11 najlepszych aplikacji do audiobooków na Androida i iPhone’a

Audiobook jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się segmentów cyfrowych ze względu na przemyślane podejście, które stosuje. Podczas jazdy lub ćwiczeń można posłuchać książki, o której dawno zapomniano z powodu napiętego harmonogramu.

Czy jesteś bibliofilem, który w wolnym czasie uwielbia czytać książki? Cóż, teraz można czytać i słuchać ulubionych książek. Brzmi magicznie? Wysłuchaj nas! Dzięki audiobookom można teraz słuchać ulubionych tytułów zamiast je czytać.

Audiobooki są lepszą opcją, jeśli chcesz odpocząć po męczącym dniu i dać oczom tak potrzebny odpoczynek. Głos narratora oddaje każdą emocję opisaną w formacie audio książek; będziesz się śmiać, płakać i pielęgnować to doświadczenie przez całe życie.

Pojawiło się wiele łatwych w obsłudze aplikacji, które oferują bogatą kolekcję tytułów w formacie audiobooków ze względu na zainteresowanie użytkowników audiobookami. Możesz przeglądać swoje ulubione audiobooki i słuchać ich na kilku platformach, takich jak smartfony, komputery stacjonarne, komputery i inne.

Te aplikacje są wyposażone w funkcje, które pozwalają dostosować proces słuchania audiobooka podczas dojazdów do pracy, przed snem lub wykonywania codziennych obowiązków.

Aplikacje do audiobooków to popularny trend, którego nie można przegapić. Mamy dla Ciebie ochronę, jeśli chcesz poszukać najlepszego audiobooka do wypróbowania! Oto obszerna lista aplikacji do audiobooków zawierających darmowe i bezpłatne opcje, z których możesz wypróbować audiobooki po raz pierwszy.

Słyszalny

Audible firmy Amazon składa się z ponad 200 000 audiobooków na różne tematy. Obszerna biblioteka audiobooków obejmuje klasykę, beletrystykę, literaturę faktu, technologię, politykę, modę, zdrowie i dobre samopoczucie, romanse i wiele innych gatunków. Dzięki Audible kupowanie i pobieranie ulubionych książek audio jest bezproblemowe.

Audible można również pobrać na urządzenia z systemem iOS i Android, a do pobranych audiobooków można uzyskać dostęp na Kindle i Amazon Echo, Tap i Echo Dot.

Audible jest wyposażony w znaczące filtry, które ułatwiają filtrowanie, a przeglądanie audiobooków na platformie to pestka. Plany cenowe Audible zaczynają się od 17,95 USD miesięcznie.

AudioBooks.com

AudioBooks.com jest jedną z najlepszych platform, na których można uzyskać wciągające audiobooki bez wydawania ani grosza. W bibliotece znajduje się ponad 100 000 książek, a prawie 7000 jest dostępnych za darmo.

Platforma oferuje najwyższą jakość dźwięku i pozwala dostosować szybkość narracji do własnych potrzeb.
AudioBooks oferuje również aplikacje kompatybilne z systemami iOS i Android, które oferują kilka przemyślanych funkcji, takich jak tworzenie zakładek, pisanie notatek i notatki do bieżącego czytania.

Zaimponowała mi funkcja synchronizacji, która umożliwia zapisywanie postępów i kontynuowanie czytania na różnych urządzeniach.

Chociaż aplikacja jest bezpłatna, musisz wykupić jej plany premium już od 14,95 USD miesięcznie, aby uzyskać nieograniczony dostęp do jej funkcji.

Książki Google Play

Omawiając najlepsze aplikacje do audiobooków, nie możemy pominąć Książek Google Play, doskonałej platformy oferującej mnóstwo audiobooków, które zaspokoją Twój gust.

Dostępne bezpłatnie na urządzeniach z Androidem i iOS, znajdziesz audiobooki różnych gatunków, a także ebooki, podręczniki i komiksy, co jest dodatkową zaletą.

Aplikacja jest wyposażona w kilka funkcji, które pomagają poprawić wrażenia z audiobooków użytkowników na kilku urządzeniach. Użytkownicy mogą wznowić odtwarzanie audiobooków od miejsca, w którym je przerwali, na dowolnym wybranym przez siebie urządzeniu.

W przeciwieństwie do innych aplikacji, możesz wyświetlić podgląd audiobooka przed zakupem go na rynku, co pomaga zrozumieć, czy jest tego wart, czy nie.

Audiobook Nook autorstwa Barnes & Noble

Barnes & Noble oferuje audiobooki Nook, które można pobrać ze sklepu Google Play i Apple App Store. Aplikacja zawiera bibliotekę zawierającą ponad 300 000 tytułów z kilku gatunków, których kuratorami są oddani miłośnicy książek.

Zamiast oferować subskrypcję, Nook pozwala swoim użytkownikom płacić tylko za te audiobooki, którymi są zainteresowani. Użytkownicy mogą pobrać swój ulubiony audiobook i słuchać go z aplikacji na smartfony i tablety dzięki Nook, który bezbłędnie synchronizuje treści cyfrowe we wszystkich urządzenia.

Aplikacja oferuje przydatne funkcje, takie jak wiele stylów stron, szybkość dźwięku, niestandardowe półki na książki i narzędzia do udostępniania społecznościowego, które dostosowują wrażenia użytkownika.

Kobo

Kobo może nie jest tak popularne jak inne nazwiska z listy, ale posiada bogatą kolekcję e-booków i audiobooków obejmującą ponad 1,5 miliona tytułów. Oferuje aplikacje na platformy Android i iOS, a synchronizacja międzyplatformowa pozwala rozpocząć czytanie od miejsca, w którym zostało przerwane.

Książki Kobo są znane ze swoich funkcji, które znacznie upraszczają słuchanie audiobooków i zwiększają wygodę całego procesu.

Aplikacja tworzy spersonalizowane rekomendacje w zależności od Twojej historii czytania i dotychczasowych postępów. Sekcja audiobooków Kobo jest wyposażona w zaawansowane narzędzia, takie jak pasek przewijania osi czasu, przyciski pomijania czasu, nawigacja po rozdziałach, konfiguracja prędkości odtwarzania i zegar drzemki.

Książki audio Librivox

LibriVox, całkowicie darmowa aplikacja do audiobooków, nie wymaga przedstawiania. Ta popularna aplikacja posiada obszerną kolekcję 50 000 audiobooków i jest oficjalnym partnerem Project Gutenberg i Internet Archive w zakresie bezpłatnego hostingu plików audio.

Większość znalezionych tutaj audiobooków obejmuje zarówno klasyczne bestsellery, jak i fragmenty literatury, a dostęp do nich można uzyskać publicznie bez konieczności płacenia. Możesz filtrować kolekcję na podstawie tytułu, autora lub gatunku, uzyskać dostęp do dowolnej liczby książek audio i lokalizacji zakładek oraz włączyć wyłącznik czasowy.

Możesz pobrać aplikację ze sklepu Google Play i App Store i słuchać książek w formacie audio w podróży.

Libro

Następnie mamy Libro. fm, agregator audiobooków, umożliwia kupowanie audiobooków z ogromnej kolekcji 150 000 audiobooków, które zawierają ekskluzywne treści znalezione w Twojej lokalnej księgarni. Libro przynosi korzyści małym firmom, dzieląc koszt audiobooka między niezależnego księgarza i wydawcę.

Chociaż ceny na platformie są całkiem przyzwoite, zapisanie się do miesięcznego planu członkostwa zapewnia dodatkowe rabaty na zakupy. Wysokiej jakości narracje audiobooków na platformie sprawiają, że Twój ulubiony audiobook jest jeszcze przyjemniejszy, a sugestie Libro są niesamowitymi audiobookami wybieranymi w niezależnych księgarniach.

Dostęp do Libro można uzyskać zarówno na platformach Android, jak i iOS, umożliwiając czytanie ulubionych książek w dowolnym miejscu i czasie!

Libby przez OverDrive

Bezpłatna oferta OverDrive, Libby to znana aplikacja do słuchania książek w formacie audio. Platforma jest zorientowana na urządzenia mobilne i możesz pobrać jej oficjalną aplikację na smartfony iPhone lub Android.

Użytkownicy muszą podać dane swojej karty bibliotecznej, aby zarejestrować się na platformie i uzyskać dostęp do ogromnej kolekcji audiobooków oferowanych przez ich bibliotekę. Możliwe jest połączenie kart kilku bibliotek, dostęp do przykładowych audiobooków i przechowywanie żądanych książek.

Możesz parować audiobooki, pobierać je do późniejszego wykorzystania, oznaczać popularne tytuły i synchronizować swój obecny audiobook na różnych urządzeniach, korzystając z technologii chmury. Interfejs użytkownika jest przejrzysty, a jego wyselekcjonowane listy zawartości i przewodnik po katalogu pomogą ci znaleźć kolejną lekturę wśród wielu tytułów przedstawionych tutaj.

Realm.fm

Wcześniej znany jako Serial Box, Realm.fm może być najlepszym rozwiązaniem dla aplikacji do audiobooków, która uwielbia słuchać dobrej historii przed snem bez przytłaczania.

W przeciwieństwie do innych aplikacji do audiobooków, Realm oferuje krótkie, epizodyczne fragmenty dużych powieści, które mogą być dobrą alternatywą dla zabicia czasu podczas podróży lub odpoczynku. Realm.fm zawiera treści audiobooków z różnych gatunków — dramatu, fantasy lub science fiction.

Dostęp do tych audiobooków można uzyskać za darmo w aplikacjach na Androida i iOS, a reklamy wyświetlają się między treściami. Aby pozbyć się reklam i słuchać ekskluzywnych treści audiobooków, możesz zapisać się na nieograniczone członkostwo, które kosztuje 2,49 USD miesięcznie.

ChirpBooks

ChirpBooks nie są popularną aplikacją audiobookową; zamiast tego pomagają uzyskać dostęp do oszałamiających ofert popularnych audiobooków, jednocześnie uwzględniając format audio bestsellerów New York Times.

Po sfinalizowaniu niesamowitej oferty możesz pobrać audiobook ze strony internetowej, a zostanie on odzwierciedlony w aplikacji odtwarzacza. Chirp oferuje aplikację do odtwarzania książek audio na platformy Android i iOS, która zawiera wszystkie niezbędne funkcje, takie jak regulator prędkości odtwarzania, zakładki i wyłącznik czasowy.

Funkcja nawigacji umożliwia szybkie przechodzenie z jednego rozdziału do drugiego. ChirpBooks umożliwia również pobieranie treści do słuchania w trybie offline, jeśli nie chcesz bezpośrednio przesyłać strumieniowo audiobooków.

Hoopla cyfrowy

Hoopla Digital to usługa multimediów cyfrowych, z której można wypożyczać treści cyfrowe, w tym książki audio, filmy, e-booki, muzykę i inne. Kolekcja audiobooków jest imponująca i obejmuje tysiące tytułów, z których możesz wybrać te, które najbardziej Ci odpowiadają.

Możesz pobrać aplikację na urządzenie z systemem Android lub iOS i bezpośrednio przesyłać strumieniowo audiobooki lub pobrać zawartość, aby uzyskać do niej dostęp offline, kiedy tylko chcesz się zrelaksować.

Hoopla oferuje bezpłatne treści użytkownikom ze Stanów Zjednoczonych, jeśli podadzą dane swojej karty bibliotecznej. Dodawanie zakładki lub pisanie notatki podczas słuchania audiobooka jest proste. Możesz dostosować prędkość odtwarzania, dodać czas uśpienia lub przełączyć się na niestandardowe tryby podczas jazdy lub treningu.

Ostatnie słowa

Podczas wyszukiwania znaleźliśmy kilka aplikacji do audiobooków. Jednak nie każdy był tu wart wzmianki. Te, które opisaliśmy powyżej, zarówno bezpłatne, jak i płatne alternatywy, zapewniają najlepsze wrażenia za każdą uncję wydaną na zakup audiobooków na tych platformach.

Szukasz sposobu na zapoznanie się z streszczeniami niektórych nowo wydanych książek? Oto kilka najlepszych aplikacji do podsumowania książek, które zoptymalizują czytanie