11 najlepszych bezpiecznych alternatyw dla czatów WhatsApp w 2022 roku

Chociaż technologia rozwinęła się tak bardzo, jedno pytanie zawsze nurtuje wszystkich. I to jest – czy Twoja aplikacja do przesyłania wiadomości jest bezpieczna?

Przez aplikację do przesyłania wiadomości rozumiemy aplikację, z której ludzie najczęściej korzystają do komunikowania się na całym świecie – WhatsApp.

W tym artykule znajdziesz omówienie WhatsApp, jego luk w bezpieczeństwie i prywatności oraz omówimy niektóre alternatywy, z których możesz skorzystać.

WhatsApp – przegląd i szum

Komunikacja jest niezbędna i WhatsApp zmienił sposób komunikowania się ludzi w ciągu ostatnich kilku lat. Bez wątpienia jest to najpopularniejsza aplikacja do przesyłania wiadomości na całym świecie.

Oficjalnie wprowadzony na rynek w 2009 roku ma ponad 2 miliardy użytkowników miesięczny. Ponad 100 miliardów wiadomości wysyłanych na całym świecie jest wysyłanych codziennie przez WhatsApp.

Wskazuje to na wpływ tego narzędzia na nasze codzienne życie.

Kwestia prywatności była poważnym problemem dla aplikacji od czasu jej uruchomienia. Omówmy wadę, która sprawia, że ​​użytkownicy WhatsApp zastanawiają się nad wyborem aplikacji komunikacyjnej.

Wady bezpieczeństwa i prywatności w WhatsApp, które powinieneś wiedzieć

Funkcja szyfrowanej wiadomości od końca do końca zyskała popularność w WhatsApp. Zapewnia bezpieczne dostarczanie wiadomości do odbiorcy. Ale czy to jest bezpieczne?

Po pierwsze, WhatsApp używa Twojego numeru telefonu do logowania. Pomimo zaszyfrowanych czatów nadal naraża Twoje prywatne informacje na ryzyko.

Ostatnio rządy ukarały ją grzywną za udostępnianie prywatnych danych użytkowników firmie macierzystej, Metadawniej Facebook.

To spowodowało spustoszenie i przestraszenie ludzi, którzy polegali na WhatsApp w codziennej komunikacji. Zmusiło ich to do poszukiwania lepszych alternatyw, które szanują ich prywatność i pozwalają im komunikować się z większą swobodą.

Teraz, gdy już wiesz, dlaczego potrzebujesz alternatyw dla WhatsApp, nadszedł czas, aby zapoznać się z dostępnymi opcjami.

Sygnał

Sygnał to prywatne narzędzie do przesyłania wiadomości, za pomocą którego możesz udostępniać zdjęcia, filmy i wiele innych takich chwil znajomym, rodzinie i społeczności.

Cechy

 • Szyfrowanie typu end-to-end zapewnia większą prywatność i umożliwia bezpieczny kanał komunikacji
 • Obsługuje bezpłatne połączenia głosowe i wideo, które zapewniają łączność z bliskimi z dowolnego miejsca na świecie
 • Tryb samozniszczenia umożliwia automatyczne usuwanie wiadomości, aby zachować porządek w historii wiadomości
 • Funkcja płatności w aplikacji umożliwia bezpieczną transakcję (obsługuje również kryptowaluty)
 • Wykorzystuje technologię grup prywatnych, aby umożliwić bezpieczne rozmowy grupowe

Sygnał jest bezpłatny, możesz też zapoznać się z bogatymi funkcjami bezpiecznego przesyłania wiadomości tutaj. Niezależnie od tego, czy jesteś na komputerze, czy na urządzeniu mobilnym, możesz liczyć na to narzędzie, aby dzielić się swoimi chwilami świętowania.

Komunikator telegramu

Jeśli potrzebujesz bezpiecznego i superszybkiego narzędzia do przesyłania wiadomości, Telegram jest dla Ciebie. Z ponad 700 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie na całym świecie jest to jedna z najpopularniejszych aplikacji do przesyłania wiadomości.

Telegram oferuje kilka ekscytujących funkcji, które mogą zaspokoić Twoje potrzeby osobiste i biznesowe.

Cechy

 • The Protokół mobilny MTProto zapewnia solidne szyfrowanie typu end-to-end oraz szybkie dostarczanie wiadomości tekstowych i głosowych
 • Grupy telegramów umożliwiają udostępnianie plików i budowanie społeczności poprzez dodanie do 200 000 osób w grupie
 • Zegar samozniszczenia usuwa wiadomość dla obu uczestników, gdy tylko skończy się czas
 • Uruchom kanał telegramu, aby jednocześnie transmitować swoje wiadomości do dużej liczby odbiorców
 • Pamięć masowa w chmurze zapewnia nieograniczone miejsce na dane, multimedia i dokumenty

Telegram ma paranoję, jeśli chodzi o zwiększanie bezpieczeństwa i niezawodności komunikacji. Nie ma żadnych ukrytych opłat i możesz bezproblemowo podłączyć do swojego konta jak najwięcej urządzeń jednocześnie.

Trójka

Trójka to wyjątkowo zaprojektowana platforma do obsługi wiadomości błyskawicznych, która na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo i prywatność. Zaufało jej ponad 10 milionów użytkowników, jest to najlepiej płatne narzędzie do komunikacji w Google Play.

Cechy

 • Najnowocześniejsze szyfrowanie typu end-to-end uniemożliwia czytanie Twoich wiadomości nikomu poza odbiorcą
 • Gwarantuje prywatność dzięki anonimowym czatom, czyli bez wyświetlania numeru telefonu
 • Zapewnia wolny od ryzyka kanał komunikacji między zespołami korporacyjnymi bez niebezpieczeństwa ujawnienia tajemnic biznesowych
 • Pozwala zweryfikować kontakt poprzez zeskanowanie jego unikalnego osobistego kodu QR
 • Funkcje ankiety umożliwiają przeprowadzanie ankiet wśród kontaktów

Threema zapewnia pełną anonimowość podczas komunikacji, w tym brak gromadzenia jakichkolwiek danych użytkownika. Możesz zapłacić raz i rozmawiać na zawsze.

Viber

Viber to pięknie zaprojektowana platforma, która umożliwia bezpłatne i bezpieczne połączenia i wiadomości z dowolnego miejsca na świecie.

To więcej niż standardowa platforma do przesyłania wiadomości. Pozwala wyrazić siebie swoimi pięknymi cechami.

Cechy

 • Inicjuj rozmowy grupowe nawet z 40 osobami jednocześnie
 • Zapewnia natychmiastowe bezpieczne dostarczanie wiadomości tekstowych, wysokiej jakości połączeń głosowych/wideo oraz zdjęć
 • Umożliwia bardziej głębokie i zabawne rozmowy, udostępniając zabawne GIF-y i kolorowe naklejki
 • Funkcje, takie jak usuwanie przypadkowo wysłanych wiadomości, zapewniają całkowitą kontrolę nad komunikacją
 • Pozwala dodać zegar samozniszczenia, aby zapewnić dodatkową prywatność

Viber jest idealny dla osób, które chcą szybkich i przyjemnych sposobów na nawiązanie kontaktu z pojedynczą osobą lub dużą społecznością dzielącą tę samą pasję co ich. Już teraz możesz zacząć korzystać z Vibera i nawiązywać nowe znajomości na całym świecie.

Drut

Drut zapewnia nowoczesne rozwiązanie komunikacyjne, zapewniając dokładniejsze szyfrowanie typu end-to-end, które umożliwia współpracę w bezpiecznym środowisku.

Zaufany przez urzędników państwowych i liderów korporacji Wire jest jedną z najbezpieczniejszych platform współpracy, która zapewnia całkowitą pewność podczas udostępniania danych.

Cechy

 • Solidne szyfrowanie typu end-to-end zapewnia wyższy poziom prywatności i bezpieczeństwa
 • Funkcja konferencji umożliwia komunikację ze współpracownikami i członkami zespołu za pośrednictwem połączenia wideo lub audio w jednym miejscu
 • Zapewnia bezpieczne udostępnianie plików członkom zespołu, aby uniknąć ingerencji osób trzecich
 • System alertów bezpieczeństwa sygnalizuje potencjalne zagrożenia podczas udostępniania informacji i wyzwala reakcje zespołu
 • Funkcja Secure Hold przechowuje Twoje dokumenty w miejscu pozbawionym dostępu osób trzecich, a nawet Wire

Wire zapewnia futurystyczne i bezpieczne rozwiązania do współpracy, które służą małym zespołom, organizacjom i startupom. Jest dostępny w trzech planach z wszechstronnymi funkcjami, z których każdy ma na celu zapewnienie zaawansowanych zabezpieczeń i doskonałego doświadczenia użytkownika.

Prywatne

Prywatne zapewnia bezpieczne rozwiązania komunikacji cyfrowej i mobilnej, które mogą osłabić wszelkie zagrożenia hakerów i cyberprzestępców, dzięki czemu możesz bezpieczniej korzystać z Internetu.

Jest prowadzony przez bardzo doświadczonych ekspertów telekomunikacyjnych i ma kilka istotnych funkcji, które poprawiają komunikację i bezpieczeństwo.

Cechy

 • Szyfrowane rozmowy głosowe i wideo klasy wojskowej zapewniają pełne bezpieczeństwo i prywatność
 • Bezpieczne Prywatne e-maile zapewniają całkowite bezpieczeństwo wiadomości, a także adresu nadawcy
 • Zapewnia bezpieczne przesyłanie plików, aby chronić dane przed hakerami
 • Umożliwia bezpieczne przechowywanie zaszyfrowanych plików na Twoim urządzeniu
 • Ma przeglądarkę internetową wolną od reklam, która używa Tor/I2P do ochrony Twojej prywatności.

Możesz spodziewać się wygórowanych cen z tak rozbudowanymi funkcjami, ale jest to dość przystępne.

Element

Element zapewnia uniwersalnie bezpieczne rozwiązanie do współpracy, które umożliwia ludziom komunikowanie się ze wszystkimi na ich warunkach.

Posiada szeroką bazę użytkowników ponad 42 miliony ludzi na całym świecie, w tym w największych demokracjach świata, takich jak USA, Francja i Niemcy.

Wiele osób i rządów powszechnie ufa temu elementowi, ponieważ jego potężne funkcje zapewniają maksymalne bezpieczeństwo podczas udostępniania informacji.

Cechy

 • Pozwala zdecydować, gdzie chcesz przechowywać wiadomości, dając Ci autonomię nad swoimi danymi
 • Unika eksploracji danych i reklam, które mogą przynieść korzyści Twoim konkurentom
 • Podpisywanie na różnych urządzeniach i szyfrowanie typu end-to-end w celu zapewnienia bezpiecznej współpracy
 • Zapewnia otwartą sieć, aby rozmawiać z ludźmi w różnych aplikacjach, takich jak WhatsApp, Signal i Telegram, nawet bez zmiany platformy

Element to narzędzie zmieniające grę, które wspiera zdecentralizowaną komunikację. Korzystając z tych usług, mają elastyczne plany cenowe.

Możesz wybrać najbardziej odpowiedni dla swojej organizacji, z różnymi dostępnymi dodatkami i mostami.

Wiadomości od Google

Wiadomości to prosta aplikacja do przesyłania wiadomości zaprojektowana przez Google. Działa dobrze w kategoryzowaniu wiadomości, dzięki czemu możesz szybko znaleźć najważniejsze rozmowy.

Intuicyjny wygląd i kilka funkcji czatu sprawiają, że różni się od innych aplikacji do przesyłania wiadomości.

Cechy

 • Umożliwia prostą i autentyczną komunikację za pomocą naklejek, GIF-ów i emotikonów za darmo
 • Umożliwia udostępnianie wysokiej jakości multimediów, takich jak obrazy i wideo, za pośrednictwem wiadomości
 • Integruje Asystenta Google w celu uzyskania pomocy dźwiękowej podczas przesyłania wiadomości
 • Pomaga znaleźć przydatne informacje o firmach w aplikacji Wiadomości
 • Umożliwia wysyłanie płatności z czatu jednym dotknięciem

Chociaż Wiadomości nie mają unikalnych dodatków związanych z prywatnością i bezpieczeństwem, jest to jedna z najpopularniejszych na świecie aplikacji do przesyłania wiadomości. Jest bezpłatny i łatwy w użyciu, dzięki czemu jest nowoczesnym narzędziem do wysyłania SMS-ów z doskonałymi funkcjami.

Kik

Czat to najbardziej spersonalizowany sposób komunikacji, zwłaszcza wśród młodych strzelców i dorosłych. Kik rozpoczęła się jako aplikacja do przesyłania wiadomości, w której można wysyłać wiadomości na urządzeniach Blackberry, iOS i Android.

Jednak z czasem przekształcił się w niesamowicie bezczelne narzędzie do przesyłania wiadomości z doskonałymi funkcjami, skierowane do nastolatków.

Dziś Kik ma więcej niż 100 milionów użytkowników na calym swiecie.

Cechy

 • Pozwala budować głębsze zaangażowanie z ulubionymi ludźmi i społecznością za pomocą kodów Kik
 • Pozwala wyrazić siebie za pomocą zabawnych naklejek, dostępnych w różnych sytuacjach
 • Intuicyjny i wspaniały interfejs zapewnia lepszą komunikację
 • Centrum bezpieczeństwa Kik umożliwia organom ścigania dostęp do konta użytkownika w przypadku naruszenia bezpieczeństwa

Możesz pobrać Kik na iOS i Androida, aby modnie dzielić się emocjami i być sobą.

Baza kluczy

Baza kluczy to bezpieczna aplikacja do przesyłania wiadomości i udostępniania plików. Umożliwia bezpieczne przechowywanie dokumentów, takich jak zdjęcia, filmy i inne ważne pliki.

Cechy

 • Posiada kryptografię klucza publicznego, dzięki czemu Twoje prywatne wiadomości pozostają prywatne
 • Bezpieczne czaty grupowe wśród przyjaciół, rodzin i klubów, których nie śledzi nawet Keybase
 • Bezpieczne połączenie z Twitterem, Reddit i innymi społecznościami publicznymi
 • Funkcja wysyłania wiadomości eksplodujących pomaga automatycznie usuwać poufne wiadomości po określonym czasie

Jak widać, Keybase to znacznie więcej niż platforma do przesyłania wiadomości. Możesz komunikować się z kimkolwiek bez ujawniania swojego adresu e-mail lub numeru telefonu. Poza tym jest również wolny od reklam i darmowy dla wszystkich.

Wickr

Wickr zapewnia bezpieczne rozwiązania komunikacyjne we wrażliwych branżach, takich jak wojskowi, prawnicy i specjaliści IT. Jego polityka zerowego kompromisu sprawia, że ​​jest to jedna z zaufanych platform komunikacyjnych w różnych organizacjach.

Cechy

 • Uwierzytelnianie wieloskładnikowe — protokół o wysokim poziomie bezpieczeństwa, który umożliwia bezpieczną komunikację w całej aplikacji bez żadnych kompromisów
 • Zaawansowana kryptografia z 256 szyfrowaniem typu end-to-end zapewnia bardzo bezpieczne wideokonferencje z komputerów i urządzeń osobistych
 • Konstrukcja platformy Zero Trust automatycznie usuwa dane po dostarczeniu w przypadku naruszenia danych
 • Weryfikacja klucza użytkownika zapewnia szyfrowanie wiadomości między Tobą a odbiorcą
 • Funkcja efemeryczna zastępuje dane losowymi bitami kodu po wyznaczonym czasie

Wickr dostarcza najwyższej jakości rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa danych dla niektórych wiodących branż na świecie. Występuje w różnych planach cenowych, od podstawowego do platynowego.

Zawijanie

Do tej pory wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę z najbardziej niezawodnych alternatyw dla WhatsApp, których możesz użyć do budowania bardziej znaczących relacji na całym świecie i jednoczesnego zachowania prywatności rozmów.

Trudno odróżnić, który z nich jest najbezpieczniejszy ze wszystkich.

Tylko jeden sposób, aby to znaleźć.

Spróbuj znaleźć osobę, która zobowiązała się do przechowywania wiadomości tylko dla Ciebie i nikogo innego.

Teraz możesz przeczytać najlepsze aplikacje do przesyłania wiadomości wideo do nagrywania ekranu i kamery.