10 oprogramowania do zarządzania gospodarstwem rolnym

Wraz z szybkim rozwojem technologii rolnictwo stało się bardziej zaawansowane niż kiedykolwiek. W dzisiejszych czasach rolnicy uważają rolnictwo za część biznesu produkującego żywność na cele konsumpcyjne.

Jak każda inna firma, twórcy oprogramowania opracowali kilka programów do zarządzania gospodarstwem, które pomagają rolnikom monitorować wszystkie aspekty rolnictwa, czy to zbieranie i sprzedaż oraz uzyskiwanie lepszych plonów bez większych problemów. Narzędzia te wspaniale optymalizują działania związane z rolnictwem i umożliwiają rejestrowanie i dostęp do wszystkich danych rolniczych w jednym miejscu.

Aby pomóc Ci wybrać oprogramowanie do zarządzania gospodarstwem, które może poprawić Twoją wydajność i zwiększyć produktywność Twojego gospodarstwa, przygotowaliśmy najpopularniejsze oprogramowanie do zarządzania gospodarstwem w formie listy.

Niektóre z tego oprogramowania są specjalnie zaprojektowane, aby spełnić wymagania wyspecjalizowanego typu rolnictwa. Dlatego zaleca się dokładne zapoznanie się z funkcjami oprogramowania przed jego wybraniem.

Mieć skłonności

Mieć skłonności oferuje kompletne rozwiązanie do zarządzania gospodarstwem odpowiedzialne za planowanie, prowadzenie ewidencji, zarządzanie codziennymi operacjami i śledzenie sprzedaży. Oprogramowanie z powodzeniem przenosi Twój biznes w trybie online. Zapewnia zintegrowaną platformę, na której można zaplanować wszystkie procesy związane z rolnictwem, takie jak zbiory, rejestracja sprzedaży, zarządzanie zadaniami i sprzedaż zbiorów.

Tend oferuje swoim użytkownikom następujące funkcje:

  • Planowanie upraw z funkcją zarządzania zadaniami w celu wyeliminowania kosztów ogólnych związanych z prowadzeniem dokumentacji.
  • Moduł Zadania umożliwia zarządzanie wszystkimi ważnymi zadaniami w jednym miejscu, minimalizując szanse ich zapomnienia.
  • Sklepy internetowe umożliwiają bezpośrednią sprzedaż klientom.
  • Arkusze ofert pozwalają zaprojektować katalog dla swoich upraw, który zawiera również ceny i dostępność.

Tend jest szczególnie przydatny w małych i średnich, zróżnicowanych gospodarstwach i można uzyskać do niego dostęp z dowolnego urządzenia, systemu iOS, Android lub komputera stacjonarnego. Może pochwalić się tym, że jest pierwszym oprogramowaniem, które zawiera narzędzia niezbędne do uprawy i sprzedaży upraw wraz z zaawansowaną funkcją analizy danych.

Agrivi

Agrivi to zaawansowane oprogramowanie do zarządzania gospodarstwem, które pomaga rolnikom w planowaniu i monitorowaniu wszystkich działań związanych z gospodarstwem. Dzięki bogatemu zestawowi funkcji Agrivi pomaga rolnikom z ponad 150 krajów poprawić ich umiejętności rolnicze. To oparte na chmurze oprogramowanie monitoruje wszystkie działania w terenie, finanse, zapasy i siłę roboczą, a także zapewnia wgląd w ogólną wydajność rolnictwa.

Wsparty potężną bazą wiedzy zautomatyzowany system wykrywania szkodników i chorób ostrzega rolników o konieczności podjęcia działań ochronnych, jeśli istnieje ryzyko infekcji lub choroby. Agiri zapewnia dokładną 7-dniową prognozę pogody wraz z 3-letnią historią dla każdego pola.

Agrivi umożliwia również przechowywanie wszystkich zapisów finansowych i dokumentów w jednym miejscu, a wbudowane alarmy dat zapewniają, że nigdy nie przegapisz dokonania lub otrzymania jakiejkolwiek płatności. Możesz śledzić sprzedaż, wydatki i inwestycje kapitałowe dla każdego cyklu produkcyjnego, a nawet importować wszystkie dane w formatach PDF, Excel i Word.

FarmLogic

The FarmLogic System to oprogramowanie do prowadzenia ewidencji gospodarstw rolnych, które umożliwia rolnikom zarządzanie ewidencją upraw, wydajne wykonywanie operacji i podejmowanie lepszych decyzji. Oprogramowanie usprawnia wszystkie procesy związane z gospodarstwem, od wszystkiego, czego potrzebujesz, do tego, kiedy jest to potrzebne. Oprogramowanie zawiera najnowocześniejsze narzędzia, które są bardzo intuicyjne i zapewniają łatwość użytkowania.

FarmLogic umożliwia rejestrowanie wszystkich danych, pomagając w ten sposób w podejmowaniu świadomych decyzji i poprawiając długoterminową wydajność bez negatywnego wpływu na środowisko. Wszystkie czynności i informacje związane z rolnictwem są łatwo dostępne za pośrednictwem tabletu, smartfona lub komputera stacjonarnego.

Centrala internetowa FarmLogic stanowi podstawę systemu FarmLogic. Składa się z funkcji, takich jak Moje listy, rysowanie map GIS i inne, i może być uważana za magazyn zapisów i informacji. Podobnie jego aplikacja mobilna, znana jako FarmPAD, udostępnia wszystkie funkcje pod ręką, a nawet umożliwia pracę w trybie offline.

CropTracker

CropTracker to wielokrotnie nagradzane oprogramowanie do zarządzania gospodarstwem dla rolników zajmujących się owocami i warzywami. Oprogramowanie ma na celu zwiększenie produkcji roślinnej i generowanie lepszych zysków w sposób wydajny i bezpieczny. Wprowadzone na rynek w 2006 r. oprogramowanie pomaga rolnikom, pakowaczom, organizacjom i stowarzyszeniom w prowadzeniu dokładnych rejestrów, współpracy z członkami zespołu i optymalizacji operacji biznesowych.

Jak sama nazwa wskazuje, możesz użyć CropTracker do śledzenia wszystkich komponentów i aspektów swojej farmy, czy to zbiorów, materiałów do pakowania, przechowywania, szczegółów wysyłki, członków zespołu, pestycydów itp.

Podstawowe cechy oprogramowania to:

  • Natryskuj rekordy
  • Systemy pakowni
  • Śledzenie zbiorów i produkcji
  • Potężne narzędzia do śledzenia pracy i kosztów
  • Innowacyjna integracja technologii

Jego rozbudowany moduł raportowania zawiera ponad 50 szablonów raportowania, które pomagają przeprowadzać bezbłędne audyty, analizować wszystkie operacje i szybko rozwiązywać problemy. CropTracker zapewnia, że ​​spędzasz mniej czasu na zarządzaniu rekordami i poświęcasz więcej uwagi swoim gospodarstwom.

FarmBrite

FarmBrite to pełnoprawne oprogramowanie do zarządzania gospodarstwem w chmurze, które oferuje narzędzia wymagane do zarządzania wszystkimi operacjami związanymi z gospodarstwem i pomaga nowoczesnym rolnikom i hodowcom w planowaniu i optymalizacji produkcji, śledzeniu finansów i zarządzaniu klientami. Możesz także korzystać z aplikacji mobilnych na iOS i Androida, które ułatwiają zarządzanie danymi w podróży.

FarmBrite oferuje kilka narzędzi operacyjnych, takich jak wbudowany kalendarz, listy rzeczy do zrobienia, szacowanie, raportowanie i śledzenie aktywności, które pomagają rolnikom w organizowaniu, optymalizacji i zarządzaniu ich działalnością. Oprogramowanie składa się również z kilku narzędzi branżowych wymaganych w określonych branżach, takich jak zarządzanie zwierzętami hodowlanymi, uprawa roślin i wiele innych.

Zarządzanie żywym inwentarzem jest możliwe przy użyciu różnych narzędzi wyspecjalizowanych w śledzeniu, planowaniu, hodowli, wypasie i nie tylko. Podobnie rolnicy zainteresowani uprawą roślin używają oprogramowania do rejestrowania szczegółów zbiorów, śledzenia składników odżywczych, szacowania zamówień, surowców i innych.

AgWorld

AgWorld szczyci się tym, że jest pierwszym na świecie rozwiązaniem dla rolnictwa współpracującego, które umożliwia rolnikom, konsultantom ds. upraw, personelowi gospodarstwa, specjalistom ds. precyzji i kierownikom operacyjnym współpracę jako jeden podmiot. Jego moduł zarządzania dokumentami, narzędzia do przechwytywania danych, mapy gospodarstw, biblioteka etykiet i narzędzia komunikacyjne skutecznie poprawiają przepływ pracy i wydajność produkcji w organizacji rolniczej.

To proste i inicjatywne oprogramowanie umożliwia prognozowanie danych wejściowych, tworzenie planów, udzielanie rekomendacji i ustalanie budżetów klientów bez zgadywania.

Przyjazny dla użytkownika interfejs sprawia, że ​​obserwacja farmy jest szybka i nieskomplikowana, od konfiguracji po raportowanie. Opcje takie jak dotknij, przesuń, wybierz lub wpisz umożliwiają użytkownikom dostosowanie metod zbierania zgodnie z preferowanymi projektami scoutingowymi.

AgWorld zapewnia również narzędzie do pisania, a także możesz użyć szablonów do zapisywania działań, czy to w biurze, czy w terenie. AgWorld daje również możliwość przechowywania danych w czasie rzeczywistym, a następnie tworzenia raportów i eksportowania ich jako plików Excel do analizy.

Konserwator

Konserwator to jedna z najbardziej gwarantowanych operacji agronomicznych, która pomaga przekształcić dane biznesowe w przydatne informacje. Oprogramowanie do zarządzania gospodarstwem firmy Conservis zapewnia dogłębne informacje niezbędne do wykonywania złożonych operacji rolniczych z precyzyjną kontrolą i bez błędów ludzkich.

To narzędzie klasy korporacyjnej, w połączeniu ze spersonalizowanymi wskazówkami, zapewnia sprawne działanie Twojej firmy rolniczej, niezależnie od tego, czy chodzi o planowanie, czy o zbiór plonów. Conservis z powodzeniem rozwiązuje skomplikowane operacje i pomaga rolnikom w realizacji ich planów.

To oparte na chmurze oprogramowanie rolnicze zapewnia użytkownikom wskazówki i informacje na poziomie eksperckim, potrzebne do zarządzania całym procesem w sposób przejrzysty i pewny. Conservis Harvest pomaga planować, śledzić i zarządzać zasobami w okresie zbiorów w roku, dzięki czemu rolnicy spędzają mniej czasu na zarządzaniu danymi i rozwiązywaniu problemów. Oprogramowanie pomaga również w fazach planowania i budżetowania, prowadzących do bardziej opłacalnych zbiorów plonów.

Ziarnisty

Szeroko stosowany pakiet do zarządzania gospodarstwem korporacyjnym, Ziarnisty umożliwia efektywną współpracę między polem a biurem, ułatwiając bardziej wydajne gospodarowanie. Oprogramowanie umożliwia właścicielom i kierownikom gospodarstw monitorowanie i wykonywanie wszystkich aspektów operacji związanych z rolnictwem, pomagając im podejmować świadome decyzje na każdym poziomie pola.

Aplikacja na urządzenia z systemem Android i iOS pozwala administratorom farmy planować i przydzielać zadania pracownikom terenowym, którzy mogą z łatwością współpracować przy pracy z dowolnego miejsca, w którym się aktualnie znajdują. Szczegółowe informacje zapewniają, że interesariusze są dobrze poinformowani o operacjach rolniczych, a kompleksowy pakiet raportowania umożliwia administratorom generowanie niestandardowych raportów za pomocą kilku kliknięć.

Godną uwagi cechą Granular jest AcreValue Pro, która umożliwia rolnikom określenie możliwości ekspansji gruntów. Intuicyjne i proste oprogramowanie Granular oferuje zaawansowane narzędzia i funkcje, które przynoszą korzyści właścicielom firm, umożliwiając im przeglądanie zysków z upraw i pól.

Trimble

Trimble to innowacyjne oprogramowanie, które współpracuje z rolnikami, doradcami ds. upraw, sprzedawcami detalicznymi produktów rolnych i firmami spożywczymi w celu przekształcenia działalności rolniczej. Oprogramowanie umiejętnie umożliwia automatyzację krytycznych przepływów pracy, oszczędzając cenny czas, minimalizując błędy ludzkie i umożliwiając podejmowanie mądrych decyzji.

Dostępny jako wydajne i łatwe w użyciu oprogramowanie komputerowe, chmurowe i mobilne, Trimble skutecznie łączy wszystkie operacje związane z rolnictwem na jednej platformie.

Oprogramowanie zapewnia również skuteczne środki pozwalające sprostać wyzwaniom technicznym, które można napotkać w rolniczym łańcuchu dostaw, dzięki czemu można zapewnić niezawodne dostawy żywności, które są nie tylko opłacalne, ale także przyjazne dla środowiska.

Jego aplikacja mobilna umożliwia śledzenie zapisów polowych i wdrażanie opłacalnych praktyk rolniczych oraz umożliwia prosty i skuteczny pomiar ROI. Oprogramowanie pomaga również w obliczaniu kosztu jednostkowego produkcji w okresie wegetacyjnym i ułatwia generowanie raportów na podstawie tych danych.

AgriWebb

AgriWebb oferuje solidne narzędzie, które oferuje łatwość użytkowania i obejmuje wszystkie przedsiębiorstwa. Dzięki prostemu narzędziu do zarządzania gospodarstwem AgriWebb obiecał rozwijać produkcję bydła i owiec, zapewniając zysk i zrównoważony rozwój w całym łańcuchu dostaw.

AgriWebb koncentruje się głównie na hodowcach zwierząt gospodarskich, a po osiągnięciu pozycji lidera rynku w Australii, stopniowo poszerza swoje horyzonty na rynkach światowych. Aplikacja mobilna obsługuje również pełną funkcjonalność offline, która upraszcza prowadzenie dokumentacji, zapewniając skuteczną i prostą technikę gromadzenia i analizowania danych. Funkcja synchronizacji za jednym dotknięciem umożliwia synchronizację szczegółów z kontem w chmurze, umożliwiając natychmiastowe tworzenie raportów z farmy.

Oprogramowanie oferuje również zaawansowaną funkcję bioasekuracji, która pomaga użytkownikom rejestrować i monitorować każdą aktywność w gospodarstwie, która powoduje ryzyko chorób zwierząt. Ogólnie rzecz biorąc, portal AgriWebb jest wszechstronnym narzędziem do generowania raportów wspierających wymagania audytowe i podejmowanie decyzji opartych na wynikach.

Wniosek

Są to jedne z najlepszych dostępnych obecnie programów do zarządzania gospodarstwem rolnym, które pomogą Ci usprawnić proces uprawy i zwiększyć zyski w działalności rolniczej. Narzędzia te z pewnością zapewnią dużą precyzję i zrównoważony rozwój w procesie rolniczym oraz umożliwią dostęp do informacji w jednym miejscu, gdy zajdzie taka potrzeba.

Możesz także przyjrzeć się jednemu z najlepszych programów do zarządzania zapasami.