11 najlepszych wentylatorów RGB zapewniających doskonały przepływ powietrza i lepszy wygląd

Aby każdy komputer działał jak najlepiej, należy zwrócić szczególną uwagę na przepływ powietrza w komputerze.

Chociaż nie jest to najbardziej atrakcyjny aspekt komputera, przepływ powietrza jest jednym z najważniejszych aspektów, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Wentylatory odgrywają znaczącą rolę w uzyskaniu idealnego przepływu powietrza w każdym komputerze.

Porozmawiajmy o tym, jak wentylator pomaga w przepływie powietrza w komputerze.

W jaki sposób wentylator pomaga w przepływie powietrza?

Jeśli obudowa nie jest wystarczająco wentylowana, gorące powietrze może doprowadzić do przegrzania systemu, co może mieć negatywny wpływ na wydajność. Aby rozwiązać ten problem, wentylator, jeden z najważniejszych elementów komputera, pomaga w optymalnym chłodzeniu systemu.

Zanim zaczniesz organizować i pozycjonować swoich fanów, powinieneś wiedzieć o kilku rzeczach. Ale kiedy już je masz, skonfigurowanie ich w celu uzyskania optymalnej wydajności jest stosunkowo łatwe i wygodne.

Nowe wentylatory RGB mają ustawioną prędkość wentylatora do 1500 obr./min i oferują całkiem dobrą wydajność dla optymalnego chłodzenia, zapewniając jednocześnie estetykę i dobre samopoczucie.

Oto kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać przed zakupem wentylatora RGB.

Funkcje, na które należy zwrócić uwagę przed wyborem wentylatorów RGB

# 1. Rozmiar

Rozmiar wentylatora RGB wynosi od 120 mm do 140 mm. Chociaż wentylatory o rozmiarze 120 mm zapewniają wolniejsze tempo pracy, są one używane do generowania mniejszego hałasu i większej kompatybilności.

Z drugiej strony wentylatory 140 mm mają dłuższą żywotność, ponieważ zapewniają optymalny przepływ powietrza.

#2. Hałas

Każdy konsument wolałby cichy wentylator zamiast hałaśliwego. Wentylatory o większym rozmiarze łopatek wytwarzają mniej hałasu, ponieważ pracują wolniej, ale są nieco droższe niż wentylatory o mniejszym rozmiarze, ponieważ działają z dużą prędkością.

#3. Prędkość

Mówi się, że im wyższa prędkość wentylatora RGB, tym lepsze chłodzenie zapewnia. Wentylator, który obraca się szybko, prawdopodobnie ma silnik o większej mocy i wytwarza więcej wibracji podczas korzystania z komputera. Ale lepiej jest dążyć do wentylatora poniżej 30 dB, jeśli przeszkadza ci hałas wentylatora.

#4. Kolor

Ponieważ sama nazwa RGB oznacza czerwony, zielony i niebieski, kolory odgrywają istotną rolę przy wyborze wentylatora RGB. Zaleca się zakup modelu komputera PC z przyjaznym dla użytkownika oprogramowaniem, które umożliwia bezproblemowe zarządzanie tymi kolorami.

Przyjrzyjmy się teraz niektórym z najlepszych wentylatorów RGB, które zapewniają doskonały przepływ powietrza i lepszy wygląd.

MasterFan MF120 Halo

Wykonany z unikalnych materiałów dźwiękochłonnych i metody redukcji szumów, MasterFan MF120 Halo to nowa seria oferująca chłodzenie powietrzem płynnych chłodnic procesora. Zapewnia idealne połączenie chłodzenia i ciszy w jednym produkcie.

Składa się z podwójnego adresowalnego oświetlenia RGB z 24 indywidualnie sterowanymi diodami LED ARGB, co zapewnia wspaniały efekt wizualny.

Składa się z hybrydowej konstrukcji łopatek wentylatora, która wytwarza przepływ powietrza pod ciśnieniem statycznym w celu zwalczania zwiększonej rezystancji i impedancji.

Ma kontrolowaną, dynamiczną prędkość, która może zmniejszyć hałas lub zwiększyć przepływ powietrza. Ponadto zapewnia bezgłośne chłodzenie i długą żywotność.

Wentylator do obudowy Antec 120mm

Dzięki interfejsowi RGB 12 V i łożysku o wysokiej stabilności wentylator obudowy Antec 120 mm zapewnia dobry przepływ powietrza i szybki efekt chłodzenia.

Ma prosty proces instalacji, ponieważ interfejs 12 V RGB jest połączony szeregowo, co ułatwia zarządzanie kablami.

Jego żywy interfejs RGB pozwala cieszyć się innym obrazem po włączeniu. Powierzchnia łuku ramy wentylatora jest prowadzona, co zapewnia odpowiednią wentylację, ogromną zdolność odprowadzania ciepła oraz dobry przepływ powietrza i efekt chłodzenia. Daje mniej hałaśliwe wrażenia.

CORSAIR iCUE SP120 RGB Elite

CORSAIR iCUE SP120 RGB Elite stymuluje Twój system żywym oświetleniem i efektami o niskim poziomie szumów. Najnowszy rozwój oprogramowania przekształca Twoją kompletną konfigurację w bezproblemowy, w pełni wciągający ekosystem.

Zapewnia cichą pracę z wysoką wydajnością. Dzięki zastosowaniu łopatek zapobiegających wirowaniu zapewnia wzmocniony efekt chłodzenia.

Osiem indywidualnie adresowalnych diod LED RGB tego wentylatora zapewnia delikatny i wykwintny efekt świetlny. Jest to niezwykle estetyczne, przyjemne dla oka.

ARCTIC P12 PWM PST A-RGB (3 sztuki)

Dzięki 12 cyfrowym diodom LED A-RGB w wentylatorze, ARCTIC P12 PWM PST A-RGB zapewnia pełną kontrolę kolorów i potężny efekt świetlny oraz jest wysoce zoptymalizowany pod kątem wysokiego ciśnienia statycznego.

Wbudowany rozdzielacz Y na wentylatorze i przewody A-RGB ułatwiają instalację i zarządzanie dodatkowymi wentylatorami. Posiada wysokie ciśnienie statyczne, co zapewnia zwiększony opór powietrza i efektywny efekt chłodzenia.

4-stykowe złącze pomaga skutecznie regulować obroty, dzięki czemu całe doświadczenie jest mniej hałaśliwe. Zapewnia maksymalną wydajność dzięki najnowszej technologii.

Wentylator obudowy ASUS TUF Gaming TF120 ARGB

Zapewniając do 250 000 godzin pracy dzięki zaawansowanemu łożysku fluid dynamic, wentylator w obudowie ASUS TUF TF120 ARGB zapewnia najlepsze wrażenia.

Zapewnia dobrą cyrkulację powietrza. Podkładki antywibracyjne pomagają zredukować poziom hałasu.

Bardzo szeroki zakres obrotów zapewnia optymalne chłodzenie układu. W porównaniu z tradycyjnymi wentylatorami RGB, dwuwarstwowa matryca LED w tym wentylatorze zapewnia lepszy efekt świetlny.

NZXT AER RGB 2

Łącząc dwa środowiska Hue 2, NZXT AER RGB 2 zapewnia najlepszy przepływ powietrza wraz z wszechstronnymi konfiguracjami oświetlenia.

Dzięki spójnemu rozproszeniu światła, specjalnie zaprojektowany przewodnik świetlny zapewnia zapierające dech w piersiach efekty wizualne.

Wykorzystuje płynne łożyska dynamiczne (FDB) wykonane z miedzi, co pomaga utrzymać równomierne smarowanie i zmniejsza hałas łożyska. Dzięki końcówkom wingletowym wentylator zapewnia wzmocniony efekt chłodzenia. Jest sterowany cyfrowo za pomocą oprogramowania CAM.

Asiahorse FS-9002 Pro

Dzięki spersonalizowanej kontroli i potężnemu efektowi chłodzenia Asiahorse FS-9002 Pro jest niewątpliwie wyróżniającym się produktem na rynku.

Wentylator może zachować wyjątkową stabilność w swoim otoczeniu, nawet podczas najwyższych obrotów. Wysokiej jakości hydrauliczny silnik łożyskowy pomaga utrzymać stabilną prędkość, zwiększając jego żywotność.

Jest wyposażony w 4-pinowy kontroler, który pomaga zmieniać prędkość i utrzymywać hałas wentylatora. Możesz elastycznie łączyć najlepsze efekty świetlne za pomocą trzech kolorów RGB w bezproblemowy sposób.

Wentylator obudowy UpHere C8123 RGB LED

Wentylator obudowy UpHere C8123 RGB LED, składający się z bezprzewodowego pilota, sprawia, że ​​obudowa komputera wyróżnia się w tłumie intensywnymi kolorami i subtelnymi efektami.

Towarzyszy temu różnorodna gama przemian kolorystycznych. W porównaniu ze standardowymi wentylatorami w obudowie zapewnia to lepszą wydajność.

Najlepsze dla komputerów do gier, ponieważ zapewnia najlepsze chłodzenie, aby je utrzymać. Zapewnia również mniej hałaśliwe wrażenia.

Synchronizowany wentylator chłodnicy Thermaltake Pure 20 ARGB

Wyposażony w łożyska hydrauliczne, łopatki kompresyjne i pierścień LED o 16,8 milionach kolorów z dziewięcioma programowalnymi diodami LED, wentylator z synchronizacją Thermaltake Pure 20 ARGB zapewnia odpowiednie pokrycie i jasność oświetlenia.

Synchronizuje twoją stację do gier i ułatwia zmianę trybów LED za pomocą kontrolera ARGB.

Łożyska hydrauliczne zapewniają cichą pracę. Zapewnia spójne spektrum kolorów.

Lian Li UNI FAN SL V2

Lian Li UNI FAN SL V2 zapewnia przyjemny dla oka estetyczny wygląd oraz ulepszony przepływ powietrza w systemie.

Zdejmowane blokowane klawisze poprawiają prześwit chłodnicy. Każdy klaster wentylatorów wymaga jednego kabla. Cichsze otoczenie uzyskuje się za pomocą funkcji włączania/wyłączania obrotów wentylatora. Łańcuch Daisy pomaga w połączeniu dwóch klastrów wentylatorów.

Wentylatory PC DeepCool FC120

Potrójny zestaw wentylatorów DeepCool FC120 WHITE 3IN1 Performance RGB PWM został specjalnie zaprojektowany w taki sposób, aby można było podłączyć wiele wentylatorów w celu uproszczonego, kolorowego chłodzenia.

Mała ramka ramki FC120 oferuje większą powierzchnię dla lepszego rozpraszania ciepła.

Korzystanie z oprogramowania płyty głównej zamiast oddzielnej aplikacji kontrolera wentylatorów może z łatwością zarządzać RGB.

Wentylatory połączone łańcuchowo zapewniają lepsze zarządzanie kablami. Swoimi funkcjami tworzy piękny świat świateł.

Ostatnie słowa

Dlatego jeśli szukasz wentylatora RGB, który zapewnia najlepszy przepływ powietrza, bezgłośne wrażenia i estetyczny wygląd, rozważ te wentylatory RGB jako idealne znalezisko.

Następnie możesz sprawdzić zasilacz RGB do swojego komputera osobistego.