11 najlepszych rozwiązań API żywności dla odżywiania i przepisów

Interfejsy API żywności integrują się ze zautomatyzowanymi systemami, aby umożliwić udostępnianie przepisów kulinarnych, zamawianie jedzenia online, planowanie żywieniowego posiłku i nie tylko.

Ponieważ odżywianie i jedzenie są podstawową częścią twojego życia, uważne jedzenie jest niezbędne dla twojego zdrowia.

Dlatego możesz zobaczyć wiele stron internetowych i aplikacji dotyczących żywności i diety, które pomagają ludziom zdrowo się odżywiać.

Przygotowywanie żywności, kupowanie składników i spożywanie posiłków zmieniły się radykalnie w ciągu ostatnich kilku lat dzięki cyfrowej transformacji.

Firmy tworzą zautomatyzowane systemy, które pomagają ludziom tworzyć i udostępniać przepisy oraz zamawiać jedzenie i składniki online.

Interfejsy API żywności są przydatne dla zewnętrznych deweloperów, którzy integrują zautomatyzowane systemy z ich witrynami i aplikacjami bez konieczności budowania funkcji od zera.

Rozumiemy, jakie są te interfejsy API i najlepsze interfejsy API żywności na rynku.

Co to są interfejsy API?

Interfejs programowania aplikacji (API) to interfejs lub mediator, który umożliwia produktom i usługom oprogramowania interakcję i wzajemne wykorzystywanie funkcji i danych.

Dzięki temu firmy mogą udostępniać dane aplikacji partnerom biznesowym, programistom zewnętrznym i wewnętrznym działom organizacyjnym.

Korzystanie z interfejsów API upraszcza pracę programistom, ponieważ niekoniecznie muszą znać sposób implementacji interfejsów API. Zamiast tego używają interfejsu tylko do komunikowania produktów i usług oraz wykorzystują funkcjonalność.

Żywność API

Food API to interfejsy, których programiści mogą używać do tworzenia aplikacji dla dietetyków, szefów kuchni, smakoszy i rolników.

Dostępnych jest wiele interfejsów API żywności, które dostarczają danych o wartościach odżywczych, składnikach odżywczych, żywności, restauracjach, etykietach żywności i kodach kreskowych, produktach organicznych, specjalnych dietach, alkoholach, środkach spożywczych, przepisach, rynkach spożywczych, alergenach, rolnictwie, rolnictwie i nie tylko.

Jak działają interfejsy API?

Interfejsy API odnoszą się do zestawu reguł wyjaśniających, w jaki sposób aplikacje lub usługi współdziałają ze sobą. Siedzą pomiędzy serwerem WWW a aplikacją, działając jako pośrednicy, umożliwiając przesyłanie danych.

API działa w prostych krokach:

Wywołanie API: Proces rozpoczyna się od aplikacji klienckiej wykonującej wywołanie lub żądanie pobrania informacji. To żądanie jest przetwarzane z aplikacji na serwer za pośrednictwem identyfikatora URI interfejsu API lub jednolitego identyfikatora zasobów. Zawiera nagłówki wraz z czasownikiem żądania i treścią.

Gdy interfejs API otrzyma prawidłowe żądanie, wykonuje wywołanie do serwera WWW lub programu zewnętrznego.

Odpowiedź serwera: Po otrzymaniu żądania serwer wysyła żądane informacje do API jako odpowiedź.

Transfer danych: gdy odpowiedź dotrze do interfejsu API, zaczyna przesyłać informacje do aplikacji, która wysyła pierwotne żądanie.

W ten sposób aplikacja może komunikować się z serwerem lub aplikacją zewnętrzną za pośrednictwem interfejsu API.

Interfejsy API są tworzone do użytku przez komputery, aplikacje lub usługi. Nie myl ich z interfejsem użytkownika, który został opracowany do użytku przez użytkowników.

Ponadto interfejsy API są bezpieczne z założenia, ponieważ działają jako pośrednicy, którzy umożliwiają abstrakcję funkcji między dwiema aplikacjami lub usługami. Punkt końcowy API oddziela aplikację wysyłającą żądanie od infrastruktury usługi wysyłającej informacje. To rozdzielenie między usługami zmniejsza zagrożenia bezpieczeństwa.

Ponadto wywołania API obejmują autoryzację w celu dalszego zapobiegania zagrożeniom na serwerze, podczas gdy bramy API mogą ograniczać dostęp do przypadków o niższym poziomie bezpieczeństwa.

Przypadki użycia interfejsów API żywności

API mają kluczowe znaczenie dla przemysłu spożywczego. Od zamawiania jedzenia online i sprawdzania menu restauracji po otrzymywanie wykresów żywieniowych ze szpitali, interfejsy API żywności pomagają poprawić wrażenia klientów.

Oto kilka przypadków użycia interfejsów API żywności:

 • Analiza przepisów: służy do analizy przepisów i sprawdzania składników zawierających typowe alergeny, takich jak pszenica, jajka, nabiał, orzechy, soja itp. Można również określić kategorię przepisów, takich jak wegetariańskie, wegańskie, paleo itp.
 • Informacje żywieniowe: interfejsy API żywności mogą być używane do automatycznego obliczania informacji żywieniowych dla przepisów. Pomaga to ludziom tworzyć plany posiłków lub indywidualne przepisy, aby osiągnąć swoje cele żywieniowe.
 • Etykietowanie: API żywności są wykorzystywane do uzyskiwania wartości odżywczych posiłków do etykietowania na produktach spożywczych.
 • Sprawdzanie liczby kalorii: możesz osadzić interfejs API w swojej witrynie lub aplikacji, aby sprawdzić liczbę kalorii w posiłku/przepisie. Pomoże użytkownikom zrozumieć ich spożycie kalorii i odpowiednio ukształtować ich dietę.
 • Zarządzanie recepturami: Możesz łatwo włączyć wyszukiwanie receptur do witryny lub aplikacji. Pomoże Twoim klientom tworzyć i zarządzać recepturami.
 • Planowanie posiłków: użytkownicy mogą planować posiłki tak, aby spełniały ich wymagania dietetyczne na cały tydzień. Ponadto mogą również szybko stworzyć listę zakupów na podstawie planowania posiłków.
 • Zakupy spożywcze: interfejsy API żywności mogą również pomóc użytkownikom w zakupach artykułów spożywczych, których potrzebowaliby do przygotowania zaplanowanego posiłku. Mogą przygotować listę i zamówić składniki online w sklepie spożywczym.
 • Dostawa żywności online: interfejsy API żywności można zintegrować, aby umożliwić klientom zamawianie jedzenia online z restauracji. Mogą również sprawdzić listę menu restauracji i zamówić to, co im się podoba.

Inne przypadki użycia API żywności mogą być:

 • znalezienie przepisów, które użytkownicy mogą przygotować ze składników dostępnych w ich domu
 • przygotowywanie posiłków w oparciu o ich wyjątkowe wymagania żywieniowe
 • tworzenie żartów o jedzeniu lub ciekawostek
 • dodanie chatbota
 • wydobywanie przepisów z innych stron internetowych i nie tylko.

Tak więc, jeśli myślisz o zrobieniu czegoś takiego lub masz na myśli coś, co będzie wymagało API dla żywności, wymieniliśmy dla Ciebie niektóre z najlepszych rozwiązań API dla żywności.

apilayer

Uzyskaj najlepszą bazę danych przepisów i interfejsy API analizy wartości odżywczych dla swoich artykułów spożywczych i żywności dzięki apilayer. Współpracuje z Edamam, aby pomóc Ci znaleźć sklepy spożywcze i spożywcze oraz dołączać ilości, gdy tylko są dostępne.

Edamam zapewnia dostęp do bazy danych artykułów spożywczych i żywności zawierającej około 900 000 podstawowych artykułów restauracyjnych, żywności pakowanej przez konsumentów i podstawowej żywności. Możesz filtrować żywność na podstawie swojej diety i zdrowia za pomocą tego API żywnościowego.

Każda baza danych żywności zawiera etykiety dotyczące wartości odżywczych, alergii i diety zgodnie z obliczeniami Edamama według składników żywności. Możesz ubiegać się o to, czego potrzebujesz z bazy danych, na przykład bez orzeszków ziemnych, bezglutenowe, bez skorupiaków, wegańskie i wegetariańskie.

Niezależnie od tego, czy jest to podstawowa żywność, czy baza danych żywności, Edamam zwraca łącznie 28 danych o składnikach odżywczych, w tym białko, sód, cholesterol, tłuszcze, kalorie, węglowodany i inne. Ponadto możesz wyszukiwać żywność według nazwy żywności, kodu kreskowego, słowa kluczowego itp.

Uzyskaj interfejs API już teraz za 19 USD miesięcznie za 200 wyszukiwań żywności na minutę, 200 wyszukiwań kodów kreskowych na minutę i 200 żądań autouzupełniania na minutę.

Spoonacular API

Spoonacular API oferuje interfejs API żywności, którego będziesz potrzebować. Ich doświadczeni inżynierowie opracowali złożoną ontologię żywności, która pozwala zrozumieć relacje między recepturami, składnikami, alergenami, wartościami odżywczymi i nie tylko.

Otrzymasz ponad 2600 składników, które zawierają dane cenowe, informacje zdrowotne, konwersje, mapowanie do produktów, wskazówki kulinarne, dane żywieniowe i inne. Dzięki ponad 5000 przepisów otrzymasz zestawienie kosztów, powiązane przepisy, wyszukiwanie semantyczne, dobieranie win, treści do zakupów, analizę wartości odżywczych itp.

Podobnie zawiera ponad 90 000 produktów wraz z danymi żywieniowymi, opisami, wyszukiwaniem produktów, wizualizacją wartości odżywczych, analizą składników i nie tylko. Przechodząc do pozycji menu, zapewnia ponad 800 amerykańskich sieci restauracji, obrazy, wyszukiwanie menu, opisy i wiele więcej.

Niezależnie od tego, czy chodzi o analizę przepisów, przepisy z możliwością zakupu, planowanie posiłków, zarządzanie przepisami czy inne wymagania, Spoonacular API jest na szczycie w dostarczaniu unikalnych rozwiązań. Może przekształcić twoją wizję związaną z jedzeniem w rzeczywistość.

Odżywianieix

Poznaj aplikację API do ćwiczeń i odżywiania z Odżywianieix. Uzyskaj ponad 20 milionów wywołań API co miesiąc i ponad 92% współczynnik dopasowania UPC wraz z 2000 aktywnych aplikacji.

Skorzystaj z najnowocześniejszej funkcji języka naturalnego Nutritionix, aby przekształcić swoje słowa w precyzyjną analizę żywieniową. Zespół dietetyków rozpoczął od bazy danych USDA i ją wzmocnił. Ponadto zespół Nutritionix wprowadza ponad tysiąc międzynarodowych przepisów i produktów spożywczych.

Zarejestrowani dietetycy pomagają zweryfikować API i procedury dotyczące danych, aby zapewnić, że otrzymasz najbardziej wykonalne rozwiązanie dla Twojej aplikacji. Nutritionix składa się z dużej bazy danych o markowej żywności wraz z ponad 799 tys. żywności spożywczej i 184 tys.

Ponadto posiada bazę danych zawierającą około 209 882 geolokalizacji restauracji, która pomaga znaleźć pobliską restaurację z dostępnymi danymi żywieniowymi. Po prostu wyślij swoje współrzędne szerokości i długości geograficznej do API i odbierz prezent zwrotny. Użytkownicy pokochają również ultraszybkie wyszukiwanie z autouzupełnianiem.

Pobierz Nutritionix za darmo za dwie aktywne przestrzenie użytkownika, opcję skanowania kodów kreskowych i silnik języka naturalnego. Zapłać za pakiet startowy w wysokości 299 USD miesięcznie, aby uzyskać większą funkcjonalność.

Odżywki API

Odżywki oferuje interfejs API bazy danych żywności i żywienia, który zasila Twoją aplikację, witrynę internetową i program. Nutritics API zapewnia dostęp do ponad 800 000 przepisów kulinarnych, wartości odżywczych i innych powiązanych danych z krajowych i międzynarodowych markowych baz danych żywności.

Dodaj nową wartość do firmy, korzystając z unikalnego silnika obliczeniowego przy mniejszym wysiłku i inwestycjach. Przeszukuj rozległą międzynarodową bazę danych żywności za pomocą systemu SmartSearch i łatwo uzyskaj informacje o produkcie, przepisie, alergenach pokarmowych i wartościach odżywczych.

Nutritics API pozwala analizować przepisy i dzienniki żywności z Twojej aplikacji lub platformy. Możesz także synchronizować dane, w tym receptury, dane pacjentów lub zapasy dostawców z/na swoim koncie.

Co więcej, Nutritics API może łatwo i szybko generować plany posiłków oraz automatyzować niektóre procesy, aby zapewnić natychmiastowe wyniki. Możesz także uzyskiwać w czasie rzeczywistym dane na temat żywności i żywienia oraz generować skuteczne etykiety żywności.

Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś bez umowy i karty kredytowej. Cena różni się w zależności od wydania, w tym sport, zdrowie, usługi gastronomiczne, producent, dostawca, uniwersytet i inne.

Rozpoznanie

Twórz etykiety faktów żywieniowych zgodne z CFIA i FDA, zarządzanie zapasami i kosztorysowanie receptur za pomocą Rozpoznanie. Pozwala bezpiecznie przechowywać wszystkie przepisy w chmurze.

Szukaj w bazie danych ReciPal lub twórz własne składniki bez wysiłku. Możesz definiować receptury jako małe lub duże partie i modyfikować liczbę składników w dowolnym momencie. Znajdziesz tu również szeroką gamę stylów etykiet do wyboru.

Dostosuj wygląd, sposób wyświetlania składników odżywczych i wygląd dzięki elastycznej opcji etykietowania oraz zapisz etykietę i wydrukuj ją w razie potrzeby. Możesz nawet wprowadzić koszty opakowania i składników, aby szybko zrozumieć podział kosztów i podejmować szybkie decyzje cenowe.

Automatycznie aktualizuj poziomy zapasów, aby ułatwić śledzenie i śledzenie partii. Otrzymuj raporty produkcyjne pod Twoją nieobecność i pozwól, aby listy składników były automatycznie ustawiane w malejących zamówieniach wagowych.

Zbuduj przepis z ReciPal lub wypróbuj przykładową etykietę.

Interfejs API platformy FatSecret

Uzyskaj jedną z najlepszych baz danych żywieniowych i żywności na świecie dzięki Interfejs API platformy FatSecret z których korzysta ponad 25000 programistów w 70 krajach. Znajdziesz dostęp do około 1 miliona zweryfikowanych produktów obejmujących markowe lub wyprodukowane produkty, artykuły restauracyjne i żywność generyczną.

FatSecret API zapewnia aktualność wszystkich danych, uruchamiając aktualizacje codziennie. Co ciekawe, jego wskaźnik trafień kodu kreskowego lub UPC wynosi ponad 90%. Możesz uzyskać pełny dostęp do bazy danych dokładnych informacji żywieniowych i żywności, a także narzędzi do zarządzania wagą i ćwiczeniami.

Jeśli szukasz najlepszej możliwej usługi dla swojej korporacji, FatSecret Platform API jest kluczem do zaawansowanych funkcji. Oferuje najwyższe możliwości wyszukiwania, przypisywania, śledzenia wagi i dzienników ćwiczeń, tworzenia posiłków, możliwości analizy wartości odżywczych i nie tylko.

Przeglądaj dokumentację API JavaScript lub REST API, zarejestruj swoje konto FatSecret Platform API, aby otrzymać klucz API i znajdź zasoby, w tym biblioteki kodu, narzędzia itp.

Rozpocznij swoją podróż z API FatSecret Platform, rejestrując się za darmo, aby otrzymać 5000 wywołań API dziennie i ograniczone funkcje. Lub skontaktuj się z ekspertami, aby uzyskać niestandardową edycję zgodnie z naszymi potrzebami biznesowymi.

LogMeal API

Za każdym razem, gdy jesz przedmiot i uważasz, że jest naprawdę interesujący, czy szukasz składników i przepisów na ten przedmiot?

Jeśli tak, musisz spróbować LogMeal APIktóry może dostarczyć szczegółowych informacji o składnikach odżywczych zaraz po przesłaniu zdjęcia jedzenia.

Otrzymasz najbardziej zaawansowany interfejs API z Deep Learning i AI na świecie do rozpoznawania, śledzenia i wykrywania żywności. Interfejs API jest dostępny w różnych językach, takich jak angielski, hiszpański, francuski, włoski, holenderski, niemiecki, turecki i kataloński.

LogMeal API oferuje usługi, takie jak tagowanie semantyczne, takie jak danie, grupa żywności, rozpoznawanie składników i analiza informacji o wartościach odżywczych. Ponadto może wykrywać rodzaj i grupę żywności, rozpoznawać pojedyncze danie spośród kilku potraw, podawać informacje o składnikach i wartościach odżywczych.

Zintegruj LogMeal API ze swoją aplikacją i rozpocznij podróż w celu uzyskania skrojonego na miarę rozwiązania AI. Wypróbuj LogMeal API za darmo przez 30 dni lub 200 zapytań. Możesz znaleźć bezpłatne demo internetowe oparte na kilku usługach dostępnych w interfejsie API.

Chompthis

Chompthis zapewnia interfejs API bazy danych żywienia i żywności z wysokiej jakości danymi dotyczącymi ponad 875 000 markowych produktów spożywczych, surowców i produktów spożywczych w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

Możesz użyć przeszukiwania bazy danych Chompthisa, aby uzyskać dane. Zapewnia 700 000 unikalnych kodów UPC lub kodów kreskowych, ponad 30 000 składników żywności, 34 000 produktów generycznych, etykiety diet i wiele więcej. Zapewnia również przechowywanie, buforowanie danych, wykorzystanie komercyjne i atrybucję.

Ponadto Chompthis regularnie aktualizuje wszystkie dane, aby zapewnić wysoką dokładność i jest dumny z dostarczania danych o surowej żywności, markowej żywności i produktach spożywczych. Uzyskaj szczegółowe informacje o żywności, takie jak marka, porcje, alergeny, słowa kluczowe, minerały, witaminy, kategorie, składniki, wymiary i inne.

Programiści tworzą API Chompthis dla programistów, którzy przestrzegają specyfikacji OpenAPI. Zdobądź limitowaną edycję za darmo. Płać tylko za opłatę za żądanie, tj. 0,01 USD/za żądanie. Rozpocznij bezpłatny 5-dniowy okres próbny w wersjach płatnych już od 25 USD miesięcznie.

BigOven API

Dodaj ponad milion artykułów spożywczych i list przepisów do swoich witryn lub aplikacji w kilka minut za pomocą BigOven APIktóry jest również nazywany platformą Kitchen Cloud.

Uzyskaj przepisy za pomocą łatwej opcji wyszukiwania i twórz listy produktów spożywczych i przepisów. BigOven API daje stronom trzecim dostęp do danych związanych z żywnością i list zakupów spożywczych. Jego łatwy w użyciu interfejs sprawia, że ​​szybko nauczysz się jego obsługi w ciągu kilku minut.

Do aplikacji lub witryn można dodawać przepisy kulinarne, obrazy, recenzje, glosariusze żywności, wyniki wyszukiwania i nie tylko. Dodatkowo znajdziesz szeroką gamę bibliotek przepisów wraz z ciągłymi aktualizacjami za przystępną cenę.

Co więcej, BigOven API to wbudowane RestAPI, które dostarcza dane w formacie XML lub JSON Twoim klientom, aby zmniejszyć złożoność i uczynić Twoją pracę bardziej interesującą.

Uzyskaj interfejs API BigOven, aby wzbogacić swoją aplikację o przepisy i listy składników odżywczych za jedyne 99 USD miesięcznie, co obejmuje wsparcie, projektowanie redakcyjne i rozwój oraz wiele innych. W podstawowym planie otrzymasz do 500 zapytań na godzinę.

TheMealDB

TheMealDB to otwarta i oparta na crowdsourcingu baza danych zawierająca różne przepisy kulinarne z całego świata. Oferuje JSON API dla wszystkich, którzy chcą korzystać z funkcji swojej aplikacji lub strony internetowej.

Znajdziesz najlepszej jakości przezroczyste składniki PNG i opcje przesyłania obrazów posiłków, posiłków brose, kategorii i obszarów. Do tej pory zawiera 283 posiłki, 574 składniki i 283 zdjęcia.

Poznaj najnowsze opcje posiłków, takie jak chivito uruguayo, bułka z orzechami włoskimi, guzvara, tradycyjny chorwacki gulasz, zupa grzybowa z kaszą gryczaną i nie tylko. Ponadto składniki, takie jak łosoś, wieprzowina, kurczak i losowe posiłki, takie jak stek diane, keleya zaara, jajka z łososia, jajka po benedyktyńsku dodają wartości Twoim witrynom.

Uzyskaj API za darmo i poproś o dodatkowe funkcje, jeśli chcesz za jedyne 2 USD. Możesz dodawać własne posiłki, przepisy, składniki i obrazy. Dzięki opcji wielu filtrów składników łatwiej będzie wyszukać przepis. Możesz również anulować swoją subskrypcję w dowolnym momencie.

Pełen werwy

Spraw, aby aplikacje z przepisami stały się bardziej inteligentne, zarządzając doskonałymi składnikami za pomocą Pełen werwy dane. Interfejs API parsera składników przekształca nudne ciągi przepisów w uporządkowane i piękne dane JSON.

Uzyskaj znaczące dane dla każdego przepisu w swoich aplikacjach w łatwym do zrozumienia formacie JSON. Dzięki Zestful możesz łatwo przeszukiwać swoje produkty, tworzyć listy zakupów i tworzyć bazy danych składników.

Zestful daje Ci wolność od zbędnych warunków, takich jak nieograniczone przechowywanie danych, zerowy wymóg atrybucji i brak ograniczeń w odsprzedaży.

Wypróbuj Zestful parser API za darmo i otrzymuj 30 parserów składników każdego dnia. Kosztuje zaledwie 0,02 USD/składnik dla firm z priorytetową obsługą telefoniczną i e-mailową.

Wniosek 🥗

Interfejsy API żywności mogą integrować zautomatyzowane usługi i systemy związane z żywnością z innymi aplikacjami, aby umożliwić takie funkcje, jak zamawianie żywności online, kupowanie składników, przygotowywanie planu posiłków, udostępnianie przepisów i nie tylko.

Dlatego wybierz najlepszy interfejs API żywności zgodnie ze swoimi wymaganiami i użyj go w swojej aplikacji lub witrynie.

x