11 najlepszych gier turowych do intensywnej walki taktycznej

Udostępnij teraz w social media:

Jesteś fanem gier strategicznych i taktycznych? Jeśli przytaknąłeś, to ta lista najlepszych gier turowych nie powinna Cię ominąć.

Turowe gry strategiczne podkreślają bardziej intelektualne aspekty podgatunku. Ulga, jaką dają „zwroty”, pozwala nam myśleć, kontemplować i planować nasze działania z jak największą dokładnością eksperta.

Czym są gry turowe?

Gry turowe są dość podkategorią gier strategicznych, w których gracze podejmują decyzje lub działania w kolejności tur. Następnie gra przechodzi do tury następnego gracza po tym, jak każdy gracz miał z góry określony czas na zakończenie swojej tury. Te gry są dostępne na wielu platformach, w tym gry wideo, gry mobilne i gry stołowe.

Gry turowe są znane z bardziej przemyślanej rozgrywki i wolniejszego tempa. Często wzywają graczy do zaplanowania kilku kolejnych działań i dokonywania strategicznych wyborów w zależności od sytuacji. Te gry mogą być bardziej wyrafinowanymi grami wideo lub prostymi grami planszowymi, takimi jak szachy i warcaby.

Gry turowe mają tę zaletę, że pozwalają graczom poświęcić trochę czasu i przeanalizować swoje wybory. Stała się więc popularną opcją dla osób preferujących wolniejsze tempo gry. Gry turowe są zróżnicowane dla różnych preferencji gier, ponieważ można w nie grać samemu lub z przyjaciółmi. Nauczmy się teraz, jak podejść do tych gier.

Jak podchodzić i wyróżniać się w grach turowych?

W grach turowych potrzebna jest inna strategia niż w grach czasu rzeczywistego. Poniższe rady pomogą Ci odnieść sukces w grach turowych:

Rozpoznaj mechanikę gry

Uważnie przeczytaj instrukcje i potwierdź, że wiesz, jak działa gra.

Przestrzegaj cierpliwości

Masz czas na zorganizowanie swoich ruchów w grach turowych. Upewnij się, że wybierasz optymalny sposób działania, dokładnie przemyślając swoją strategię.

Przewiduj ruchy przeciwnika

Mając dostępne informacje, spróbuj odgadnąć, co zrobi twój przeciwnik. Pomoże ci to w planowaniu swoich działań i powstrzymywaniu ich.

Zachowaj równowagę w ataku i obronie

Pamiętaj, aby zachować równowagę między atakiem a obroną, nie koncentrując się tylko na jednej ze stron. Idealna strategia odniesienia sukcesu to zazwyczaj strategia zrównoważona.

Ucz się na błędach

Oceń swoje wyniki i zwróć uwagę na wszelkie błędy, które popełniłeś. Staniesz się lepszym graczem, a to pomoże Twojej strategii. Zachowaj cierpliwość i skoncentruj się na planie długoterminowym.

Praktyka, praktyka i praktyka

Graj więcej, a staniesz się lepszy, więc ćwicz. W końcu będziesz w stanie odnieść sukces w grach turowych, jeśli będziesz ćwiczyć.

Ze względu na brak presji, aby natychmiast reagować na zmieniające się warunki, gry turowe mogą być mniej niepokojące niż gry w czasie rzeczywistym. Gry turowe przynoszą graczom korzyści na kilka sposobów. Przede wszystkim zapewniają one graczom swobodę przemyślenia i poświęcenia czasu, co może zaowocować bardziej strategiczną i inteligentną rozgrywką.

Co więcej, gry turowe często zawierają silną fabułę lub komponent fabularny, co może zwiększyć ich immersję i atrakcyjność.

Oto lista gier turowych, które zapewniają najlepsze wrażenia z intensywnej walki taktycznej i trzymają cię w napięciu do samego końca.

Age Of Wonderers: Planetfall

W chwili premiery w grze Age of Wonderers: Planetfall istnieje sześć frakcji, z których każda ma swoich żołnierzy i rozgrywkę. Konfigurowalna postać przywódcy, która może eksplorować świat, uczestniczyć w dyplomacji, wspierać tajne operacje i przedsięwzięcia szpiegowskie oraz wypowiadać wojny, jest tym, co gracz kontroluje jako dowódca określonej frakcji.

  Jak kopiować bez ukrytych wierszy w programie Excel

Inne miasta przejdą pod władzę graczy w miarę ich rozwoju, a każdym z nich można zarządzać niezależnie. Gracze mogą napadać na wrogie obozy, aby zabierać ich technologię i zbierać zasoby na mapie do badań.

Gracze muszą zarządzać swoimi zasobami, odkrywać nowe technologie i targować się z innymi grupami, aby utrzymać stosunki dyplomatyczne i zaangażować się w bitwę. Jednak Age of Wonders: Planetfall to wciągające i wymagające doświadczenie dla miłośników turowych gier strategicznych z realistycznym tłem science-fiction i skomplikowaną rozgrywką strategiczną.

Opracowany przez – Triumph Studios

Wydawca – Paradox Interactive

Data wydania – 6 sierpnia 2019 r

Dostępne platformy — PS4, Xbox One i Windows

Bracia Bitewni

Gracze w nisko-fantastycznym średniowiecznym świecie Battle Brothers dowodzą grupą najemników, którym powierzono wykonywanie różnych zadań, takich jak ochrona osad, niszczenie bandytów lub potworów lub eskortowanie karawan. Gracze mogą rekrutować nowych wojowników, nabywać i sprzedawać ekwipunek oraz brać udział w walkach z różnymi przeciwnikami na dynamicznie tworzonej mapie świata gry.

Walka turowa ma kilka taktycznych wyborów, w tym flankowanie, rozszerzone ataki i kontrolę morale. Gracze muszą zarządzać pieniędzmi, sprzętem i powiązaniami swojej firmy z różnymi grupami i osadami oraz angażować się w działania wojenne. Permadeath to funkcja gry, co oznacza, że ​​utrata wojowników w bitwie ma trwały efekt.

Co więcej, Battle Brothers to złożona i wciągająca turowa gra strategiczna, która, aby odnieść sukces, wymaga planowania strategicznego, mikrozarządzania i starannego planowania wstępnego. Fani gier turowych pokochają tę grę i pozostaną zaangażowani w intensywną taktyczną walkę.

Opracowane przez – Overhype Studios

Opublikowane przez – Overhype Studios

Data wydania – 24 marca 2017 r

Dostępne platformy — Steam, PS4 i Xbox Series

Cywilizacja VI

W turowej taktycznej grze wideo Civilization VI gracze rywalizują z przeciwnikami AI kontrolowanymi przez komputery, aby rozwinąć własną cywilizację od jednego plemienia do dominacji nad całym światem na przestrzeni wielu epok rozwoju.

Gracze nadzorują wybraną przez siebie cywilizację między erą prehistoryczną a niedaleką przyszłością i rozwijają jej technologię, kulturę oraz system rządów. Oprócz podróży na losowo stworzoną planetę i spotykania innych cywilizacji oraz barbarzyńców, odkrywają miasta i rozwijają je, budując kopalnie, farmy i inne ulepszenia.

Wrogowie AI mają teraz nowe cele, które wpływają na interakcję graczy. Kilka z tych celów jest specyficznych dla każdego przywódcy, modelując ich osobowości, momenty historyczne i politykę. Co więcej, każda postać AI ma sekretny cel, który można odkryć tylko poprzez szpiegostwo.

Opracowane przez – gry Firaxis

Opublikowane przez – gry 2K

Data wydania – 16 listopada 2018 r

Dostępne platformy — Nintendo Switch, PS4 i Xbox One

Najciemniejszy Loch

W grze fabularnej Darkest Dungeon gracz kontroluje grupę bohaterów i odkrywców, którzy eksplorują różne lochy i walczą z zamieszkującymi je stworzeniami. Przed wejściem do lochu gracz może zarządzać listą bohaterów i inwentarzem w Hamlecie, „głównym mieście” gry, które znajduje się blisko domu.

Rozgrywka jest turowa. Bohaterowie mają jednak wady, gdyż są podatni na stres i inne warunki, które mogą osłabić ich zdolność do sprawowania się w walce. Unikalny mechanizm stresu w grze wystawia na próbę wytrzymałość psychiczną bohaterów z powodu horrorów, które napotykają.

Bohater, który może doświadczać nadmiernie wysokiego poziomu stresu, może doznać zawału serca, który może mu zagrozić, jeśli nie zostanie natychmiast leczony. Jednak Darkest Dungeon to złożona i sugestywna gra, która wymaga starannego planowania i wykonania, aby przetrwać w ponurym i wyrozumiałym wszechświecie.

Opracowane przez – Redhook Studios

Opublikowane przez – Redhook Studios

Data wydania – 19 stycznia 2016 r

Dostępne platformy — Nintendo Switch, PS4 i Xbox One

  Napraw problem zarządzania energią Menedżera urządzeń

Niekończąca się legenda

Endless Legend to turowa gra taktyczna 4X, w której gracze kontrolują cywilizację, aby podbijać, rozwijać, wykorzystywać i niszczyć drogę do dominacji w fikcyjnym świecie zwanym Auriga. Gra ma wiele odrębnych frakcji, z których każda ma swoje specjalności, jednostki i postęp technologiczny. Aby wygrać, gracze muszą skutecznie zarządzać swoimi zasobami, dyplomacją, badaniami i walką.

Gra ma realistyczny system pogodowy, zmieniające się pory roku i unikalną strukturę zadań frakcji, która zwiększa rozgrywkę i głębię historii. W grze zawarty jest rozbudowany i elastyczny mechanizm budowy miasta, połączony z modułowym drzewem technologicznym, które umożliwia graczom wybór ścieżki rozwoju ich cywilizacji.

Mapa globu Endless Legend obejmuje odrębne regiony, w przeciwieństwie do poprzednich gier 4X. Ogólnie rzecz biorąc, Endless Legend to wciągająca i wymagająca gra strategiczna, która zapewnia miłośnikom gatunku 4X głębokie i zabawne wrażenia.

Opracowane przez – Amplitude Studios

Opublikowane przez – Segę

Data wydania – 18 września 2014 r

Dostępne platformy — Windows i Mac OS

W Wyłom

W grze Into the Breach ludzkość mierzy się z hordą ogromnych potworów znanych jako Vek. Użytkownik kontroluje wojowników, którzy pilotują gigantyczne mechy, które można wyposażyć w różne pistolety, zbroje lub inny sprzęt, aby stawić im czoła. Turowy system walki w grze pozwala graczom zaplanować, jak ich drużyna zareaguje na ruchy wroga i działania, które zapowiadają ich ataki.

Co więcej, gracz będzie kontrolował trzy różne mechy w walce z Vekami, a każdy cel mapy będzie miał określoną liczbę tur do wykonania. Ochrona budynków cywilnych, które podtrzymują sieć energetyczną zasilającą mechy, jest głównym celem każdej mapy, ale mogą być też inne cele.

Szachy zostały użyte do porównania rozgrywki w Into the Breach, ponieważ skupiają się bardziej na utrzymaniu kontroli nad pozycją i poświęcaniu jednostek niż na przewadze liczebnej przeciwnika.

Opracowane przez – Podzbiór gier

Opublikowane przez – Podzbiór gier

Data wydania – 28 sierpnia 2018 r

Dostępne platformy — Nintendo Switch, Windows i Mac OS

Alfa Centauri

Wciągający widok jest używany do grania w turową grę strategiczną Alpha Centauri, która ma tło science fiction. Gra koncentruje się na siedmiu przywódcach frakcji, których gracz wybiera spośród 14 opcji w Alpha Centauri, Alien Crossfire i Planet.

W bitwie o kolonizację i podbój Planety gracz kontroluje jednego z przywódców. Gracze mogą również wygrać, przejmując wszystkie przeciwne frakcje, zdobywając trzy czwarte głosów, zarządzając światowym rynkiem energii, kończąc tajny projekt Ascension to Transcendence lub, w przypadku frakcji obcych, budując sześć generatorów podprzestrzennych.

Gra dla jednego gracza, opcje dostosowywania i tryb dla wielu graczy są zawarte w Alpha Centauri. Gracz może zmienić grę, wybierając ustawienia na początku gry, korzystając z ustalonych edytorów scenariuszy i map oraz zmieniając pliki gry dla Alpha Centauri.

Opracowane przez – Firaxis Games

Opublikowane przez – Electronic Arts

Data wydania – 31 stycznia 1999

Dostępne platformy — Windows i Mac OS

Jedność dowództwa II

Taktyczna turowa gra wojenna, która zachowuje równowagę między realizmem historycznym a abstrakcyjnym projektem gry, to Unity of Command II. Interfejs użytkownika (UI) gry został uproszczony, aby uprościć poruszanie się po jej licznych komponentach, w tym zarządzaniu jednostkami, walce i logistyce. Aby wygrać, gracze muszą strategicznie wykorzystać wszystkie swoje towary, w tym zapasy i posiłki.

Element kampanii w grze obejmuje dynamiczne wydarzenia, które mogą wpływać na przebieg bitew, a gracze mogą decydować o dokonywaniu historycznych wyborów, które mogą zmienić przebieg wojny. Unity of Command II zawiera również rozbudowany tryb wieloosobowy, umożliwiający graczom rywalizację łeb w łeb.

W tej grze, która koncentruje się na wschodnim froncie konfliktu, gracze mogą wcielić się w role wojsk Osi i Armii Radzieckiej w różnych kampaniach. Ogólnie rzecz biorąc, Unity of Command II to złożona i wciągająca turowa gra strategiczna, która przedstawia oryginalny punkt widzenia na froncie wschodnim II wojny światowej.

  4 kluczowe przykłady poleceń, które można poznać jako administrator lub programista

Opracowane przez – 2×2 Games, Coreteam

Opublikowane przez – 2×2 Games

Data wydania – 12 listopada 2019 r

Dostępne platformy — Steam

Świt wojny III

Dawn of War III to gra strategiczna czasu rzeczywistego z elementami sieciowych aren wojennych dla wielu graczy. Kosmiczni Marines, Eldarzy i Orkowie to trzy grywalne frakcje w uniwersum Warhammera 40,000, w którym toczy się akcja gry. Każda frakcja ma swoje własne jednostki, umiejętności i style gry.

Gracze muszą zdobywać zasoby, budować bazy i zarządzać swoimi siłami, aby wygrywać szaleńcze walki. Co więcej, gra wprowadza potężne superjednostki, które mogą przechylić szalę bitwy na korzyść gracza. W Dawn of War III dostępne są zarówno opcje dla pojedynczego gracza, jak i dla wielu graczy, przy czym ta ostatnia umożliwia rywalizację nawet sześciu osobom w kilku scenariuszach gry.

Dla tych, którzy lubią uniwersum Warhammera 40,000 i ogólnie autentyczne gry strategiczne, Dawn of War III oferuje wszechstronne i wciągające doświadczenie strategiczne, które dostarcza graczom dreszczyku emocji.

Opracowane przez – Relic Entertainment

Opublikowane przez – Segę

Data wydania – 27 kwietnia 2017 r

Dostępne platformy — Windows i Mac OS

Gracz w XCOM: Enemy Unknown obejmuje dowództwo nad najwyższej klasy oddziałem wojskowym, któremu powierzono ochronę Ziemi przed inwazją pozaziemską. Walka taktyczna i zarządzanie bazą to dwa tryby gry. Gracz musi przydzielać zasoby, badać najnowocześniejsze technologie i szkolić wojowników w trybie zarządzania bazą, aby przygotować się do zbliżających się bitew.

Gracz dowodzi grupą żołnierzy podczas operacji neutralizacji pozaziemskich zagrożeń w taktycznym trybie walki. Gra oferuje kilka klas oddziałów z unikalnymi umiejętnościami, ścieżkami rozwoju oraz wieloma narzędziami i uzbrojeniem. Specjalne jednostki i strategie obcych sprawiają, że rozgrywka jest ekscytująca i wymagająca.

W grze dostępne są różne poziomy trudności. Co więcej, w grze zastosowano mechanikę permadeath, co oznacza, że ​​gdy żołnierz zginie w bitwie, przepada na zawsze. Zwiększa to napięcie i strategiczną złożoność gry.

Opracowane przez – Firaxis Games

Opublikowane przez – 2K Games

Data wydania – 9 października 2012

Dostępne platformy — Xbox 360, PS3 i Windows

Postać gracza w XCOM 2: Collection jest przywódcą organizacji wojskowej XCOM, która została zredukowana do grupy walczącej z ciągłą kontrolą obcych nad Ziemią. Dzięki turowemu systemowi walki bitwy można planować strategicznie i rozstrzygać taktycznie.

Gracz musi skoordynować swoje zasoby i wojska, aby osiągnąć swoje cele w grze. Istnieją różne misje, w tym wszystko, od akcji ratunkowych po sabotaż. Główna gra i cztery pakiety DLC — Alien Hunters, Shen’s Last Gift, War of the Chosen i Tactical Legacy Pack — są zawarte w kolekcji XCOM 2.

DLC dają graczom więcej wątków fabularnych, przeciwników i możliwości dostosowywania żołnierzy. Dzięki wciągającej narracji, wielu możliwościom dostosowywania i zaciekłej walce taktycznej, kolekcja XCOM 2 zapewnia ambitną i przyjemną strategię turową.

Opracowane przez – Firaxis Games

Opublikowane przez – 2K Games

Data wydania – 5 lutego 2016 r

Dostępne platformy — Nintendo Switch, PS4 i Xbox One

Wniosek

Gry turowe mogą być zabawne i ekscytujące dla graczy. Te gry często wymagają cierpliwości, strategii i krytycznego myślenia, ponieważ gracze muszą dokładnie oceniać swoje zagrania i przewidywać następny ruch przeciwnika. Co więcej, gry turowe zapewniają spokojniejsze tempo gry, pozwalając graczom na zastanowienie się i poświęcenie czasu bez poczucia pośpiechu lub presji.

W gry turowe można również grać samemu lub z innymi, ponieważ wiele z nich obsługuje tryby dla jednego gracza i dla wielu graczy. Granie w gry z turami może być wspaniałym sposobem na relaks, wyzwanie dla mózgu i dobrą zabawę w przyjaznej rywalizacji.

Możesz także zapoznać się z najlepszymi grami gacha.

x