10 najlepszych systemów zarządzania magazynem (WMS) do organizowania zapasów

Zakupy online i e-commerce to już nie tylko sposób na kupowanie rzeczy; stały się stylem życia większości ludzi.

Wygoda i szybkie zakupy w zaciszu własnego domu sprawiają, że klienci niemal całkowicie polegają na zakupach online.

Spowodowało to przeciążenie zamówień i wysyłek, co utrudnia magazynom utrzymanie płynnego przebiegu operacji.

W tym artykule dowiesz się, co oznaczają systemy zarządzania magazynem (WMS), jakie przynoszą korzyści Twojej firmie oraz poznasz najlepszy system WMS, którego możesz użyć do zarządzania sklepem eCommerce.

Co to jest system zarządzania magazynem (WMS)?

WMS służy przede wszystkim do maksymalizacji wykorzystania pracy i przestrzeni za pomocą skoordynowanych przepływów materiałów i zoptymalizowanego wykorzystania zasobów.

WMS służy przede wszystkim do maksymalizacji wykorzystania pracy i przestrzeni za pomocą skoordynowanych przepływów materiałów i zoptymalizowanego wykorzystania zasobów.

Działa również jako doskonały system wsparcia dla globalnych łańcuchów dostaw, które obejmują procesy produkcyjne i dystrybucyjne dla wszystkich firm o takich samych wymaganiach.

Zakupy online ewoluowały przez lata, a elastyczność, z której korzysta klient, podkreśla dostawców.

Klienci mogą zamawiać, odbierać i wysyłać produkty z dowolnego miejsca na świecie.

Ręczne śledzenie wszystkich tych informacji nie jest możliwe. Dlatego system zarządzania magazynem dba o to, jednocześnie oszczędzając koszty pracy i zwiększając wydajność.

Co więcej, niektóre z najczęstszych cech WMS to:

 • Zarządzanie zapasami w chmurze
 • Korzystanie z nowoczesnych metod zakupu, które są kompatybilne na całym świecie
 • Łatwy dostęp do informacji i danych o stanie inwentarza
 • Wysoce dostępny na telefonach komórkowych i komputerach

Dzięki nim firma może utrzymać płynny łańcuch dostaw.

Dlaczego potrzebujesz WMS?

Najważniejszą rzeczą, którą poprawia system zarządzania magazynem, jest zarządzanie i kontrola zapasów. Możesz skrócić czas cyklu zamówień, zmniejszyć poziom zapasów i śledzić wszystkie jednostki dzięki szczegółowym informacjom o zamówieniach.

Firmy mogą w czasie rzeczywistym uzyskiwać dostęp do wszystkich szczegółów dotyczących zapasów, takich jak aktualne zapasy, nadchodzące zamówienia, bieżące zamówienia itp., aby podejmować skuteczne decyzje.

WMS może pomóc Ci uzyskać aktualizacje statusu dotyczące wysyłki i dostawy nawet po opuszczeniu zapasów lub magazynu. Możesz zobaczyć, kiedy produkt dociera do dystrybutora i kiedy trafia do konsumenta końcowego.

Poza zarządzaniem zapasami i wysyłką, WMS doskonale nadaje się również do obsługi klienta i wsparcia. Dzięki danym o stanie magazynowym i wysyłce Twoi klienci mogą szybko otrzymywać aktualne informacje o swoim zamówieniu i jego ETA.

Mogą również uzyskać dostęp do informacji o zamówieniu, takich jak szczegóły produktu, metody płatności i anulowanie zamówienia.

Czy system zarządzania magazynem to to samo co zarządzanie zapasami? Nie do końca; istnieją między nimi pewne kluczowe różnice. Przeanalizujmy je wszystkie.

System zarządzania zapasami (IMS) a WMS – jaka jest różnica?

Zasadniczo, system zarządzania magazynem wykonuje pracę systemu zarządzania zapasami, wraz z wieloma innymi rzeczami.

System zarządzania zapasami śledzi i utrzymuje wszystkie zapasy we wszystkich lokalizacjach i zapewnia szczegółowy przegląd.

Utrzymuje również poziomy zapasów, aby utrzymać je w wystarczającym stopniu dla przewidywanych zamówień i wymagań.

Wszystko z IMS jest zautomatyzowane i często otrzymujesz przypomnienia o wszelkich zmianach, które należy wprowadzić w ekwipunku.

Z drugiej strony system zarządzania magazynem jest potrzebny do zarządzania zadaniami magazynowymi, takimi jak

 • Zarządzanie zapasami
 • Śledzenie przesyłek
 • Realizowanie zamówień w najbardziej efektywny sposób
 • Standaryzacja wszystkich procesów od magazynowania po dostarczenie produktu do klienta

WMS może działać niezależnie bez konieczności posiadania IMS, ale może być również używany jako część systemów planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP). IMS może być używany tylko zgodnie z jego przeznaczeniem i innym rozwiązaniem programowym, które zajmuje się śledzeniem przesyłek i obsługą klienta.

Ponadto IMS wydaje się być znacznie prostszy i łatwiejszy niż WMS pod względem złożoności. Jednak WMS zapewnia większą kontrolę i wgląd, jednocześnie koncentrując się na innych zadaniach.

Teraz, gdy znasz już podstawy systemu WMS, zobaczmy, jak ogólnie pomaga on Twojej firmie.

W jaki sposób WMS przynosi zysk Twojej firmie?

Jeśli chodzi o rzeczywisty zysk z WMS, musisz zrozumieć, że WMS rzadko będzie bezpośrednią przyczyną większych zarobków.

Zamiast tego WMS pomoże Ci załatwić sprawy znacznie szybciej i skuteczniej, aby zwiększyć sprzedaż.

Na przykład WMS zmniejsza koszty pracy, wykorzystuje wszelką istniejącą siłę roboczą i maksymalizuje wydajność. Dodatkowo WMS może obniżyć koszty szkoleń dla nowych pracowników i ograniczyć błędy, które mogą prowadzić do strat.

Krótko mówiąc, WMS to bardziej uzyskanie lepszych korzyści, które zwiększą Twoje zyski, jeśli zostaną skutecznie wykonane.

Wybitne funkcje WMS

Zanim przejdziesz do naszej listy 10 najlepszych systemów zarządzania magazynem, dowiedz się, jak znaleźć odpowiednie dla siebie oprogramowanie.

Oto niektóre z najważniejszych funkcji, których możesz szukać w dobrym WMS:

#1. Funkcjonalność i cechy systemu

Pierwszym czynnikiem jest elastyczność i możliwość skalowania wraz ze wzrostem Twojej organizacji.

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest uzyskanie WMS, który ma najwięcej funkcji. Jednak w większości przypadków firma musi wykonywać zadania w ramach budżetu.

Tak więc, jeśli masz napięty budżet, najlepszym sposobem na zrobienie tego jest WMS, który robi dokładnie to, czego potrzebujesz, bez rozbijania banku.

#2. Elastyczność i bycie odpornym na przyszłość

Posiadanie WMS, o który nie musisz się martwić nawet kilka lat później, ułatwi Ci życie.

Poza tym możesz również zdecydować się na oprogramowanie, które często się aktualizuje, aby dodać więcej funkcji lub uczynić je bardziej przyjaznym dla użytkownika.

#3. Integracje

WMS będzie częścią całej infrastruktury cyfrowej Twojej firmy. Uzyskaj system, który można łatwo zintegrować z innym oprogramowaniem, takim jak ERP i innymi rozwiązaniami, których możesz potrzebować lub których możesz obecnie używać.

#4. Przystępność i zwrot z inwestycji

Niezależnie od tego, jak dobry jest system WMS, musi on zmieścić się w Twoim budżecie, abyś go otrzymał. Więc najpierw zrozum swoje ograniczenia budżetowe, a następnie oblicz zwrot z inwestycji, jakiego oczekujesz od WMS.

Pozwoli to zaoszczędzić trochę pieniędzy i pomóc w ustaleniu realistycznych celów operacji WMS.

#5. Łatwość użycia

Skomplikowany, bogaty w funkcje system nie jest dobry, jeśli nie możesz go dobrze obsługiwać. Tak więc, jeśli chodzi o wybór WMS, łatwość obsługi staje się istotnym czynnikiem. Zwykle można uzyskać sesje demonstracyjne lub bezpłatne wersje próbne, aby ocenić ten czynnik i określić, czy rzeczywiście możesz korzystać z oprogramowania.

#6. Śledzenie

Kolejną ważną rzeczą w zarządzaniu magazynem jest możliwość śledzenia postępów w trakcie całego postępowania i dysponowanie wskaźnikami, które można analizować.

Pełne zrozumienie danych z tego pomoże Ci zoptymalizować operacje i usprawnić zarządzanie magazynem.

Istnieje kilka innych drobnych czynników, które należy wziąć pod uwagę:

 • Przydatność WMS
 • Dobra reputacja i recenzje firm, które posiadają lub obecnie korzystają z WMS
 • Dodatkowe funkcje, takie jak skupienie się na magazynowaniu i logistyce, zarządzaniu transakcjami itp.

Po dokładnym przeanalizowaniu wszystkich tych czynników nadszedł czas, aby rozpocząć poszukiwania idealnego systemu WMS.

Możesz zacząć tutaj i zobaczyć naszą listę najlepszych systemów zarządzania magazynem, aby uporządkować swoje zapasy.

Porządnie

Porządnie jest bardzo wszechstronnym i renomowanym systemem zarządzania magazynem, zaprojektowanym w celu ułatwienia każdemu wykonywania podstawowych funkcji zarządzania zapasami.

Cechy Sortly

 • Łatwe śledzenie dzięki skanowalnym kodom QR i kodom kreskowym
 • Przypomnienia i alerty dotyczące wymagań magazynowych
 • Konfigurowalne raporty i spostrzeżenia
 • Prowadź rejestr wszystkich osób korzystających z określonych zapasów
 • Łatwe tworzenie kopii zapasowych i synchronizacja danych
 • Kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami dla firm i klientów, jeśli przyznasz im dostęp

Sortly to fantastyczne narzędzie, które pomoże Ci dbać o zapasy i śledzić wysyłkę, dopóki nie dotrze ona bezpiecznie do Twojego klienta.

Możesz zacząć korzystać z tej aplikacji bezpłatnie z ograniczoną użytecznością lub uzyskać 14-dniową bezpłatną wersję próbną wersji premium.

NetSuite

Netsuite firmy Oracle jest niesamowity do obsługi zapasów z przetwarzaniem mobilnym i doskonałą widocznością zapasów.

Ten system WMS oferuje również takie korzyści, jak ulepszone przechwytywanie i dokładność danych, zoptymalizowane wykorzystanie przestrzeni, zwiększenie wydajności pracy i wiele innych. Nie musisz także synchronizować wszystkiego między urządzeniami, ponieważ NetSuite bezproblemowo komunikuje się ze wszystkimi systemami.

Funkcje NetSuite

 • Lepsza widoczność zapasów dzięki śledzeniu w czasie rzeczywistym towarów wchodzących do magazynu, przemieszczających się przez niego i wychodzących z niego.
 • Łatwe zarządzanie logistyką przychodzącą dzięki wstępnie zdefiniowanym strategiom przechowywania i śledzeniu danych w celu łatwego odkładania i odbierania.
 • Zarządzanie pojemnikami dla większej funkcjonalności w zarządzaniu zapasami

NetSuite firmy Oracle istnieje od ponad 2 dekad i jest popularnym wyborem dla wielu firm na całym świecie.

Kula WMS

Kula WMS to wielofunkcyjny system WMS z kilkoma korzyściami, takimi jak bycie systemem opartym na chmurze, umożliwiającym szybkie wdrażanie zamówień i zapewniającym globalny dostęp.

Charakteryzuje się dużą elastycznością i silnym zestawem funkcji, który będzie satysfakcjonujący dla prawie wszystkich branż.

Funkcje Sphere WMS

 • System oparty na chmurze do łatwego tworzenia kopii zapasowych i przechowywania danych, do którego można uzyskać dostęp z dowolnego miejsca na świecie
 • Śledzenie w czasie rzeczywistym, widoczność i raportowanie zapasów dla lepszego zarządzania magazynem
 • Niesamowity poziom integracji eCommerce i ERP dla płynnych przepływów pracy i współpracy
 • Łatwy odbiór i przechowywanie artykułów inwentarzowych oraz dostęp do wszystkiego dla lepszego zarządzania zapasami
 • Posiada aplikację mobilną umożliwiającą zdalny dostęp do systemu

Sphere to idealne rozwiązanie dla firm poszukujących jednego systemu o maksymalnych możliwościach zarządzania magazynem.

Infoplus

Infoplus został zaprojektowany przez twórców z doświadczeniem z pierwszej ręki w radzeniu sobie z zarządzaniem zapasami i innymi sprawami związanymi z gospodarką magazynową.

Jest to oparty na chmurze system WMS dla firm, które chcą usprawnić procesy magazynowe od początku do końca.

Cechy Infoplus

 • Usprawniona wysyłka i zamówienia dzięki lepszemu zarządzaniu zamówieniami, zautomatyzowanym systemom, wielokanałowej sprzedaży detalicznej i zakupom cenowym
 • Doskonałe zarządzanie zapasami z kontrolą jakości i planowaniem magazynu
 • Bezproblemowa integracja zapasów dla dużych sprzedawców detalicznych, wózków sklepowych i przewoźników
 • Dostosowane API Infoplus, które przeniesie Twój sklep eCommerce na zupełnie nowy poziom

Oprócz powyższych funkcji Infoplus ma do zaoferowania znacznie więcej. Możesz zacząć od skontaktowania się z nimi w celu uzyskania spersonalizowanej wyceny.

EVS Mobe3 WMS

Mobe3 zapewnia wymierne ulepszenia magazynu oraz szereg funkcji ułatwiających i usprawniających zarządzanie magazynem.

Dzięki doskonałym integracjom i płynnemu użytkowaniu na co dzień, Mobe3 jest idealnym rozwiązaniem przyspieszającym zarządzanie zapasami. Posiada również funkcje zaprojektowane do automatyzacji pobierania, pakowania, wysyłki, odbioru, odkładania i liczenia cykli.

Funkcje Mobe3

 • Widoczność zapasów w czasie rzeczywistym, aby zobaczyć aktualne zapasy
 • Niezwykle przyjazny dla użytkownika interfejs użytkownika dla łatwiejszego zrozumienia wszystkich funkcji
 • Łatwa integracja z systemami, takimi jak ERP, a także innymi systemami, takimi jak TMS, MES, wagi, roboty i Slack

Mobe3 może nie być tak rozbudowany, jak inne systemy WMS z tej listy, ale zapewnia wystarczającą kontrolę, aby prawidłowo zarządzać magazynem.

Softeon

Softeon to oparty na chmurze system WMS, który oferuje innowacyjne rozwiązania do zarządzania łańcuchem dostaw i zapasami. Jest wysoce skalowalny i elastyczny, co doskonale sprawdza się w rozwijających się firmach.

Softeon poprawia wydajność pracy, dokładność wysyłki i zarządzanie zapasami.

Funkcje Softeon WMS

 • Śledzenie i raporty wydajności pracy
 • Skalowalna architektura systemu, idealna dla startupów i średnich firm, które planują rozwój
 • Świetna obsługa materiałów
 • Poprawiona dokładność wysyłki, którą można poddać audytowi w celu znalezienia obszarów wymagających poprawy lub rozwiązania problemów

Możesz zacząć korzystać z Softeon, kontaktując się z nimi lub prosząc o zaplanowaną rozmowę z ekspertem, aby zrozumieć WMS i uzyskać spersonalizowane rozwiązanie dla Twojej firmy.

Centrala 3PL

3PL WMS 3PL Central została stworzona przez ekspertów, aby usprawnić pracę na co dzień i poprawić ogólną wydajność.

Zapewnia również informacje w czasie rzeczywistym, doskonałe przepływy pracy związane z rozliczeniami i wiele innych funkcji.

Cechy 3PL WMS

 • Posiada odpowiedni system zarządzania zapasami, który śledzi wszystkie Twoje produkty i zapisuje informacje w chmurze
 • Pomaga w integracji API i EDI oraz automatyzuje zamówienia i wysyłkę
 • Posegmentowane zasoby, rozliczenia i raportowanie dla lepszego przepływu pracy
 • Czy rozliczanie i fakturowanie specyficzne dla 3PL?

3PL WMS jest łatwy w użyciu i rozwija się wraz z rozwojem Twojej firmy. Możesz rozpocząć korzystanie z 3PL, zamawiając sesję demonstracyjną, aby uzyskać doświadczenie z pierwszej ręki, a następnie ją kupując.

Łatwy system WMS firmy Mecalux

Łatwy WMS by Mecalux to system zarządzania magazynem, który sprawi, że Twój łańcuch dostaw będzie bardziej konkurencyjny i zmaksymalizuje potencjał Twoich zapasów.

Funkcje Easy WMS firmy Mecalux

 • Możliwość łatwej integracji z systemami ERP
 • Usprawnione przepływy pracy produktów i baza informacji o produktach
 • Kontrola stanów magazynowych w czasie rzeczywistym w celu monitorowania zapasów i wprowadzania zmian
 • Łatwa elastyczność, adaptacyjność i skalowalność w celu spersonalizowanego użytkowania

Easy WMS to system WMS o ograniczonej funkcjonalności, który doskonale nadaje się do szybkiego i łatwego zarządzania zapasami oraz lepszej integracji.

EPG LFS

EPG LFS pomoże Ci połączyć wszystkie systemy zarządzania magazynem oraz zaplanować i kontrolować przepływ materiałów i informacji.

EPG LPS jest dostępny na wszystkich głównych platformach i doskonale współpracuje z telefonami komórkowymi, ułatwiając zarządzanie i nawigację po zasobach. Obejmuje również zarządzanie pracownikami i zasobami w celu optymalizacji kosztów operacyjnych.

Cechy EPG LFS

 • Zaawansowana reprezentacja danych dla wszystkich danych procesowych z intralogistyki
 • Gospodarka magazynowa i magazynowa z wykorzystaniem koszy
 • Inteligentne prognozowanie zamówień na podstawie wcześniejszych danych i analiz logistycznych

EPG LFS to innowacyjne rozwiązanie WMS, które może sprostać wymaganiom różnych branż i nadal świetnie się w nim sprawdza.

Generix WMS

Generix WMS to wysoce elastyczny i adaptacyjny system WMS, który doskonale sprawdza się w zarządzaniu łańcuchem dostaw i kontroli zapasów. Zwiększa również produktywność dzięki lepszej współpracy i widoczności.

Generix WMS oferuje doskonałą kontrolę nad zarządzaniem zapasami i informacjami o ich przechowywaniu. Generix dostarcza inne rozwiązania, aby stworzyć dobrze zaokrąglony ekosystem z systemem zarządzania magazynem.

Funkcje Generix WMS

 • Łatwa integracja z innymi rozwiązaniami Generix w celu zapewnienia doświadczenia ekosystemu
 • Większa łączność i kontrola dzięki harmonogramowi synchronizacji
 • Synchronizuj i porządkuj swoje sloty w efektywnych przepływach pracy, aby przestrzegać terminów i tworzyć raporty dla dalszych ulepszeń

Sam Generix WMS jest przyzwoitym systemem, ale nie dorównuje innym narzędziom z tej listy. Jednak jako kompletny pakiet Generix, możesz świetnie wykorzystać ten system z innymi rozwiązaniami.

Zawijanie

Posiadanie odpowiedniego WMS podczas prowadzenia biznesu eCommerce ma kluczowe znaczenie dla prowadzenia udanego biznesu.

Powyższe WMS są sprawdzone, sprawdzone i najlepsze na rynku. Wybierz więc ten, który odpowiada Twoim potrzebom biznesowym.

Możesz również zainteresować się tymi narzędziami do kodowania kreskowego do zarządzania zapasami.

x