10 świątecznych klasyków już teraz

Africa Studio / Shutterstock

Każdego roku w streamingu pojawia się oszałamiająca liczba nowych świątecznych filmów, ale nic tak nie oddaje ciepła okresu świątecznego jak klasyki. Na szczęście możesz już teraz streamować następujące klasyczne świąteczne filmy!

Babes in Toyland

Rymowanka, która zainspirowała fabułę Babes in Toyland, jest w zasadzie bzdurą i nie ma wiele wspólnego z Bożym Narodzeniem.

Mimo to, zarówno wersje Laurel i Hardy (1934), jak i Annette Funicello (1961) zawierają komedię przyjazną rodzinie, która uczyniła je ulubionymi wakacjami. Dorośli zachwycają się dziwacznymi opowieściami i surrealistycznymi obrazami, podczas gdy dzieci lubią głupie postacie.

Wersja z 1934 roku (znana również jako March of the Wooden Soldiers) jest dostępna na żywo Amazon Prime, bezpłatnie z włączonymi reklamami Tubi i Pluto TVi za darmo Hoopla za pośrednictwem wielu lokalnych bibliotek.

Możesz oglądać wersję z 1961 roku na Disney +.

Sam w domu

Pragnienie, by zostać samemu na Boże Narodzenie jest dość uniwersalne, a ośmioletni Kevin McCallister (Macaulay Culkin) pragnie tego wszystkiego, gdy jego podmiejski dom zostaje opanowany przez jego głośną, nieznośną dalszą rodzinę.

Oczywiście po tym, jak przypadkowo zostawił go w domu, gdy cała jego rodzina wyjeżdża na wakacje, jego ulga szybko przechodzi w lęk. Nie tylko musi o siebie dbać, ale Kevin musi także uporać się z parą włamywaczy (Joe Pesci i Daniel Stern), którzy próbują włamać się do jego domu.

Home Alone zawiera paradę brutalnej przemocy, która wielokrotnie zabijałaby prawdziwych włamywaczy. Ale jest też słodki i głupkowaty i zawiera jeden z najlepszych filmów wszech czasów w wykonaniu dziecięcego aktora.

Możesz transmitować na żywo w domu Disney +.

Grinch: Świąt nie będzie

Potrzeba było maniakalnej energii Jima Carreya, by z powodzeniem uchwycić zrzędliwą, zieloną, bożonarodzeniową odrazę dr Seussa w akcji na żywo. Ta wersja w końcu znalazła się na szczycie animowanego programu telewizyjnego z 1966 roku z udziałem Borisa Karloffa.

Carrey naprawdę rzuca się w wir tej roli. Kiedy spiskuje, by sabotować Boże Narodzenie w zdrowej wiosce Whoville, serce starego Grincha w końcu rośnie o trzy rozmiary, dzięki świątecznemu duchowi. Ta wersja Grincha pozostaje jednak dziwna i odstręczająca, nawet po tym, jak obchodzi Boże Narodzenie. To ta niezachwiana energia została doceniona z biegiem czasu.

Jak transmituje Grinch Stole Christmas Netflix.

To jest wspaniałe życie

Być może pierwszym filmem, który stał się tradycją świątecznego oglądania, w bajce Franka Capry z 1946 roku jest James Stewart jako przygnębiony bankier George Bailey. Po tym, jak pokazał, jak wyglądałby świat bez niego, Bailey rozważa zrzucenie się z mostu.

Brzmi dość przygnębiająco, ale zgodnie ze swoim tytułem „To wspaniałe życie” to celebracja hojności i bezinteresowności oraz przypomnienie, że nawet jeśli życie jest ciężkie, nadal jest cudowne.

To wspaniałe życie trwa Amazon Prime.

Cud na 34 ulicy

Czy Święty Mikołaj jest prawdziwy? Sąd rozstrzyga tę kwestię w tym rodzinnym klasyku wakacyjnym, w którym występuje Edmund Gwenn (który zdobył Oscara za swoją rolę) jako nowojorski dom towarowy Macy’s Santa.

Ten konkretny Mikołaj twierdzi, że jest prawdziwym artykułem i ostatecznie sędzia musi się zastanowić, kiedy kierownictwo próbuje doprowadzić do popełnienia biednego Krisa Kringla. Dzięki życzliwym dorosłym (i odrobinie świątecznej magii) wiara małej dziewczynki w Świętego Mikołaja zostaje wzmocniona, wraz z duchem sezonu.

Cud na 34. Ulicy trwa Disney +.

Opowieść wigilijna Muppet

Spośród wielu, wielu adaptacji ukochanej powieści Charlesa Dickensa, Opowieść wigilijna, wersja z Muppetami jest, co zaskakujące, jedną z najbardziej zbliżonych do materiału źródłowego. Chociaż zawiera obsadę głównie antropomorficznych marionetek zwierzęcych (i czymkolwiek jest Gonzo), nie bez powodu jest klasykiem.

Michael Caine wciela się w postać Ebenezera Scrooge’a, nienawidzącego świąt Bożego Narodzenia, i wnosi trochę powagi do tej roli obok żaby Kermita, Miss Piggy i innych Muppetów w postaciach drugoplanowych. Może nie jest to najlepszy z filmów Muppet, ale jest to świetny sposób na wprowadzenie maluchów do postaci. Znajoma historia z wakacji to idealne wejście do ich dziwnego, małego świata.

Opowieść wigilijna Muppetów trwa Disney +.

Koszmar przed świętami

Film ze słowem „koszmar” w tytule nie wydaje się być ulubionym filmem na Boże Narodzenie. Jednak ten film animowany poklatkowy, wyprodukowany i opracowany przez Tima Burtona i wyreżyserowany przez Henry’ego Selicka, stał się podstawą zarówno świąt Bożego Narodzenia, jak i Halloween.

Fabuła opowiada o kochającym Boże Narodzenie upioru imieniem Jack Skellington. Pomimo czasami makabrycznych obrazów, The Nightmare Before Christmas jest w swej istocie ciepły i optymistyczny. Niezapomniane piosenki Danny’ego Elfmana i kreatywne projekty Burtona łączą mopych Gotów i radosnych ekstrawertyków.

Trwa transmisja „Koszmaru przed świętami” Disney +.

Ref

Ta czarna komedia z Denisem Learym jako zbiegiem ukrywającym się z kłótliwą parą z wyższych sfer (Kevin Spacey i Judy Davis) okazała się porażką kasową. Jednak od czasu premiery stał się ulubieńcem wakacji, dzięki doskonałej równowadze cynizmu i sentymentu.

Jest paskudny i sarkastyczny, ale w końcu zawiera w sobie radość świąt. Z odrobiną cudzołóstwa, pijaństwa i szantażu na boku.

Ref jest przesyłany strumieniowo za darmo na Hoopla za pośrednictwem wielu lokalnych bibliotek.

Święty Mikołaj

Tim Allen zapoczątkował serię tą komedią o zrzędliwym tacie z przedmieścia, który przypadkowo powoduje śmierć Świętego Mikołaja. Następnie zostaje magicznie zaciągnięty, by zostać nowym Mikołajem. Pomimo nieco przerażającej konfiguracji, Święty Mikołaj to słodka historia w stylu sitcomu.

Rozwiedziony, skupiony na karierze tata jest zmuszony zmienić swoje priorytety i ponownie połączyć się ze swoim młodym synem, jednocześnie udowadniając światu, że Święty Mikołaj jest nadal aktualny. Poza tym Tim Allen przytyje i zapuszcza ogromną białą brodę.

Święty Mikołaj płynie Disney +.

białe święta

Prezentacja kultowej piosenki Irvinga Berlina, w tym klasycznym musicalu występują Bing Crosby i Danny Kaye jako para kumpli z armii, którzy rozpoczynają udany akt muzyczny po II wojnie światowej. Zakochują się także w parze śpiewających sióstr (Rosemary Clooney i Vera-Ellen).

Cała czwórka spędza wakacje występując w gospodzie w Vermont, której właścicielem jest były dowódca mężczyzn. Przedstawiając wartości, które wciąż rezonują (wraz z nieustannym pragnieniem śniegu w Boże Narodzenie), ten film celebruje prawdziwego ducha tego sezonu.

Nadchodzą Białe Święta Netflix.

body #primary .entry-content ul # nextuplist {list-style-type: none; margin-left: 0px; padding-left: 0px;}
body #primary .entry-content ul # nextuplist li a {text-decoration: none; color: # 1d55a9;}

x