10 narzędzi online Traceroute do rozwiązywania problemów z siecią

Traceroute jest najczęstszym narzędziem używanym przez inżynierów sieci do debugowania łączności sieciowej i rozwiązywania problemów z opóźnieniami.

Pokazuje trasę pakietu danych do miejsca docelowego z adresu źródłowego. Traceroute przesyła sekwencję pakietów ICMP echo request do hosta docelowego, aby rozpoznać każdy router na ścieżce pakietu.

Podczas debugowania problemów z siecią test traceroute jest bardzo korzystny, ponieważ może wskazać konkretną lokalizację problemu. Możesz określić, który router na ścieżce pakietu danych wymaga dokładniejszego zbadania.

Test traceroute można wykonać kilkoma różnymi metodami. Czasami, gdy próbujesz zainicjować traceroute z systemu za pomocą wiersza poleceń, może nie działać poprawnie.

Ponieważ routery w sieci z ujednoliconą polityką routingu często blokują pakiety traceroute. W tym przypadku korzystanie z narzędzi internetowych jest jedną z najbardziej podstawowych i praktycznych technik przeprowadzania testów traceroute.

W tym artykule podsumowaliśmy listę najlepszych narzędzi Traceroute online do rozwiązywania problemów z siecią.

Zacznijmy!

Dotcom-narzędzia to poręczna i doskonała usługa sieciowa, która oferuje wiele bezpłatnych narzędzi do zwiększania wydajności w Internecie, aby szybko uzyskać przegląd wydajności witryny. Może również wykonać test Traceroute, aby rozwiązać problemy z siecią, takie jak rozłączenia, słaba przepustowość i inne problemy związane z siecią.

Wprowadź adres hosta/IP w polu wejściowym, wybierz punkt kontrolny, z którego zostanie wykonany test traceroute (możesz wybrać wiele lokalizacji, jeśli chcesz) i kliknij przycisk „Uruchom test”.

Możesz dowiedzieć się, gdzie pakiety danych nie przeszły lub przeszły pomyślnie przez każdy przeskok sieci, patrząc na wyniki testu traceroute. Ta strona internetowa oferuje różne bezpłatne narzędzia, takie jak test serwera FTP, test DNSBL, test serwera poczty e-mail i wiele innych.

Klucz CDN

The Klucz CDN jest potężnym i prostym narzędziem do wykrywania i analizowania wydajności sieci oraz problemów z CDN (Content Delivery Network). Wprowadź żądany adres IP lub nazwę hosta i kliknij przycisk „Test”, aby kontynuować.

Automatycznie wykonuje test traceroute z różnych punktów kontrolnych na całym świecie i wyświetla wyniki w formie tabelarycznej. Za pomocą tej witryny można wykonywać inne operacje, w tym sprawdzanie DNS, testy ping i sprawdzanie lokalizacji IP.

Trendy wzrostowe

Trendy wzrostowe to kolejne fantastyczne narzędzie do wykonywania testów Traceroute i rozwiązywania problemów z siecią. Wprowadź nazwę domeny lub adres IP i wybierz punkt kontrolny, aby rozpocząć test.

Możesz zapisać i udostępnić wyniki testu za pomocą łącza do udostępniania lub możesz je później przejrzeć, jeśli chcesz. Ta strona internetowa oferuje również narzędzia do monitorowania, takie jak testy wydajności CDN, Uptime, Ping i prędkości witryny.

Cel hakera

Cel hakera to usługa internetowa, która oferuje różne bezpłatne narzędzia IP i sieciowe. Wystarczy wpisać adres IP lub nazwę domeny i kliknąć przycisk „Rozpocznij Traceroute”, aby kontynuować. Wykorzystuje MTR (solidne narzędzie traceroute z kilkoma pingami ICMP ) do wykonania testu.

Możesz także wykonywać skanowanie TCP i UDP, wyszukiwanie DNS, wyszukiwanie Geo IP, wyszukiwanie podsieci, przechwytywanie banerów i wiele innych za pomocą tej usługi internetowej.

Kontroler DNS

Kontroler DNS jest narzędziem przyjaznym dla użytkownika. Po prostu podaj nazwę domeny lub adres IP, który chcesz przetestować, i śledź każdy krok, jaki wykonuje żądanie sieciowe, aby dotrzeć do określonego hosta.

Podobnie jak inne narzędzia online, oblicza czas trwania każdego przeskoku podczas podróży pakietu do hosta docelowego i wyświetla wyniki testu. Ta strona internetowa oferuje również różne narzędzia IP, DNS, programisty, webmastera, sieciowe, cyberbezpieczeństwa i produktywności. Możesz sprawdzić listę tych narzędzi tutaj.

Witryna24x7

Witryna24x7 to poręczna i doskonała usługa internetowa do wykonywania testów traceroute. Wpisz nazwę domeny w odpowiednim miejscu i wybierz punkt kontrolny, a następnie kliknij przycisk „Śledź”. Możesz pobrać wyniki testu i przejrzeć je później.

Zapewnia również różne narzędzia administratora systemu, walidacji, programistów i treści. Możesz także stale śledzić do 5 stron internetowych za darmo i otrzymywać powiadomienia, gdy się zepsują, ale w tym celu powinieneś utworzyć konto.

Constellix

Constellix to usługa sieciowa, która udostępnia różne narzędzia zasobów sieciowych. Oferuje również bezpłatne i potężne narzędzie Traceroute do wykonywania testów z ponad 25 punktów kontrolnych na całym świecie. Wyniki testu będą wyświetlane w postaci wykresu liniowego i tabeli kolumnowej, co ułatwia zrozumienie i interpretację.

To narzędzie jest często używane do identyfikacji potencjalnych usterek lub przerw w świadczeniu usług na ścieżce komunikacyjnej między źródłem a miejscem docelowym. Najlepsze jest to, że możesz również wybrać protokół do przeprowadzenia testu traceroute.

Traceroute-Online

Traceroute-online to kolejne dobrze znane narzędzie do wykonywania testów traceroute. Wprowadź nazwę domeny i kliknij „Traceroute!” przycisk, aby kontynuować. Wyniki wyjściowe są wykreślane na mapie po przeanalizowaniu z nieprzetworzonych danych mtr.

Wykorzystuje program mtr do zbierania większej ilości informacji o sieci i jest wyposażony w zaawansowaną funkcję mapowania, która śledzi ścieżkę pakietów danych i mapuje przefiltrowane wyniki.

Narzędzia G Suite udostępnia różne bezpłatne i wydajne narzędzia do rozwiązywania problemów z witrynami internetowymi. Jednym z nich jest Visual Traceroute. To wizualne narzędzie traceroute ma na celu zidentyfikowanie każdego serwera retransmitującego pakiety sieciowe z jednej lokalizacji do drugiej, a także zmierzenie czasu potrzebnego na każdy przekaźnik na trasie transmisji.

Możesz szybko wyświetlić trasę każdej transakcji danych między serwerem a badaną nazwą hosta lub adresem IP w Mapach Google. Na podstawie wyników możesz wybrać, jak łatwo dostosować konfigurację sieci, aby przyspieszyć działanie witryny.

Kodowanie.Narzędzia to kolejna doskonała usługa internetowa, która zapewnia narzędzia związane z kryptografią, narzędziami graficznymi i testami internetowymi. Narzędzie Traceroute dostępne na tej stronie jest bardzo proste w użyciu. Po prostu wprowadź żądaną domenę lub adres IP i kliknij przycisk „Traceroute” po wybraniu typu zapytania i liczby sond na przeskok.

Często zadawane pytania dotyczące Traceroute

Co to jest trasa?

Informacje uzyskiwane ze strony internetowej muszą przechodzić przez kilka sieci i systemów, w szczególności routery. Mówiąc prościej, narzędzie traceroute pokazuje ścieżkę, którą pakiety danych obierają, gdy przemieszczają się od miejsca pochodzenia do adresu docelowego za pośrednictwem Internetu.

Jak działa traceroute?

Każdy router sieciowy w transmisji danych odbiera pakiety ICMP echo request wysyłane przez narzędzie traceroute. Te przesłane pakiety ICMP określają, czy routery zaangażowane w transmisję danych mogą pomyślnie przesłać pakiet i określają czas trwania odpowiedzi każdego przeskoku.

Zawijanie

Wykonywanie testu traceroute z systemu różni się od korzystania z narzędzi online. Zazwyczaj podczas rozwiązywania problemów z awariami sieci lub opóźnieniami system zainicjuje test traceroute. Umożliwia to zlokalizowanie przerwania lub spadku pakietów w łączności sieciowej.

Jednak podczas wykonywania testu traceroute za pomocą narzędzi online serwerem hosta narzędzia będzie system testujący, który znajduje się w różnych regionach na całym świecie.

Zaletą jest to, że użytkownik może przeprowadzać testy przy użyciu systemu hosta z różnych punktów kontrolnych na całym świecie i otrzymywać wyraźną migawkę dostępu do sieci i łączności niezwiązanej z pierwotną lokalizacją.

Mam nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny w nauce internetowych narzędzi Traceroute do rozwiązywania problemów z siecią.

Możesz również zainteresować się najlepszymi narzędziami do sprawdzania hostingu.

x