10 ściągawek CSS dla programistów i projektantów

Projektowanie stron internetowych jest bardzo wymagającą umiejętnością w dzisiejszym świecie napędzanym technologią. Jedną z podstawowych koncepcji projektowania i tworzenia stron internetowych są kaskadowe arkusze stylów (CSS).

Niezależnie od tego, czy projektujesz stronę internetową, czy poprawiasz wygląd posta na blogu w swojej witrynie, CSS może ci bardzo pomóc. CSS służy do dostrajania i dostosowywania wyglądu strony internetowej, aby zapewnić czytelnikom lepsze wrażenia podczas przeglądania.

To powiedziawszy, specyfikacje CSS były stale rozwijane, aby sprostać wymaganiom nowoczesnych potrzeb projektowych. Dlatego programistom i projektantom stron internetowych bolesne jest zapamiętywanie wszystkiego i nadążanie za zmianami.

Właśnie dlatego wybraliśmy jedne z najlepszych ściągawek CSS, do których możesz się odnieść i rzucić okiem, aby odświeżyć swoje wspomnienia, jednocześnie nadążając za najnowszymi zmianami.

Proszę bardzo.

Htmlcheatsheet.com: Innym doskonałym źródłem informacji o CSS jest ta strona internetowa. Obejmuje wszystkie podstawy, takie jak składnia, style wewnętrzne i zewnętrzne, styl wbudowany, model pudełkowy itp.

Obejmuje również selektory, właściwości, próbnik kolorów, tło, podgląd, gradient, cień ramki, generator przycisków, cień tekstu, generator czcionek, transformacje, obramowanie/kontur, promień obramowania, zapytania o media, resetowanie CSS i wiele innych. Możesz także obejrzeć filmy z YouTube na tej stronie, aby dowiedzieć się, jak wykorzystać je w swoim projekcie.

Stanforda: Kod CSS Uniwersytetu Stanforda jest łatwy do naśladowania i zrozumienia oraz jest dostępny do pobrania za darmo. Obejmuje kaskadowe arkusze stylów z właściwościami czcionek, właściwościami tła i kolorów, właściwościami tekstu i właściwościami klasyfikacji.

Ta dwustronicowa ściągawka obejmuje również kompleksowo właściwości pudełek, aby pomóc Ci projektować jak profesjonalista.

Konfiguracja witryny: To jedna z najlepszych ściągawek CSS, jakie można znaleźć w Internecie. Ma 29 stron i składa się z kilku akapitów, czcionek, obramowań, tła, kolumn, tekstów, pozycjonowania siatki, kolorów i nie tylko. Jego twórca wymienił również wszystkie tagi/elementy div CSS.

Możesz przeczytać go online lub pobrać wersję drukowaną za darmo. Jest to pomocne dla każdego projektanta, zwłaszcza dla początkujących.

Akademia kodów: Codecademy ma wspaniałą ściągawkę CSS, która służy jako szybki przewodnik, gdy chcesz wyjaśnić koncepcję. Znajdziesz różne tematy CSS, w tym składnię i selektory z regułami wizualnymi, wyświetlaniem i pozycjonowaniem, modelem pudełka, typografią i kolorami.

Możesz odwoływać się do niego, aby ustawić rozmiar czcionki, kolor tła, krycie, grubość czcionki, wyrównanie tekstu, adresy URL zasobów, słowa kluczowe nazw kolorów i więcej. Możesz nawet pobrać i zapisać go na swoim urządzeniu, aby szybko do niego zajrzeć, kiedy tylko będziesz go potrzebować, lub dodać go do zakładek w przeglądarce.

Hostinger: Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym projektantem, czy początkującym, ta kompletna ściągawka pomoże Ci przypomnieć sobie koncepcje, które właśnie wyleciały Ci z głowy. Zawiera podstawowe informacje na temat CSS i omawia zaawansowane tematy, które można pobrać jako plik pdf.

Ta ściągawka ma kilka typowych właściwości i wartości CSS, takich jak obramowanie, model pudełka, przejścia, czcionka i kolor. Jest wyselekcjonowany z solidnym tłem i odpowiednio skonstruowany, aby można było wyświetlić podgląd przed pobraniem.

Lesliefranke.com: Jeśli jesteś fanem jednostronicowych ściągawek, mamy coś dla Ciebie. Tematy zostały zaprojektowane z myślą o minimalistycznym wyglądzie przy użyciu białego tła, czarnego tekstu i brązowych pasemek. Obejmuje również składnię, model pudełkowy, ogólne pojęcia, obramowanie, położenie, tło, czcionkę, listę i tekst.

Dodatkowo twórca dodał także kilka skrótów, pseudoselektorów, komentarzy, typów multimediów i jednostek dla Twojej wygody.

Devhinty: Ta strona jest idealna dla profesjonalnych projektantów, którzy mogą znaleźć ściągawki CSS na różne tematy. Wszystko jest zaprojektowane tak, aby ułatwić czytelnikom przyswajanie treści za pomocą subtelnych kolorów. Obejmuje selektory, kombinacje, pseudoklasy, wariacje pseudoklas, właściwości czcionek wraz z przykładami i przypadkami.

Następnie znajdziesz informacje o tłach, animacjach z przykładami, wydarzeniach i nie tylko.

dgiiit.github.io: Ponieważ początkujący są przytłoczeni mnóstwem informacji do przetworzenia, ta ściągawka może być bardzo pomocna. W tej bardzo łatwej do odczytania, jednostronicowej ściągawce CSS znajdziesz podstawowe tagi i koncepcje CSS. Jest zaprojektowany z jasnoniebieskimi kolorami i białym tłem i zawiera rzeczy, które musisz szybko przypomnieć.

Znajdziesz tutaj tagi CSS dla selektorów, tekstu, obramowań, modelu pudełkowego, pozycjonowania, obramowań i list oraz inne tematy.

OverAPI.com: Ta witryna jest dobrym źródłem ściągawek, w tym ściągawek CSS. Możesz użyć przycisku wyszukiwania, aby znaleźć konkretny element, którego szukasz, lub po prostu stronę, aby zrobić krótką prezentację podczas projektowania strony. Używa chłodnych kolorów kojących oczy, takich jak zielony, niebieski, szary itp., z białym tekstem, który nie razi oczu.

Tematy CSS, które można tutaj znaleźć, to model pudełka, selektory, styl, elementy, pole CSS3, animacja, strona, zasoby i inne różne tematy.

Latarnie morskie: Jeśli jesteś fanem kompleksowej ściągawki, której możesz użyć jako odniesienia, gdy utkniesz z koncepcją lub odświeżyć swoją wiedzę, ta ściągawka CSS jest dla Ciebie. Zaczyna się od wszystkich podstawowych terminologii CSS, takich jak wartość, właściwości i szczegółowe selektory. Przekazuje również informacje za pomocą małych, łatwych do zrozumienia informacji z przykładem dla każdego terminu.

Ponadto znajdziesz również inne terminy, takie jak model pudełka, kod tekstu i czcionki, kod tła, kod obramowania i flexbox.

Wniosek

Mam nadzieję, że te ściągawki CSS pomogą Ci za każdym razem, gdy zechcesz spojrzeć na terminy i kod CSS, bez względu na to, czy chcesz przypomnieć sobie zdobytą wiedzę, czy też o czymś zapomniałeś podczas projektowania. Wszystkie z nich zostały stworzone, aby złagodzić Twój ból podczas projektowania stron internetowych. Dlatego dodaj je do zakładek w przeglądarce lub zapisz na swoim urządzeniu, aby móc się do nich odwoływać w dowolnym momencie.