10 sposobów na spersonalizowanie konta Slack

Slack to popularna usługa komunikacyjna używana głównie w środowiskach pracy. Wartości domyślne są rozsądne i wygląda ładnie. Możesz jednak spersonalizować swoje konto Slack, aby wyglądało i działało tak, jak chcesz.

Dodaj zdjęcie lub awatar

Możliwość zobaczenia, jak ktoś wygląda, jest bardzo przydatna, szczególnie w przypadku zespołów zdalnych. Możesz dodać zdjęcie lub awatar, aby inni mogli Cię poznać.

Aby dodać zdjęcie (jeśli korzystasz z firmowego obszaru roboczego, postępuj zgodnie z wytycznymi firmy), kliknij strzałkę obok nazwy obszaru roboczego, aby otworzyć menu główne, a następnie wybierz opcję „Profil i konto”.

Kliknij strzałkę, aby otworzyć menu główne, a następnie wybierz plik

Następnie zobaczysz swój profil po prawej stronie obszaru roboczego. Aby zmienić informacje o sobie, które mogą zobaczyć inni użytkownicy, kliknij „Edytuj profil”.

Kliknij

Kliknij „Prześlij obraz”.

Kliknij

W otwartym oknie dialogowym kliknij dwukrotnie zdjęcie lub awatar, którego chcesz użyć. W panelu, który się otworzy, przesuń kropkowane linie, aby odpowiednio przyciąć obraz, a następnie kliknij „Zapisz”.

Przesuń przerywane linie, aby przyciąć obraz, a następnie kliknij Zapisz.

Aby zapisać obraz, kliknij „Zapisz zmiany”.

Kliknij

Twój obraz pojawia się teraz obok Twojego imienia i nazwiska, kiedy wysyłasz wiadomość do kanału lub współpracownika.

Wybierz dźwięk powiadomienia

Jeśli używasz Slacka na urządzeniu mobilnym, możesz wybrać dźwięk powiadomienia używany przez Slack. Aby to zrobić, otwórz aplikację mobilną, dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu, a następnie dotknij „Ustawienia”.

Kran

W sekcji „Powiadomienia” kliknij „Ustawienia”. Alternatywnie możesz także dotknąć „Powiadomienia”, aby wejść do jego menu.

Kran

Teraz kliknij „Dźwięk”.

Kran

Wybierz żądany dźwięk powiadomienia, a następnie kliknij „Zapisz”.

Wybierz żądany dźwięk powiadomienia, a następnie stuknij

Zmień swoją strefę czasową

W przypadku nowych kont Slack automatycznie próbuje dowiedzieć się, w której strefie czasowej jesteś na urządzeniu, którego używasz. W przypadku starszych kont – lub jeśli Slack nie może tego rozgryźć – Twoje konto domyślnie korzysta z czasu pacyficznego.

Jeśli strefa czasowa jest nieprawidłowa, ustawienia Nie przeszkadzać i Powiadomienia (które omówimy poniżej) nie będą działać poprawnie.

Aby sprawdzić, której strefy czasowej używa Slack lub ją zmienić, kliknij strzałkę obok nazwy obszaru roboczego, aby otworzyć menu główne, a następnie kliknij „Preferencje”.

Kliknij strzałkę, aby otworzyć menu główne, a następnie kliknij

Kliknij „Język i region”, aby sprawdzić, której strefy czasowej używa Slack. Jeśli jest nieprawidłowy, kliknij strzałkę w dół i wybierz odpowiednią strefę czasową.

Kliknij

Jeśli wybrana jest opcja „Ustaw strefę czasową automatycznie”, musisz odznaczyć, aby zmienić strefę czasową. Nie ma tu przycisku „Zapisz” – wszelkie wprowadzone zmiany zostaną zapisane automatycznie.

Ustaw godziny „Nie przeszkadzać”

Po ustawieniu strefy czasowej możesz wybrać godziny „Nie przeszkadzać”. Gdy ta funkcja jest włączona, Slack nie będzie wysyłać żadnych powiadomień na Twoje urządzenia. W menu „Preferencje” kliknij „Powiadomienia”.

Kliknij

Przewiń w dół do sekcji „Nie przeszkadzać”. Upewnij się, że pole wyboru „Automatycznie wyłącz powiadomienia od” jest zaznaczone. Kliknij każdą strzałkę menu rozwijanego i wybierz czas rozpoczęcia i zakończenia preferowanego okresu „Nie przeszkadzać”.

Wybierz

Teraz będziesz otrzymywać powiadomienia na swoim urządzeniu tylko poza tymi godzinami.

Wybierz tryby, motywy lub unikalne kolory

Na Slacku możesz wybrać tryb jasny lub ciemny (jesteśmy wielkimi fanami trybu ciemnego). Jeśli jednak żaden z nich nie trafi w sedno, możesz również zmienić paletę kolorów na inną lub wybrać kolor dla każdego elementu indywidualnie w interfejsie użytkownika.

Więc śmiało i stwórz Slack w dowolnym kolorze!

Skonfiguruj swój kanał aktywności

Jedną z największych zalet Slacka jest to, jak łatwo reagować na wiadomość za pomocą emoji. Niestety, musisz sprawdzić wszystkie opublikowane wiadomości, aby zobaczyć, czy ktoś zareagował emoji.

Aby rozwiązać ten problem, Slack udostępnia kanał aktywności, który pokazuje wszelkie reakcje na Twoje wiadomości, wraz ze wszystkimi wzmiankami. Aby to zobaczyć, kliknij symbol „@” (ampersand) w prawym górnym rogu obszaru roboczego.

Kliknij

Ten panel pokazuje reakcje i wzmianki. Jeśli chcesz zmienić to, co pokazuje źródło aktywności, kliknij przycisk Wyświetl opcje.

Kliknij przycisk Wyświetl opcje.

W panelu „Opcje widoku aktywności” zaznacz pola wyboru obok działań, które chcesz zobaczyć w kanale aktywności, a następnie kliknij przycisk „X”, aby zamknąć menu opcji.

Wybierz działania, które chcesz zobaczyć w źródle aktywności, a następnie kliknij

Kanał aktywności będzie teraz pokazywał wybrane przez Ciebie aktywności.

Dodaj swoje ulubione emotikony

Domyślny zestaw emotikonów w Slacku jest całkiem niezły, ale oczywiście dostępne są emoji, które są specyficzne dla Twojego zespołu lub obszaru geograficznego.

Jeśli jesteś członkiem lub administratorem (goście nie mają takiej możliwości), możesz dodać własne emoji do Slacka. Aby to zrobić, po prostu uruchom swoją ulubioną wyszukiwarkę lub program graficzny i znajdź lub utwórz emotikony potrzebne Tobie i Twojemu zespołowi.

Ustaw swój status

Jedną z zalet Slacka jest to, że możesz zobaczyć, kiedy ludzie są nieobecni, pracują zdalnie, na corocznym urlopie lub w jakimkolwiek innym statusie. Status osoby jest wyświetlany obok jej nazwy użytkownika za każdym razem, gdy publikuje wiadomość, a także na pasku bocznym, jeśli ostatnio komunikowałeś się bezpośrednio z tą osobą.

Plik

Aby ustawić swój status, kliknij strzałkę obok nazwy obszaru roboczego, aby otworzyć menu główne, a następnie kliknij „Ustaw status”.

Kliknij strzałkę, aby otworzyć menu główne, a następnie kliknij

Spowoduje to otwarcie panelu „Ustaw stan”, w którym możesz dodać dowolne emotikony wraz z komunikatem o stanie. Alternatywnie możesz wybrać jeden z istniejących wcześniej statusów z listy. Po wybraniu żądanego stanu kliknij „Zapisz”.

Wybierz emoji i wpisz komunikat o stanie lub wybierz stan z listy, a następnie kliknij

Dodaj Slack do swojego urządzenia

Domyślnie Slack otwiera się w aplikacji internetowej, ale możesz też uzyskać do niego dostęp za pośrednictwem klienta lub aplikacji mobilnej. Aplikacja kliencka umożliwia dostęp do Slacka bez korzystania z przeglądarki, a także powiadomi Cię, gdy zostaniesz wspomniany lub otrzymasz nową bezpośrednią wiadomość. Aplikacja mobilna ostrzega Cię w ten sam sposób i umożliwia dostęp do Slacka, gdy jesteś z dala od komputera.

Aby dodać aplikację kliencką, kliknij strzałkę obok nazwy obszaru roboczego, aby otworzyć menu główne, a następnie kliknij „Otwórz aplikację Slack”.

Kliknij strzałkę, aby otworzyć menu główne, a następnie kliknij

Otworzy się nowa karta, z której aplikacja zostanie pobrana automatycznie. Kliknij „Zapisz plik”, aby zapisać instalator w domyślnej lokalizacji pobierania.

Kliknij

Instalujemy wersję dla systemu Windows, ale jest to ten sam proces na komputerze Mac. Przejdź do folderu Pobrane i uruchom plik SlackSetup.exe, aby zainstalować Slack na swoim kliencie.

Aby dodać bezpłatną aplikację do urządzenia mobilnego, przejdź do Sklep Play (Android) lub Sklep z aplikacjami (dla iPhone’a i iPada), wyszukaj „Slack”, a następnie zainstaluj aplikację.

Dowiedz się wszystkiego o Slacku

Slack ma wiele przydatnych funkcji – o wiele więcej, niż możemy omówić w jednym artykule. Koniecznie sprawdź Slack’s główna strona pomocy i przejrzyj jego samouczki. Szczególnie polecamy samouczki „Wskazówki, sztuczki i więcej”, ponieważ pomogą Ci one znaleźć funkcje, o których istnieniu w innym przypadku nie wiedziałbyś.

Plik