10 najlepszych zasobów edukacyjnych do opanowania języka HTML ZA DARMO

Udostępnij teraz w social media:

Hypertext Markup Language lub HTML to podstawowy element składowy do tworzenia stron internetowych. Jest to zatem niezbędna umiejętność dla początkujących projektantów stron internetowych i programistów. Do nauki języka HTML dostępnych jest wiele drogich zasobów edukacyjnych online.

Jednak dostępne są również bezpłatne zasoby, które są podobnie skuteczne. W ten sposób będziesz mógł tworzyć opłacalne strony internetowe, które są zarówno przydatne, jak i oszałamiające wizualnie.

Znajomość języka HTML pozwala twórcom stron internetowych tworzyć dobrze zorganizowane, dostępne i przyjazne dla użytkownika strony internetowe. Służy również jako punkt wyjścia do nauki dodatkowych technologii internetowych, takich jak CSS i JavaScript.

Zrozumienie HTML jest warunkiem wstępnym wejścia w dziedzinę tworzenia stron internetowych i jest cenną umiejętnością dla każdego, kto buduje strony internetowe lub nimi zarządza.

W tym artykule zapoznasz się z najlepszymi darmowymi zasobami edukacyjnymi do opanowania języka HTML. Nawet jeśli jesteś początkującym, możesz łatwo nauczyć się podstaw tworzenia stron internetowych (HTML), przeglądając te zasoby.

Znaczenie nauki języka HTML

Nauka języka HTML jest korzystna z kilku powodów, a oto niektóre z nich:

Projektowanie stron internetowych: Wszystkie strony internetowe są zbudowane przy użyciu Hypertext Markup Language (HTML). Struktura, układ i zawartość strony internetowej są zapewniane przez język znaczników, który jest używany do generowania stron internetowych. Tak więc do celów tworzenia i publikowania stron internetowych ważna jest znajomość języka HTML.

Możliwości zatrudnienia: Znajomość języka HTML jest bardzo poszukiwana na rynku pracy. Znajomość języka HTML jest niezbędna w wielu zawodach związanych z Internetem. Na przykład twórcy stron internetowych, projektanci, producenci treści i sprzedawcy online.

Zrozumienie tworzenia stron internetowych: Zrozumienie HTML jest pierwszym krokiem w tym kierunku. Służy jako podstawa do nauki zaawansowanych narzędzi do tworzenia stron internetowych, takich jak CSS i JavaScript.

Personalizacja i rozwiązywanie problemów: Znajomość języka HTML umożliwia modyfikowanie i poprawianie motywów i szablonów witryn internetowych. Dzięki temu możesz personalizować i zmieniać wygląd i funkcjonalność serwisu za pomocą kodu HTML.

Komunikacja z twórcami stron internetowych: jeśli znasz język HTML, możesz skuteczniej komunikować się z programistami stron internetowych. Co więcej, zrozumiesz wymagania swojego klienta i stworzysz projekt zgodny z jego preferencjami.

Ulepszenie SEO: HTML jest niezbędny, jeśli chodzi o optymalizację SEO witryny (Search Engine Optimization). Gdy elementy HTML są używane prawidłowo, wyszukiwarki są w stanie lepiej zrozumieć zawartość strony internetowej. W ten sposób łatwiej jest zaindeksować i pozycjonować witrynę w wynikach wyszukiwania.

Przyjrzyjmy się niektórym z najlepszych zasobów edukacyjnych, które pozwolą Ci opanować język HTML za darmo.

Powtórz

Replit to platforma internetowa, na której programiści mogą kodować, tworzyć i współpracować przy projektach oprogramowania. Możesz kompilować, uruchamiać i udostępniać HTML, CSS, JS i inne języki za pośrednictwem przeglądarki. Dlatego nie potrzebujesz żadnego specjalistycznego oprogramowania ani sprzętu, aby uzyskać kompletne środowisko programistyczne.

Kluczowe cechy:

 • Obsługuje kilka języków programowania, takich jak Python, Java, C++, Ruby, JavaScript i inne.
 • Udostępnia edytor kodu online, który umożliwia użytkownikom tworzenie i modyfikowanie kodu w przeglądarce. Edytor zapewnia autouzupełnianie, podświetlanie składni i dodatkowe funkcje, które upraszczają kodowanie.
 • Oferuje wbudowany kompilator i interpretery dla wielu języków programowania, umożliwiając użytkownikom natywne uruchamianie kodu w przeglądarce.
 • Funkcje współpracy przy kodzie w czasie rzeczywistym umożliwiają użytkownikom łatwą pracę w grupach i wymianę kodu z innymi.
 • Hostowanie serwerów internetowych i aplikacji, ułatwiające udostępnianie i wdrażanie programów innym osobom.
 • Zapewnia różnorodne narzędzia do nauki, takie jak samouczki, kursy i wyzwania, aby pomóc użytkownikom w doskonaleniu umiejętności kodowania.
 • Obejmuje dobrze prosperującą społeczność programistów, która udostępnia projekty, zadaje pytania i odpowiada na nie, oferuje pomoc i komentarze.
 • Narzędzia do integracji i kontroli wersji, takie jak Git, ułatwiają zarządzanie modyfikacjami kodu i śledzenie ich.
 • Zarówno darmowe, jak i płatne opcje, gdzie darmowa wersja oferuje dostęp do wszystkich podstawowych funkcji. Opcje premium zapewniają dodatkowe funkcje, w tym spersonalizowane domeny, więcej miejsca na dane i ulepszone aplikacje do pracy zespołowej.
  Jak anulować członkostwo Costco

W3Szkoły

W3Schools to dobrze znana witryna do nauki online, która oferuje bogactwo materiałów do nauki języka HTML. Otrzymasz samouczki, referencje i plac zabaw kodowania do ćwiczenia i wdrażania HTML. Co więcej, możesz także nauczyć się innych języków programowania, takich jak CSS, Python, PHP i innych.

Kluczowe cechy:

 • Uzyskaj obszerną kolekcję samouczków dotyczących języka HTML, obejmujących wszystko, od podstaw po zaawansowane tematy. Przykłady i ćwiczenia mają być łatwe do zrozumienia i wdrożenia.
 • Oferuje dokładne odniesienie HTML, które zawiera szczegółowe informacje o wszystkich tagach HTML, właściwościach i zdarzeniach. Poza tym to odniesienie ułatwia naukę i używanie, dostarczając przykładów i wyjaśnień funkcji każdego znacznika.
 • Oferuje edytor HTML w czasie rzeczywistym, w którym użytkownicy mogą eksperymentować z kodem HTML i natychmiast zobaczyć wyniki. To fantastyczna metoda testowania nowych koncepcji i obserwowania, jak naprawdę działa HTML.
 • Zapewnij użytkownikom certyfikat HTML po pomyślnym ukończeniu kursu i zdaniu ocen z powiązanych tematów. Dlatego możesz zaprezentować swoje umiejętności HTML i dodać je do swojego CV, aby uzyskać lepszą możliwość pracy.
 • Platforma obejmuje ogromną społeczność użytkowników, którzy mogą odpowiadać na pytania i udzielać pomocy. Dlatego jest to cenne źródło wiedzy na podstawie doświadczeń innych użytkowników i uzyskiwania rozwiązań złożonych problemów.

Akademia kodów

Codecademy to internetowy portal edukacyjny oferujący zajęcia z kilku języków programowania i technologii. Oferuje bezpłatny kurs HTML, który obejmuje podstawowe omówienie HTML, standardowego w branży języka znaczników używanego do generowania stron internetowych.

Bezpłatny kurs HTML na Codeacademy to doskonałe miejsce na początek, jeśli jesteś początkującym i chcesz nauczyć się tworzyć strony internetowe. Ponieważ kurs jest oferowany online, możesz uczyć się go w dowolnym momencie, korzystając z połączenia internetowego z dowolnego miejsca. Po ukończeniu kursu będziesz potrafił tworzyć dobrze ustrukturyzowany kod HTML, prezentować dane w tabelach oraz projektować strony internetowe.

Kluczowe cechy:

 • Zdobądź praktyczne doświadczenie w nauce języka HTML dzięki materiałom kursowym i przykładom kodowania.
 • Kurs zawiera interaktywne zadania, które mają pomóc studentom w lepszym zrozumieniu zasad i składni języka HTML.
 • Zapewnia rzeczywiste projekty, które dają studentom szansę na wykorzystanie ich wiedzy w tworzeniu przydatnych stron internetowych.
 • Uczący się mogą ukończyć kurs we własnym tempie, zapisując się online. Ponadto, aby w pełni uchwycić pomysły i wykonać zadania, mogą się nie spieszyć.
 • Dostosowana informacja zwrotna jest dostarczana dla każdej aktywności w kursie. Dzięki temu uczniowie mogą mierzyć swoje postępy i identyfikować obszary wymagające poprawy.
 • Kursanci otrzymają certyfikat po pomyślnym ukończeniu bezpłatnego kursu HTML. W ten sposób mogą zaprezentować certyfikat potencjalnym pracodawcom lub dodać go do swojego CV.

Naucz się HTML’a

Learn HTML zawiera obszerne samouczki do tworzenia stron internetowych przy użyciu HTML i CSS w sposób krok po kroku. Podstawowy kurs przeprowadzi Cię przez proces budowania strony przy użyciu frameworka CSS Bootstrap. Ale lekcja dla zaawansowanych nauczy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć o HTML i CSS.

Kluczowe cechy:

 • Platforma zapewnia lekcje, które są zarówno praktyczne, jak i interaktywne. Każda sesja zawiera dokładne wyjaśnienie podstaw HTML, w połączeniu z przydatnymi przykładami i zadaniami. W ten sposób uczniowie mogą sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności.
 • Ustrukturyzowany program tej platformy obejmuje wszystkie podstawowe aspekty HTML. W ten sposób uczniowie mogą ukończyć kurs we własnym tempie, a nawet ukończyć złożony materiał, gdy staną się biegli.
 • Wykłady są wzbogacone o pomoce wizualne, takie jak obrazy i diagramy. W ten sposób kursy są łatwiejsze dla studentów do zrozumienia tematów.
 • Oferuje responsywny projekt, który sprawia, że ​​platforma jest dostępna z dowolnej platformy, w tym komputerów stacjonarnych, laptopów, tabletów i smartfonów.
 • Oferuje pytania Quiz na zakończenie każdej sesji, aby pomóc uczniom we wzmocnieniu kompresji tematu.
 • Podczas pracy nad własnymi projektami HTML uczniowie mogą wykorzystywać przykładowe kody witryn internetowych jako zasoby.
 • Gdy uczniowie przechodzą przez program, aktywne wsparcie społeczności na stronie learnhtml.org może zapewnić pomoc i odpowiedzieć na pytania.
 • Dzięki bezpłatnej dostępności każdy może nauczyć się języka HTML, przeglądając całą witrynę.
  Jak wyodrębnić obraz accountpicture-ms do BMP w systemie Windows 10

Web.dev

Web.dev został uruchomiony przez Google, aby oferować twórcom stron internetowych najnowszą wiedzę i najlepsze praktyki branżowe. Kurs HTML oferowany przez tę platformę oferuje dokładne wprowadzenie i pełny przegląd.

W ten sposób zarówno nowicjusze, jak i doświadczeni programiści mogą doskonalić swoje umiejętności tworzenia stron internetowych HTML. Jest to bezpłatny kurs, który zaczyna się od podstaw i przechodzi do złożonych tematów, takich jak ułatwienia dostępu, semantyczny HTML i optymalizacja SEO.

Kluczowe cechy:

 • Zawiera interaktywne przykłady, które pomagają w nauce języka HTML i kodu za pomocą przykładów.
 • Projekt kursu promuje naukę poprzez praktyczne doświadczenie.
 • Uzyskaj kompleksowe omówienie HTML, począwszy od podstawowych tagów i atrybutów, a skończywszy na bardziej zaawansowanych tematach, takich jak ułatwienia dostępu, projektowanie responsywne i techniki optymalizacji SEO.
 • Środowisko nauki we własnym tempie, które umożliwi Ci naukę z dostępem do Internetu iz dowolnego miejsca.
 • Dzięki wskazówkom doświadczonych twórców stron internetowych uzyskasz wszystkie najnowsze i najlepsze praktyki.
 • Kurs da ci dostęp do dodatkowych zasobów, dzięki którym będziesz mógł dalej rozwijać swoje umiejętności.

Udemy

Udemy to popularna internetowa platforma edukacyjna obejmująca szeroki zakres tematów, takich jak tworzenie stron internetowych, programowanie, projektowanie i nie tylko. Kurs HTML oferowany przez tę platformę obejmuje wszystkie podstawy i jest jednym z najbardziej lubianych kursów. Obejmuje różne tematy dotyczące HTML, w tym składnię, komponenty, styl CSS, układ strony i wiele innych.

Kluczowe cechy:

 • Ustrukturyzowany proces uczenia się, który ułatwia studentom zrozumienie podstaw języka HTML. Ale w końcu kurs przechodzi do bardziej złożonych tematów.
 • Daje uczniom praktyczne doświadczenie, dając im różnorodne projekty i zadania do wykonania.
 • Kursy są oferowane przez doświadczonych trenerów z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu stron HTML. Udzielają również rad, krytyki i zachęty dla uczniów.

Treści kursu są dostępne dla studentów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i mogą je ukończyć we własnym tempie.

 • Kursanci otrzymują certyfikaty po pomyślnym ukończeniu kursu HTML.

Prosta nauka

Jeśli chcesz poznać zasady HTML i tworzyć wspaniałe strony internetowe, zapoznaj się z kursem Wprowadzenie do języka HTML firmy Simplilearn. Kurs jest tak skonstruowany, aby zapewnić dokładne zrozumienie języka HTML od podstaw.

Zaczyna się od podstaw i stopniowo przechodzi do bardziej złożonych tematów. Otrzymasz jasne i zwięzłe wyjaśnienia, przykłady i quizy obejmujące wszystkie aspekty HTML.

Kluczowe cechy:

 • Uczący się mogą ukończyć kurs we własnym tempie i preferencjach czasowych.
 • Kurs jest dostępny dla każdego, kto ma połączenie z Internetem
 • Obejmuje wszystkie istotne aspekty HTML, w tym strukturę dokumentu, elementy, atrybuty, formatowanie, łącza, obrazy, tabele i inne.
 • Zawiera quizy, ćwiczenia i projekty, które pomagają uczniom zweryfikować ich wiedzę i umiejętności.
 • Uczniowie mogą uzyskać wsparcie z tej platformy edukacyjnej, gdy tylko będą musieli rozwiązać dowolny problem.
 • Kursanci po pomyślnym ukończeniu kursu otrzymają certyfikaty. W ten sposób mogą zaprezentować potencjalnym pracodawcom i klientom certyfikat swoich nowych umiejętności.
 • Kurs jest bezpłatny przez 90 dni, a płatny kurs jest również przystępny cenowo.
 • Studenci mogą również uzyskiwać dostęp do kursu z urządzeń mobilnych i uczyć się w ruchu.
  Jak podłączyć Note 5 do telewizora bez Wi-Fi

Świetna nauka

Great Learning to internetowa platforma edukacyjna, która oferuje szeroką gamę kursów, w tym tworzenie stron internetowych, naukę o danych, sztuczną inteligencję i wiele innych. Bezpłatny kurs HTML oferowany przez tę platformę ma na celu nauczenie HTML początkujących zainteresowanych tworzeniem stron internetowych. Obejmuje wszystkie podstawowe tematy, takie jak składnia HTML, formatowanie tekstu, formatowanie tabel, hiperłącza, obrazy i inne.

Kluczowe cechy:

 • Dzięki dokładnemu programowi kurs zaczyna się od podstaw i przechodzi do bardziej złożonych tematów.
 • Interaktywny proces uczenia się jest połączony z filmami, quizami i interaktywnymi zajęciami.
 • Doświadczeni instruktorzy są dostępni do nauki i doskonalenia umiejętności tworzenia stron internetowych.
 • Uczący się uzyskają pełną elastyczność nauki we własnym tempie i według własnego harmonogramu.
 • Kurs składa się z rzeczywistych przykładów kodowania i ćwiczeń, które doskonalą umiejętności ucznia.
 • Uczniowie uzyskają dostęp do forów dla uczniów i nauczycieli, na których mogą zadawać pytania i uzyskiwać wskazówki.

Stacja Bran

Bezpłatny kurs Wprowadzenie do HTML & CSS oferowany przez BrainStation ma na celu pomóc Ci w rozpoczęciu programowania i tworzeniu stron internetowych. W rezultacie będziesz w stanie opanować podstawy budowania strony internetowej przy użyciu HTML i CSS.

Podręcznik zawiera wprowadzenie do HTML i CSS, wraz z podsumowaniem terminologii, zasad i podstawowej składni.

Kluczowe cechy:

 • Łatwy do opanowania kurs, który zajmuje godzinę, aby opanować podstawy HTML i CSS.
 • Cały kurs obejmuje 17 lekcji ze szczegółowymi dokumentami referencyjnymi, które pomogą w nauce i budowaniu.
 • Uzyskaj szczegółową wiedzę na temat wielu znaczników HTML, w tym nagłówków, akapitów, list, łączy, obrazów, tabel i nie tylko.
 • Dzięki HTML otrzymujesz również podstawowe style CSS, takie jak kolor, typografia, układ i responsywność.
 • Zdobądź wiedzę na temat dodatkowych funkcji stron internetowych, w tym SEO, kompatybilności z przeglądarkami, ułatwień dostępu i nie tylko.
 • Uczący się mogą praktycznie pracować nad projektami grupowymi i konstruować własne strony internetowe lub strony internetowe wykorzystując swoje umiejętności.
 • Uczniowie otrzymają informacje zwrotne i wsparcie od nauczycieli i rówieśników, a także częste oceny swoich zadań i projektów.
 • Uzyskaj informacje branżowe od ekspertów, zaproszonych wykładowców i profesjonalistów z branży.
 • Dostęp do ekosystemu rówieśników i absolwentów w celu nawiązywania kontaktów, pracy zespołowej i perspektyw zawodowych jest dostępny dla studentów.

Skaler

Scaaler to platforma edukacyjna, która oferuje bezpłatne samouczki HTML, oferujące szkolenia i mentoring. Dlatego uczniowie, którzy chcą podnieść swoje umiejętności i karierę w tworzeniu stron internetowych, mogą z niego skorzystać. Po zapoznaniu się z tym kursem uczniowie mogą zacząć tworzyć strony internetowe, podnosić swoje umiejętności, poprawiać koncepcje HTML i robić dużo więcej, korzystając z materiałów edukacyjnych.

Kluczowe cechy:

 • Uzyskaj szczegółową dokumentację dotyczącą tagów HTML za pośrednictwem witryny internetowej.
 • Wszystkie samouczki są samouczkami, które obejmują samouczki dla początkujących i artykuły w Internecie.
 • Zdobądź książki do nauki języka HTML polecane przez platformę
 • Samouczki wideo i kursy w Internecie dotyczyły nauki języka HTML online
 • Zdobądź wiedzę, którą można zastosować do konfigurowania IDE (VS Code) i rzeczywistych projektów.

Końcowe przemyślenia

Opanowanie HTML jest niezbędne dla tych, którzy chcą odnieść sukces w dziedzinie tworzenia stron internetowych. Stanowi podstawę do generowania i organizowania treści online na stronach internetowych. Platformy i kursy wymienione powyżej zapewniają różnorodne możliwości uczenia się, które są dostosowane do różnych stylów uczenia się i poziomów umiejętności.

Jednak bezpłatne zasoby mogą wzbogacić Twoje umiejętności i przygotować Cię do przyszłych projektów tworzenia stron internetowych. Otrzymasz interaktywne samouczki, dogłębną instrukcję i uporządkowane materiały szkoleniowe na tych kursach. W rezultacie potencjalni twórcy stron internetowych mogą bezpiecznie rozpocząć swoją drogę do opanowania języka HTML i tworzenia przyciągających wzrok witryn i treści.

x