Udostępnij teraz w social media:

Dom lub baza Minecraft jest niezbędna do przetrwania w grze. Zwykle jest to miejsce, w którym przesuwasz swój punkt odradzania, przechowujesz zbierane materiały oraz gdzie tworzysz, warzysz lub zaklinasz przedmioty. ty [month], lub [month] nie tworzyć w jego pobliżu portalu do Netheru, ale mieć miejsce, do którego można wrócić, a miejsce, które może powstrzymać potwory, jest kluczowe.

Proste pomysły na dom Minecraft

Dom Minecraft może być prosty, np. sześcian z drzwiami i oknem, lub złożony z kilkoma piętrami, pokojami, oknami, świetlikiem, a nawet wodospadem, jeśli czujesz się ambitny. Możesz użyć wszystkich rodzajów bloków, aby stworzyć dom Minecraft. Niektóre klocki lepiej niż inne chronią cię przed potworami, podczas gdy inne wyglądają lepiej estetycznie.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z Minecraftem i nadal uczysz się pracować ze wszystkimi blokami, najlepiej zacząć od łatwiejszych domów. Oto dziesięć niesamowitych, ale łatwych pomysłów na dom Minecraft.

1. Surwiwalistyczny dom na farmie

Polecamy ten projekt dla początkujących. Jest łatwy do wykonania przy użyciu popularnych materiałów, takich jak drewno i bruk, i łatwo go rozbudowywać. Możesz dodać więcej pokoi do projektu, a one nie będą wyglądać nie na miejscu. Masz również dostępną przestrzeń do uprawy i łatwy sposób na dotarcie do niej bez wychodzenia z domu lub podróżowania w nocy. Upewnij się, że dobrze go trzymasz.

Sprawdź -   4 najlepsze alternatywy dla Slacka w systemie Linux

Ten dom jest na Grabcraft z planami, jak go zbudować.

2. Drewno dębowe i świerkowe firmy Smithers Boss

Jeśli chcesz czegoś łatwego do zbudowania i ładnego dla oka, warto sprawdzić ten dom. Jest zbudowany z drewna, które jest jednym z najpopularniejszych rodzajów bloków w Minecrafcie. Można go zbudować z różnych rodzajów drewna, ale najlepiej wygląda dąb i ciemny dąb. Istnieją również inne klocki, np. bruk i szkło, ale łatwo je znaleźć lub wykonać.

Jedynym minusem tego domu jest to, że jest on w większości drewniany i może zostać łatwo uszkodzony przez moby. Na poniższym obrazku użyto specjalnych shaderów, dzięki czemu Twój dom będzie wyglądał inaczej w zależności od zainstalowanych shaderów.

3. Stylowy i kompaktowy CSX42

Stylowa i kompaktowa konstrukcja CSX42 to nowoczesny, ale niewielki dom, w którym jest miejsce na łóżko, stół do rękodzieła i skrzynię. Jest zbudowany z podstawowych bloków, takich jak płyty drewniane i kamienne. Kiedy go zbudujesz, nauczysz się również kilku rzeczy o tworzeniu dobrze wyglądającego domu. Samouczek zawiera pomysły, jak sprawić, by ułożone w stos skrzynie były łatwo dostępne i jak użycie różnych typów bloków dodaje estetyki do konstrukcji. Są też pomysły na rozbudowę domu, kiedy trzeba.

4. Pojedynczy duży pokój

Domy na tej liście są małe, co oznacza, że ​​nie musisz gromadzić dużej ilości surowców, aby rozpocząć budowę. Jeśli chcesz zbudować coś większego, ale nadal zachować prostotę, zalecamy sprawdzenie ten prosty projekt domu Stud. Najtrudniejszym materiałem do wykonania tej konstrukcji są schody z płyt kamiennych, które można łatwo wykonać z kostki brukowej. Będziesz potrzebował węgla, aby to wszystko przetopić (lub możesz użyć drewna, ale zajmie to więcej czasu), a skończysz z dużą ilością miejsca. Możesz podzielić dom (dodać pokoje), jeśli chcesz, budując ściany. Dekoracja jest pozostawiona Tobie, co oznacza, że ​​jest to elastyczny projekt.

Sprawdź -   Jak grać w Minecraft Bedrock w wersji offline w systemie Windows 10

Zbudowanie tego zajmie trochę czasu, ale spodoba ci się to, z czym skończysz.

5. Solidny kamienny dom firmy Instructables

Jeśli nie chcesz domu wykonanego z drewna, ponieważ jest on znacznie mniej odporny na uszkodzenia, warto zbudować ten podstawowy kamienny dom. Wymaga powszechnie dostępnych bloków, takich jak kamień, i wciąż dodaje kilka odmian bloków, aby ostateczna wersja wyglądała dobrze, a nie tylko kamienna kostka.

Dom jest dość duży i będziesz mógł z niego korzystać przez jakiś czas, zanim zdecydujesz się na modernizację. Nie jest to również rodzaj domu, w którym źle się czujesz, zostawiając za sobą, ponieważ włożyłeś w niego tyle pracy.

6. Prosty dom startowy autorstwa Sv ​​Gravity

Prosty dom startowy autorstwa Sv ​​Gravity ma kamienną podstawę, powszechnie dostępne drewniane klocki, przylegającą farmę, dwa piętra, dużo miejsca i ładny widok.

Nie będziesz w stanie zbudować tego domu w jeden dzień, więc upewnij się, że masz miejsce na spędzenie nocy podczas budowy, ale zdecydowanie jest to warte spędzonego czasu. Materiały są łatwe do zdobycia. Możesz zaprojektować wnętrze jak chcesz i możesz pominąć latarnię na rzecz pochodni.

7. Prosty brzozowy domek startowy autorstwa Folli

Prosty brzozowy domek startowy by Folli jest zbudowany głównie z brzozy, która jest jednym z najpopularniejszych gatunków drewna. Potrzebujesz dobrej siekiery, aby zdobyć drewno i trochę czasu na budowę domu, ale jest duży, piękny i ma miejsce na farmę.

Możesz pominąć garnki i latarnie, dopóki nie będziesz miał gliny i żelaza, aby je zrobić. Dom zapewni schronienie i miejsce do przechowywania zapasów, stołu rzemieślniczego, pieca i kilku półek na książki.

8. Domek na drzewie autorstwa TSMC – Minecraft

Domek na drzewie autorstwa TSMC – Minecraft oferuje unikalny, szybki projekt domu dla początkujących. Gromadzone zasoby są minimalne i łatwo dostępne. Możesz użyć dowolnego rodzaju drzewa/drewna, które chcesz, a jeśli masz ochotę na małą próbę i błąd, możesz stworzyć drugie piętro w tym projekcie.

Sprawdź -   Jak grać w Minecraft w systemie Linux

9. Mały, nowoczesny, dwupiętrowy dom

Jest to z pewnością jedna z bardziej skomplikowanych konstrukcji, a zebranie jej zasobów zajmie trochę czasu, ale jeśli chcesz mieć duży dom, który jest solidny, sprawdź ten projekt autorstwa WiederDude.

Dom ma dwa piętra i basen. Możesz to zmienić i zamienić teren pod basen w łatwo dostępną farmę. To, co utrudnia wykonanie tego domu, to zastosowanie betonu, a konkretnie białego betonu, który wymaga mączki kostnej. Będziesz musiał za to zabić kilka szkieletów. Alternatywnie możesz tworzyć gładkie kamienne bloki i używać ich w ich miejsce. Dom [month] nie wygląda tak dobrze, ale nadal jest świetnym projektem.

Uwaga: na poniższym obrazku zastosowano shadery. Twoja ostateczna wersja będzie wyglądać inaczej w zależności od używanych shaderów i pakietów tekstur.

10. Nowoczesny dom RainbowGamerPE

Nowoczesny dom RainbowGamerPE zawiera beton, więc znowu nie jest najłatwiejszy w budowie, jednak beton można zastąpić gładkim kamieniem. Do tego wszystkiego będziesz potrzebować sporej ilości węgla, ale dom jest duży, a ty [month] nigdy się z tego nie wyprowadzaj. Będziesz musiał zebrać sporo drewna i piasku, ale występują one na tyle powszechnie, że nie jest to wielka sprawa.

W konstrukcji wykorzystano również powszechnie spotykane drewno brzozowe oraz czarne tafle szkła, które wymagają czarnego barwnika. Ponownie możesz użyć zwykłego, bezbarwnego szkła. Projekt jest całkiem niezły i pozwoli ci łatwo bawić się odmianami materiałów.

Wniosek

Domy Minecraft to zarówno sztuka, jak i funkcjonalność w jednym. Domy na tej liście [month] wyglądają na trudne do stworzenia, ale gdy zobaczysz, jak są zbudowane, w mgnieniu oka stworzysz własne projekty lub zmodyfikujesz je, aby dopasować je do własnych potrzeb.