10 testów IQ do wykonania pomiaru ilorazu inteligencji

Iloraz inteligencji i testy IQ to kilka nowych terminów, które słyszymy w świecie New Age.

Wszyscy wiemy, że podobnie jak odciski palców, DNA i rysy twarzy, wszyscy mamy różne sposoby myślenia, rozumowania i zapamiętywania. Umiejętności poznawcze to te umiejętności naszego mózgu, które definiują nasze świadome czynności intelektualne. Pomagają nam określić nasze IQ lub iloraz inteligencji.

Uważa się, że każdy z nas ma inny poziom IQ. Któż nie słyszał o Stephenie Hawkingu i Albercie Einsteinie, których nazywano niezwykle inteligentnymi ze względu na ich wysoki IQ? Mówi się, że IQ Stephena Hawkinga wynosi 162, a Albert Einstein również miał podobny wynik.

Teraz musisz się zastanawiać, czy istnieje sposób na zmierzenie tych intelektualnych umiejętności ludzi. Odpowiedź na to pytanie ponownie brzmi tak. Różne organizacje przeprowadzają wiele rodzajów testów IQ, aby sprawdzić zdolności poznawcze danej osoby.

W tym artykule omówimy IQ, testy IQ i jaki rodzaj inteligencji jest mierzony w teście IQ. Omówimy również, dlaczego wyniki testów IQ mają znaczenie i 10 testów IQ, które powinniśmy wykonać, aby zmierzyć nasz iloraz inteligencji.

Co to jest IQ i dlaczego jest niezbędne?

Najbardziej podstawowa definicja IQ, czyli ilorazu inteligencji, to pomiar intelektu danej osoby na podstawie wyników specjalnie stworzonych testów. Kiedy definiujemy iloraz inteligencji danej osoby lub iloraz inteligencji, zwykle mówimy, że jest to miara tego, jak daleko jest osoba przed lub za nią w porównaniu z jej grupą rówieśniczą.

Według psychologów średnie IQ wynosi 100. Wynik IQ jest szacowany poprzez wykonanie tego samego testu dużej liczbie osób z każdej grupy społeczno-ekonomicznej w społeczeństwie, a następnie uśrednienie wyników.

Wszechobecnym pytaniem jest, dlaczego IQ jest tak istotne? Cóż, odpowiedź zależy od tego, jak chcesz wykorzystać swoje IQ. IQ rzeczywiście nie definiuje, jak wyglądałaby kariera lub życie danej osoby. Ale z pewnością pomaga określić zdolność osoby do rozwiązywania problemów, zdolność zatrzymywania i inteligencję.

IQ pomaga zrozumieć wiele rzeczy w zależności od wieku osoby. Na przykład IQ pomaga ustalić, czy dziecko potrzebuje specjalnego programu edukacyjnego ze względu na niskie lub wysokie IQ. IQ pomaga również pracodawcom znaleźć odpowiedniego pracownika, oceniając jego umiejętności poznawcze.

Co to jest test IQ?

Stosunek wieku psychicznego do wieku chronologicznego lub fizycznego był wcześniej pomnożony przez 100, aby obliczyć IQ. Tutaj wiek umysłowy odnosi się do dojrzałości mózgu lub do tego, w jakim wieku pracuje nasz mózg. Wiek chronologiczny lub fizyczny odnosi się do liczby lat, które spędziliśmy na ziemi.

Od początku XX wieku test IQ, jaki znamy dzisiaj, znacznie się rozwinął. Nadal oceniają aspekty ilorazu inteligencji danej osoby, a nie wszystko, czego się wcześniej nauczyli, a ich cel nie uległ zmianie, podobnie jak ich technika.

Test IQ ocenia różne umiejętności poznawcze i daje wynik, który ma ocenić potencjał i sprawność intelektualną danej osoby. Testy IQ to jedne z najczęściej stosowanych testów psychologicznych.

Jaki rodzaj inteligencji mierzy się w typowym teście IQ?

Od wynalezienia testu IQ minęło ponad sto lat. W przeszłości szkoły i uniwersytety wykorzystywały je do identyfikacji uczniów, którzy potrzebowali większej pomocy w klasie. Ludzie korzystali również z ocen, aby pomóc w identyfikacji osób kwalifikujących się do konwencjonalnych zawodów i bitew. Nawet dzisiaj testy IQ spełniają podobne funkcje, z wyjątkiem tego, że są wykorzystywane do znacznie bardziej wszechstronnego zakresu celów.

Standardowy test IQ obejmuje wykonanie kilku ćwiczeń sprawdzających inteligencję. Obejmuje to zdolność rozpoznawania relacji przestrzennych, pamięć krótkotrwałą, umiejętności numeryczne i analityczne rozumowanie. Testy IQ skupiają się na nich, ponieważ w obecnym pokoleniu inteligencja często kładzie nacisk na zdolności, takie jak język, liczenie, pamięć i świadomość sytuacyjna. Widzenie połączeń, rozwiązywanie problemów i zapamiętywanie wiedzy to kluczowe aspekty inteligencji. Dlatego testy IQ sprawdzają umiejętności ludzi w tych sektorach poprzez pytania i sytuacje.

Czy wyniki testów IQ naprawdę mają znaczenie?

Wszyscy wiemy, że testy IQ oceniają różne zdolności poznawcze. Daje wynik mający na celu ocenę potencjału i możliwości jednostki. Sukces nie zawsze jest skorelowany z intelektem. W końcu testowanie IQ ma na celu ocenę potencjału danej osoby. Testy IQ nie biorą pod uwagę innych bardzo istotnych elementów, takich jak aspiracje, motywacja, możliwości i zdolność jasnego rozumowania pod wpływem stresu.

Więc jeśli pytanie brzmi, czy wyniki testu IQ mają znaczenie, odpowiedź brzmi, że te wyniki odgrywają rolę, ale nie są protagonistami. Jak czytaliśmy wcześniej, testy IQ mogą jedynie pokazać możliwości mózgu. Ale aby ten wynik miał znaczenie w naszym życiu, musimy dodać kilka dodatkowych umiejętności, motywacji i determinacji.

Testy IQ są pomocne w wielu zastosowaniach. Instytucje edukacyjne i firmy stosują testy IQ do oceny akademickiej i umieszczania. Badacze i naukowcy wykorzystują również wyniki testów IQ w badaniach poznawczych, ocenie kandydatów do pracy oraz analizie i diagnozowaniu deficytów poznawczych. Wreszcie, ludzie używają testów IQ do oceny zdolności umysłowych, takich jak uważność, szybkość i pamięć.

Po przeczytaniu tylu o testach IQ, możesz pomyśleć o tym, gdzie możemy dawać testy IQ. Tutaj znajdziesz rozwiązanie twojego dylematu. Poniżej znajduje się lista stron internetowych i organizacji, które przeprowadzają testy IQ. Możesz spróbować tych testów, aby zmierzyć swój iloraz inteligencji.

Test IQ Mensy

Mensa International jest znana jako organizacja, która składa się z członków z wynikiem IQ powyżej 130. Mówią, że rozpoznają i rozwijają ludzką inteligencję dla dobra wszystkich. Oferują również swoim członkom stymulujące środowisko akademickie i społeczne.

Ten test służy wyłącznie do celów rozrywkowych, gdzie w 25 minut musisz odpowiedzieć na 35 pytań. Mają pytania, które w dużej mierze opierają się na wzorach wizualnych i postępującej trudności. Mają inny test na inteligencję zawodową, przeprowadzany przez ich psychologów, przez który dodają swoich członków.

IQtest.com

IQtest.com oferuje wiodący na świecie internetowy test IQ. Ten test był wcześniej ograniczony do firm, instytucji edukacyjnych i aplikacji uznanych profesjonalistów. Ale teraz jest dostępny dla każdego, kto odwiedza ich stronę internetową. IQtest.com zapewnia nie tylko bezpłatny ogólny wynik IQ, ale także opcjonalną dogłębną analizę wyników, która identyfikuje Twoje główne mocne i słabe strony poznawcze.

Raportują również Twoje wyniki w 13 różnych obszarach inteligencji. Ich bezpłatny egzamin jest tworzony przez doktorów, jest statystycznie poprawny, zawiera najnowsze badania i może być zdany na dowolnym urządzeniu. Mówi się również, że ta strona internetowa oferuje najbardziej niezawodny bezpłatny test IQ dostępny obecnie online.

Darmowy-IQtest.net

Free-IQtest.net oferuje swoim użytkownikom test IQ, który jest szybki, darmowy i dokładny. Ten test jest przeznaczony dla osób, które chcą szybko znaleźć swój wynik IQ i jednocześnie chcą, aby był dokładny.

Test dostarczony przez Free-IQtest.net wymaga tylko Twojej daty urodzenia, aby rozpocząć test. Daje zestaw pytań, a okres czasu, w którym rozwiążesz pytania, zostanie zarejestrowany. Po zakończeniu testu strona poda wynik IQ na podstawie liczby poprawnych odpowiedzi, czasu i wieku.

MojeIQtestowane

MyIQtested to strona internetowa, która oferuje test IQ zaprojektowany przez profesjonalistów i jest całkowicie bezpłatny. Najlepsze w ich testach jest to, że ukończenie testu zajmuje użytkownikom tylko około 10 do 20 minut. Mają unikalne i trudne pytania, które pomogą Ci znaleźć Twój wynik IQ.

MyIQtested ukończył ponad 10 lat i ma ponad 1 milion osób testujących. Kolejną zaletą tej witryny jest to, że zapewnia bardzo szczegółowy wynik IQ, a nawet rozkłada wyniki lewej i prawej półkuli mózgu!

Bezpłatny test IQ

FreeIQtest.info przeprowadza swój test IQ w oparciu o Skalę Inteligencji Dorosłych Wechslera lub formułę wyniku WAIS IQ. WAIS jest obecnie testem inteligencji, który zarówno dorośli, jak i młodzież przeprowadzają najczęściej na całym świecie.

Test jest dość prosty, składa się z 20 pytań opartych na formule WAIS IQ. Musisz szybko odpowiedzieć na pytania, ponieważ czas odgrywa ważną rolę w WAIS. Najlepsze w tym teście jest to, że Twoja tożsamość pozostaje anonimowa, a Twój wynik nie zostanie udostępniony ani zapisany.

Test IQ Memoado

Memorado to w rzeczywistości aplikacja, która nie tylko zapewnia test IQ, ale zamiast tego zapewnia gry, czynności i wiele więcej. Obejmują one ponad 20 gier, które mają na celu przetestowanie i zwiększenie kompetencji i pewności w umiejętnościach takich jak skupienie, pamięć, szybkość umysłowa, logiczne rozumowanie, świadomość itp.

Dzięki Memorado możesz codziennie wykonywać świeże testy IQ i wydajności, które będą również śledzić Twój rozwój i wskazywać obszary wymagające poprawy. Gdy grasz w drogę do bardziej błyskotliwego intelektu, aplikacja zapewni Ci również obszerny wgląd w to, jak sobie radzisz z określonymi zestawami umiejętności.

IQ-Global-Test.com

IQ-Global-Test.com oferuje test IQ, który ma ocenę 4,67. Ich test składa się z 40 pytań, które musisz rozwiązać w 20 minut. Ich ekspercki test IQ zawiera pytania, które stopniowo stają się coraz trudniejsze i uwzględniają czas ukończenia podczas określania wyniku.

Po ukończeniu egzaminu otrzymasz swój wynik IQ na podstawie danych globalnych i populacji jako całości. Ten test ma na celu ocenę zdolności intelektualnych danej osoby, jednocześnie wykluczając dziwactwa kulturowe innych narodów.

Akademia testów IQ

Ten test IQ od IQ Test Academy składa się z 20 pytań. Trudność tych pytań będzie stopniowo wzrastać, a czas potrzebny na rozwiązanie pytań zostanie odnotowany.

Możesz zobaczyć, jak zdobyłeś punkty i porównać je z tymi, którzy już przystąpili do testu. IQ Test Academy daje również certyfikat i raport z wyników po pomyślnym ukończeniu testu.

Test IQ BMI

BMI, czyli Brain Metrics Initiative, to strona internetowa, która prowadzi badania IQ i jest znana ze swoich narzędzi osobowości i oceny. Jego test IQ jest uważany za najdokładniejszy test IQ online.

Test został stworzony przez zespół badawczy IQ BMI i składa się z 20 trudnych pytań. BMI zapewnia szczegółową analizę wydajności twoich mocnych i ograniczonych intelektualnie oraz unikalny certyfikat IQ.

IQ-test.org

IQ-test.org oferuje testy IQ, które mają dokładne testy i natychmiastowe wyniki. Otrzymasz swój wynik po pomyślnym ukończeniu testu 20 pytań. Po ukończeniu testu otrzymasz również uznany certyfikat IQ oraz 42-stronicowy raport, który szybko zdradzi Twój stopień intelektu.

Ich certyfikowany wynik i akredytacja mogą od razu zwiększyć szanse na życie. Na koniec otrzymasz formalną akredytację IQ od Instytutu ILL.

Wniosek

Rozpoznanie całkowitego poziomu umiejętności danej osoby ma kluczowe znaczenie dla określenia, jak dobrze potrafią i będą sobie radzić w środowisku szkolnym oraz dla pomocy osobom wokół niej w zrozumieniu ich potencjału w środowisku akademickim i codziennym życiu.

Chociaż wyniki testu IQ mogą zapewnić wgląd w uzdolnienia danej osoby w określonych obszarach, ważne jest, aby pamiętać, że inne aspekty w świecie rzeczywistym są równie istotnymi predyktorami talentów danej osoby. Elementy te obejmują zaangażowanie w pracę, dojrzałość emocjonalną i umiejętności komunikacyjne.

Możesz także spojrzeć na te gry, aby poprawić funkcje poznawcze.