11 najlepszych rozwiązań zamiany tekstu na mowę do użytku biznesowego i osobistego

Rozwiązania przetwarzania tekstu na mowę oferują bezproblemowy sposób odczytywania dokumentów tekstowych ze smartfonów i komputerów. Rozwiązania te stają się obecnie popularne, ponieważ zapewniają czytelnikom wysoki poziom wygody zarówno do użytku osobistego, jak i zawodowego.

To powiedziawszy, narracja głosem ludzkim łączy emocjonalnie czytelników z dokumentami tekstowymi, takimi jak pliki PDF, książki, powieści i kursy e-learningowe, żeby wymienić tylko kilka. Rozwiązania przetwarzania tekstu na mowę są również idealne dla zapracowanych profesjonalistów, którzy mogą wykonywać wiele zadań jednocześnie.

Nic dziwnego, że na rynku jest tak wiele rozwiązań zamiany tekstu na mowę. Z tych samych powodów rośnie również popyt na audiobooki.

W tym artykule omówię zamianę tekstu na mowę i niektóre z najlepszych dostępnych na rynku rozwiązań zamiany tekstu na mowę, aby można było czytać podczas wykonywania innych czynności fizycznych.

Zaczynajmy!

Co to są rozwiązania zamiany tekstu na mowę?

Text to Speech (TTS) to technologia wspomagająca odczytywanie tekstu cyfrowego. Ta technologia jest również znana jako technologia „czytaj na głos”. TTS odczytuje słowa na urządzeniu cyfrowym, takim jak smartfon lub komputer, za dotknięciem lub kliknięciem i konwertuje je na mowę lub dźwięk.

Może czytać różne formaty tekstowe, takie jak PDF, Word, Doc, Pages itp. I działa na różnych urządzeniach cyfrowych.

TTS jest pomocny dla dzieci, osób zmagających się z czytaniem, e-learningu dla każdej grupy wiekowej, specjalistów od edycji i korekty i nie tylko.

Jak działa TTS?

Głos w rozwiązaniu Text to Speech jest generowany komputerowo i możesz przyspieszyć lub spowolnić prędkość czytania. Czasami możesz usłyszeć wygenerowane komputerowo głosy brzmiące jak dzieci, a jakość głosu również może się różnić.

Narzędzia TTS mogą podświetlać tekst podczas czytania, dzięki czemu możesz zobaczyć, jak daleko zaszedłeś w dokumencie. Ponadto niektóre narzędzia TTS mogą być wyposażone w technologię optycznego rozpoznawania znaków (OCR), która umożliwia odczytywanie na głos tekstu z obrazów.

Zalety rozwiązań zamiany tekstu na mowę

Rozwiązania przetwarzania tekstu na mowę oferują korzyści zarówno właścicielom treści, jak i konsumentom. Oto niektóre z wielu zalet rozwiązania TTS:

Dla firm i właścicieli treści

Właściciele treści, tacy jak firmy, wydawcy, organizacje, domy mediowe, twórcy aplikacji mobilnych, dostawcy rozwiązań e-learningowych i inni w podobnych domenach, mogą korzystać z rozwiązań TTS w następujący sposób:

 • Globalny zasięg: głosy TTS przypominające ludzkie, wyraźne i konfigurowalne, mogą pomóc Ci dotrzeć do ludzi z całego świata. Możesz nawet osadzać różne języki do tłumaczenia, aby ludzie mogli zrozumieć tekst w swoim ojczystym języku.
 • Popraw doświadczenie użytkownika: włączenie mowy w przedsprzedaży i posprzedażnej może zminimalizować obciążenie pracowników, zaoferować spersonalizowane usługi, obniżyć koszty operacyjne i przyspieszyć przepustowość.
 • Oszczędność pieniędzy i czasu: firmy mogą zaoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ rozwiązania TTS można łatwo włączyć przy minimalnej konserwacji.
 • Większa produktywność: Korzystając z TTS, specjaliści e-learningu i dział HR mogą przygotować moduły szkoleniowe do szkolenia pracowników. Pomoże to pracownikom uczyć się materiału w dowolnym miejscu i czasie dzięki wielozadaniowości.

Dla użytkowników końcowych

Użytkownicy końcowi, tacy jak uczący się online, badacze, nauczyciele, użytkownicy urządzeń, użytkownicy aplikacji, odwiedzający witrynę internetową, użytkownicy maszyn itp., mogą korzystać z rozwiązań zamiany tekstu na mowę w następujący sposób:

 • Osoby mające trudności z czytaniem: Duża część populacji świata ma pewien rodzaj trudności w uczeniu się lub czytaniu, w tym trudności w uczeniu się w oparciu o język. Włączenie rozwiązań TTS w Twoich materiałach może pomóc im lepiej zrozumieć dokument. Może również pomóc osobom z trudnościami w czytaniu i zmniejszeniu wzroku.
 • Wielozadaniowość: słuchanie rzeczy daje Ci elastyczność w wykonywaniu różnych zadań fizycznych jednocześnie, takich jak gotowanie, sprzątanie, ćwiczenia itp. Jest to wytchnienie dla zapracowanych profesjonalistów, którzy ledwo znajdują czas na książki leżą na stole od wieków. Mogą po prostu podłączyć słuchawki i zacząć słuchać treści podczas wykonywania innych czynności.
 • Świetne dla dzieci: zamiast cały czas przyklejać dzieci do ekranów komputerów stacjonarnych lub telefonów komórkowych, mogą słuchać plików audio zawierających ich książki i inne materiały do ​​nauki. Ochroni ich cenne oczy. Dodatkowo poprawi rozpoznawanie słów i umiejętności poznawcze oraz ułatwi znajdowanie i naprawianie błędów w ich zapisie.
 • Podróżnik: włączenie mowy do tekstu pozwala ludziom słuchać materiałów podczas podróży. Bez względu na to, jak wyboista jest droga, zawsze możesz słuchać dźwięków i cieszyć się nimi podczas podróży, nie męcząc oczu.

Czy jesteś więc gotowy na skorzystanie ze wszystkich korzyści, jakie może Ci zapewnić zamiana tekstu na mowę?

Jeśli tak, zapoznajmy się z niektórymi rozwiązaniami zamiany tekstu na mowę.

Murf

Murf.ai zapewnia wszechstronny generator głosu AI z ponad 100 realistycznymi głosami zamiany tekstu na mowę w ponad 15 językach. Murf Studio jest dość proste w użyciu i zapewnia kilka funkcji dostosowywania głosu, takich jak nacisk, wysokość, prędkość, które pomagają w maksymalnym wykorzystaniu technologii głosowej opartej na sztucznej inteligencji. Głosy generowały dźwięk dość realistyczny i mogą być wykorzystywane do różnych zastosowań.

Możesz dodawać narrację bezpośrednio do filmów i prezentacji, a nawet dodawać muzykę w tle w narzędziu. Murf jest szeroko stosowany do generowania narracji e-learningowych, specjalistów L&D, lektorów do demonstracji produktów, marketerów, audiobooków, YouTuberów i podcasterów. Projekty są automatycznie zapisywane do przyszłych edycji, a Murf zapewnia użytkownikom pełne prawa komercyjne do podkładów głosowych generowanych na ich platformie.

Murf oferuje bezpłatną wersję próbną z 10 minutami generowania głosu w celu przetestowania głosów i funkcji. W przypadku wersji płatnej ceny zaczynają się od 9 USD za 30 minut. Plany subskrypcji (w tym Basic, Pro i Enterprise) umożliwiają twórcom dodawanie wysokiej jakości dźwięku do swoich treści w ciągu kilku minut. Narzędzie oferuje również funkcję współpracy dla użytkowników Pro i Enterprise, w ramach której zespoły mogą współpracować, aby tworzyć narrację na dużą skalę za pomocą narzędzia.

Perorować

Speechify może służyć do słuchania czegokolwiek w Chrome, iOS i Androidzie. Wysokiej jakości głosy AI zapewniają również kontrolę nad szybkością czytania i zazwyczaj mogą czytać dziewięć razy szybciej niż standardowe tempo czytania.

Najlepszą rzeczą jest synchronizacja między wieloma urządzeniami, dzięki czemu zawartość jest dostępna wszędzie.

Speechify może również czytać z dowolnego obrazu, który na niego rzucisz. Działa to bezbłędnie z aplikacjami do przesyłania wiadomości, narzędziami do współpracy, witrynami z wiadomościami, platformami mediów społecznościowych itp.

Na koniec możesz wypróbować to w bezpłatnej wersji na zawsze i uaktualnić tylko w razie potrzeby.

TTSReader

Czy chciałbyś, aby ktoś czytał Twoje pliki PDF, e-booki i głośny tekst z naturalnie brzmiącymi głosami bez angażowania człowieka siedzącego obok Ciebie?

Oto rozwiązanie – spróbuj TTSReader ZA DARMO, gdzie musisz wpisać lub wkleić dowolny tekst w polu i kliknąć przycisk odtwarzania. Obsługuje wiele języków, akcentów i odmian szybkości odtwarzania. Możesz także zaznaczyć to pole, jeśli chcesz automatycznie zapisywać swoją pozycję i tekst w chmurze. Obsługuje prawie wszystkie przeglądarki, w tym Firefox, Safari i Chrome.

Nie ma potrzeby pobierania, logowania i haseł; po prostu przeciągnij lub skopiuj tekst, upuść go w polu i zacznij grać. Jest doskonały dla dzieci i słuchania treści w tle, korekty i nie tylko. TTSReader zapewnia wysokiej jakości brzmiące głosy z różnych źródeł.

Otrzymasz głosy żeńskie i męskie w wielu akcentach i językach. Wybierz głos i język, które lubisz, generuj dopracowaną mowę i ciesz się! Zapamiętuje twój tekst i pozycję, kiedy wstrzymałeś. Jeśli wyjdziesz z przeglądarki, możesz wrócić i zacząć słuchać jej tam, gdzie ją wcześniej zostawiłeś. Działa również na urządzeniach mobilnych, co jest idealne do czytania artykułów.

Pobierz aplikację czytnika tekstu na Androida, aby zaoszczędzić czas i pieniądze, korzystając z niej w trybie offline, gdziekolwiek chcesz. Wyodrębnia słowa z plików PDF, aby czytać je na głos i podświetla aktualnie czytane teksty. Możesz także uzyskać BEZPŁATNIE rozszerzenie do Chrome, aby słuchać stron internetowych, takich jak wiadomości, wiki, blogi itp.

Wideo

Wideo oferuje łatwą ścieżkę konwersji tekstu na mowę, która jest prosta i szybka. Napisz wiadomość bezpośrednio w skrzynce lub prześlij plik tekstowy, wybierz spośród głosów, określ prędkość i zacznij jej słuchać.

Wideo zapewnia najlepszą opcję pobierania głosu w formacie mp3. Jest BEZPŁATNY i prosty w użyciu i jest pomocny w tworzeniu filmu wyjaśniającego lub wideo demonstracyjnego, w którym można dodać narrację do filmów za pomocą tego narzędzia zamiany tekstu na mowę.

Zintegruj tekst z mową Google za pomocą interfejsu API Google, ale musisz zapłacić za liczbę użytych znaków. Wideo integruje się z technologią Google TTS i oferuje BEZPŁATNĄ konwersję.

NaturalReader

Uzyskaj zaawansowaną konwersję tekstu na mowę w pracy, domu lub w podróży dzięki NaturalReader. Przesyłaj dokumenty i tekst i konwertuj je na mowę, aby pobrać mp3 do słuchania w dowolnym miejscu. Zapewnia wysokiej jakości i krystalicznie czysty odczyt dzięki naturalnie brzmiącym głosom.

Możesz go również użyć do odczytania zeskanowanych obrazów lub dokumentów. Uzyskaj dostęp do wcześniej przesłanych plików i przekonwertuj je na mp3. Jest doskonały dla pracujących profesjonalistów, studentów, osób uczących się języków obcych i czytelników z dysleksją. Z pomocą NaturalReader możesz łatwo tworzyć pliki audio.

Użyj tej funkcji, aby tworzyć narrację do filmów w YouTube, generować dźwięk do materiałów e-learningowych, nadawania, użytku publicznego lub systemów IVR oraz najnowszych głosów AI. Nie musisz uczyć się kodować; jest zoptymalizowany pod kątem telefonów komórkowych. WebReader pozwala Twojej witrynie rozmawiać i dostosowywać ją, aby była Twoja i spełniała standardy dostępności.

NaturalReader współpracuje z Dokumentami Google, e-bookami, e-mailami, materiałami e-learningowymi, plikami PDF i stronami internetowymi. Automatycznie wykrywa tekst ze stron internetowych, ignorując treść reklamy i pomaga skupić się na czytaniu. Obsługuje wiele dokumentów, takich jak ppt(x), ods, pliki epub bez DRM, odt, doc(x) i txt. Możesz także używać go na telefonie komórkowym, aby słuchać treści w dowolnym miejscu.

Czytaj Głośnik

Czytaj Głośnik pozwala na zaangażowanie Twoich produktów na rynku za pomocą rozwiązań głosowych. Wybierz preferowany język i głos, wpisz wiadomość lub wklej dowolny tekst, a możesz odsłuchać tekst, klikając „słuchaj”.

Możesz dodać swoją mowę do swoich aplikacji i witryny, aby udostępnić treść odbiorcom. Twórz swoje pliki audio z naturalnie brzmiącymi głosami i nadaj głos systemom ogłoszeń publicznych, IVR, robotom i nie tylko za pomocą tekstu na mowę.

Umożliwia firmom, organizacjom i markom dostarczanie dobrej jakości doświadczeń przy minimalnych kosztach. Jest odpowiedni dla klientów z trudnościami w nauce, trudnościami w czytaniu i widzeniem. Zawsze jest otwarty dla wszystkich, aby z łatwością uzyskać dostęp do treści cyfrowych.

ReadSpeaker zapewnia wiele rozwiązań do natychmiastowego dodawania dostosowanej i realistycznej interakcji głosowej w każdym środowisku. Oferuje rozwiązania TTS offline i online dla aplikacji mobilnych, e-booków, materiałów e-learningowych, telefonii, systemów transportowych, dokumentów, stron internetowych, mediów, urządzeń wbudowanych, IoT, robotyki i innych.

Notatki

Uzyskaj konwersję tekstu na mowę online, aby przekonwertować tekst na 201 naturalnie brzmiących głosów i pobierz mp3 ZA DARMO dzięki Notatki. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze i czas, więc nie musisz zatrudniać do tego specjalistów.

Możesz użyć tego rozwiązania do tworzenia filmów z naturalnymi ludzkimi głosami. Prześlij te filmy do Vimeo, osobistej strony internetowej lub YouTube. Uzyskaj przejrzysty i prosty interfejs zaawansowanego edytora, aby w ciągu kilku sekund konwertować tekst na mowę.

Zaawansowany edytor oferuje wiele korzyści, takich jak zmiana szybkości i wysokości dźwięku, dodawanie pauz jednym kliknięciem, zapisywanie dźwięku w formacie WAV lub MP3, regulacja głośności i nacisku, ponad 25 języków i kilka głosów.

Pomaga w redystrybucji plików audio nawet po wygaśnięciu abonamentu. Oparte na sztucznej inteligencji oprogramowanie Notevibes do zamiany tekstu na mowę w formacie mp3 zaspokaja wiele potrzeb biznesowych. Możesz tworzyć realistyczne głosy żeńskie i męskie oraz uzyskać dostęp do WaveNet od DeepMind.

Notevibes umożliwia tworzenie powitań poczty głosowej w różnych językach z intonacją i tonem. Co więcej, dodaj dźwięk lub muzykę w tle do plików audio za pomocą tagów SSML. Zabezpiecz swój plik przez 14 dni i nigdy go nie zgub.

Inne korzyści, które otrzymujesz, obejmują:

 • Tworzenie sampli do utworów muzycznych.
 • Budowanie dialogów postaci w grze za pomocą różnych głosów.
 • Nadawanie dla biznesu.

Cena zaczyna się od 7 USD/miesiąc, gdzie co roku otrzymujesz pakiet 1 200 000 znaków, 18 języków, pobieranie mp3 itp.

Darmowe TTS

Darmowe TTS oferuje BEZPŁATNE rozwiązanie do konwersji tekstu na mowę online. Możesz napisać swój tekst lub wkleić go z dowolnego pliku, wybrać spośród ponad 35 języków z listy rozwijanej, zdefiniować głos, którego chcesz słuchać z pudełka i przekonwertować go na MP3.

Głosuj na Vimeo, Instagramie, Facebooku, YouTube lub swojej stronie internetowej w 3 prostych krokach:

 • Wklej tekst lub treść nie więcej niż 5000 znaków za każdym razem.
 • Dodaj kody SSML, wybierz głos i język, kliknij konwertuj.
 • Pobierz końcowy wynik w formacie Mp3.
 • Wszystkie Twoje pliki audio zostaną automatycznie usunięte w ciągu 24 godzin, aby zachować bezpieczeństwo. Dzięki potężnym możliwościom TTS i uczeniu maszynowemu Google proces jest szybki, a wynik końcowy jest wysokiej jakości.

  Używaj głosów robotów za darmo do użytku komercyjnego. SSML pozwala Twojej firmie dostosować dźwięk poprzez szczegóły formatowania dźwięku dla dat, akronimów i przerw. Możesz sprawdzić próbki głosu i porównać je, aby wybrać ten idealny dla siebie.

  Teraz, jeśli chcesz zbudować rozwiązanie zamiany tekstu na mowę, oto kilka przydatnych dostępnych interfejsów API zamiany tekstu na mowę. Sprawdźmy je też.

  Chmura Google

  Konwertuj tekst na mowę za pomocą interfejsu API opartego na technologiach AI firmy Google. Zamiana tekstu na mowę w chmurze pomaga w poprawie interakcji z klientami poprzez realistyczne i inteligentne reakcje.

  Umożliwia angażowanie użytkowników za pomocą głosowego interfejsu użytkownika w aplikacjach i urządzeniach. Daj użytkownikom możliwość wyboru preferowanego języka i głosu.

  Interfejs API zapewnia mowę dzięki ekspertyzie DeepMind w zakresie syntezy mowy, podobnie jak ludzie. Obsługuje ponad 40 języków i ponad 220 głosów. Oferuje wiele funkcji, takich jak niestandardowy głos, głosy WaveNet, strojenie głosu, obsługa SSML i tekstu itp.

  Korzystając z nagrań, możesz wytrenować własny model głosu, aby generować bardziej naturalny i niepowtarzalny głos. Możesz konwertować tekst na Linear16, OGG Opus, MP3 i inne. Łatwa integracja z dowolnym urządzeniem lub aplikacją, aby wysyłać żądania gRPC lub REST, w tym komputery PC, urządzenia IoT, tablety, telefony i inne.

  Watson

  Watson zamiana tekstu na mowę pomaga w konwersji tekstu na naturalnie brzmiącą mowę głosową w różnych językach. Ta usługa API w chmurze pomaga konwertować tekst pisany lub dowolną treść na mowę w programie Watson Assistant i istniejącej aplikacji.

  Daj swojej firmie głos, aby poprawić wrażenia klientów i ich zaangażowanie, zwiększając interakcję z użytkownikami w ich języku. Przynosi ona korzyści Twojej organizacji dzięki wielu rozwiązaniom, takim jak poprawa doświadczenia użytkownika, poprawa rozwiązywania kontaktów, uruchamianie go w dowolnym miejscu, ochrona danych i wiele innych.

  Watson Text to Speech pomoże Ci stworzyć niepowtarzalny głos Twojej marki. Zapewnia również naturalnie brzmiące i wielojęzyczne wsparcie za pomocą syntezy mowy w czasie rzeczywistym. Użyj języka znaczników syntezy mowy, aby sprawnie dostosować głośność, ton, wymowę, szybkość itp.

  Spersonalizuj jakość głosu, określając atrybuty, takie jak wysokość, siła, barwa, tempo, oddychalność i inne. Skorzystaj z możliwości używania 10 000 znaków ZA DARMO każdego miesiąca. Jeśli potrzebujesz więcej znaków, cena 1000 znaków wyniesie 0,02 USD.

  Amazonka Polly

  Amazonka Polly zapewnia skuteczny sposób konwersji tekstu na mowę podobną do ludzkiej, umożliwiając tworzenie aplikacji, które potrafią mówić. TTS firmy Polly wykorzystuje uczenie głębokie do syntezy naturalnie brzmiącej mowy.

  Twórz aplikacje obsługujące mowę, które będą działać w różnych krajach. API oferuje również NTTS (Neural Text-to-Speech), aby zapewnić najlepszą jakość mowy. Może wygenerować niestandardowy głos, w którym musisz współpracować z zespołem Polly, aby stworzyć unikalny głos dla swojej organizacji.

  Uzyskaj korzyści z używania Amazon Polly, takie jak redystrybucja i przechowywanie mowy, przesyłanie strumieniowe w czasie rzeczywistym, sterowanie, dostosowywanie wyjścia mowy i niski koszt. Amazon Polly oferuje usługę API, która integruje syntezę mowy z aplikacją, dzięki czemu można rozpocząć przesyłanie strumieniowe strumienia audio lub przechowywać plik w standardowym formacie pliku, takim jak MP3, surowy PCM i Vorbis.

  Cena za korzystanie z usługi API Amazon Polly zaczyna się od 4 USD za 1 milion znaków.

  Chcesz zbudować coś więcej niż tylko zamianę mowy na tekst? Sprawdź te fantastyczne interfejsy API AI, aby tworzyć inteligentne aplikacje.

  Wniosek

  Zapotrzebowanie na treści w różnych formatach rośnie, ponieważ użytkownicy poszukują większej wygody i elastyczności. Dlatego, niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem firmy, czy użytkownikiem końcowym, rozwiązanie zamiany tekstu na mowę może Ci bardzo pomóc.

  W tym celu włączenie rozwiązań zamiany tekstu na mowę w swoim blogu, materiałach e-learningowych itp. może pomóc użytkownikom ich słuchać bez względu na to, gdzie się znajdują, i oferować możliwości wielozadaniowości. Dlatego wybierz rozwiązanie zamiany tekstu na mowę jak powyżej lub zbuduj takie, aby wygodnie pozwolić użytkownikom cieszyć się materiałem.

  Następnie sprawdź te rozwiązania dla rozwiązań zamiany mowy na tekst do użytku biznesowego i osobistego oraz interfejsów API dla nowoczesnych aplikacji.