11 generatorów selfie AI, które musisz wypróbować

Sztuczna inteligencja może być błogosławieństwem dla kreatywnych ludzi ze względu na swój nieograniczony potencjał.

Jeśli lubisz klikać zdjęcia i selfie, istnieje mnóstwo aplikacji, które mogą pomóc ulepszyć Twoje zdjęcia. Świat przeżywa obecnie rewolucję technologiczną, w której każda sekunda może przynieść nam coś nowego.

W rezultacie sztuczna inteligencja lub sztuczna inteligencja znajduje zastosowanie nawet w naszym codziennym życiu, niezależnie od tego, czy jesteśmy tego świadomi.

Od rozmycia tła po tworzenie oszałamiających awatarów znikąd — aplikacje aparatu oparte na sztucznej inteligencji mogą przenieść Twoje zdjęcia na wyższy poziom. Chociaż rynek jest obecnie zalewany takimi aplikacjami, nie każda aplikacja ma takie same możliwości.

Niektóre nie działają tak, jakby miały jeszcze wystarczająco dobrą reputację. Dlatego znalezienie odpowiedniej aplikacji do generowania selfie AI czasami staje się zagadkowym zadaniem. Aby wyeliminować zamieszanie, wybraliśmy najlepsze generatory selfie AI, które musisz wypróbować, aby zapewnić satysfakcjonujące wrażenia.

Co sztuczna inteligencja może zrobić, aby poprawić jakość zdjęć?

Sztuczna inteligencja udoskonala zwykłe zdjęcia, dokładnie je oceniając, identyfikując ich wady i wprowadzając niezbędne ulepszenia. Od eliminacji efektu czerwonych oczu po naprawę słabego oświetlenia, sztuczna inteligencja robi wszystko bez wysiłku.

Sztuczna inteligencja może wykryć rozmyte tło na zdjęciu i skutecznie je zredukować, czyniąc zdjęcie znacznie wyraźniejszym. Ponadto sztuczna inteligencja jest bardziej biegła w dostosowywaniu balansu kolorów niż ludzie.

Może łatwo wykryć, że kolor obrazu jest niewłaściwy i automatycznie dostosować balans. Na przykład, jeśli obraz jest zbyt ciepły lub niebieskawy, sztuczna inteligencja może go stonować, aby nadać mu bardziej naturalny wygląd. Ponadto sztuczna inteligencja może automatycznie poprawić ostrość zdjęcia, wykrywając i usuwając szum cyfrowy.

Wreszcie, generatory selfie AI mogą tworzyć spersonalizowane awatary przy użyciu twoich selfie i tworzyć dla ciebie niesamowicie wyglądające portrety.

Krótko mówiąc, sztuczna inteligencja wykorzystuje szkolenie uzyskane podczas przeglądania obszernych materiałów online i wykorzystuje tę wiedzę do automatycznego ulepszania danych zdjęć.

Rosnąca popularność aplikacji AI Camera

Skuteczność aplikacji do edycji grafiki i zdjęć wykorzystujących sztuczną inteligencję przyczyniła się do znacznego wzrostu liczby osób korzystających z tych aplikacji w życiu codziennym.

Ze statystyk wynika, że ​​8 na 100 najczęściej pobieranych aplikacji między 1 grudnia 2022 r. a 11 grudnia 2022 r. to aplikacje artystyczne wspierane przez sztuczną inteligencję.

Wraz z popularnością rośnie również rynek aparatów AI. Choć jego wartość w 2021 r. wyniosła 9,1 mld USD, od tamtej pory notuje stały wzrost. Eksperci przewidują, że do końca 2029 r. wartość rynkowa aparatów AI wyniesie 50,86 mld USD przy CAGR na poziomie 24%.

Jak wspomnieliśmy, aplikacje fotograficzne oparte na sztucznej inteligencji to świetny sposób na łatwe uzyskiwanie doskonałych, przyciągających wzrok zdjęć. Teraz, gdy już wiesz, w jaki sposób te aplikacje mogą przekształcić Twoje zwykłe zdjęcia w coś niesamowitego, przyjrzyjmy się najlepszym dostępnym aplikacjom do aparatów AI.

Lensa

Jeśli szukasz aplikacji, która może retuszować Twoje selfie portretowe, Lensa jest jedną z najlepszych opcji. Dzięki prostemu interfejsowi użytkownika i łatwym w użyciu funkcjom nawet osoby z problemami technologicznymi mogą z niego korzystać bez problemów.

Efekty udoskonalania skóry, które oferuje ta aplikacja, są naprawdę najlepsze w swojej klasie. Usuwając skazy i stosując inne filtry upiększające, każde Twoje selfie może stać się jego najlepszą wersją. Możliwość automatycznego dostosowywania aplikacji do edycji jest imponująca. A ponieważ jest zasilany przez sztuczną inteligencję, musisz wybrać żądaną edycję retuszu, a Lensa zajmie się resztą.

Jednak tworzenie awatarów opartych na sztucznej inteligencji pozostaje jedną z najlepiej sprzedających się funkcji sztucznej inteligencji Lensa. Możesz wprowadzić kilka swoich selfie do bazy danych aplikacji, a Lensa automatycznie wygeneruje niesamowicie wyglądające awatary, takie jak astronauta lub cena z czasów starożytnych. Możliwości są nieskończone dzięki temu generatorowi selfie AI!

Poza tym Lensa jest wyposażona w funkcję brwi, która pozwala na atrakcyjne konturowanie twarzy. Aplikacja pokazuje wersje „przed” i „po” edytowanego zdjęcia, dzięki czemu możesz porównać obie wersje, a nawet powrócić do oryginalnej, jeśli nie jesteś zadowolony z modyfikacji.

Ponadto aplikacja ma zmieniacz tła, dzięki czemu możesz zmienić tło swojego selfie na dowolny obraz. Inne przydatne funkcje aplikacji obejmują intensywność kolorów, korekcję obiektywu, efekt zanikania, narzędzie ostrości, edytor nasycenia, narzędzie temperatury, wiele stylów awatarów i wiele innych, aby za każdym razem zapewnić idealne selfie.

Obecnie Lensa jest do pobrania za darmo zarówno w Play Store, jak i App Store z zakupami w aplikacji.

Nocna kawiarnia

Narzędzie do generowania twarzy AI NightCafe to dobry sposób na zwiększenie kreatywności. To internetowe narzędzie AI jest idealne do tworzenia artystycznych i realistycznych portretów poprzez wprowadzanie monitów tekstowych lub wykorzystanie istniejących zdjęć.

Algorytm NightCafe osiągnął dokładność, obserwując miliony par zdjęć i tekstów online. Tak rozległa ekspozycja na materiały online sprawiła, że ​​to narzędzie jest w stanie generować twarze na podstawie określonych opisów tekstowych.

Na przykład wprowadzasz tekst „professional man”, a następnie wybierasz gotowy styl „Portret czarno-biały”. W ciągu kilku sekund NightCafe wygeneruje twarz AI, która będzie pasować do Twojego opisu tekstowego.

Chociaż nie jest to aplikacja do klikania i edytowania selfie, generator twarzy AI NightCafe może się przydać, jeśli szukasz syntetycznej twarzy, której możesz użyć na swoich profilach w mediach społecznościowych, do celów marketingu online, do tworzenia sztuki cyfrowej itp.

Interfejs narzędzia jest prosty i łatwy w użyciu. Nie musisz więc być profesjonalistą, aby używać tej aplikacji do tworzenia oszałamiających portretów AI. Obecnie NightCafe umożliwia użytkownikom bezpłatne tworzenie i pobieranie do 28 twarzy AI dziennie.

Jednak jego tryb zaawansowany jest płatny, odblokowując wiele fajnych funkcji, takich jak model, metoda próbkowania, ziarno, współczynnik proporcji, ogólna waga podpowiedzi, wskazówki CLIP, rozdzielczość i czas pracy itp.

Portret AI

Jeśli zastanawiasz się, jak wyglądałbyś w XIX wieku, PortraitAI może zaspokoić Twoją ciekawość. Generator selfie AI pozwala użytkownikom tworzyć XVIII-wieczne awatary przy użyciu technologii sztucznej inteligencji.

Proces jest prosty – prześlij swoje selfie, a sztuczna inteligencja namaluje portret na podstawie tego selfie. Nie ma praw autorskich do klasycznych portretów generowanych przez aplikację. Dlatego, od profili w mediach społecznościowych po dzieła sztuki, możesz swobodnie używać tych portretów w dowolnym miejscu.

Możesz użyć ponad 100 filtrów, takich jak Chubby, Anime, Cartoon+, Gorilla, Pablo Picasso, Halloween i wielu innych. Spróbuj zrobić sobie selfie bez okularów iw dobrze oświetlonym otoczeniu, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty.

Pamiętaj też, że szkolenie AI wykorzystywało indywidualne zdjęcia Europejczyków. Tak więc PortraitAI czasami ma problemy podczas pracy nad autoportretami osób kolorowych. Twórcy aplikacji są świadomi tego problemu i próbują go naprawić.

Obecnie PortraitAI oferuje bezpłatną usługę w Sklepie Play, ale portrety są opatrzone znakami wodnymi. Zakup płatnej wersji może je usunąć.

Zapal ponownie

Relight firmy ClipDrop to świetne narzędzie internetowe do ponownego podświetlania przechwyconego obrazu przy użyciu sztucznej inteligencji i tworzenia niesamowitych efektów wizualnych. Każdy fotograf zgadza się, że warunki oświetleniowe są niezbędne do wykonania dobrych portretów.

Dlatego profesjonalni fotografowie wykorzystują w swoich studiach złożone źródła światła. Jeśli robisz portret w złych warunkach oświetleniowych, Relight może pomóc rozwiązać problem.

To, co wyróżnia Relight, to możliwość dodawania i przenoszenia źródeł światła. Tradycyjne edytory zdjęć pozwalają użytkownikom zmieniać jasność lub kontrast, a nie samo oświetlenie. Relight przenosi to na wyższy poziom, wykorzystując sztuczną inteligencję, aby umożliwić użytkownikom edycję świateł tak, jak robią to profesjonaliści w swoim studiu.

Poza tym aplikacja ClipDrop może również usuwać/dodawać tło, usuwać niedoskonałości, powiększać obrazy, dodawać teksty, teleportować obiekty itp.

Proces jest prosty – prześlij selfie, które chcesz edytować, a narzędzie oparte na sztucznej inteligencji bez problemu zapewni Ci profesjonalnie wyglądające rezultaty.

Możesz zainstalować ją za darmo zarówno ze Sklepu Play, jak i App Store. Ale są zakupy w aplikacji, aby odblokować zwiększoną funkcjonalność.

Wehikuł czasu AI

Wehikuł czasu AI firmy MyHeritage to zabawny, oparty na sztucznej inteligencji internetowy generator selfie, który pozwala użytkownikom tworzyć awatary w oparciu o założenia dotyczące ich wyglądu w różnych okresach.

Użytkownicy muszą tylko przesłać swoje zdjęcia, a narzędzie wykorzysta sztuczną inteligencję do stworzenia hiperrealistycznych awatarów, od czasów prehistorycznych po przyszłość. Narzędzie każe użytkownikom przesłać 10-25 zdjęć zrobionych pod różnymi kątami.

Po przesłaniu, AI Time Machine MyHeritage poprosi Cię o podanie imienia i płci. Po zakończeniu technologia AI zacznie działać i powiadomi Cię e-mailem, gdy tylko Twoje awatary będą gotowe.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, MyHeritage zaleca unikalność, różnorodność, różne pozy, mimikę twarzy, zdjęcia zrobione w różnych ustawieniach, brak mocnego makijażu i okularów itp.

Sztuczna inteligencja jest tak biegła w tworzeniu awatarów, że żadne dwie osoby nigdy nie otrzymają podobnie wyglądających awatarów. Wyniki każdego użytkownika będą unikalne tylko dla tego użytkownika. Za pomocą zaledwie kilku kliknięć możesz zostać faraonem, rycerzem, a nawet astronautą.

Oprócz funkcji AI Time Machine, MyHeritage oferuje narzędzia do kolorowania, ulepszania, a nawet animowania twoich portretów.

Wehikuł czasu AI MyHeritage przechodzi obecnie wstępny okres uruchamiania. W tym czasie możesz otrzymać bezpłatne promocje, które pozwolą użytkownikom stworzyć jeden model i wygenerować zdjęcia dla 20 tematów, czyli 160 zdjęć bezpłatnie.

Ale innym razem musisz dokonać jednorazowego zakupu z trzech dostępnych planów, a mianowicie Pakietu Podróży w Czasie, Pakietu Awatara i Pakietów All-Inclusive, z których każdy ma określony limit użytkowania.

Astria

Astria to internetowe narzędzie do generowania obrazów AI dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Jeśli masz unikalną koncepcję, którą chcesz urzeczywistnić, Astria to solidny wybór.

Narzędzie wykorzystuje sztuczną inteligencję do obrazowania generatywnego i Twoją unikalną koncepcję, aby stworzyć coś fantastycznego. Precyzyjne narzędzia Astrii zapewniają dokładność generowania obrazu AI.

Wszystko, co musisz zrobić, to przesłać swoje zdjęcie i podać monit tekstowy. Astria zajmie się resztą. Aby uzyskać najlepsze wyniki, witryna sugeruje przesłanie 10-20 zdjęć z trzema ujęciami całego ciała, pięcioma średnimi ujęciami od klatki piersiowej w górę i dziesięcioma zdjęciami z bliska. Upewnij się również, że zdjęcia nie są podobne; używaj różnych póz, wyrażeń, tła, oświetlenia i tak dalej.

Możesz użyć generatora obrazów AI Astrii bezpośrednio ze strony internetowej, płacąc 5 USD. Otrzymasz model AI z punktem kontrolnym o pojemności 4 GB wyszkolonym na podstawie dostarczonych zdjęć. Ten model AI pozwoli Ci generować obrazy za pomocą monitów tekstowych (do 500).

Hodowca sztuki

Algorytm sztucznej inteligencji Artbreeder umożliwia użytkownikom pełne wykazanie się kreatywnością za pomocą prostych podpowiedzi tekstowych. „Artbreeder Collager” jest idealny do tworzenia oszałamiających kolaży ze zdjęć i kształtów, a „Splicer” pomaga tworzyć piękne portrety.

Poza tym opcja „Społeczność” to dobry sposób na łączenie się z innymi podobnie myślącymi twórcami i współpracę poprzez łatwe remiksowanie ich zdjęć i przenoszenie ich na nowe wyżyny.

Artbreeder jest znany z wykorzystywania General Adversarial Networks (GAN), w szczególności BigGAN i StyleGAN, w swoich systemach neuronowych. Narzędzie precyzyjnie wykorzystuje obraz referencyjny przesłany przez użytkownika oraz podpowiedzi tekstowe, aby manipulować obrazem w interesujący sposób.

Artbreeder ulepsza podstawowy obraz, aby stworzyć coś wyjątkowego. Istnieje kilka fajnych stylów graficznych, takich jak Ogólne, Furry Portraits, Anime Portraits, Sci-Bio Art, Landscapes itp. Możesz także śledzić twórców, których uwielbiasz, i dzielić się swoimi dziełami AI z ekscytującą społecznością artystów.

Chociaż Artbreeder ma bezpłatny plan, który oferuje nieograniczone tworzenie obrazów, trzy przesyłanie obrazów, pięć pobrań w wysokiej rozdzielczości i 600 klatek animacji, istnieją trzy plany premium: Starter, Advanced i Champion. Zakup tych planów odblokuje wiele dodatkowych funkcji, zerowy czas oczekiwania i szybsze renderowanie.

AIGahaku

AIGahaku to generator selfie AI, który zamienia zwykłe portrety w renesansowe obrazy portretowe. Biblioteka filtrów AIGahaku składa się z ponad 300 stylów graficznych, co czyni ją jedną z największych kolekcji stylów graficznych w aplikacji aparatu AI.

Możesz zastosować filtry do swoich autoportretów, aby wyglądały tak, jakby namalował je dla Ciebie Picasso, Rembrandt lub inny renomowany malarz.

Algorytm AI retuszuje, usuwa niedoskonałości i nadaje Twojemu portretowi naturalny wygląd. AIGahaku jest również idealny do udostępniania w mediach społecznościowych. Aplikacja umożliwia łatwe przechwytywanie i udostępnianie portretów AI w wysokiej rozdzielczości społeczności.

Obecnie AIGahaku oferuje bezpłatne generowanie portretów AI zarówno użytkownikom Androida, jak i iOS, a zakupy w aplikacji dają użytkownikom dostęp do wielu dodatkowych funkcji.

FotoPokój

PhotoRoom zapewnia napędzane sztuczną inteligencją profesjonalne portrety studyjnej jakości za pomocą zaledwie kilku dotknięć. Jego narzędzie do usuwania tła to świetny sposób na usunięcie niechcianych teł i zastąpienie ich nowymi. Po usunięciu tła dopracuj krawędzie portretu, korzystając z funkcji wspomaganego wycinania.

Algorytm sztucznej inteligencji PhotoRoom pomaga również usuwać niechciane obiekty i niedoskonałości ze zdjęcia, oferując bezbłędną edycję zdjęć bez obniżania ich jakości.

Ponadto możesz wybierać z dużej kolekcji filtrów, dzięki którym Twoje selfie lub portrety będą wyglądać jeszcze lepiej. Ponadto PhotoRoom ma inne przydatne funkcje, takie jak inteligentne szablony, naklejki, kolaże itp.

PhotoRoom można zainstalować bezpłatnie, ale zakup wersji pro aplikacji zapewni dodatkowe funkcje, takie jak eksport w wysokiej rozdzielczości, brak logo PhotoRoom, edycja wsadowa, trzy opcje profesjonalnego wycinania i wiele innych.

Wyznaczyć

Tworzenie projektów opartych na sztucznej inteligencji nigdy nie było łatwiejsze. Dzięki zaawansowanej technologii sztucznej inteligencji Designify przesyłanie obrazu i uzyskiwanie atrakcyjnych efektów wizualnych to bułka z masłem.

Aplikacja magicznie usuwa tła, poprawia kolorystykę, dostraja inteligentne cienie i wykonuje wiele innych poprawek, zanim uzyskasz profesjonalnie wyglądające rezultaty.

Od zdjęć produktów po obrazy kampanii – Designify sprawia, że ​​wszystko jest łatwe. Co ciekawe, jego inteligentny edytor umożliwia zapisywanie projektów, dzięki czemu następnym razem, gdy będziesz musiał coś stworzyć, Designify zautomatyzuje proces edycji, oszczędzając czas i energię.

Od teraz internetowe narzędzie AI Designify jest bezpłatne. Aby w pełni wykorzystać potencjał narzędzia, musisz kupić jego wersję pro.

Luminarny Neo

Wspierany przez sztuczną inteligencję edytor Luminar Neo firmy Skylum to kompleksowe rozwiązanie spełniające wszystkie potrzeby związane z edycją zdjęć. Podczas gdy inteligentna funkcja RelightAI pozwala kontrolować wszystkie możliwe aspekty oświetlenia na zdjęciach, funkcja Line Removal AI pomaga pozbyć się linii energetycznych z nieba.

Poza tym narzędzia Dust Removal AI i Portrait Background Removal AI to przydatne funkcje do naprawiania skaz i zastępowania istniejących teł nowymi.

Ponadto Luminar Neo zapewnia użytkownikom możliwość edytowania zdjęć z dowolnego miejsca i łatwego udostępniania ich na smartfonach w celu późniejszego wykorzystania. Skuteczne przyjęcie technologii AI i wprowadzenie ponad 30 niesamowitych funkcji sprawia, że ​​Luminar Neo jest doskonałym wyborem do profesjonalnej edycji zdjęć AI.

Luminar Neo jest dostępny zarówno na platformach Windows, jak i macOS i zawiera trzy różne plany premium do wyboru.

Ostatnie słowa

Jak widać, integracja sztucznej inteligencji z generatorami selfie i narzędziami do edycji zdjęć sprawiła, że ​​uzyskiwanie doskonałych portretów stało się bezproblemowe.

Nasz artykuł zawiera wyselekcjonowaną listę najlepszych generatorów selfie AI, które musisz wypróbować. Więc na co czekasz? Zainstaluj je już dziś i wykorzystaj w pełni swoje zdjęcia bez potu.

Teraz możesz przeczytać o najlepszym oprogramowaniu do edycji zdjęć opartym na sztucznej inteligencji.

x