stacja dokująca do laptopa USB 3.0 z dwoma monitorami

Ta stacja dokująca zaprojektowana z możliwością podłączania ma uniwersalną kompatybilność z wieloma wersjami systemów operacyjnych i Windows. Zbudowane z obsługą 6 portów USB, to czarne urządzenie ma 11 połączeń z HDMI, Ethernetem i urządzeniami do ładowania.

 • Ma uniwersalną kompatybilność z wersjami Windows 7/8/10/11 i macOS 10.15 lub nowszym, Chrome OS 100 lub nowszym, wersjami Microsoft Surface, seriami HP Spectrex360, Dell XPS 13/15/Latitude i Lenovo Thinkpad z serii T.
 • Laptop będzie wymagał oddzielnej ładowarki. Stacja dokująca nie zapewnia ładowania.

W związku z tym dodanie jednego kabla zapewnia 11 dodatkowych portów do łączności, co pozwala wykonać więcej pracy w krótszym czasie.

Koncentrator USB C, stacja dokująca USB C do laptopa UtechSmart z potrójnym wyświetlaczem

Kompatybilne z systemami Windows i MacOS urządzenia dokujące marki UtechSmart to gadżet obsługujący 4 porty USB, który zapewnia więcej możliwości wyświetlania i wykonywania większej ilości zadań. 11 różnych portów zapewnia wszechstronność i najlepsze wrażenia użytkownika.

 • Układ wyświetlacza VL817 chroni system przed przeciążeniem, przepięciami, zwarciami i temperaturami poniżej 45 stopni Celsjusza.
 • Kompatybilny z Windows 10/11, Mac OS, Chrome OS, Dell XPS 13/15, Dell Latitude/Precision, Lenovo ThinkPad X1 Carbon, HP Spectre x360/ZBook itp.

W ten sposób ten najnowocześniejszy produkt oferuje usługi ekspertów i upraszcza życie.

Stacja dokująca USB C Podwójny monitor

Ta stacja dokująca z interfejsem sprzętowym USB typu C, o mocy 100 watów i wadze 100 gramów, jest wysoko ocenianym produktem w świetnej cenie.

 • Posiada poczwórne tryby wyświetlania dla laptopów z systemem Windows/Linux z trybem lustrzanym.
 • Ma potrójny tryb wyświetlania i rozdzielczości z portami HDMI i VGA.

Ponadto dwa porty USB 2.0 umożliwiają podłączenie klawiatury lub myszy bez opóźnień. Dzięki temu ABIWAZY zapewnia najwyższą jakość produktów i usług.

Zaprojektowana przez WAVLINK stacja dokująca to urządzenie USB C 10 w 1, zaprojektowane specjalnie w celu zapewnienia produktywności i wszechstronności laptopom. Ten gadżet z 3 portami USB obsługuje łączność Gigabit Ethernet 1000 Mb/s.

 • Czytnik kart SD TF wyodrębnia zdjęcia z aparatu, a funkcja 4K HDMI pomaga wyświetlać je na największym monitorze, tworząc najlepszy wizualny spektakl.
 • Jest kompatybilny z systemami operacyjnymi Windows XP/7/8/10/Vista, takimi jak urządzenia Lenovo, Dell i HP, a także z systemami Linux i macOS.
  Jak zapisać połączenie konferencyjne (i kod dostępu) jako kontakt

Koncentrator Wavlink typu C obsługuje funkcję OTG. Dlatego możesz udostępniać zdjęcia lub filmy na większym ekranie rodzinom za pośrednictwem telefonu.

Stacja dokująca Dell WD19 180 W

Firma Dell Technologies zbudowana specjalnie dla laptopów swojej marki z interfejsem sprzętowym składającym się z portów USB, HDMI i Thunderbolt o mocy znamionowej 180 W.

 • Stacja dokująca jest połączona z portem USB-C i kablem.
 • Szybkość transmisji danych do 10 Gb/s.

Pracuj bez przerw, korzystając z jednego oprogramowania układowego na tej niezwykle łatwej w zarządzaniu stacji dokującej.

Stacja dokująca USB C do laptopa firmy FALWEDI

Zapakowany w błyszczące szare wykończenie, ten produkt FALWEDI ma 2 porty HDMI i w pełni funkcjonalny tryb wyświetlania. Umożliwia szybkie ładowanie z 100W Type-C PD 3.0/IN i 87W Type-C HOST 3.0/OUT.

 • Funkcje wielu trybów wyświetlania są dostępne zarówno na urządzeniach z systemem Windows, jak i MacOS, w tym tryby lustrzane i rozszerzone.
 • Zawiera 1 port adaptera Ethernet z wielofunkcyjnymi portami USB 3.0, 2.0 i USB-C.

Dlatego ta stacja dokująca zapewnia płynną pracę bez obaw o ograniczenia sieciowe.

Stacja dokująca do laptopa USB C firmy GVRIOY

15-portowa stacja dokująca do laptopa w kolorze czarnym może być używana jednocześnie ze smartfonami, projektorami, monitorami, głośnikami itp. Interfejs sprzętowy obejmuje porty VGA-HDMI i USB.

 • Ma wyświetlacz wideo 4K o wysokiej rozdzielczości z potrójnymi, a nawet poczwórnymi trybami wyjścia.
 • Kompatybilny z kilkoma modelami laptopów z systemem Windows/Apple/Linux.

W ten sposób interfejs USB C twojego HOST-u określa końcową wydajność dokowania.

Podłączana stacja dokująca z dwoma wyświetlaczami 4K USB 3.0 i USB-C

Produkt Plugable na liście rozszerza swoją przestrzeń roboczą o wspólną obsługę portu USB 3.0 i USB-C. Obsługuje uniwersalną kompatybilność z wieloma wersjami systemu Windows i OS omówionymi poniżej.

 • Ma podwójny wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości przy 60 Hz z 2 portami HDMI.
 • Kompatybilny z systemami Windows 11/10/8.x i 7, w tym seriami Dell XPS i Lenovo, a także z systemem macOS 10.15.

Wszystkie produkty objęte są 2-letnią gwarancją na robociznę i pomocą e-mail z siedzibą w Seattle.

Podsumowanie!

Z pewnością trudno było dołączyć tę listę ze względu na ogromną liczbę urządzeń dostępnych na rynku. Ponieważ przeszedłeś przez to wszystko, możesz dokonać najlepszego zakupu!

Następnie możesz sprawdzić przenośne elektrownie do domu, na kemping lub na wycieczki.

x