10 rozszerzeń Chrome, które pomogą Ci w pisaniu

Udostępnij teraz w social media:

Jeśli korzystasz z narzędzia do tworzenia dokumentów online lub często musisz pisać e-maile, wiele rozszerzeń Chrome może pomóc w pisaniu.

Jako pisarz używam wielu rozszerzeń Chrome, dzięki którym pisanie moich postów jest znacznie bardziej przystępne. Niezależnie od tego, czy naprawiasz błędy gramatyczne, robisz zrzuty ekranu, czy badasz tematy, rozszerzenia do Chrome usuwają ciężką część mojej ciężkiej pracy.

Niezależnie od tego, czy jesteś autorem, studentem czy menedżerem, który często musi pisać do klientów, znam kilka rozszerzeń Chrome, które mogą ułatwić Ci pisanie.

Poniżej znajdziesz niektóre z moich ulubionych rozszerzeń Chrome, które ułatwiają mi pisanie, oraz kilka innych, które gorąco polecam ze względu na ich zaawansowane funkcje.

Gramatyka

Zacznę od mojego ulubionego rozszerzenia, które naprawiło tysiące moich błędów gramatycznych w ciągu ostatnich 5 lat. Grammarly pomaga naprawić błędy gramatyczne w tekstach, podświetlając je i naprawiając jednym kliknięciem. Darmowa wersja Grammarly wykonuje fantastyczną robotę, poprawiając interpunkcję, pisownię i ogólną zwięzłość.

Dla większości ludzi bezpłatna wersja Grammarly jest więcej niż wystarczająca, aby naprawić typowe literówki i błędy interpunkcyjne. Jeśli jednak chcesz ulepszyć swoje pisanie i sprawić, że będzie ono skuteczne, Grammarly Premium nie zawiedzie.

Wersja premium sprawdza pismo pod kątem przejrzystości, płynności, tonu, lepszego doboru słów, poziomu formalności i plagiatu. Wszystko to odbywa się automatycznie podczas pisania w czasie rzeczywistym, a błędy można naprawić, wybierając odpowiednią sugestię Grammarly.

Podstawowe funkcje Grammarly działają bez zakładania konta. Zalecam jednak utworzenie bezpłatnego konta, aby śledzić statystyki i uzyskać dostęp do większej liczby funkcji, takich jak wyświetlanie synonimów i definicji słów za pomocą dwukrotnego kliknięcia.

Po prostu czytaj

Chociaż możesz użyć flagi Chrome, aby włączyć tryb czytnika w Chrome, Po prostu czytaj to świetne rozszerzenie do Chrome, jeśli chcesz mieć większą kontrolę. Rozszerzenie usunie wszystkie rozpraszające treści na stronie i załaduje główną treść i obrazy w prostym interfejsie.

Usunięta zawartość obejmuje przyciski, reklamy, obrazy tła, komentarze oraz zawartość panelu bocznego i dolnego. Pozostawia to czysty post do przeczytania bez żadnych zakłóceń, co znacznie ułatwia badanie treści, ponieważ nie będziesz przytłoczony dodatkowymi rzeczami.

  Jak usunąć zapisane czaty w Snapchacie?

Co ciekawe, możesz ręcznie zmienić wygląd interfejsu, dostosowując rozmiar czcionki, kolor tła, szerokość treści itp. W razie potrzeby możesz również łatwo przełączać się między ciemnymi i jasnymi motywami.

Czytać na głos

Jeśli jesteś zmęczony i nie chcesz czytać, rozszerzenie Chrome do zamiany tekstu na mowę może przeczytać treść za Ciebie. Czytać na głos to rozszerzenie, które skopiuje zawartość strony w jej interfejsie i odczyta ją na głos. Do sterowania odtwarzaniem służą przyciski odtwarzania/pauzy, zatrzymywania, przewijania do przodu i do tyłu, a także ręczne podświetlanie treści do czytania na głos.

Rozszerzenie obsługuje ponad 40 języków i głosów z Google Voice, Google Wavenet, Microsoft i innych. Chociaż tylko głosy Google Voice są bezpłatne, reszta wymaga konta premium lub pozwolenia Wavenet; możesz przeczytaj więcej tutaj.

Możesz zmienić głos, szybkość, wysokość i głośność w opcjach rozszerzenia. Wybranie jednego z głosów premium umożliwi założenie konta premium.

Jeśli prowadzisz bloga lub stronę biznesową, możesz być zainteresowany konwersją artykułów na dźwięk.

Marinara

Na podstawie Technika Pomodoro, Marinara pomaga zarządzać czasem pracy w interwałach. Jest to w zasadzie aplikacja z zegarem, która rozpoczyna 25-minutową sesję roboczą, a następnie 5-minutową przerwę. Po zakończeniu odliczania czasu sesji pracy lub przerwy otrzymasz powiadomienie i usłyszysz sygnał.

W ustawieniach możesz zmienić czas trwania zarówno pracy, jak i przerw oraz zmienić dźwięki. Nawet długa sesja przerwy pozwala na dłuższą przerwę niż zwykle po wielu sesjach. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli interesuje Cię używanie techniki Pomodoro podczas pisania, Marinara jest idealnym rozszerzeniem, które utrzyma Cię na dobrej drodze.

Podobne strony Google

Podobne strony Google pomaga zobaczyć inne strony internetowe podobne do tej, którą aktualnie przeglądasz. To świetne rozszerzenie, aby znaleźć więcej witryn, takich jak ta, którą właśnie przeglądasz, co może być dobrym sposobem na znalezienie nowych witryn, które mogą być źródłem inspiracji.

Będąc w interesującej nas witrynie, kliknij przycisk rozszerzenia, a pojawi się lista podobnych linków do witryn. Możesz bezpośrednio kliknąć te linki, aby otworzyć je w nowej karcie.

  Jak dezaktywować konto OfferUp

Ciemny Czytelnik

Jeśli często musisz pracować w ciemnym otoczeniu, potrzebujesz rozszerzenia trybu ciemnego, aby uniknąć zmęczenia oczu. Ciemny Czytelnik to wysoce konfigurowalne rozszerzenie trybu ciemnego, które automatycznie odwraca jasne kolory na stronach internetowych, tworząc ciemny motyw.

Rozszerzenie zachowuje oryginalne formatowanie stron internetowych i zmienia tylko jasne kolory. Chociaż jest ona domyślnie włączona we wszystkich witrynach, możesz także umieszczać witryny na białej liście lub zezwalać na rozszerzenia tylko w wybranych witrynach. Istnieje również możliwość włączenia/wyłączenia trybu ciemnego na polecenie.

Co ciekawe, istnieje również opcja włączenia trybu światła, który może zamienić ciemne strony na jasny kolor.

Świetlny strzał

Robienie zrzutów ekranu ma kluczowe znaczenie dla pisarza, aby szybko zilustrować koncepcje lub odpowiednio udostępnić lub zapisać pomysły. W Chrome Web Store jest wiele rozszerzeń zrzutów ekranu, ale lubię Świetlny strzał tak proste.

Rozszerzenie nie wymaga żadnej wcześniejszej konfiguracji ani rejestracji do działania. Wystarczy kliknąć przycisk rozszerzenia, a zrobi on zrzut ekranu aktualnie otwartej karty i otworzy go w nowej karcie. Następnie możesz ręcznie przyciąć zrzut ekranu, aby uzyskać dokładny obraz obszaru.

Dostępne są przyciski do wprowadzania drobnych zmian, takich jak dodawanie strzałek lub tekstu itp., Możesz bezpośrednio udostępnić zrzut ekranu w mediach społecznościowych lub pobrać go na komputer.

Nagłówek

Świetne rozszerzenie Chrome dla blogerów musi tworzyć chwytliwe nagłówki, aby przyciągnąć użytkowników i zwiększyć widoczność. Nagłówek rozszerzenie pomaga tworzyć chwytliwe nagłówki, po prostu wprowadzając słowo kluczowe do rozszerzenia.

Rozszerzenie zawiera ponad tysiąc chwytliwych fraz nagłówkowych, w których automatycznie dostosowuje podane słowo kluczowe, aby utworzyć nowy nagłówek. Niektóre nagłówki mogą nie mieć sensu, ponieważ używają stałej bazy danych nagłówków, ale większość ma sens lub przynajmniej daje pomysł na utworzenie dobrego nagłówka z ręcznymi edycjami.

Niestety darmowa wersja oferuje tylko 30 pomysłów na nagłówki. Musisz uaktualnić do Wersja Pro aby uzyskać dostęp do wszystkich nagłówków.

Poznaj więcej narzędzi do generowania pomysłów na tematy blogów.

Cytuj to dla mnie

Niezbędne rozszerzenie dla studentów musi cytować źródła w wielu formatach, takich jak APA, Chicago itp. Cytuj to dla mnie przyspiesza proces cytowania, automatycznie tworząc cytaty w preferowanym stylu za pomocą jednego kliknięcia.

  Jak pobierać filmy opublikowane na Reddit

Musisz odwiedzić stronę internetową, którą chcesz zacytować i kliknąć przycisk rozszerzenia. Rozszerzenie pokaże style do wyboru APA, Chicago, Harward i MLA. Możesz kliknąć dowolny z tych stylów, aby utworzyć cytat w tym formacie.

Kliknięcie lewym przyciskiem myszy na wygenerowany cytat w pełni go podświetli; następnie możesz go skopiować i wkleić do swojego dokumentu. Rozszerzenie ma również wersję premium, która pozwala zapisywać cytaty online, ale darmowa wersja wystarcza do tworzenia cytatów.

OneTab

Pisanie wymaga mnóstwa badań, co oznacza, że ​​będziesz otwierać dziesiątki kart jednocześnie. Otwarcie zbyt wielu kart może mocno zaśmiecać przeglądarkę, a także ją spowolnić. OneTab może rozwiązać ten problem, odrzucając wszystkie otwarte karty i tworząc listę wszystkich otwartych witryn.

Spowoduje to zwolnienie pamięci wszystkich kart i ułatwi przeglądanie listy oraz otwieranie tylko tej karty, której potrzebujesz. Możesz zamykać i otwierać karty z okna OneTab, a także istnieje możliwość zbiorczego otwierania lub zbiorczego usuwania kart.

Listę stron internetowych można wyeksportować i otworzyć na innym urządzeniu lub zachować do późniejszego wykorzystania.

Zawijanie

Bez względu na to, jak dobra jest Twoja gramatyka, nadal będę polecać Ci zakup Grammarly, ponieważ wykonuje niesamowitą pracę naprawiania literówek, których nie da się uniknąć. Grammarly zazwyczaj naprawia ponad 10 błędów w każdym pisanym przeze mnie poście i prawie wszystkie robię nieświadomie. Co więcej, jeśli skupisz się na pracy, Marinara jest warta spróbowania. Technika Pomodoro jest zaskakująco skuteczna, zwłaszcza jeśli pracujesz w domu.

Następnie dowiedz się, jak zoptymalizować zawartość i kopiować za pomocą narzędzi opartych na sztucznej inteligencji.

x