10 narzędzi, które zamienią Twoje Arkusze Google w API

Deweloperzy aplikacji lub Arkuszy Google borykają się z wysokimi kosztami serwerów zaplecza i muszą radzić sobie z opóźnieniami i powolnym czasem ładowania. Zamiast tego mogą wybrać pracę z interfejsem API Arkuszy Google. Te interfejsy API są szybkie, przyjazne dla użytkownika i opłacalne.

W dzisiejszych czasach wszystko odbywa się przez internet i chmurę. Maleńki program jest przechowywany na serwerze i dystrybuowany do milionów konsumentów za pośrednictwem Internetu. W tym momencie wiele osób, które wyruszają na własną rękę, nie może kupować serwerów i maszyn wirtualnych ze względu na wysokie koszty. Tutaj pojawia się wykorzystanie interfejsu Google Sheets API, który pomaga programistom tworzyć aplikacje, tworzyć interfejsy API i zarządzać bazami danych.

W tym poście omówimy interfejs API Arkuszy Google, zalety interfejsu API dla arkuszy kalkulacyjnych Google oraz najlepsze narzędzia do przekształcania arkuszy w interfejs API.

Arkusze Google, wprowadzone na rynek w 2006 roku, stały się przydatnym narzędziem dla firm do analizy danych i raportowania, ponieważ zapewniają również opcje współpracy w zespołach. W 2009 r. uruchomiono Google Sheets API, dzięki czemu to narzędzie jest niezbędne dla osób pracujących z dużymi zbiorami danych.

Interfejs Google Sheets API rozwiązał wiele problemów dla programistów i analityków danych, takich jak automatyzacja zadań importowania dużych zestawów danych i umożliwienie programistom tworzenia aplikacji i systemów.

A wraz z uruchomieniem Google API,

  • Arkusze Google stały się uniwersalne, proste w użyciu z dowolnego miejsca, niezależne od platformy i zgodne z innymi aplikacjami.
  • Arkusz kalkulacyjny Google może być używany jako wywołanie API lub baza danych, która umożliwia przechowywanie danych przy bardzo niskich kosztach.
  • Arkusze to platforma z zerowymi opóźnieniami, ponieważ interfejsy API Google są błyskawiczne, odporne i niesamowicie szybkie.

Dlaczego Google API to przełom?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, cofnijmy się do dekady, kiedy aplikacje były tylko frontendem i drogim backendem połączonym kontrolerem.

API zajmowało przestrzeń między backendem a frontendowym UI, niczym kelner w restauracji, pełniąc rolę interfejsu między szefem kuchni a klientem.

API otwiera ogromne możliwości, ponieważ teraz jedno API może obsłużyć tak wiele. Interfejs Google API wyeliminował potrzebę stosowania drogich systemów zaplecza, które zwykle działają na ogromnych serwerach działających w centrach danych, z dużym wykorzystaniem rdzeni i pamięci RAM.

Interfejs Google Spreadsheets API zademonstrował tworzenie bazy danych i interfejsu API bez żadnych kosztów.

Możesz uwolnić się od ryzyka hostingu serwerów w centrach danych i inwestowania w replikację dla małej lub dużej aplikacji. Google API pomoże Ci wyszukiwać Arkusze Google jak bazę danych i Boom! Jesteś wolny od wszelkich zmartwień i masz elastyczną aplikację!

Jak działa interfejs API Arkuszy Google?

Załóżmy, że masz już konto Arkuszy Google. Interfejs API Arkuszy Google umożliwia połączenie się z arkuszem kalkulacyjnym, pobranie jego danych, a następnie dostarczenie ich do aplikacji.

Oferuje również użytkownikowi kontrolę nad różnymi innymi rzeczami, takimi jak formatowanie komórek, co pozwala mu zmieniać kolory, style tekstu i inne aspekty arkusza kalkulacyjnego.

Dzięki Google Sheet API możesz mieć darmową bazę danych z łatwym w użyciu interfejsem, który umożliwi przeglądanie i organizowanie danych, a jednocześnie służy jako system zarządzania treścią (CMS).

Przyjrzyjmy się narzędziom, które mogą zmienić Twoje arkusze kalkulacyjne Google w interfejs API.

ArkuszDB

ArkuszDB daje elastyczność korzystania z dowolnego języka programowania podczas przekształcania Arkusza Google w interfejs API. Posiada wiele bibliotek i wsparcie dla różnych narzędzi. Niezależnie od przypadku użycia, SheetDB może być doskonałym łącznikiem API dla Twojej aplikacji.

Możesz wypróbować za darmo. SheetDB jest bezpłatny na zawsze i zapewnia dwa interfejsy API arkuszy kalkulacyjnych, 500 żądań miesięcznie, fragmenty kodu kierownicy i niestandardowe uprawnienia.

Złącze API

Złącze API by Mixed Analytics cieszy się zaufaniem ponad 500 000 użytkowników na całym świecie. Jest to potężne, elastyczne narzędzie, które pozwala łączyć się z Arkuszami Google bez żadnego kodowania. Możesz zacząć od istniejących wbudowanych ustawień wstępnych, które pozwalają pobierać dane z wielu różnych miejsc w jednym miejscu bez pisania kodu.

API Connector ma bezpłatny abonament, który pomoże Ci natychmiast rozpocząć. Dostajesz do niego jednego użytkownika, 250 żądań miesięcznie, nieograniczoną liczbę źródeł danych, nieograniczoną liczbę wierszy, funkcję IMPORTAPI, komórki referencyjne i konwerter JSON.

ArkuszNajlepszy

Z ArkuszNajlepszy, arkusze kalkulacyjne są przekształcane w interfejsy API RESTful dla aplikacji internetowych. Arkusze kalkulacyjne Google można łatwo połączyć z narzędziami BI, panelami administracyjnymi, CMS, witrynami internetowymi lub aplikacjami za pomocą SheetBest.

Rozpoczęcie z SheetBest jest bezpłatne. Zapewnia dwa połączenia, 250 żądań miesięcznie, połączenia z Arkuszami kalkulacyjnymi Google i pełne API CRUD.

Arkuszy

Arkuszy zmienia arkusz kalkulacyjny w interfejs Restful JSON API, co oznacza, że ​​możesz pobierać i zmieniać dane w arkuszu kalkulacyjnym i z niego bez korzystania z aplikacji innej firmy.

Nie będziesz musiał martwić się administracją serwera lub uptimem, ponieważ Sheety zajmie się wszystkim za Ciebie. Jego głównym celem jest pomoc w wypełnieniu i skonfigurowaniu wniosku.

Sheety ma dla Ciebie darmowy plan na początek. W tym bezpłatnym abonamencie otrzymujesz nieograniczone projekty, CRUD, 200 żądań miesięcznie i 100 wierszy na arkusz.

Stein

Stein ma znajomy i prosty interfejs, który zapewnia bezproblemową współpracę podczas tworzenia prototypów, a wszystko to w Arkuszach Google.

Stein sprawia, że ​​generowanie wykresów i analiza danych to bułka z masłem podczas łączenia się z arkuszami kalkulacyjnymi. Jest to doskonale wyabstrahowane narzędzie, w którym nie musisz się martwić o leżące u jego podstaw drobiazgi.

Możesz skorzystać i używać Steina za darmo. Zapewnia 5000 zapytań miesięcznie, 200 wierszy i nieograniczoną liczbę połączeń arkuszy w planie startowym.

sheet2api

sheet2api umożliwia konwersję arkuszy kalkulacyjnych do interfejsu API, a także w przeciwieństwie do innych narzędzi, zapewnia również wsparcie online programu Excel, inteligentne buforowanie interfejsu API, nieograniczoną liczbę wierszy itp. To narzędzie oferuje szablony, które umożliwiają programistom łatwe integrowanie arkuszy kalkulacyjnych ze stroną internetową lub aplikacjami.

Niektóre z typowych przypadków użycia sheet2api to osadzanie Arkuszy Google w witrynie, przesyłanie danych z formularza witryny do arkusza, wymienianie seminariów internetowych za pomocą arkuszy kalkulacyjnych, używanie arkuszy jako CMS, importowanie JSON do Arkusza Google itp.

Możesz rozpocząć od bezpłatnego planu, który zapewnia 3 interfejsy API arkuszy kalkulacyjnych, 350 żądań miesięcznie, 25 wierszy oraz operacje odczytu i zapisu danych.

Arkusze

Z Arkusze, możesz tworzyć interfejsy API z Arkuszy Google w kilka sekund. Jest szybki, bezpieczny i niezawodny. Sheetson umożliwia przesyłanie do aplikacji jak największej liczby próśb projektowych i modyfikacji.

Bezpłatny plan Sheetson, czyli „hobbysta”, zapewnia nieograniczoną liczbę arkuszy kalkulacyjnych, nieograniczoną liczbę wierszy na arkusz, żądania bez pomiaru, podstawowe wsparcie i podstawowe zapytania.

Arkusze kalkulacyjne API

Arkusze API to narzędzie dla programistów, które umożliwia zaawansowane importowanie, odczytywanie i raportowanie arkuszy kalkulacyjnych. Arkusze kalkulacyjne API łączą pliki od klientów, klientów i zespołów wewnętrznych, aby przechowywać wszystkie dane w jednym miejscu.

Aby kontrolować dostęp do arkuszy kalkulacyjnych i rejestrować widoczność w firmie, użyj arkuszy kalkulacyjnych API. W bezpłatnym abonamencie otrzymujesz 1500 wierszy na plik, maksymalnie trzy pliki i 50 operacji dziennie.

Arkusze

Jeśli chcesz tworzyć gotowe do produkcji interfejsy API, to arkusze arkuszy to najlepsza opcja, która pozwala stworzyć swój pierwszy interfejs API za pomocą kilku kliknięć. Dzięki stworzeniu API ma również możliwość śledzenia wykorzystania API w czasie rzeczywistym i analityki do analizy danych użytkowania.

Otrzymasz 5 APIS, 10000 zapytań miesięcznie, pięciu użytkowników i pięć arkuszy kalkulacyjnych z bezpłatnym abonamentem.

Interfejs API Arkuszy Google

The Interfejs API Arkuszy Google umożliwia odczytywanie, zapisywanie i formatowanie danych w Arkuszach Google przy użyciu języka Java, JavaScript lub Python. Interfejs API Arkuszy Google oferuje interfejs RESTful do odczytywania i aktualizowania danych arkusza kalkulacyjnego.

Typowe działania przy użyciu tego interfejsu API obejmują tworzenie, odczytywanie i zapisywanie wartości komórek, formatowanie i zarządzanie połączonymi arkuszami.

Możesz wykorzystać funkcjonalność Arkuszy Google do zbudowania silnika pamięci dla swojej bazy danych lub interfejsów API. Interfejs API Arkuszy Google jest bezpłatny, chyba że przekraczasz limity limitów interfejsu API.

Wniosek

Interfejs API dla Arkuszy Google ułatwia Arkuszom Google i programistom aplikacji importowanie, eksportowanie i analizowanie danych. Korzystanie z narzędzi do konwersji arkuszy kalkulacyjnych Google na interfejs API eliminuje monotonne zadania ręczne, takie jak wprowadzanie danych do arkuszy, i automatyzuje proces.

Tak więc, jeśli codziennie pracujesz na dużym zbiorze danych w Excelu lub Arkuszach, te narzędzia mogą przekształcić Twoje arkusze w interfejsy API, które ułatwią Twoją pracę i zaoszczędzą dużo pieniędzy i wysiłku.