11 Konwerter binarny na tekst, aby wiedzieć

System liczb binarnych stanowi podstawę systemu cyfrowego. Jest to system numeryczny lub kodowy, który wykorzystuje tylko dwie liczby – 0 i 1.

Na przykład 001111 jest to liczba binarna. Jest również znany jako system „podstawa 2”.

Kody te są wykonywane w procesorach obecnych we wszystkich naszych systemach komputerowych. System liczb binarnych to wewnętrzny język komputera. Wszystkie rodzaje danych, które chcemy przetwarzać na naszych komputerach, są konwertowane na ten kod binarny.

Jak wiesz, liczby binarne nie są czytelne i zrozumiałe dla człowieka. Aby zrozumieć te kody, musimy przekonwertować je na format zwykłego tekstu. W tym celu dostępnych jest wiele narzędzi. Konwertują one kody binarne na tekst ASCII, dzięki czemu można je przeczytać i zrozumieć.

Te konwersje są głównie potrzebne programistom i programistom. Może być konieczne przekonwertowanie pliku binarnego na tekst w celu przetestowania w różnych przeglądarkach.

Konwertery binarnego tekstu sprawiają, że to zadanie jest najszybsze i najłatwiejsze. Przyjrzyjmy się więc dobrym narzędziom do konwersji.

Szybkie tabele

RapidTables to internetowe narzędzie do konwertowania binarnego na tekst, które umożliwia konwersję binarnego kodu ASCII na tekst. Musisz wprowadzić kod binarny w odpowiednim miejscu. Musisz także wybrać typ kodowania znaków, a wynik natychmiast pokaże.

To narzędzie pozwala przeprowadzać wszystkie rodzaje konwersji systemu liczbowego. Na przykład można przekonwertować binarny na tekst, binarny na ósemkowy, binarny na szesnastkowy, binarny na dziesiętny lub odwrotnie.

Upiększ kod

Code Beautify oferuje skuteczne narzędzie do konwersji danych binarnych na tekst online, które szybko dekoduje dane binarne do formatu tekstowego.

To narzędzie umożliwia wprowadzenie kodu binarnego poprzez wprowadzenie binarnego adresu URL. Ten adres URL pomaga w ładowaniu kodu binarnego, a następnie przekłada się na ciąg. Poza tym zapewnia również możliwość przesłania pliku binarnego i przekonwertowania całego pliku na format tekstowy. Może skutecznie współpracować z systemami Windows, Linux, MAC, Chrome, Edge, Firefox i Safari.

Prepostseo

Tłumacz binarny Prepostseo to konwerter kodu binarnego na tekst, który pomaga w konwersji kodu binarnego na czytelny tekst. Niezależnie od tego, czy chcesz przekonwertować plik binarny do celów drukowania lub czytania, może wykonać to zadanie idealnie dla Ciebie.

To narzędzie może działać tak szybko, jak naciśniesz przycisk konwersji. Jest to narzędzie online i całkowicie bezpłatne.

Kontroler DNS

Ten konwerter plików binarnych na tekst DNSChecker pomaga przekonwertować język kodowany binarnie na czytelny tekst angielski lub ASCII. Wynik może być używany do drukowania, czytania lub czegokolwiek.

Aby przeprowadzić konwersję, najpierw wybierz format, w którym chcesz przekonwertować kod binarny. Następnie wystarczy wkleić kod binarny w podanym polu tekstowym. Naciśnij przycisk Konwertuj, a natychmiast wyświetli konwersję. Pozwala także zapisać przekonwertowany tekst na urządzeniu. Ponadto po zakończeniu konwersji możesz sprawdzić pliki binarne i tekstowe.

Binarny na tekst

To narzędzie online Binary To Text może natychmiast przekonwertować dowolny kod binarny na tekst. Może dokonywać konwersji tekstu na plik binarny z równą skutecznością.

Wystarczy wpisać kod binarny w polu tekstowym i kliknąć przycisk Binary to Text. Jeśli chcesz przekonwertować tekst na binarny, musisz nacisnąć przycisk Tekst na binarny. Posiada również osobną sekcję dla innych tłumaczeń binarnych. W ten sposób możesz dodać kod binarny, który jednocześnie przekonwertuje ten kod na dziesiętny, ósemkowy i szesnastkowy.

Tłumacz binarny

To jest Translator binarny ASHBOX, którego możesz bez obaw używać do konwersji binarnych na tekst. Jest dość prosty w użyciu.

Wystarczy wkleić kod binarny w odpowiednie miejsce. Następnie wybierz opcję „binarny na tekst” z listy rozwijanej i kliknij „kopiuj”. Natychmiast poda wynik w drugim polu. Za pomocą tego narzędzia możesz przeprowadzać wszystkie rodzaje konwersji bez żadnych kosztów.

Najlepsze narzędzie online

Top Online Tool przedstawia bezpłatne narzędzie do konwersji plików binarnych na tekst, które pomaga w konwersji tekstu binarnego na ASCII. Wystarczy wpisać dane binarne w polu i kliknąć przycisk konwersji.

Jeśli chcesz używać tego narzędzia wielokrotnie dla różnych zestawów kodu, możesz kliknąć przycisk Resetuj. Naciśnij go po przekonwertowaniu każdego zestawu kodów, a wszystkie poprzednie wpisy zostaną usunięte.

Przeglądanie

Browserling to jedno z najprostszych narzędzi do konwersji plików binarnych na tekst, które działają online. Jest to idealne narzędzie dla programistów i programistów do konwersji kodu binarnego na tekst.

Wystarczy wkleić swój kod binarny w polu, a on przekonwertuje plik binarny na zwykły tekst. Niezależnie od tego, czy chcesz go używać do testowania w różnych przeglądarkach, czy cokolwiek innego, może działać wspaniale dla Ciebie.

Krypty

Cryptii to kolejny świetny dekoder binarny, który oferuje usługi tłumaczenia binarnego na tekst online. Wklejając kod binarny w polu, możesz od razu znaleźć tłumaczenia tekstu.

Możesz także pogrupować kod binarny według liczby bitów lub bajtów, na przykład 4 bity, 8 bitów, 2 bajty, 3 bajty i więcej.

Konwerter binarny szesnastkowy

Możesz również użyć konwertera BinaryHex, aby przeprowadzić translacje tekstu binarnego na ASCII. Wystarczy wpisać lub wkleić wartość binarną w polu i kliknąć Konwertuj. Natychmiast zaprezentuje konwersję.

Możesz także zamienić jego konwersje z binarnego na tekstowy na tekstowy na binarny.

Narzędzia tekstowe online

Narzędzia tekstowe online oferują proste narzędzie do konwersji plików binarnych na tekst, które przeprowadza konwersje online. Możesz wkleić tekst binarny do pola tekstowego lub zaimportować plik zawierający kod binarny.

Natychmiast pokaże konwersję, gdy tylko wprowadzisz tekst. Możesz zapisać przekonwertowany tekst do pliku i przechowywać go na swoim urządzeniu.

Wniosek

Jeśli potrzebujesz testowania w różnych przeglądarkach lub jakiejkolwiek konwersji binarnej na tekst, te narzędzia mogą działać wydajnie. Oferują one najszybszy sposób na uzyskanie pożądanych tłumaczeń.

Możesz także zapoznać się z najlepszymi skanerami antywirusowymi online dla plików.

x