10 najlepszych wtyczek do generowania potencjalnych klientów dla WordPress w 2023 r

Podstawą każdego biznesu jest sprzedaż, bez której biznes nie istnieje. Zdolność do przekształcania zwykłych gości w lojalnych klientów umożliwia firmom generowanie sprzedaży i rozkwit.

Ponadto sprzedaż tworzy relacje między klientami a firmami. W tym miejscu pojawia się znaczenie generowania leadów.

Dobrze zaprojektowana witryna biznesowa może być potężnym narzędziem do generowania leadów i przyciągania nowych klientów. Skuteczne techniki generowania leadów mogą ułatwić płynną komunikację między klientami a firmami. Dzięki WordPress dostępnych jest wiele wtyczek, które mogą generować leady w celu wdrożenia skutecznej strategii sprzedaży.

W tym artykule omówimy, czym jest generowanie leadów i dlaczego Twoja firma tego potrzebuje. Przeanalizujemy również kilka wszechstronnych i skutecznych wtyczek do generowania potencjalnych klientów, które pomogą Ci tworzyć skuteczne listy e-mailowe, tworzyć formularze zgody i nie tylko.

Co to jest generowanie leadów?

Generowanie leadów to proces pozyskiwania i przekształcania potencjalnych klientów w leady, które następnie są pielęgnowane w płacących klientach. Wiąże się to z definiowaniem rynków docelowych, rozpowszechnianiem świadomości marki i tworzeniem treści informacyjnych.

W rezultacie zainspiruje to klientów do udostępniania swoich danych kontaktowych i komunikowania się z firmą.

Aby odkryć i zakwalifikować leady, należy zmotywować potencjalnych klientów do wykonania określonych działań. Oto kilka typowych działań, do których można zachęcać odwiedzających w ramach generowania leadów:

 • Wypełnianie formularza kontaktowego: polega na podaniu przez klientów swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail i innych informacji kontaktowych za pośrednictwem formularza kontaktowego.
 • Pobieranie przydatnych zasobów: Odwiedzających można zachęcić do uzyskania oficjalnego dokumentu, e-booka lub innych wartościowych treści w zamian za informacje kontaktowe.
 • Rejestracja na seminarium internetowe lub wydarzenie: umożliwienie klientom dołączenia do seminarium internetowego lub wydarzenia, co jest doskonałą metodą interakcji i rozwijania z nimi kontaktów.
 • Wypełnianie ankiety: Przeprowadzanie ankiet wśród klientów to świetny sposób dla firm, aby dowiedzieć się więcej o ich wymaganiach i zainteresowaniach.
 • Subskrypcja biuletynu: Ułatwia to firmom komunikację i regularne dostarczanie istotnych informacji potencjalnym klientom.
 • Prośba o demo: To kolejne fantastyczne podejście do wzbudzenia ciekawości potencjalnych konsumentów. Zwiększa to prawdopodobieństwo, że staną się oni płacącymi klientami.
 • Dokonywanie zakupów: Przekształcenie potencjalnych konsumentów w płacących jest ostatecznym celem generowania leadów.

Ostatecznym celem generowania leadów jest pomoc klientom w ich ścieżce zakupowej, aż do zakończenia procesu zakupu. Idąc dalej, dowiedzmy się, dlaczego każda firma musi ustanowić solidną strategię generowania leadów.

Dlaczego Twoja firma potrzebuje procesu generowania leadów?

W dzisiejszym konkurencyjnym środowisku biznesowym zwiększanie obecności w Internecie jest tak samo ważne, jak rozwijanie relacji z klientami. Dlatego generowanie leadów jest niezbędne zarówno dla małych firm internetowych, jak i dużych korporacji biznesowych. Umożliwia firmom lepsze zrozumienie rynku docelowego i opracowanie niestandardowych planów marketingowych.

Większość firm internetowych ma trudności z generowaniem wysokiej jakości leadów i nie jest w stanie wygenerować zysku. Dotarcie do właściwych odbiorców i przedstawienie im praw, którymi są zainteresowani, to kluczowe elementy procesu generowania leadów. Dzięki temu szansa na poszerzenie bazy oddanych klientów i osiągnięcie sukcesu rośnie wykładniczo.

Aby lepiej zrozumieć konieczność generowania leadów, poznajmy jego zalety.

Lepsze możliwości sprzedaży

Generowanie leadów zapewnia firmom stały przepływ potencjalnych klientów. Dlatego jest niezbędnym elementem nowoczesnego biznesu. Dotarcie do właściwych odbiorców i przedstawienie im preferowanych przez nich ofert to kluczowe elementy procesu generowania leadów. W ten sposób większa liczba odbiorców dzięki generowaniu leadów pomaga zwiększyć możliwości sprzedaży.

Lepszy wgląd w klienta

Generowanie leadów dostarcza firmom przydatnych informacji o ich potencjalnych klientach. Dzięki tym wszystkim informacjom firmy dokładnie rozumieją swoich docelowych odbiorców. W ten sposób łatwiej jest opracować wszelkie przyszłe plany marketingowe i oferty zgodnie z ich wymaganiami. Klienci są zadowoleni i lojalni wobec sklepów internetowych, które lepiej rozumieją ich oczekiwania.

Strategia marketingowa oszczędzająca pieniądze

W porównaniu z konwencjonalnymi taktykami marketingowymi, generowanie leadów jest bardziej opłacalną strategią marketingową, ponieważ obniża koszt pozyskania i zapewnia większy zwrot z inwestycji.

Firmy mogą zmniejszyć koszty nieefektywnych technik marketingowych i zwiększyć efektywność swoich inicjatyw marketingowych, lokalizując odpowiednich potencjalnych klientów. Dodatkowo pozwala właścicielom sklepów internetowych skoncentrować swoje działania marketingowe na osobach, które są najbardziej skłonne do konwersji, oszczędzając czas i pieniądze.

Rozpoznawalność i ekspozycja marki

Generowanie leadów pozwala organizacjom zwiększyć ekspozycję i znajomość marki na rynku docelowym. Umożliwia także organizacjom łączenie się z potencjalnymi klientami, co może prowadzić do większej lojalności wobec marki i promowania marki.

Uczestnictwo w inicjatywach generowania leadów umożliwia firmom zdobycie pozycji liderów opinii w swojej branży. W rezultacie ogólna widoczność lub świadomość rynkowa firmy szybko wzrasta.

Tworzenie silnej bazy obserwujących

Działania związane z generowaniem leadów koncentrują się na dostarczaniu wysokiej jakości treści i kontaktowaniu się z potencjalnymi klientami w mediach społecznościowych. Celem jest promowanie firmy jako myślącego lidera na rynku. To nie tylko poszerza bazę klientów, ale także kultywuje społeczność obserwujących, którzy stają się entuzjastami marki i klientami.

Opinie klientów na dowód

Recenzje poprzednich klientów można wykorzystać do zachęcenia nowych potencjalnych klientów i przekonania ich do dokonania zakupu. Jedną z metod generowania potencjalnych klientów jest zbieranie i wykorzystywanie rekomendacji klientów w treściach promocyjnych, takich jak tekst strony internetowej, posty w mediach społecznościowych i infografiki.

Eliminacja niepotrzebnych podejść

Generowanie leadów generuje wysokiej jakości leady, które są już zainteresowane skorzystaniem z oferty firmy. Zastępuje wymagania dotyczące niepotrzebnych metod, takich jak zimne rozmowy telefoniczne i wysyłanie wiadomości e-mail. Dzięki temu marketerzy mają więcej czasu, aby skoncentrować się na zabezpieczeniu sprzedaży klientom chętnym do zakupu.

Automatyzacja zarządzania leadami

Rozwiązania takie jak CRM, narzędzia e-mail marketingu i platformy danych klientów mogą uprościć i zautomatyzować proces zarządzania potencjalnymi klientami. Rozwiązania te zapewniają płynną integrację danych oraz dają jasny obraz potencjalnych klientów i ich aktywności. W końcu działania marketingowe i sprzedażowe zostają ulepszone.

Przewaga konkurencyjna

Generowanie leadów pozwala firmom internetowym wyróżnić się na tle konkurencji. Daje dostęp do najnowocześniejszych technologii i metod marketingowych. Umożliwia firmom wyprzedzenie konkurencji w zakresie taktyk generowania leadów.

Nadszedł czas, aby wykonać działania związane z generowaniem leadów na wyższy poziom, korzystając z jednych z najlepszych wtyczek WordPress. Celem tej kompilacji jest przedstawienie najbardziej wydajnego zestawu wtyczek, które pomogą Twojej firmie w szybszym rozwoju.

Starannie wybraliśmy najlepsze narzędzia do generowania leadów w każdej kategorii, abyś nie czuł się przytłoczony wyborem jednego z nich.

Płynne formularze

przedstawiamy Fluent Forms, niezrównaną wtyczkę do tworzenia formularzy kontaktowych do generowania leadów. Ta wtyczka oferuje przyjazny dla użytkownika interfejs typu „przeciągnij i upuść”, który przyspiesza proces tworzenia formularzy. Zapewnia dostęp do szerokiej gamy funkcji premium oraz unikalnych i dodanych funkcji.

Pożegnaj się z czasochłonnym kodowaniem i powitaj prostą integrację formularzy w swojej witrynie. Twórz skuteczne formularze kontaktowe, formularze subskrypcji lub wszelkiego rodzaju formularze WP od razu.

Kluczowe cechy:

 • Konstruktor formularzy kontaktowych z opcją przeciągnij i upuść.
 • Układy są dostępne dla wielokolumnowych formularzy kontaktowych.
 • Pola formularzy przy użyciu zaawansowanej logiki warunkowej.
 • Formularze internetowe z pełną responsywnością mobilną.
 • Google Recaptcha jest dostępny do ochrony formularzy.
 • Szablony wielokrotnego użytku dla różnych formularzy.
 • Walidacja i przesyłanie danych Ajax.
 • Integracja Mailchimp i Slack i nie tylko.

Zaangażowanie Icegramu

Icegram zaangażowanie to najlepsze rozwiązanie marketingowe i pop-up dla WordPress. Jeśli chcesz generować więcej potencjalnych klientów ze swojej listy e-mailowej i angażować odbiorców, ta wtyczka jest dla Ciebie.

Ta wtyczka umożliwia blogerom i właścicielom firm internetowych przechwytywanie potencjalnych klientów i zwiększanie konwersji. Bez pisania ani jednej linijki kodu możesz tworzyć wspaniałe wyskakujące okienka, slajdy, opcje, paski powitalne i nie tylko.

Kieruj i personalizuj wiadomości w oparciu o zaawansowane reguły automatyzacji zachowań. Uruchom nieograniczoną kampanię dla nieograniczonej publiczności. Stwórz i zacznij korzystać z kampanii w ciągu kilku kliknięć.

Kluczowe cechy:

 • Całkowicie darmowe narzędzie
 • Gotowe szablony i widżety do przechwytywania potencjalnych klientów
 • Działa bezbłędnie z dowolnymi motywami WordPress
 • Solidne środki bezpieczeństwa i struktura kodowania
 • Wyzwalacze i przejścia, które podkreślają wrażenia użytkownika
 • Zaawansowane i prawdziwe wsparcie ludzkie, nawet dla darmowych użytkowników
 • Oferuje ponad 50 wyskakujących okienek, szablonów, paska akcji, motywów i nie tylko

HubSpot

Dzięki HubSpot uzyskasz dostęp do kompletnej platformy ze wszystkim, czego potrzebujesz, aby odnieść sukces w sprzedaży, marketingu i obsłudze klienta.

Chociaż każdy z jej produktów jest sam w sobie dość potężny, ich pełny potencjał ujawnia się, gdy są stosowane w zgodzie ze sobą. Skorzystaj z bezpłatnej wtyczki HubSpot WordPress, aby to sprawdzić.

Z pomocą HubSpot stwórz solidne relacje z rynkiem docelowym i rozwijaj swój biznes. Wtyczka zawiera funkcje typu „wszystko w jednym”, które pozwalają zautomatyzować cały proces zarządzania potencjalnymi klientami.

Kluczowe cechy:

 • Zarządzanie kontaktami (CRM) i zarządzanie leadami w jednym miejscu
 • Twórz i wysyłaj e-maile za pomocą e-mailowych kampanii marketingowych
 • Błyskawiczna komunikacja za pośrednictwem czatu na żywo i chatbotów
 • Zbieraj potencjalnych klientów i dane za pomocą dostosowywanych formularzy
 • Uzyskaj dogłębną analizę swoich kampanii generujących leady
 • Integracja z mediami społecznościowymi, platformami projektowymi i nie tylko
 • Planowanie integracji oprogramowania dla wydarzeń i spotkań

MailOptin

MailOptin to niesamowita wtyczka do tworzenia formularzy i generatora wyskakujących okienek dla WordPress. Pomaga zwiększyć liczbę subskrybentów poczty e-mail, generować więcej potencjalnych klientów i zwiększać sprzedaż. Oferuje również różne rodzaje formularzy, spersonalizowane wiadomości i wezwania do działania dla różnych opcji wyświetlania.

Przyjazny dla użytkownika kreator wyskakujących okienek ułatwia szybkie tworzenie oszałamiających wyskakujących okienek i kampanii generujących leady. Dodatkowo automatycznie dystrybuuje wpisy na blogu do użytkowników WordPress i subskrybuje biuletyn e-mailowy.

Kluczowe cechy:

 • Twórz i dostosowuj wyskakujące okienka lightbox
 • Lista e-mailowa z paskiem bocznym i formularzami widgetów
 • Pokaż ukierunkowaną wiadomość za pomocą przycisku wezwania do działania
 • Zaawansowana ochrona przed spamem podczas przesyłania formularzy
 • Opcje wyświetlania i formularze rejestracji e-mail
 • Biuletyny e-mailowe (powiadomienie o nowym poście, podsumowanie wiadomości e-mail, transmisje, planowanie)

HollerBox

Dzięki HollerBox Popups dla WordPress możesz drastycznie poprawić generowanie leadów i sprzedaż w swojej witrynie. To narzędzie może być świetną alternatywą w porównaniu do innych wtyczek do generowania leadów.

Hollerbox to całkowicie samodzielnie hostowana platforma, która umożliwia korzystanie z nieograniczonej liczby wyskakujących okienek, potencjalnych klientów i wyświetleń. Jest idealny dla firm poszukujących wydajnych wyskakujących okienek, w tym agencji, sprzedawców internetowych i małych startupów.

Kluczowe cechy:

 • Stwórz i dostosuj zoptymalizowany kreator wyskakujących okienek do generowania leadów
 • Generuj nieograniczone wyskakujące okienka, leady lub wyświetlenia.
 • Kieruj reklamy na określone strony, posty i segmenty użytkowników.
 • Konfigurowalne opcje postów, układu, stylizacji i animacji
 • Integruje się z popularnymi platformami CRM i e-mail marketingu
 • Przyjazny dla użytkownika interfejs, który nie wymaga kodowania
 • Śledź wyskakujące okienka i współczynniki konwersji za pomocą narzędzi analitycznych

Uzyskaj kontrolę nad witryną

Getsitecontrol to elastyczna wtyczka WordPress oferująca wiele alternatywnych wyskakujących okienek w celu zwiększenia współczynników konwersji witryny. Możesz konstruować idealne wyskakujące okienka do generowania potencjalnych klientów poprzez subskrypcje e-mail, formularze ankiet, formularze zakupów i wyskakujące okienka promocyjne.

Więcej opcji, takich jak slajdy, pływające paski powiadomień i wyskakujące okienka z zamiarem wyjścia, pozwolą Ci przekazać wezwanie do działania odpowiednim odbiorcom we właściwym czasie. Ta responsywna wtyczka działa doskonale na różnych urządzeniach mobilnych.

Kluczowe cechy:

 • Galeria szablonów umożliwia tworzenie wyskakujących okienek w ciągu kilku minut.
 • Nieskazitelny wygląd wyskakujących okienek na urządzeniach mobilnych.
 • Precyzyjnie projektuj wyskakujące okienka za pomocą wbudowanych edytorów CSS.
 • Brak umiejętności technicznych wymaganych do tworzenia wyskakujących okienek
 • Segmentacja odbiorców docelowych na podstawie lokalizacji, UTM i innych czynników.
 • Wyświetlaj wyskakujące okienka w zależności od aktywności i zachowania klienta.
 • Twórz wielostronicowe wyskakujące okienka, a także testuj je A/B
 • Zintegruj się z narzędziami marketingu e-mailowego, Google Analytics i nie tylko.

Odważny budowniczy

Brave Builder to najlepsze rozwiązanie do maksymalizacji konwersji w witrynie WordPress. Możesz łatwo tworzyć charakterystyczne wyskakujące okienka, formularze generujące nogi, lepkie paski i paski boczne. W ten sposób przyciąganie odwiedzających i generowanie sprzedaży staje się łatwiejsze dzięki edytorowi typu „przeciągnij i upuść”.

Darmowa edycja Brave builder oferuje 9 podstawowych komponentów, które spełnią Twoje indywidualne wymagania dotyczące konwersji. Zawiera tekst, obrazy, przyciski i formularze różnych typów. Niezależnie od tego, czy chcesz zwiększyć liczbę zapisów na newsletter, zbierać leady za pomocą formularzy kontaktowych, czy publikować ogłoszenia za pomocą modów i lightboxów, Brave Builder zapewni Ci wszystko.

Kluczowe cechy:

 • Bezproblemowe tworzenie i dostosowywanie wyskakujących okienek za pomocą edytora typu „przeciągnij i upuść”.
 • Integracja WooCommerce w celu zwiększenia sprzedaży poprzez sprzedaż dodatkową, sprzedaż krzyżową i powiązane wyskakujące okienka produktów.
 • Elastycznie twórz formularze zgody, formularze zwrotne i formularze kontaktowe.
 • Docieraj do klientów we właściwym czasie za pomocą odpowiedniego wyskakującego okienka i ustalaj za jego pomocą niestandardowe cele.
 • Twórz wyskakujące okienka za pomocą szeregu wstępnie zaprojektowanych szablonów.
 • Ponad 20 platform biuletynów lub integracja usług
 • Dzięki analityce rozróżnij produktywne wyskakujące okienka

Płynny CRM

Fluent CRM to solidna wtyczka WordPress do zarządzania relacjami z klientami i marketingu e-mailowego. Oferuje kompleksowy zestaw funkcji do zarządzania i śledzenia interakcji z klientami, sprzedaży i wniosków o wsparcie. Scentralizowany pulpit nawigacyjny tego narzędzia pozwala zarządzać całym procesem generowania leadów, oszczędzając cenny czas.

Możesz szybko segmentować swoich klientów, prowadzić zautomatyzowane kampanie e-mailowe i tworzyć niestandardowe raporty. W ten sposób pomiar satysfakcji klienta i zysków staje się łatwy. Wtyczka integruje się również z różnymi znanymi systemami marketingowymi i płatniczymi, dzięki czemu jest kompletnym pakietem dla firm każdej wielkości.

Kluczowe cechy:

 • Wysyłaj, planuj, śledź i automatyzuj kampanie e-mailowe.
 • Przechowuj, zarządzaj i organizuj wszystkie leady i klientów w jednym miejscu.
 • Przechwytuj potencjalnych klientów za pomocą różnych formularzy, takich jak formularze kontaktowe, formularze internetowe, strony docelowe itp.
 • Pielęgnuj potencjalnych klientów za pomocą kolejnych wiadomości e-mail, planowania spotkań i śledzenia zachowania potencjalnych klientów.
 • Rozwiązanie do zarządzania potokiem sprzedaży do monitorowania i kontrolowania przepływu leadów i transakcji.
 • Rozwiązanie biuletynu e-mail do wysyłania wiadomości e-mail, zbierania potencjalnych klientów i śledzenia współczynników otwarć
 • Zintegrowane formularze zgody do tworzenia, dostosowywania, wyzwalania i automatyzacji postów
 • Integracja z WooCommerce, EDD, lifterLMS, LearnDash i innymi

Gwar

Tworzenie listy e-mailowej i konwertowanie odwiedzających witrynę nigdy nie było łatwiejsze niż dzięki Hustle. Ta najlepsza wtyczka marketingowa zapewnia prostą procedurę konfiguracji formularzy zgody w celu wyświetlania ukierunkowanych wiadomości. Ponadto otrzymasz wyskakujące okienka marketingowe i profesjonalnie zaprojektowane motywy.

Otrzymasz w pełni konfigurowalne, responsywne wyskakujące okienka, wsuwane i osadzone, które wchodzą w interakcję z odwiedzającymi we właściwym czasie. Gotowe szablony pomogą Ci od razu rozpocząć tworzenie modułów. Ponadto narzędzie zapewnia szczegółowe informacje, takie jak dane demograficzne klientów, szczegóły dotyczące urządzeń i inne działania.

Kluczowe cechy:

 • Uzyskaj gotowe szablony dla różnych typów ofert.
 • W pełni konfigurowalne i responsywne moduły.
 • Dalsze opcje dostosowywania (obrazy, typografia, kolor i inne).
 • Ustawiaj warunki zgodnie z zachowaniem klientów dzięki ukierunkowanym ustawieniom wyświetlania.
 • Wyświetlaj wyskakujące okienka dla różnych zachowań, takich jak czas spędzony na stronie, przewijanie i zamiar wyjścia.
 • Wysyłaj ręczne lub automatyczne wiadomości e-mail do zainteresowanych klientów i subskrybentów.
 • Zdobądź więcej obserwujących dzięki opcjom udostępniania w mediach społecznościowych, takim jak przyciski, widżety i inne.
 • Integruje się z popularnym narzędziem do tworzenia formularzy i usługami poczty e-mail.
 • Śledź wszystkie dane, statystyki konwersji i wykresy z odpowiednią reprezentacją.

Formularze Optina

Optin Forms to proste narzędzie do projektowania oszałamiających, eleganckich formularzy zgody dla Twojej witryny WordPress bez wiedzy technicznej. Możesz szybko wybrać ulubioną usługę e-mail ze stylu i spersonalizować jej wygląd, aby pasowała do stylu Twojej marki. Co więcej, możesz dodawać różne formularze jednym kliknięciem myszy lub używać skrótów, aby ustawić je dokładnie tam, gdzie chcesz.

Kluczowe cechy:

 • Współpracuje z różnymi rozwiązaniami pocztowymi (AWeber, iContact, MailChimp i inne).
 • W zestawie 5 wyjątkowych projektów formularzy, które można dostosować.
 • Możesz przetłumaczyć teksty na preferowany język.
 • Mobilne responsywne formularze, które mieszczą się nawet na najmniejszym urządzeniu.
 • Połącz swoje formularze w widgecie za pomocą shortcode w dowolnej pozycji.
 • Podkreśl nazwę swojej marki za pomocą formularzy.
 • Położenie formularza można dostosować, aby uzyskać lepszą widoczność.

Notka autora

Aby generować wysokiej jakości leady, właściciel sklepu musi skupić się na wielu zadaniach. Obejmuje takie czynności, jak wyświetlanie formularzy, subskrypcja newslettera, zachowanie klientów i śledzenie konwersji i wiele innych. Dlatego używanie pojedynczej wtyczki może w niektórych przypadkach nie być satysfakcjonujące lub skuteczne. Dlatego musisz być ostrożny przy wyborze wtyczki do swojej witryny WordPress.

Przede wszystkim zastanów się nad celami swojej firmy i strony internetowej. Następnie zdecyduj, jaki rodzaj procesu generowania leadów powinien być dla Ciebie najbardziej odpowiedni i skuteczny. Mając to na uwadze, jeśli koncentrujesz się na formularzach zgody na generowanie leadów, to Icegram Engage, HollerBox lub Gesitecontrol mogą być świetnymi opcjami.

Spośród wszystkich wyżej wymienionych wtyczek HubSpot można uznać za wszechstronną, ponieważ zawiera wszystkie funkcje jako pakiet, który powinien zawierać wtyczka do generowania leadów. Jednak zdecydowanie zaleca się wypróbowanie tych wtyczek raz i użycie tej, która najlepiej pasuje do Twojej firmy.

Końcowe przemyślenia

Jeśli chcesz, aby proces generowania potencjalnych klientów był płynny i łatwiejszy, użycie odpowiedniej wtyczki w witrynie WordPress jest rzeczywiście najlepszą opcją. Właśnie dlatego wybraliśmy jedne z najlepszych wtyczek, aby zminimalizować wysiłek związany z generowaniem potencjalnych klientów. Jeśli wybierzesz odpowiednią wtyczkę z naszej kolekcji, zobaczysz radykalną poprawę wyników sprzedażowych Twojej firmy.