10 narzędzi do wizualizacji w chmurze dla AWS, Azure, GCP i innych

Jeśli Twoja firma wkroczyła w świat przetwarzania w chmurze, musisz zapewnić wgląd w zasoby dzięki wizualizacji w chmurze.

Platformy chmurowe wymagają odpowiedniego zrozumienia konfiguracji i udostępniania zasobów. Podczas gdy wiele firm rozwiązuje ten problem, ręcznie tworząc diagramy architektury, proces podatny na błędy wymaga czasu i wysiłku.

Jednak zespoły mogą łatwo pominąć ryzyko błędu i zidentyfikować błędne konfiguracje za pomocą narzędzi do wizualizacji w chmurze.

Co to jest wizualizacja w chmurze?

Mówiąc najprościej, wizualizacja w chmurze oznacza przedstawianie informacji o infrastrukturze chmury i relacjach między zasobami za pomocą diagramu lub wykresu. To sprawia, że ​​proces zrozumienia środowiska chmury jest płynny dla organizacji.

Wizualizacja danych stała się trendem w krajobrazie biznesowym, który obejmuje przetwarzanie w chmurze i big data. Pozwala w mgnieniu oka sprawdzić ciągle zmieniający się scenariusz środowiska chmurowego.

Powody wizualizacji infrastruktury chmury

Istnieje niezliczona ilość powodów, dla których warto wizualizować dane w chmurze. Oto kilka wartych wspomnienia.

1. Wizualizacja złożonych relacji zasobów

Dzięki wizualizacji w chmurze firmy mogą mapować relacje między aktualnymi zasobami w chmurze i określać szczegóły konfiguracji. Jest to przydatne zarówno dla doświadczonych, jak i nowych użytkowników, aby zrozumieć stale zmieniające się środowiska chmurowe i ich elementy.

2. Demonstracja zgodności

Obecnie firmy przechowują kluczowe dane na różnych platformach chmurowych. Dlatego konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa i zgodności danych. Dzięki narzędziom do wizualizacji w chmurze możesz sprawdzić zgodność. Przyniesie to również korzyści zespołom ds. audytu lub zgodności, aby szybko przeprowadzić audyt środowiska chmury.

3. Zrozumienie zmian w infrastrukturze

Żyjemy w erze ciągłej integracji i wdrażania, kiedy zespoły regularnie aktualizują swoje środowiska infrastruktury chmurowej. Chociaż weryfikacja zmiany jest trudna, rozwiązania do wizualizacji danych w chmurze mogą pomóc zespołom DevOps w potwierdzeniu, czy zmiany zostały wykonane prawidłowo.

4. Wykrywanie błędnych konfiguracji

Dynamiczne diagramy wizualne ułatwiają zespołom przeglądanie konfiguracji związanych z zasobami i zabezpieczeniami. Użytkownicy mogą łatwo zlokalizować nieprawidłowe i niepotrzebne elementy i pracować nad rozwiązaniem problemu w pierwszej kolejności.

Dlaczego zautomatyzowane narzędzia do wizualizacji w chmurze są lepsze niż wstępnie narysowane szablony?

Możliwe jest ręczne rysowanie statycznych diagramów infrastruktury i aktualizowanie ich, gdy nastąpi zmiana. Jednak zajmie to dużo czasu twoim inżynierom lub konsultantom zewnętrznym. Ponieważ te narzędzia automatycznie generują i aktualizują diagramy, oszczędzasz cenne zasoby i czas.

Teraz nie powinieneś mieć wątpliwości co do wyboru narzędzi do wizualizacji zamiast podejścia ręcznego. Oto nasza lista najwyżej ocenianych rozwiązań do wizualizacji w chmurze:

Przejrzysta skala

Korzystanie z narzędzia do wizualizacji w chmurze Przejrzysta skala, organizacje mogą uzyskać szczegółowy wgląd w swoją infrastrukturę chmury. Pomaga zrozumieć, jak wszystko działa, obsługując automatyczną wizualizację danych na platformach takich jak Azure, GCP i AWS.

Wizualizacja infrastruktury chmury pomaga organizacjom wskazać wszystkie kluczowe dane dotyczące zarządzania chmurą. Pomaga również zlokalizować niezidentyfikowane lub osierocone składniki danych, dzięki czemu można ograniczyć niepotrzebne wydatki i uniknąć ryzyka.

Platforma ta może generować diagramy w celu wizualizacji różnicy między zamierzoną konstrukcją a istniejącą infrastrukturą. W ten sposób można zapobiec lukom w zabezpieczeniach i przestojom.

Filtry Lucidscale pozwalają skupić się na poszczególnych elementach, takich jak maszyny wirtualne, VPC, strefy itp. Zautomatyzowana dokumentacja w chmurze może być również przechowywana centralnie na stronach wiki lub Confluence. Ta funkcja sprawi, że każdy członek zespołu i zewnętrzni interesariusze będą na tej samej stronie.

Lucidscale oferuje dynamiczną integrację z Confluence, AWS, Google Cloud Platform i Azure w celu usprawnienia współpracy i wydajności zespołu. Stosuje również najlepsze praktyki bezpieczeństwa, dzięki czemu Twoje dane pozostają bezpieczne, a dostęp do nich mają tylko odpowiednie osoby.

Poza tym platforma wykorzystuje 256-bitowe szyfrowane połączenie w celu zapewnienia prywatności danych podczas przesyłania i w spoczynku.

Cloudcraft

Cloudcraft to inteligentne narzędzie do wizualizacji w chmurze do wizualizacji diagramów AWS. Na tej platformie stworzenie profesjonalnego diagramu architektury zajmuje tylko kilka minut. Niezależnie od tego, czy jest to nowy projekt, czy już istniejący, narzędzie ułatwia szybką i łatwą metodę rysowania dzięki zoptymalizowanym elementom AWS.

Oprócz bezpośredniego dodawania dokumentu do diagramów możesz edytować je online ze swoimi współpracownikami. Obsługuje również udostępnianie diagramu zespołowi i eksportowanie go do prezentacji, dokumentów i stron wiki.

Tutaj możesz pojąć główne usługi za pomocą inteligentnych elementów dla EC2, ELB, Route 53, Lambda, DynamoDB, RDS, Redshift i CloudFront. Jest również dostępny jako API do skanowania kont AWS.

Hawa

Poprzez dodanie Hawa w swoim firmowym toolchainie, możesz zwizualizować przeszłość i teraźniejszość swoich kont w chmurze w jednym miejscu. Chociaż Twoje platformy chmurowe składają się z różnych złożonych elementów, to zautomatyzowane narzędzie umożliwia szybkie tworzenie diagramów chmurowych od wielu dostawców.

W rezultacie organizacje mogą sprawdzić otwarte porty, zabezpieczenia, ruch przychodzący, skonfigurowane i uruchomione procesy oraz wiele innych. AWS, Azure i GCP to dostawcy chmury, których Hava obsługuje w celu wyświetlania zasobów i połączeń za pomocą diagramów logicznych.

Wybierając każdy zasób, możesz wizualizować jego funkcje, takie jak połączenia, podsieci, grupy zabezpieczeń i przychodzące/wychodzące adresy IP. Ten atrybut jest bardzo przydatny przy wykrywaniu anomalii i przeglądaniu prognoz biznesowych dotyczących kosztów i zarządzania.

Ta platforma do wizualizacji w chmurze pozwala uniknąć ręcznej aktualizacji diagramu, stale monitorując konfigurację infrastruktury i rejestrując zmiany w czasie rzeczywistym. Firmy mogą synchronizować i przesyłać diagramy sieciowe do plików PNG, PDF, Visio, CSV i JSON, aby uzyskać aktualne dane.

Organizacje mogą również umieszczać dane w prezentacjach, raportach i wiki. Oprócz tych funkcji Hava ułatwia również wersjonowanie danych na żądanie, takich jak migawki i diagramy historyczne. Te informacje będą służyć jako dowód, który możesz przesłać do audytorów zgodności i bezpieczeństwa.

Fuga

Czy chcesz zbadać relacje zasobów w chmurze, dowiedzieć się o naruszeniach zgodności i zlokalizować zagrożenia związane z błędną konfiguracją? Posługiwać się Fuga aby odkryć, co znajduje się w Twojej chmurze, dzięki dynamicznej, interaktywnej, eksportowalnej i wizualnej mapie infrastruktury chmury.

Dzięki temu narzędziu do wizualizacji w chmurze możesz uzyskać dogłębną wiedzę na temat architektur chmur AWS, Azure i GCP oraz relacji między ich wewnętrznymi komponentami. Umożliwia również szczegółową kontrolę konfiguracji poszczególnych zasobów. Poza tym pozwala wyeliminować czasochłonny proces ręcznego tworzenia schematów.

Automatyczne mapy i diagramy generowane przez fugę ilustrują zgodność z chmurą Twojemu zespołowi, kierownictwu i audytorom. Pomagają one również w analizie historycznych migawek. W ten sposób możesz uzyskać wyobrażenie o tym, jak scenariusz zgodności Twojej firmy zmieniał się w czasie.

Na podstawie zautomatyzowanych danych wizualnych łatwo jest zidentyfikować krytyczne problemy, które mogą powodować ryzyko błędnej konfiguracji. Ujawnia również nieoczekiwane połączenia sieciowe i osierocone zasoby chmury. Ponadto platforma ta umożliwia wizualizację zgodności i jej naruszenia zgodnie z architekturą chmury.

Cloudviz

Jeśli korzystasz z Amazon Web Services i chcesz zwizualizować jego architekturę za pomocą diagramów i dokumentacji, Cloudviz to doskonała opcja dla Ciebie. Wykorzystuje zmaksymalizowane środki bezpieczeństwa, aby połączyć się z kontem w chmurze.

Po podłączeniu dość prosto można pobrać diagramy i dokumenty na architekturze AWS. W zależności od stylu Twojej firmy i innych wymagań, możesz wybrać jeden z jej szablonów do generowania dokumentacji.

Z pomocą paska narzędzi do edycji diagramów, który zawiera istniejącą bibliotekę oficjalnych ikon AWS, ogólnych kształtów i elementów, proces aktualizacji diagramów staje się łatwy.

Aby sprostać zróżnicowanym potrzebom wizualizacji różnych architektur chmury, Cloudviz oferuje profile generowania diagramów. Oprócz tych profili użytkownicy mogą personalizować ustawienia generowania diagramów i używać ich później jako swoich profili.

Firmy mogą eksportować dane wizualizacji w następujących formatach plików: PNG, SVG, WORD, JSON i PDF. W razie potrzeby możliwe jest również przeniesienie zsynchronizowanych właściwości zasobów.

Dzięki zautomatyzowanemu profilowi ​​możesz zaplanować diagramy i dokumentację środowiska AWS. To narzędzie do wizualizacji w chmurze umożliwia również osadzanie wygenerowanych diagramów w różnych pulpitach nawigacyjnych lub stronach wiki.

Cloudockit

Cloudockit to przykład zaawansowanego oprogramowania do dokumentacji w chmurze, które może automatycznie generować diagramy architektury. Obsługuje dostawców chmury, takich jak Azure, AWS, Google Cloud, Kubernetes, Hyper-V i VMWare.

Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać, ile szczegółów chcesz uwzględnić w diagramie, a to narzędzie bezproblemowo wygeneruje edytowalne diagramy architektury chmury. Narzędzie tworzy dokumenty techniczne w formacie Word, Excel, HTML lub PDF oraz dokumentuje dokładne i aktualne informacje.

Potrafi zrozumieć wszystkie elementy wdrożone w Twojej chmurze. Dzięki temu może łatwo zlokalizować wszelkie potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa lub błędną konfigurację. Ponieważ ta platforma automatycznie monitoruje wszystkie zmiany w Twoim środowisku, oszczędzasz energię i pieniądze.

Dzięki Cloudockit firmy mogą ściśle monitorować wydatki na chmurę, aby uniknąć przekroczenia budżetu. Umożliwia również eksportowanie danych w formacie Excel, PDF i JSON. Wygenerowane tutaj diagramy są kompatybilne z popularnymi narzędziami do tworzenia diagramów, w tym Visio, Lucidchart i Diagrams.net.

Ta platforma obsługuje 11 różnych lokalizacji nadania do przechowywania diagramów i dokumentów. Dzięki temu możesz pobrać aktualizację tam, gdzie jest to dla Ciebie najwygodniejsze. Lokalizacje obejmują magazyn, pocztę e-mail, adres URL wywołania zwrotnego, Microsoft 365, Teams, Azure DevOps, OneDrive, SharePoint Online, GitHub itp.

Holori

Holori pomaga w wizualizacji w chmurze i optymalizacji kosztów, umożliwiając tworzenie diagramów w wielu chmurach. Wizualizuje Twoją infrastrukturę chmury za pomocą biblioteki szablonów, dostosowywanych elementów i ikon dostawców.

Wizualizacja całej infrastruktury jest możliwa we wszystkich projektach, działach i strefach geograficznych. Dodatkowo możesz go wykorzystać do zlokalizowania dowolnego nieużywanego lub niezidentyfikowanego elementu, a tym samym uniknięcia naruszeń bezpieczeństwa lub niepotrzebnych kosztów.

Ta platforma może również ostrzegać o zidentyfikowaniu punktów awarii. Obsługuje współpracę w czasie rzeczywistym z członkami zespołu i umożliwia użytkownikom oznaczanie bezpośrednio w dokumencie lub diagramie. Możesz łatwo udostępnić ukończony projekt innym zespołom.

Firmy mogą również eksportować i wdrażać architekturę chmury, łącząc Holori ze swoim dostawcą chmury. Co więcej, eksport diagramów wizualizacji w chmurze jest również możliwy w formatach JSON, PDF i PNG.

Pochylenie chmury

Szukasz narzędzia do wizualizacji w chmurze bez kłopotów z instalacją? Pochylenie chmury jest tu dla Ciebie. Ten generator i edytor diagramów online działa również jako repozytorium diagramów w chmurze, które automatycznie zapisuje diagramy w chmurze.

Jest wyposażony we wbudowany edytor dokumentów, który umożliwia dodawanie notatek do dokumentów, diagramów sieciowych i schematów blokowych. Tworząc diagramy, nie musisz osobno wyszukiwać i pobierać symboli i ikon.

Ta platforma jest dostarczana z płótnem o nieskończonym rozmiarze. Każdy diagram, który tutaj utworzysz, zostanie automatycznie zapisany w chmurze i możesz go udostępniać, drukować lub eksportować.

Zawiera bibliotekę ikon najlepszych platform chmurowych, takich jak AWS, Azure, GCP, Kubernetes, IBM Cloud, Oracle Cloud (OCI) i tak dalej. Przede wszystkim CloudSkew ma minimalny interfejs użytkownika bez skomplikowanych przepływów pracy, które można uruchomić bez trudności.

Nadmierne spojrzenie

Jeśli masz trudności ze zrozumieniem konfiguracji i relacji Twojej złożonej infrastruktury chmurowej, Nadmierne spojrzenie jest tutaj, aby pomóc Ci z interaktywnymi i intuicyjnymi diagramami w chmurze. Teraz możesz zobaczyć wszystkie swoje zasoby w chmurze, w tym AWS, Azure i Kubernetes, w jednym widoku.

Zarówno generowanie wykresów, jak i aktualizacja odbywa się automatycznie, co pozwala zaoszczędzić czas. Hyperglance to skalowalna platforma, która rośnie wraz z Twoją firmą.

Ta platforma wizualizacji w chmurze oferuje dodatkowe funkcje, takie jak przeglądanie szczegółowych metadanych, przełączanie między platformą w chmurze a wynikami wyszukiwania, badanie zależności zasobów, nakładanie metadanych na diagramy.

Diagramy można eksportować do formatów PNG, CSV lub Visio. Użytkownicy mogą nawet zautomatyzować proces eksportu za pomocą interfejsu API REST lub zaplanować go na określonym koncie magazynu.

Kumolus

Z Kumolus, użytkownicy mogą wizualizować swoje usługi w chmurze bez kodowania. Wystarczy jedno kliknięcie, aby dynamicznie zwizualizować istniejący obiekt w chmurze i topologię sieci w czasie rzeczywistym. Firmy mogą również importować swoje bieżące wdrożenia z dostępem tylko do odczytu, aby ominąć wszelkie zagrożenia bezpieczeństwa.

Gdy rysujesz diagram za pomocą tego narzędzia, automatycznie wygeneruje ono kod. W ten sposób oszczędzasz godziny pracy związanej z kodowaniem i eliminuje ryzyko błędów. Ta platforma obsługuje diagramy stosu dla sieci i aplikacji.

Co więcej, dokument jest aktualizowany automatycznie, gdy rysujesz diagram lub edytujesz go za pomocą dowolnego narzędzia natywnego lub narzędzia innej firmy. Możesz także eksportować diagramy ze wszystkimi ustawieniami konfiguracyjnymi do swoich stron wiki i raportów.

Kumolus umożliwia skonfigurowanie kontroli RBAC dla wielu osób i zespołów w celu wizualizacji i udostępniania platform w chmurze. Można go również wykorzystać do obliczenia kosztów usług w chmurze, ponieważ dodaje do diagramu koszt dowolnej wdrożonej usługi w czasie rzeczywistym.

Korzystając z jej usług, możesz zapewnić wdrożenie odpowiedniej konfiguracji, zwiększyć szybkość wdrażania i zmniejszyć ryzyko.

Zawijanie 🧑‍💻

Ponieważ coraz więcej organizacji decyduje się na rozwiązania chmurowe, wizualizacja danych w chmurze stała się potrzebą czasu. Zautomatyzowane rozwiązania do wizualizacji w chmurze sprawiają, że demonstracja danych w chmurze jest łatwiejsza niż podejście ręczne.

Tutaj omówiliśmy najlepsze platformy, które oferują usługi wizualizacji danych. Oprócz przedsiębiorstw małe i średnie firmy mogą również wykorzystywać te narzędzia w celu zwiększenia odporności biznesowej, lepszej komunikacji i płynnego przepływu pracy.

Aby osiągnąć sukces w przetwarzaniu w chmurze, możesz chcieć uzyskać dodatkowe szkolenie z różnych bezpłatnych zasobów.

x