11 aplikacji do zdalnego oglądania filmów ze znajomymi

Aplikacje do oglądania imprez umożliwiają wspólne oglądanie filmów z przyjaciółmi lub rodziną, niezależnie od lokalizacji. Tak więc, niezależnie od tego, czy jesteś w związku na odległość ze swoim partnerem lub przyjaciółmi, oglądaj razem swoje ulubione filmy lub programy telewizyjne na platformach streamingowych.

Zawsze najfajniej jest oglądać filmy lub seriale telewizyjne z przyjaciółmi i rodziną przycupniętymi na kanapie. Ale dystans sprawił, że tęsknimy za tymi chwilami i cieszymy się nimi.

Postęp technologiczny umożliwił nam oglądanie treści online z naszymi bliskimi bez podróży. Wiele usług online, takich jak imprezy przy oglądaniu, zsynchronizuje oglądane filmy i pozostanie w kontakcie przez cały czas.

Jak działają imprezy oglądania?

Pierwszym krokiem jest wybór aplikacji do oglądania filmów ze znajomymi. Każdy potrzebuje aktywnej subskrypcji tej samej aplikacji do streamingu, takiej jak Netflix czy Amazon Prime. W przypadku większości aplikacji do działania potrzebny jest komputer i przeglądarka Google Chrome.

Po zalogowaniu się do urządzeń i aplikacji możesz zacząć wspólnie oglądać film. Serwisy Watch Party synchronizują wideo dla wszystkich oglądających. Jeśli jedna osoba zrobi pauzę, zostanie wstrzymana dla wszystkich. Usługa pozwala rozmawiać ze znajomymi podczas oglądania filmu. Niektóre aplikacje umożliwiają czat wideo. Możesz cieszyć się komentarzem z przyjaciółmi, dzięki czemu chwila jest niezwykle przyjemna.

Oto niektóre z najbardziej preferowanych aplikacji do oglądania filmów online.

Teleparty

Teleparty, wcześniej Netflix party, to rozszerzenie przeglądarki Chrome, które umożliwia oglądanie filmów lub programów telewizyjnych na Netflix, Disney+, Hulu, HBO Max lub Amazon Prime. Musi być zainstalowany tylko na jednym komputerze i umożliwia utworzenie łącza do imprezy przy zegarku, którą można udostępnić znajomym lub rodzinie.

Wymóg

  • Każdy potrzebuje przeglądarki Chrome zainstalowanej na swoim komputerze.
  • Rozszerzenie Teleparty Chrome jest potrzebne na jednym komputerze.
  • Dostęp do aplikacji streamingowej Netflix.

Jak to działa?

Pobierz rozszerzenie TeleParty w przeglądarce Chrome. Po zainstalowaniu otwórz Netflix i zacznij odtwarzać film, który chcesz obejrzeć. Następny to unikalny link, wstrzymujący film i udostępniający go innym. Teleparty synchronizuje odtwarzanie wideo w aplikacjach do przesyłania strumieniowego.

Korzyści

Rozszerzenie Teleparty do Chrome należy zainstalować tylko na jednym komputerze. Nie każdy potrzebuje go do zdalnego oglądania filmów. Kolejną korzyścią jest to, że wszyscy nie potrzebują również subskrypcji Netflix.

Amazon Prime Watch Party

Amazon Prime Watch Party pozwala oglądać filmy z bliskimi na Amazon Prime. Umożliwia oglądanie z maksymalnie 100 znajomymi lub rodziną i czatowanie z nimi jednocześnie. Możesz oglądać dowolny film lub program telewizyjny dołączony do Prime.

Wymóg

Wszyscy oglądający wideo muszą znajdować się w tym samym kraju, co gospodarz, główny członek lub przynajmniej kupić wideo.

Jak to działa?

Wybierz film lub program telewizyjny, który Ty i inne osoby chcecie obejrzeć. Kliknij ikonę Watch Party na Amazon Prime, aby utworzyć Watch Party i wprowadź swoje imię. Za pomocą linku możesz wysłać zaproszenie na imprezę oglądania nawet do 100 osób. Gdy wszyscy dołączą, gospodarz może odtwarzać, wstrzymywać, pomijać lub zatrzymywać film.

Korzyści

Może działać w wielu przeglądarkach z wyjątkiem Safari lub Internet Explorer. Ta impreza przy oglądaniu pozwala oglądać filmy nawet z 100 osobami i rozmawiać z nimi jednocześnie — nie trzeba pobierać żadnych wtyczek ani rozszerzeń, aby rozpocząć imprezę przy oglądaniu Amazon.

Scenarzysta

Scenarzysta to rozszerzenie do Chrome, które pozwala nawet dziesięciu osobom na wspólne oglądanie filmów na platformach streamingowych. Aplikacja jest wyposażona w funkcję czatu na żywo i połączeń wideo.

Wymóg

Każdy musi mieć laptopa lub komputer z dostępem do internetu, mikrofon, kamerę internetową oraz abonament na platformę streamingową.

Jak to działa?

Pobierz i zainstaluj rozszerzenie Scener chrome na swoim urządzeniu stacjonarnym. Następnym krokiem jest dodanie wszystkich znajomych już na platformie, wyszukując ich nazwiska i klikając przycisk „Dodaj znajomego”. Umożliwia użytkownikowi za pomocą pilota odtwarzanie, wstrzymywanie, pomijanie, przewijanie lub zatrzymywanie filmu. Wirtualnego pilota można przekazać innym, przesuwając kursor na nazwisko osoby i klikając przycisk pilota.

Korzyści

Scener umożliwia oglądanie filmów na wielu platformach, takich jak Netflix, Amazon Prime Video, Hulu (bez reklam), Disney+, HBO Max, YouTube i innych. Za pomocą aplikacji Scener możesz czatować lub prowadzić wideorozmowy ze znajomymi, aby zobaczyć ich twarze i reakcje podczas oglądania filmu. Kolejną wyjątkową korzyścią jest oglądanie filmów z nieznajomymi, tak jak w kinie, poprzez zaplanowane publiczne oglądanie.

Impreza przy oglądaniu Chrome

Impreza przy oglądaniu Chrome to bezpłatne narzędzie do oglądania filmów lub programów telewizyjnych z ulubionych serwisów streamingowych.

Wymóg

Jest kompatybilny z przeglądarką Firefox, Microsoft Edge i Google Chrome.

Jak to działa?

Pobierz rozszerzenie Chrome, dodatek do przeglądarki Firefox lub dodatek Microsoft Edge w swojej przeglądarce. Kliknij ikonę Watch Party i wypełnij trzy pola tekstowe wymagane do utworzenia imprezy lub dołączenia do niej.

Korzyści

Impreza z chromowanymi zegarkami jest całkowicie darmowym narzędziem. Platforma synchronizuje filmy lub programy telewizyjne z kilku platform strumieniowych, takich jak Netflix, Hulu, Disney+, YouTube, HBO Max, Amazon Prime Video i wiele innych. Umożliwia grupowe czaty wideo lub audio i ma nieograniczoną liczbę gifów do zaoferowania na czacie. Czaty są automatycznie usuwane po 24 godzinach.

Zachwycać się

Zachwycać się to bezpłatna aplikacja umożliwiająca użytkownikom wspólne oglądanie filmów lub zdjęć Google podczas rozmowy lub czatowania ze sobą.

Wymóg

Wymaga od użytkowników posiadania konta Rave i dostępu do tej samej usługi przesyłania strumieniowego.

Jak to działa?

Jeden z użytkowników może utworzyć pokój, wysyłając zaproszenie do innych za pośrednictwem linku lub wyszukując swoją nazwę na platformie. Jest obsługiwany przez treści z YouTube, Netflix, Amazon Prime, Disney+, Google Drive, Vimeo, Google Photos i innych.

Korzyści

Umożliwia synchronizację usług strumieniowych, takich jak Netflix, Hulu, HBO Max i innych, na wszystkich urządzeniach użytkowników. To jest bezpłatne. Rave jest dostępny na iPhone’a, Androida, Maca i Windowsa. Nie ma ograniczeń co do nie. osób, które mogą dołączyć do grupy zegarków.

Spojrzenie

Spojrzenie Platforma do oglądania filmów na YouTube. Pozwala tylko dwóm użytkownikom oglądać razem YouTube lub lokalnie przechowywać filmy.

Wymóg

Konto Gaze, aby zacząć oglądać filmy z YouTube, widząc się nawzajem. Ten sam plik lokalny na urządzeniach obu użytkowników, aby je zsynchronizować.

Jak to działa?

Jeden z użytkowników może utworzyć pokój obserwacyjny i wysłać link, aby zaprosić drugą osobę. Druga osoba może kliknąć link, aby zsynchronizować wideo z YouTube lub wideo przechowywane lokalnie.

Korzyści

Platforma jest najlepsza na wirtualną randkę na duże odległości lub dwoje przyjaciół lub dzieci, które chcą się dobrze bawić. Gaze jest bardzo przyjazny dla użytkownika.

Dwa Siedem

Dwa Siedem jest tworzony przez parę żyjącą w związku na odległość przez długi czas. Jest to jedna z najprostszych platform na liście.

Wymóg

Potrzebujesz swojego konta z TwoSeven i aplikacjami do strumieniowego przesyłania multimediów lub osobiście posiadanymi filmami.

Jak to działa?

Musisz uzyskać dostęp do tej aplikacji opartej na przeglądarce. Po skonfigurowaniu konta możesz oglądać filmy z aplikacji do przesyłania strumieniowego. Umożliwia także użytkownikom oglądanie prywatnie przechowywanych lub posiadanych filmów.

Korzyści

Jest to przyjazna dla użytkownika aplikacja oparta na przeglądarce z wbudowanymi funkcjami tekstu i wideo. Jest wyposażony w rozszerzenie chrome, aby sprawdzić, czy wideo na stronie jest zgodne z platformą, czy nie. Platforma obsługuje oglądanie filmów z Netflix, YouTube, Vimeo i Crunchyroll i umożliwia wspólne oglądanie prywatnych filmów.

Watch2Getther

Watch2Getther sprawia, że ​​oglądanie filmów, słuchanie piosenek i zakupy online z przyjaciółmi i rodziną są zabawne i łatwe.

Wymóg

Potrzebujesz komputera z dostępem do Internetu i dostępem do platformy streamingowej, na której chcesz oglądać filmy z najbliższymi.

Jak to działa?

Zacznij od kliknięcia „Utwórz pokój” na stronie głównej platformy i wpisania tymczasowego pseudonimu. Następnie zostaniesz przekierowany do wirtualnego pokoju rozmów, w którym możesz dodać swoich znajomych. Możesz zaprosić znajomych do wirtualnego pokoju obserwacyjnego lub dołączyć do pokoju stworzonego przez innych.

Korzyści

Rejestracja nie jest wymagana, aby rozpocząć korzystanie z platformy. Pozwala użytkownikom oglądać filmy lub wideo, słuchać muzyki i robić zakupy online. Użytkownicy mogą wyszukiwać i wybierać źródła wideo z Vimeo, YouTube, DailyMotion lub audio z SoundCloud.

Kast

Kast pozwala użytkownikom nie tylko synchronizować i oglądać filmy, ale także gry, dokumenty i nie tylko. Platforma jest bezpłatna z YouTube i Tabi, ale musisz zapłacić niewielką opłatę, aby oglądać treści z platformy strumieniowej, takiej jak Netflix. Pozwala na dołączenie do sesji do 20 osób.

Wymóg

Możesz zacząć od Kast web (dostępny tylko dla Google Chrome i Microsoft Edge) lub aplikacji komputerowej.

Jak to działa?

Kast umożliwia użytkownikom wspólne oglądanie filmów, granie w gry i udostępnianie innych treści. Możesz pobrać aplikację komputerową dla systemu Windows lub macOS albo użyć wersji internetowej obsługiwanej przez Google Chrome i Microsoft Edge. Następnym krokiem jest utworzenie własnej grupy zegarków lub dołączenie do już dostępnej.

Korzyści

Umożliwia użytkownikom udostępnianie przeglądarki, ekranu, aparatu lub uruchamianie treści za pośrednictwem Kast TV na imprezach oglądania. Jest dostępny zarówno jako aplikacje desktopowe, jak i webowe.

Synchronizacja

Synchronizacja to platforma open-source do oglądania imprez i świetna aplikacja do oglądania filmów za pomocą ulubionego odtwarzacza wideo.

Wymóg

Użytkownicy muszą użyć tego samego pliku wideo, aby zsynchronizować film i rozpocząć oglądanie. W przypadku czatu głosowego lub wideo aplikacje innych firm, takie jak Skype lub Mumble, muszą zostać pobrane dla wszystkich.

Jak to działa?

Wszyscy użytkownicy powinni pobrać wideo z tego samego pliku i zapisać je lokalnie na dysku twardym. Po skonfigurowaniu konta Syncplay możesz zacząć oglądać filmy.

Korzyści

Syncplay to darmowe narzędzie do zdalnego oglądania filmów z ludźmi. Jest wieloplatformowy i jest kompatybilny z wieloma aplikacjami do odtwarzania wideo, takimi jak VLC, Media Player Classic i KM Player.

Pleks

Pleks przenosi udostępnianie wideo na zupełnie inny poziom, dodając wirtualną rzeczywistość. Pozwala użytkownikom dzielić wirtualne mieszkanie, kino lub pokój, w którym Ty i Twoi bliscy możecie się przyłączyć i wspólnie oglądać filmy. Jedną wadą tej platformy jest to, że jest dla nas najbardziej skomplikowana na liście.

Wymóg

Urządzenie mobilne lub stacjonarne ze sprzętem zgodnym z Google Daydream, Gear VR lub Oculus Go.

Jak to działa?

Aby rozpocząć, utwórz konto Plex, a następnie wybierz film do obejrzenia z biblioteki filmów i telewizji Plex lub własnej osobistej biblioteki multimediów. Kliknij przycisk Więcej obok filmu i kliknij Oglądaj razem, aby rozpocząć sesję i zaprosić znajomych do oglądania. Tworzy wirtualną przestrzeń, w której filmy są ze sobą synchronizowane, dzięki czemu wszyscy razem oglądają ten sam film.

Korzyści

Jest to zabawna platforma do oglądania zegarków dla doświadczonych technicznie użytkowników. Jest dostępny dla urządzeń z systemem Android/IOS i komputerów stacjonarnych.

Streszczenie

Przeszedłeś przez wszystkie znane i najfajniejsze sposoby oglądania filmów wymienionych powyżej; czas zaplanować następny wieczór filmowy. Podziel się artykułem ze znajomymi lub rodziną i wybierz platformę imprezową, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i wymaganiom.