11 najlepszych portfeli Dogecoin dla bezpiecznych i łatwych transakcji

Memecoin czy nie, bezpieczne przeprowadzanie transakcji Dogecoin jest niezbędne dla każdego użytkownika.

Kryptowaluty opierają się na publicznych spekulacjach, a Dogecoin dobrze sobie radzi na tym froncie.

Od Fundacji Dożów, która zebrała 50 000 dolarów na niedobór wody w Kenii, po Elona Muska, który na krótko zmienił logo Twittera na Doża, ta moneta ma niezrównaną dobrą wolę wśród innych monet memów.

Ponadto Dogecoin ma tętniące życiem społeczności, które podtrzymują rozmowy na Reddit, Twitterze, TikTok itp. Ta aktywność pomaga Dogecoin cieszyć się dominującą pozycją wśród tokenów memów i pokonuje kolejny najlepszy (Shiba Inu) o prawie 100% w obecnym kapitalizacja rynkowa.

Między innymi najbardziej znanym przypadkiem użycia Dogecoin jest moneta napiwkowa. Jednak jest rzeczą oczywistą, że wartość Dogecoin może wykazywać gwałtowne wahania, tak jak w przypadku każdej innej kryptowaluty. I należy inwestować tylko kwotę, którą są gotowi stracić.

Mając to ostrzeżenie na uboczu, spójrzmy na żargon portfela kryptograficznego, który pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.

Portfele kryptowalutowe: jak wybrać?

Na rynku jest wiele portfeli Dogecoin. Nawet nasza lista ma więcej niż kilka, co sprawia, że ​​naprawdę trudno jest wybrać najlepszą.

W rzeczywistości nie ma uniwersalnego rozwiązania dla każdego problemu kryptograficznego. Każdy użytkownik ma swoje własne wymagania, więc portfel, który wybiera, jest różny.

# 1. Oprogramowanie lub sprzęt

Sprzętowe portfele kryptograficzne zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo, ale nie działają samodzielnie. Dlatego zwykle są dostarczane z dedykowanym interfejsem lub aplikacją, która działa podobnie do portfela oprogramowania innej firmy.

W końcu każdy portfel sprzętowy musi być zintegrowany z oprogramowaniem (portfelem), aby działał. Mając to na uwadze, ta lista obejmuje głównie (gorące) portfele programowe. A jeśli masz już portfel sprzętowy, przed kontynuowaniem powinieneś sprawdzić, które gorące portfele innych firm obsługuje.

#2. Opieka lub nie opieka

„Twoje klucze, Twoje monety” to powiedzenie tak stare, jak same kryptowaluty.

W tym przypadku portfele niezabezpieczające lub samozabezpieczające oznaczają, że klucze prywatne są chronione przez właścicieli portfela. Z drugiej strony portfele powiernicze będą miały kogoś innego (zwykle giełdę kryptograficzną) zarządzającego kluczami prywatnymi użytkownika.

Idealnie byłoby, gdyby entuzjaści kryptografii ręczyli za portfele bez nadzoru z oczywistych powodów. Przede wszystkim kryptowersum było nieustannie wstrząsane atakami hakerskimi skierowanymi na giełdy kryptograficzne, w wyniku czego monety zniknęły bez oznak ożywienia.

Dlatego jako jednostka istnieje znikoma szansa, że ​​ktoś stanie się celem wykwalifikowanych hakerów.

Wręcz przeciwnie, rozważ utratę kryptowaluty, jeśli zgubiłeś urządzenie i klucze prywatne. Lub, jeśli nie możesz zabezpieczyć się przed ciągle ewoluującymi oszustwami typu phishing w sieci Web3.

Wreszcie, portfele niepowiernicze dla użytkowników obeznanych z technologią, które mogą chronić swoje prywatne klucze, oraz portfele powiernicze dla innych.

#3. Wielowalutowość i inne funkcje

Portfele wielowalutowe zwykle zapewniają wygodę, umożliwiając zarządzanie wieloma monetami w jednej aplikacji.

Ponadto mogą mieć funkcje takie jak staking, krypto pożyczki, handel itp. Jednak nie wszyscy użytkownicy ich potrzebują i najlepiej szukać absolutnego minimum, ponieważ większa funkcjonalność przekłada się na więcej kodu, co oznacza większą powierzchnię ataku dla hakerów .

Co więcej, ich obecność na różnych platformach również się różni. Na przykład istnieje tylko kilka opcji portfela Dogecoin dla systemu Linux, a nawet Maca.

W związku z tym sporządź listę funkcji, których potrzebujesz obecnie lub w najbliższej przyszłości, oraz urządzenie, na którym będziesz ich używać, zanim spróbujesz wybrać swój portfel Dogecoin.

Oto kilka rzeczy do wyjaśnienia przed wskoczeniem na tę listę (w przypadkowej kolejności), zaczynając od…

Portfel Nieskończoności

Portfel Infinity pomaga bez wysiłku przeprowadzać transakcje, monitorować i wymieniać Dogecoin na inne kryptowaluty. Jest to samoobsługowy (prywatne klucze na urządzeniu) portfel kryptograficzny, który może generować ziarno portfela w trybie offline.

Ziarno to mnemoniczna fraza o długości 12-24 słów używana do przywrócenia portfela kryptograficznego.

Ten portfel określa się jako „jedyny cyfrowy portfel, którego potrzebujesz”. W związku z tym jest to portfel wielowalutowy (w tym Dogecoin) z natywnymi aplikacjami dla systemów Windows, MacOS i Linux, z wersjami na smartfony wymienionymi jako „wkrótce”.

Na szczególną uwagę zasługuje wygodny monitoring portfela. Pozwala to ustawić alerty cenowe dla samego Dogecoina lub całego portfela.

Wreszcie, Infinity Wallet obsługuje ponad 150 000 zasobów cyfrowych, zapewniając dostęp do wielu łańcuchów bloków i dApps z jednego pulpitu nawigacyjnego.

TyHodler

YouHodler to nie tylko portfel; ma giełdę kryptowalut, pożyczki kryptograficzne i kilka innych usług, co czyni go małym centrum inwestycyjnym.

To kolejne wielowalutowe narzędzie, które nie jest ekskluzywnym portfelem Dogecoin. Może to być dobre, jeśli chcesz robić wiele rzeczy z wieloma kryptowalutami bez wypróbowywania dodatkowych narzędzi.

Jako bonus za rejestrację, nowy użytkownik otrzymuje zachętę w wysokości 10 USD do zdeponowania swojego Dogecoina na YouHodler.

Ten portfel obsługuje wiele operacji, w tym kupno, sprzedaż, pożyczkę, wymianę, multi-HODL, podwójną inwestycję itp.

Multi-HODL przypomina handel automatyczny (ale ma opcje ręczne), w którym inwestujesz (i ryzykujesz) część swoich monet, aby rozpocząć łańcuch funduszy zabezpieczonych kryptowalutami. Tutaj twoje zabezpieczenie jest wykorzystywane do zakupu krypto, które jest ponownie wykorzystywane jako zabezpieczenie do zakupu jeszcze większej ilości krypto. Chodzi o to, aby szukać zysku, sprzedając aktywa po wyższej cenie, budując łańcuch pożyczek kryptograficznych. Multi HODL pozwala również kontrolować marże zysków i strat, które po osiągnięciu wyzwalają zdarzenia takie jak sprzedaż w celu zamknięcia pozycji.

Podobnie istnieje system podwójnej inwestycji, który zapewnia zwrot w jednej z wybranych przez Ciebie walut. Ogólnie rzecz biorąc, jest o wiele więcej do zrobienia niż typowy portfel kryptograficzny.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, YouHodler wykorzystuje kombinację przechowywania na gorąco i na zimno. Poza tym fundusze są chronione grupową polisą ubezpieczeniową o wartości 150 milionów USD na wypadek wielu ryzykownych sytuacji, jak wspomniano w często zadawanych pytaniach.

Obecnie YouHodler jest dostępny na Androida i iOS.

Portfel atomowy

Atomic Wallet to narzędzie, które jest wielowalutowe i oferuje wiele kryptowalut.

Najlepszą rzeczą w Atomic jest to, że jest to portfel samoobsługowy z przejrzystym i minimalistycznym interfejsem. Obsługuje kupowanie, sprzedawanie, wymianę i obstawianie, zapewniając dostęp do ponad 300 kryptowalut, w tym Dogecoin.

Atomic Wallet jest również jednym z najbardziej anonimowych narzędzi tego rodzaju, nigdy nie wymaga rejestracji ani KYC.

Wreszcie Atomic Wallet utrzymuje doskonałą obecność na różnych platformach dzięki aplikacjom dla systemów Windows, MacOS, Linux, Android i iOS.

ZenGo

Dodanie do listy portfeli nieizolacyjnych tutaj to ten – ZenGo. Pozwala kupować, sprzedawać, wymieniać, handlować NFT i uzyskiwać dostęp do dApps, z dostępem do ponad 70 aktywów kryptograficznych.

Jednak tym, co odróżnia ZenGo od innych, są jego protokoły bezpieczeństwa.

Po pierwsze, eliminuje lukę w zabezpieczeniach frazy „seed”. Tak więc, zamiast dawać całą moc frazie początkowej i ryzykować swoje fundusze w przypadku oszustwa typu phishing, ZenGo wynalazł MPC: przetwarzanie wielostronne.

Tutaj możesz założyć dwa elementy układanki (udział), jeden przechowywany u Ciebie, a drugi na serwerach ZenGo (ZenGo przechowuje również Twój udział w zaszyfrowanej formie na swoich serwerach). W przypadku każdej transakcji dwa akcje rozmawiają ze sobą, aby zatwierdzić proces.

Ponadto ZenGo ma uwierzytelnianie trójskładnikowe do przywracania portfela na innym urządzeniu. Tak więc żaden cyberprzestępca nie może po prostu przenieść Twojego portfela w dowolne miejsce bez uzyskania dostępu do poczty e-mail, skanowania twarzy 3D i kopii zapasowej pliku odzyskiwania.

Poza tym ZenGo ma zaporę ogniową, która chroni użytkowników przed atakami Web3.

Ogólnie rzecz biorąc, ten krajobraz bezpieczeństwa wydaje się idealny, jeśli ZenGo może zapewnić bezpieczeństwo swoim serwerom i różni się nieco od „prawdziwych” samoobsługowych portfeli.

ZenGo jest dostępny na Androida i iOS.

Exodus

Exodus to znana nazwa w obszarze portfela kryptograficznego, która nie potrzebuje konta ani danych osobowych, aby rozpocząć z ponad 260 aktywami kryptograficznymi. Poza tym jest to również portfel samoobsługowy.

Obecnie obsługuje kupowanie, sprzedawanie i wymianę kryptowalut, handel NFT i dApps oraz rozwija swoje możliwości DeFi dzięki zintegrowanym aplikacjom. Dodatkowo daje możliwość zarabiania pasywnego dochodu poprzez obstawianie.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Exodus nawiązał współpracę z Trezorem, sprzętowym portfelem kryptograficznym. Mówiąc prościej, portfel sprzętowy (lub zimny) to najbezpieczniejszy sposób przechowywania i fizycznego uwierzytelniania transakcji. Technicznie rzecz biorąc, otrzymujesz piękno i łatwość Exodus w połączeniu z solidnymi zabezpieczeniami Trezora.

Jednak jest rzeczą oczywistą, że będziesz potrzebować kompatybilnego portfela Trezor, aby ten związek działał. Mimo to Exodus sam w sobie jest wystarczająco dobry na oprogramowanie (lub gorący) portfel, którego można używać do handlu Dogecoin.

Exodus ma aplikacje dla systemów Windows, MacOS, Linux, Android i iOS. Ponadto możesz używać tego portfela z rozszerzeniem przeglądarki dla Chrome i Brave.

Zaufaj portfelowi

Trust Wallet ma wszystko: handel kryptowalutami (kupuj, sprzedawaj i wymieniaj), NFT, DeFi oraz wsparcie największej giełdy kryptograficznej, Binance, która jest również jej spółką macierzystą.

Jest to portfel wielołańcuchowy, który pozwala zachować prywatne klucze dla siebie. Poza tym możesz skonfigurować to narzędzie kryptograficzne bez typowej rejestracji.

Trust Wallet obsługuje oszałamiającą liczbę 4,5 miliona aktywów kryptograficznych i obejmuje ponad 60 łańcuchów bloków.

Możesz pobrać Trust Wallet na iOS i Androida lub użyć go jako rozszerzenia przeglądarki.

MójDoge

MyDoge to portfel kryptograficzny stworzony specjalnie dla entuzjastów Dogecoin. Jest to portfel bez opieki, który obecnie pobiera ZERO opłat. Więc wszystko, co płacisz, to opłata sieciowa, najniższa możliwa obliczona przez portfel MyDoge.

Jest to stworzone z myślą o tętniącej życiem społeczności Dogecoin i ma takie funkcje, jak DogeChat, profile społecznościowe, dawanie napiwków itp. W szczególności DogeChat ma bota na Twitterze, który pomaga dawać napiwki twórcom Twittera, których podziwiasz.

Interfejs MyDoge jest niezwykle prosty. Podstawowe opcje to kupowanie, odbieranie i wysyłanie Dogecoins. Sekcja ustawień umożliwia wykonywanie ręcznych i chmurowych kopii zapasowych tajnej frazy.

Założyciele MyDoge przekazali milion Dogecoinów Fundacji Dogecoin w dowód ich wsparcia i uznania.

Wreszcie, jest to stworzone wyłącznie dla Dogecoin i jest dostępne na Androida i iOS.

Paybis

Paybis to wielokryptowalutowy portfel powierniczy z najnowocześniejszymi zabezpieczeniami do zarządzania kluczami prywatnymi.

W związku z tym jest to odpowiednie dla każdego, kto nie chce zarządzać własnymi kluczami prywatnymi. Poza tym chodzi głównie o kupowanie i sprzedawanie wielu kryptowalut bez żadnych dodatkowych opcji, takich jak staking, kryptopożyczki itp.

Warto zauważyć, że ten portfel wymaga weryfikacji tożsamości podczas rejestracji i nie jest odpowiedni dla kogoś, kto szuka anonimowego portfela Dogecoin.

Paybis ma aplikacje na Androida i iOS, z których możesz korzystać także w przeglądarce internetowej.

Portfel Dcent

Dcent to firma zajmująca się głównie portfelami sprzętowymi. Jednak ich aplikacja mobilna może również działać jako samodzielny „gorący” portfel Dogecoin.

Jest to portfel wielołańcuchowy, umożliwiający zarządzanie portfelem setek kryptowalut.

Ponadto ma natywną przeglądarkę dApp, która wskazuje kompatybilne aplikacje, w tym usługi DeFi, które możesz subskrybować. Co więcej, integruje się to również z łańcuchami bloków NFT-heavy.

Ogólnie rzecz biorąc, wystarczy portfel Dogecoin, ale masz do tego więcej opcji bogatych w funkcje. Jednak ma to o wiele większy sens, jeśli masz również ich portfel sprzętowy.

Możesz pobrać ten portfel oprogramowania na iOS i Androida.

Portfel Lumi

Lumi obsługuje ponad 1200 kryptowalut i jest preferowanym portfelem dla użytkowników wrażliwych na prywatność, ponieważ nie trzeba podawać żadnych danych osobowych, aby z niego korzystać.

Możesz mieć ten portfel kryptograficzny typu open source, aby kupować kryptowaluty z minimalnym progiem 50 USD.

Ponadto ten portfel oferuje otrzymywanie i natychmiastową wymianę ze stałymi kursami, które wskazują dokładną liczbę monet, które zamierzasz zdobyć.

Lumi ma aplikacje na Androida i iOS, a także można z niego korzystać bezpośrednio z dowolnej przeglądarki internetowej.

Wolny portfel

Freewallet to portfel powierniczy, który obsługuje ponad 100 kryptowalut i oferuje „bezpłatne” transakcje z innymi użytkownikami Freewallet.

Ma wbudowaną giełdę kryptograficzną z obietnicą przechowywania monet w „chłodni”.

Podobnie jak wiele takich portfeli, aby rozpocząć, potrzebujesz konta (w mediach społecznościowych lub e-mailu). To samo konto może służyć do odzyskiwania utraconych portfeli, co oznacza, że ​​jest bezpieczniejsze dla tych, którzy nie mogą chronić swoich kluczy prywatnych.

Ponadto ich strona internetowa wspomina, że ​​mogą „wspierać cię w przypadku pomyłki”. Chociaż nie wskazali rzeczywistych zastosowań takich gwarancji, ponieważ transakcje blockchain są na ogół trwałe.

Wreszcie, możesz pobrać ten portfel Dogecoin na Androida, iOS i jako aplikację internetową.

Który wybrałeś?

Próbowaliśmy objąć kilka najlepszych portfeli Dogecoin i mamy nadzieję, że znalazłeś idealny dla swojego przypadku użycia. Jeśli nadal nie masz pewności, przejrzyj ponownie sekcję „Portfel kryptowalut: jak wybrać”.

Osobiście wybrałbym Trust Wallet do portfela z wieloma monetami i trzymałbym się MyDoge, jeśli chodzi tylko o Dogecoin. Możesz jednak wypróbować innych i zobaczyć, jak radzą sobie na Twojej skali i jakie opłaty pobierają, aby podjąć bardziej solidną decyzję.

PS: Oto kilka środków bezpieczeństwa dla każdego użytkownika kryptowalut.