11 najlepszych narzędzi monitorowania mediów do zarządzania marką

Ponieważ klienci są podstawą każdej firmy, ważne jest, aby ich słuchać.

Czy to w mediach społecznościowych, czy w całej sieci; Twoi odbiorcy mogą być wszędzie, a określenie, czego naprawdę potrzebują, ma kluczowe znaczenie dla rozwoju. Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego jest bycie szczerym, obserwowanie ich opinii i zwracanie na nich uwagi.

Konstruktywne opinie klientów są niezbędne, aby poprawić sytuację Twojej firmy.

Kiedy zaczniesz wchodzić w interakcje z klientami i ich słuchać, otwierasz drogi dobrego i pozytywnego postrzegania swojej firmy. To z kolei potencjalnie pomoże Ci być postrzeganym jako marka zorientowana na użytkownika.

Mając to na uwadze, przygotowałem tę listę narzędzi do monitorowania marki, aby Twoja marka znacznie zwiększyła swój wzrost. Jeśli brzmi to interesująco, przejdźmy od razu do tego.

SproutSpołeczne

Kolejne świetne narzędzie do social listeningu; SproutSpołeczne pomaga zrozumieć odbiorców do najgłębszych korzeni. Możesz wykorzystać informacje o branży, marce i konkurencji, aby znaleźć odpowiednie tematy i lepiej zrozumieć nastroje użytkowników.

Możesz zbierać spostrzeżenia i wykorzystywać je nie tylko w mediach społecznościowych, ale także w innych obszarach rozwoju, takich jak obsługa klienta, nowe produkty i ogólny marketing. Jest o wiele więcej funkcji i możesz wypróbować je wszystkie, korzystając z bezpłatnej wersji próbnej.

Wzmianki o marce

Jak sama nazwa wskazuje, Wzmianki o marce umożliwia przeglądanie całej sieci i znajdowanie odpowiednich wzmianek. Jest doskonałym wskaźnikiem znajdowania klientów i promowania produktów we właściwych miejscach. Nie tylko to, ale możesz także budować relacje w tym procesie i cieszyć się większą ekspozycją marki.

Możesz dowiedzieć się, jakie rozmowy toczą się na temat Twojej marki lub produktów, a nawet natychmiast zidentyfikować ton, w jakim rozmawiają. Jest to niezbędne do zrozumienia emocji kryjących się za wzmianką.

Ponieważ analiza konkurencji jest tak ważnym aspektem marketingu, BrandMentions pozwala szpiegować konkurentów i analizować najlepszych graczy w Twojej niszy. Możesz również wybrać badanie i uzyskać wgląd w dowolny temat.

Na koniec będziesz otrzymywać powiadomienia w czasie rzeczywistym dotyczące najnowszych linków i wzmianek bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Awario

Awario trafia w cel, sprawiając, że monitorowanie marki jest naprawdę szybkie i skuteczne.

Możesz wprowadzić słowa kluczowe dla Awario, aby zaszyfrować sieć. Pomoże Ci to śledzić wzmianki i reagować na czas.

Następnie możesz użyć wbudowanej analizy nastrojów, aby oddzielić źródło pozytywnych i negatywnych komentarzy. Jego analityka dodatkowo pomaga śledzić platformy, czynniki wpływające, zmiany reakcji rynku itp.

Możesz znaleźć posty z prośbą o rekomendacje lub porzucanie konkurentów, dzięki czemu możesz od razu zaprezentować swoje. Dzięki wyszukiwaniu logicznemu możesz dostosować wyszukiwanie wzmianek na podstawie różnych czynników, takich jak kraj, platforma itp.

Ponadto Awario umożliwia eksportowanie bogatych w dane raportów typu white label za pomocą jednego kliknięcia. Wreszcie, możesz używać Awario na komputerze stacjonarnym, telefonie komórkowym lub tablecie, aby nigdy nie przegapić aktualizacji.

Mentalitycy

Dedykowany dla platform społecznościowych, Mentalitycy umożliwia dostęp do spostrzeżeń dotyczących wzmianek, szukanie influencerów i pozyskiwanie leadów. Pomaga również zapobiegać kryzysowi reputacji, wchodząc w problemy klientów i rozwiązując je na wczesnym etapie.

Możesz obserwować konkurencję, po prostu wprowadzając słowo kluczowe marki, a wszystkie wzmianki o nich zostaną wyświetlone na platformach. Najbardziej fascynuje mnie analiza sentymentu. Może przejrzeć wszystkie wzmianki i powiedzieć, czy podczas pisania rozmowa miała pozytywny sentyment.

Co więcej, możesz również zintegrować Mentionlytics z Trello i HootSuite.

Alerty Google

Nie ma mowy, żebym pominął stare dobre i niezawodne Alerty Google z tej listy. Ta firma znana jest z wysokiej jakości usług, a to zdecydowanie jeden z nich. Warto również wspomnieć o prostocie tego narzędzia.

Brak wymyślnego projektu lub dodatkowych niechcianych funkcji; robi to, co jest rzeczywiście wymagane. Możesz tworzyć alerty do wszystkich celów, czy to dla Twojej marki, czy po prostu o wszystkim. Kilka tygodni temu utworzyłem alert dla domeny mojej witryny, aby sprawdzić, czy są do niej linki z innych witryn, a to narzędzie wspaniale działało, powiadamiając mnie e-mailem o każdym linku zwrotnym.

Podobnie, możesz korzystać z Alertów Google dla swojej korzyści i otrzymywać powiadomienia o wszystkim, co jest związane z Twoimi zainteresowaniami.

Marka24

Marka24 ma znacznie szerszy zasięg, obejmujący platformy społecznościowe, portale informacyjne, blogi, fora i nie tylko. Jest solidny i w 100% zgodny z RODO. Ich wzmianki z Facebooka i Instagrama są zbierane z oficjalnego API Facebooka, a to mówi wiele.

Możesz oczekiwać tych danych z monitoringu od Brand24:

 • Liczba wzmianek
 • Nastrój wzmianek
 • Rodzaje i liczba interakcji
 • Najbardziej aktywne obszary wzmianek na Twitterze
 • Kontekst wzmianki
 • Influencerzy z Twojej niszy

Wspaniałą rzeczą jest to, że to rozwiązanie pozwala porównać swoje wyniki z konkurencją i opracować lepszą taktykę.

Czytnik tablicy

Jeśli skupiasz się głównie na forach i forach dyskusyjnych, to Czytnik tablicy może być tym, czego szukasz. To narzędzie indeksuje i znajduje panele dyskusyjne, aby pokazać, co ludzie mówią o Tobie i Twojej marce (lub o dowolnym wpisanym przez Ciebie słowie kluczowym).

Jest to bardzo proste, ale bardzo przydatne, ponieważ najczęściej ludzie prowadzą prawdziwe rozmowy na forach i sekcjach komentarzy. Próba znalezienia ich ręcznie jest niewyobrażalnym zadaniem, więc na pewno chcesz użyć do tego tego narzędzia.

Kombinezon

Najbardziej znane jako narzędzie do zarządzania mediami społecznościowymi, Kombinezon posiada również funkcję monitorowania marki, która działa znakomicie. Możesz wyszukiwać wątki według słów kluczowych, hashtagów lub lokalizacji, również w wielu językach.

Po znalezieniu odpowiednich rozmów możesz szybko na nie odpowiedzieć samodzielnie lub przypisać je członkom zespołu. Możesz także dodać określone aplikacje, aby jeszcze bardziej usprawnić monitorowanie.

Hootsuite to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, więc trudno się z nimi pomylić.

Zegarek marki

Zegarek marki może wyciągnąć dane ze 100 milionów źródeł i ponad 1,3 biliona pojedynczych postów. To ogromne i jest to jeden z powodów, dla których jest używany przez firmy takie jak Samsung, BBC i Walmart.

Mają zaawansowaną technologię sztucznej inteligencji o nazwie „Iris”, która wykonuje większość niesamowitej pracy w tym narzędziu. Wiesz, że usługa jest świetna, gdy aspekty techniczne są częściowo kontrolowane przez sztuczną inteligencję. Przez większość czasu wszystko pójdzie gładko.

Możesz szybko i łatwo dodawać nowe źródła danych, aby pobierać informacje z obszarów, które w innym przypadku nie byłyby możliwe. Ma elastyczny interfejs użytkownika i inteligentny zespół wsparcia, z którego można korzystać w dowolnym momencie.

Możesz zacząć od wypełnienia formularza na stronie.

Wzmianka

Oceniony na 4,5/5 gwiazdek w G2 Crowd, Wzmianka może Ci pomóc, monitorować, analizować i pracować z ponad miliardem źródeł w sieci. Możesz odkrywać istotne informacje i udostępniać je członkom zespołu, aby móc skupić się na innych aspektach swojej działalności.

Poza tym Wzmianka umożliwia:

 • Przeanalizuj swoją konkurencję
 • Zobacz postrzeganie marki na podstawie rozmów
 • Łatwo zrozum i słuchaj swoich odbiorców
 • Zarządzaj i planuj treści społecznościowe

Możesz wypróbować cały ich pakiet za darmo na początek, korzystając z bezpłatnego okresu próbnego.

Sokół

Możesz śledzić trendy i mieć lepsze wyobrażenie o postrzeganiu swojej marki dzięki Sokół. Pozwala przejrzeć 2,7 miliona źródeł, a nawet zawęzić je za pomocą zmiennych, takich jak słowa kluczowe, wykluczenia i kombinacje słów.

Podsumowując, to narzędzie pozwala:

 • Znajdź trendy
 • Monitoruj swoją markę
 • Śledź zapytania niestandardowe
 • Sortuj, filtruj i przeglądaj zebrane dane
 • Zidentyfikuj influencerów, którzy angażują się w tematy związane z Twoją marką
 • Analizuj nastroje
 • Twórz niestandardowe grupy odbiorców

Falcon jest dostępny w kilku językach, w tym hiszpańskim, niemieckim i mandaryńskim.

Wniosek

Ważne jest, aby wiedzieć, co zamierzają Twoi odbiorcy, aby lepiej im służyć. Bez monitorowania marki jest to równoznaczne z rzucaniem strzał z zawiązanymi oczami. Mam nadzieję, że powyższe narzędzia pomogą Ci w tym zakresie i potencjalnie rozwiną Twój biznes.