Udostępnij teraz w social media:

Aktualizacja Windows 10 Spring Creators Update będzie dostępna w kanale wydania w ciągu najbliższych kilku dni. Podobna data to 10 kwietnia 2018 r., Ale podobnie jak w przypadku wszystkich głównych aktualizacji funkcji, nie zostanie ona udostępniona użytkownikom od razu. Jeśli korzystasz z aktualizacji Fall Creators, możesz na chwilę odłożyć aktualizację. Jeśli nie możesz się doczekać nowej aktualizacji, upewnij się, że przygotowałeś do niej swój system. To powiedziawszy, oto dziesięć niesamowitych nowych funkcji, które pojawią się w aktualizacji Windows 10 Spring Creators Update, które zechcesz wypróbować.

1. Oś czasu

Oś czasu to funkcja, którą Microsoft ogłosił dla systemu Windows 10 na długo przed jej ukończeniem. Funkcja prezentuje harmonogram zadań, nad którymi pracowałeś w danym dniu. Ułatwia przywoływanie otwartych dokumentów, przeglądanych łączy i wiadomości e-mail, na które odpowiadałeś.

Funkcja osi czasu będzie dostępna za pomocą przycisku wielozadaniowego obok Cortany, a sam przycisk ma nowy wygląd. Ta funkcja ma wiele obietnic, a użytkownicy, którzy przetestowali ją w kompilacjach Insider, są pod wrażeniem.

Sprawdź -   5 najlepszych programów do wyszukiwania klawiszy utworów (Windows 10)

2. Near Share

Near Share to odpowiedź Microsoftu na AirDrop firmy Apple. Jest to usługa umożliwiająca udostępnianie plików pobliskim komputerom z tą samą wersją systemu Windows 10. Odpowiednia liczba narzędzi bezpieczeństwa i weryfikacji jest wbudowana, aby upewnić się, że ludzie wokół Ciebie nie mogą Cię spamować. Spodziewamy się, że będzie niesamowicie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak świetnie działa udostępnianie zdjęć przez Wi-Fi w aplikacji Zdjęcia.

3. Widok danych diagnostycznych systemu Windows

Jedną z etykiet, które Windows 10 wciąż próbuje wstrząsnąć, jest to, że „kradnie Twoje prywatne dane”. Jest to absurdalna hiperbola, która wynikała z tego, że Microsoft nie ujawnił, jakie dane diagnostyczne gromadzi, i domyślnie włączał je, zamiast pozwalać użytkownikom na udostępnianie informacji. Microsoft ma tu do czynienia z winą i próbuje to złagodzić za pomocą przeglądarki danych diagnostycznych systemu Windows. Przeglądarka danych w zasadzie pozwala zobaczyć, jakie informacje są gromadzone. Nic już nie jest ukryte.

4. Limit przepustowości dla aktualizacji

Windows 10, podobnie jak jego poprzednicy, pobiera aktualizacje w tle. Niestety aktualizacje często ograniczają przepustowość, przez co przeglądanie lub przesyłanie strumieniowe jest przerywane. W aktualizacji Windows 10 Spring Creators Update masz możliwość przydzielenia określonej przepustowości na aktualizacje, tak aby reszta była dostępna.

Sprawdź -   Jak utworzyć i usunąć łącze skrzyżowania w systemie Windows 10

5. Panel ustawień czcionek

Czcionki mają nowy dom; aplikację Ustawienia. Możesz wyświetlić podgląd czcionek w aplikacji Ustawienia i pobrać więcej z Microsoft Store. Folder Fonts na dysku Windows nadal działa tak, jak działa i prawdopodobnie nigdzie się nie wybiera przez długi czas, ale nowe ustawienia czcionek są zdecydowanie lepsze pod względem interfejsu użytkownika.

6. Focus Assist

Quite Hours zostało przemianowane na Focus Assist i możesz wreszcie zaplanować i ustawić godziny Focus Assist. Całkiem wiele godzin, inaczej Focus Assist, to w zasadzie wersja systemu Windows Nie przeszkadzać. Gdy Focus Assist jest aktywny, powiadomienia są wstrzymane. Możesz go aktywować w locie i poza harmonogramem za pomocą przełącznika w Centrum akcji. To świetne rozwiązanie, gdy prowadzisz rozmowę przez Skype, grasz w grę lub po prostu próbujesz odpowiedzieć na ważną wiadomość e-mail.

7. Edge – Mute Tabs

Możesz teraz wyciszyć karty w Edge, podobnie jak w Chrome i Firefox. Edge zmienia się również w całkiem dobrą przeglądarkę plików PDF, ale będziesz musiał poczekać do października tego roku, aby zobaczyć funkcje PDF w akcji.

Sprawdź -   Jak zezwolić aplikacji na komunikację przez sieć w systemie Windows 10

8. Ustawienia wielu GPU

Sporo napisaliśmy o ustawieniach GPU io tym, jak zmusić aplikację do używania dedykowanego GPU zamiast zintegrowanej karty graficznej. Do tej pory ta opcja była dostępna tylko w panelu sterowania twojego GPU. Wraz z aktualizacją Windows 10 Spring Creators Update będzie to ustawienie w systemie operacyjnym. Oznacza to, że jeśli Twój dedykowany procesor graficzny nie obsługuje tej funkcji, możesz ją wymusić przez system Windows 10. Oczywiście istnieją wyjątki i ograniczenia, ale ta funkcja sama w sobie jest świetna.

9. Migracja ustawień

Więcej ustawień jest migrowanych z Panelu sterowania do aplikacji Ustawienia. Godne uwagi są; ustawienia dźwięku i dźwięku oraz miejsce, w którym można ustawić aplikacje startowe.

10. Odzyskiwanie hasła do kont lokalnych

Firma Microsoft zachęciła użytkowników, aby połączyli swoje konta Microsoft z pulpitem systemu Windows 0. Użytkownicy stanowczo odmówili i nalegają na korzystanie z konta lokalnego, ale ma to swoje zalety, np. Brak opcji odzyskiwania hasła. Aktualizacja Windows 10 Spring Creators Update pozwala ustawić pytania zabezpieczające, których możesz użyć do zresetowania hasła do konta lokalnego, jeśli go zapomniałeś.